فروشگاه گیفت کارت
 
خرید گیفت کارت هیولا پلتفرم آنلاین عرضه بازی

شبگرد خبر

صفحه شخصی من وبلاگ من - مدیریت شرکت پردیس رایانه مهر
تصویر نویسنده
دلایل عرضه نکردن بازی های ایرانی از فروشگاه پردیس گیم و حرفهای نا گفته

پس از مدتها بر این شدم تا حرفهای ناگفته ای را در سایت منتشر کنم تا گوشه ای از مشکلات ما در صنعت برای کاربران عزیز روشن شود .

در کامنتهای دوستان دیدم سوال شده بود که چرا فروشگاه پردیس بازی ارتشهای فرازمینی را عرضه نمی کند و درباره قیمت بازی نسبت به بازی شبگرد سوال شده بود و غیره . . . . بر این شدم تا برای اولین بار مطالبی را در این سایت توضیح دهیم تا برای افکار عمومی روشن شود .

چرا بازی ارتشهای فرازمینی در فروشگا پردیس گیم عرضه نمی شود :

همانطور که در جریان هستید ما طی یکسال گذشته فروشگاه بسیار کاملی برای عرضه بازیها و محصولات گیمینگ آماده کرده بودیم و تلاش بسیار زیادی کردیم تا بتوانیم بازیهای ایرانی را به راحتی در دسترس همگان قرار دهیم که شروع آن با عرضه بازی استودیوی خودمان شبگرد بود . و همچنین سعی کردیم با عرضه  بازیهای اورجینال و قانونی  امکان فروش بازیهای خارجی را نیز فراهم کنیم تا مثل همه جای دنیا گیمرهای ایرانی هم با احترام به حقوق سازنده بازی ، از لذت بازی اورجینال و امکانات آن بهرمند شوند .

در این راستا تیم پردیس گیم زحمات بسیار زیادی را کشید ، هم در زمینه فنی برای پیاده سازی سیستم فروشگاهی و هم در زمینه بین المللی که بتوانیم بازیهای اورجینال را با قیمت مناسب تهیه کنیم . ولی  دوستان در بنیاد ملی بجای قدردانی از این حرکت (تشویق و فرهنگسازی استفاده از محصول اورجینال و رعایت حقوق تولید کننده )که هر کشوری موظف به رعایت قانون کپی رایت می باشد (که بسیاری از مشکلات صنعت گیم در ایران همان نبودن این قانون در ایران است) به راحتی دستور  فیلتر این فروشگاه نمود و تمام زحمات طولانی ما در عرض یک روز به باد رفت .  در پاسخ هم ما مجبور به طی کردن پروسه طولانی گرفتن مجوز از این بنیاد شدیم و ما هم عطای این کار را به لقای آن بخشیدیم و ترجیح دادیم برای همیشه از این  صنعت در ایران خداحافظی کنیم .

بنا به همین دلیل ما فقط به فروش گیفت کارت در فروشگاه بسنده کردیم و دیگر مجاز به فروش هیچ بازی در فروشگاه نیستیم .

در نظرات به قیمت بازی شبگرد اعتراض شده بود . در پاسخ به نکاتی اشاره می کنم که تا به حال در هیچ  رسانه ای به آن نپرداخته بودیم .

بازی شبگرد بدون هیچ حمایتی و با پولهایی که از اشخاص بصورت قرض گرفته شده بود عرضه شد . تیم پردیس حتی پول تولید فیزیکی بازی را هم نداشت . 2 ماه ما فقط در تلاش برای گرفتن مجوز بازی که حق هر بازی ایرانی است بودیم که همین امر باعث شد ما کل بازار تابستان در در سال گذشته از دست بدهیم .

کل هزینه ساخت این بازی در مدت 3 سال 480 میلیون تومان بوده  که 15 درصد آن  توسط بنیاد ملی جهت حمایت به تیم تولید داده شد و در زمان توزیع بازی نه تنها بنیاد 1 ریال به توزیع این بازی کمک نکرد بلکه تقریبا یک چهارم هزینه کل تولید نیز از تولید کننده به صورت چک گرفته شد .

کل هزینه های تبلیغات و تولید و توزیع و هزینه ای که برای پخش بازی بنیاد از تولید کننده دریافت کرد چیزی بالغ بر 200 میلیون تومان شد که اگر با هزینه تولید جمع بزنید 680 میلیون تومان می باشد .این در حالی است که استودیوی سازنده تمام این پولها را بصورت شخصی و یا با قرض گرفتن از اشخاص مختلف تامین کرد که ما تا سالیان سال باید فقط بدهیهای این بازی را بپردازیم .

واقعاً در این شرایط شما فکر می کنید چه قیمتی برای بازی مناسب بوده ؟ در حالی که بازی فقط 20000 نسخه فروش کرده تا امروز !

بازی که شما آن را با شبگرد مقایسه می کنید کمک برای ساخت از بنیاد داشته ، بنیاد محترم  مراسم رونمایی برای آن داشته و این بازی بین کل ناشرین در ایران برای پخش بصورت اجباری قرار داده شده و چکهای آن نیز از قبل از ناشرین گرفته شده . و در ضمن طبق آخرین خبر بنیاد نیز بسته طلایی حمایتی بنیاد که مطمئن نیستم مبلغ آن را شاید چیزی نزدیک به 150 میلیون تومان بوده شامل حال این بازی شده است !

پردیس گیم دیگر هیچ فعالیتی در این صنعت در ایران نخواهد داشت و به بازیسازان هم توصیه می کنیم چشم به بازار جهانی داشته باشند و فقط به فکر ساخت بازی خوب باشند که بتوانند هزینه های خود را  با فروش واقعی در بازار تامین کنند .

تا به امروز هیچ اعتراضی نداشتیم و هنوز هم نداریم . شما خودتان قضاوت کنید و مثل همیشه آرزو کنیم که روزی عدالت برقرار شود .

نوشته شده در: 9 شهريور 1394
دسته: خبر، شبگرد
این ویدئوها رو دیده‌اید؟
  • تریلر نسخه نهایی بازی شبگرد
  • شبگرد
  • The Dark Phantom "شبگرد"
 
 
 
ثبت دیدگاه
 
جهت ثبت دیدگاه، باید وارد شوید!