فروشگاه گیفت کارت
 
خرید گیفت کارت
دو راهی موفقیت
نویسنده:
صفحه شخصی من - بنده سردبیر سایت پردیس هستم، قریب 29 سال...
User_image

از سالی که نسخه اول DiRT عرضه شد، مشکلاتی در نگه داشتن یک قالب اصلی داشته است. در نسخه دوم، آن ها بازی را خیلی به سمت Arcade پیش بردند و در DiRT 3 هم مسابقات Gymkhana را گذاشتند. در حالیکه افراد زیادی نگران این تغییرات بودند، استودیوی Codemasters بازی DiRT: Showdown را نشان داد که به طور کلی تغییر سبک داده و بیشتر شبیه به سری FlatOut شده است. حال در اینجا می توان مثبت اندیش بود که Codemasters سر عقل آمده تا به طور کلی DiRT را همانند سری Need for Speed به دو دسته (سبک Arcade جداگانه و بازی رالی واقعی هم در جای خود به صورت مجزا) تقسیم کند. امیدواریم که DiRT 4 یک رالی ناب باشد.

هسته اصلی Showdown چیست؟ SSD که از 3 کلمه Speed ،Style و Destruction می آید. این 3 موضوع ساختار اصلی بازی و هدف گیری جدید آن را نشان می دهد. بخش سرعت، همانطور که از نامش پیداست به طور کلی در مورد هر چه سریعتر رفتن است و بخش Style در مورد مسابقات Hoonigan و یا به قول خود استودیوی سازنده Gymkhana 2.0 است. در آخر هم بخش تخریب می ماند که شما باید هر چیزی که تکان می خورد را له و لورده کنید. بازی به همین سادگی معرفی می شود. Showdown قصد دارد در قالب یک ورزش، سرگرمی خلق کند و به همین خاطر زیاد واقع گرایانه کار نشده و در عین حال هدفش بهترین بودن در این سبک است.

هر چند بازی کمی از واقعیت سری های رالی دور شده، ولی فضاسازی خیلی واقعی است. تماشاگرها خیلی طبیعی تشویق می کنند و همه جا پر از لامپ های نئونی است. هر کدام از 3 بخش ذکر شده، دارای زیرمجموعه ها و ماشین های خاص هستند. بخش سرعت به اندازه سرعت واقعی ماشین ها نیست و کمی غیر واقعی تر و سریع تر است و با Boost کردن می توانید حتی سریع تر از آن هم رانندگی کنید. بخش Gymkhana خیلی بازتر و وسیع تر شده و در جاده هایی مثل Yokohama برگزار می شود که چهار برابر بزرگتر از Battersea است. بخش تخریب بسیار ساده تر و سرراست تر است و خیلی شبیه به بخش های چندنفره بازی هایی مثل King of the Hill ،Knockout و یا Rampage شده است.

جالب است که Codemasters می گوید بازی را از ابتدا و به طور کلی برای یک چنین عنوان Action-Racing درست کرده اند. تمام جاده ها به طور اختصاصی و از نو ساخته شده اند و هندلینگ، نوع کارکرد موتور و خلاصه همه چیز تغییر کرده و ساده تر از قبل شده تا به راحتی مخاطبان تازه کار در بخش Gymkhana لذت ببرند. این یک خبر خوب است، چون ساختار واقعی ماشین ها در DiRT 3 رانندگی و نمایش در Gymkhana را عذاب آور کرده بود و واقعاً مهارتی در حد کن بلاک (Ken Block) لازم بود تا این بخش ها را کامل کنید. بخش تخریب یک قسمت به نام Rampage دارد که در آن باید طی یک مسابقه به تمام ماشین ها ضربه بزنید و همه چیز را تخریب کنید و بر مبنای آن امتیاز بگیرید.

این بخش طی یک زمان محدود انجام می شود و در 30 ثانیه آخر، امتیازهایی که از هر تخریب بدست می آیند، دو برابر می شوند. این بدان معنی است که اگر ماشین شما طی مسابقه صدمه زیادی دیده باشد، در 30 ثانیه آخر کار مشکل خواهد شد، چون اگر به اندازه کافی به دشمن ضربه نزده باشید، با هر تخریب رقیب شما دو برابر امتیاز می گیرد و به راحتی می تواند مسابقه ای را که شما در آن اول هستید را ببرد. این بخش نیازمند تاکتیک و واکنش خیلی سریع است. خوشبختانه هوش مصنوعی بازی قوی کار شده و رقیب ها می توانند دردسر بزرگی باشند، ولی هرج و مرج واقعی وقتی شروع می شود که شما بازی را در بخش آنلاین و رقیب های واقعی انجام دهید. در اینجا Showdown مکان خوبی برای به جان هم افتادن است! یکی از جاده های بازی در صحرای نوادا است.

در این بخش باید تا می توانید پدال گاز را فشار دهید و با سرعت از پیچ ها بگذرید و گرد و خاک زیادی به پا کنید. این بخش نیازمند زمان بندی و دقت زیاد است. اگر خیلی جلو بزنید، ممکن است ماشین های پشت سر شما در پیچ 8 بازی روی هوا و یا در جاده روبروی شما سبز شوند و تصادف شدیدی را تجربه کنید. اگر هم زیاد عقب بمانید، ممکن است همین بلا سر نفر اول مسابقه و در نتیجه ماشین شما بیفتد. DiRT: Showdown تا به حال بازی بسیار لذت بخشی به نظر می رسد و خوشحالیم که Codemasters بحران هویت این بازی را با جدا کردن بخش Arcade و رالی حل کرده است. به این شکل آن ها می توانند در هر دو بخش خیلی بازتر عمل کنند و قدرت خود را به رخ رقیب های خود بکشند. این بازی در ماه می سال 2012 عرضه خواهد شد.

نویسنده: حمیدرضا نیکوفر

نوشته شده در: 8 بهمن 1390
دسته: مطلب متفرقه
این ویدئوها رو دیده‌اید؟
  • DiRT: Showdown
  • DiRT: Showdown
  • DiRT Showdown
 
 
 
ثبت دیدگاه
 
جهت ثبت دیدگاه باید سه روز از ثبت نام شما گذشته باشد.
 

بازی ماشینی فقط nfs خداییش
مخصوصا mw و carbon
واسه pc نمیاد؟...=((
مذخرفترین بازیه کسل کننده ترین بازی جهان 
فقط و فقط need for speed
Dirtعالیه البته CODMASTERهم که خالقشه دیگه حرف نداره
چرا برا PC نزدین سایت CM تائید کرده.
به نظر جالب میلد
حرفی نداره!
واقعا عالی هستش
نسخه ی قبلیش عالی بود . همه ی المان ها به خوبی رعایت شده بود