فروشگاه گیفت کارت
 
زولا
شهر در دست ابرقهرمان ها
نویسنده:
صفحه شخصی من - بنده سردبیر سایت پردیس هستم، قریب 29 سال...
User_image

اینکه لایسنس یک بازی LEGO را تازه نگه دارید، کار مشکلی است. برای اینکه Traveller’s Tales بازی LEGO Batman 2: DC Super Heroes را از بازی های هم سبک آن جدا و تازه نگه دارد، باید راهی بهتر از قبل پیدا می کرد. در قدم اول، بازی پر از ابرقهرمان های کتاب های کمیک DC، مثل Flash است، ولی نکات دیگری هم وجود دارند که این بازی را متفاوت کنند. اینبار Traveller’s Tales سبک Open-World را به دنیای LEGO Batman آورده است. در حالیکه داستان خیلی خطی خواهد بود و یک ماجرای شر مربوط به جوکر (Joker) و لکس لوتور (Lex Luthor) در آن وجود دارد، این قابلیت برای شما وجود دارد که به بیرون رفته و شهر Gotham را سیاحت کنید.

معلوم است که بازی از این لحاظ نگاهی به Batman: Arkham City داشته است. شاید داستان، شما را به یک سری مکان های خاص و محدود ببرد، ولی شما هر لحظه می توانید به مکان های دیگر سر بزنید. بعضی از محیط ها از همان ابتدای بازی قابل دسترسی هستند، ولی بعضی از آن ها نیازمند یک سری مضامین (مثلاً لباس های خاص برای شخصیت ها) هستند. بتمن (Batman) و رابین (Robin) لباس های مخصوص خود را دارند و وقتی آن ها را می پوشند، قابلیت های جالبی پیدا می کنند. لباس های فراوانی در طول مراحل وجود دارند که می توانید آن ها را بدست آورده و از قابلیت هایشان استفاده کنید و حتی در مواقع خاص می توانید خیلی سریع آن ها را عوض کنید.

مثلاً رابین یک لباس آکروبات دارد که به او اجازه می دهد از بعضی مناطق عبور کند و از دیوارها بالا برود و اگر این لباس را بر تن نداشته باشید، نمی توانید از این قابلیت استفاده کنید. بتمن یک لباس دارد که به درد بخش مخفی-کاری بازی می خورد. در این لباس شما از دید بعضی نگهبان ها و دوربین های امنیتی پنهان می مانید. اگر لباس الکتریسیته را بپوشید، می توانید از نگهبان های الکتریسیته عبور کنید و گنج های دوست داشتنی بازی را پیدا کنید. در نسخه قبل، بعضی از شخصیت های اصلی کمیک های DC در بازی وجود داشتند. اینبار این رقم خیلی بیشتر شده و شخصیت های خوب و بد بسیاری به نسخه دوم اضافه شده اند.

50 شخصیت قابل بازی در LEGO Batman 2 وجود دارند که بتمن و رابین در وقایع اصلی داستان ایفای نقش می کنند و البته سوپرمن (Superman) هم در این ماجرا نقش بزرگی دارد. شخصیت سوپرمن در بازی قابلیت های جالبی دارد و شما واقعاً می توانید یک سوپرمن باشید، نه اینکه فقط ظاهر او را بپوشید. می توانید دشمن ها را منجمد کنید، در آسمان پرواز کنید و به جاهایی بروید که نه بتمن و نه رابین توانایی رسیدن به آنجا را دارند. شاید به نظرتان سوپرمن هر کاری می تواند بکند و با این تعاریف از قدرت های او، وی را قوی تر از همه ببینید. درست است، ولی برای رسیدن به او باید در نقش تمام شخصیت ها بازی کنید و به تمام بخش های Gotham هم دسترسی پیدا کنید. LEGO Batman 2 مضامین بیشتری دارد که آن را از سایر بازی های LEGO متفاوت می کند.

خیلی ها به Traveller’s Tale می گفتند که باید سیستم Save در حین بازی را هم به عناوین خود اضافه کند تا اینکه مجبور نباشیم هر محیط را از اول شروع کنیم. در همین راستا Checkpointهایی در بازی قرار گرفته اند که می توانید بعد از شکست از این بخش ها بازی را پیگیری کنید. نکته بزرگ دیگر این است که LEGO Batman 2 اولین بازی LEGO است که شخصیت های آن واقعاً حرف می زنند! در حالیکه در بازی های قبلی آن ها حرف نمی زدند، در این نسخه کل بازی صداگذاری شده است. خیلی جالب است که ببینیم چه کسانی جای شخصیت های LEGO صحبت می کنند و دیالوگ ها در این بازی به چه شکل خواهند بود.LEGO Batman 2: DC Super Heroes برای عرضه در تابستان امسال برنامه ریزی شده و قرار است روی تمام پلتفرم ها عرضه شود. هر چند هنوز تاریخ عرضه دقیقی برای آن مشخص نشده است. این بازی به نظر یک عنوان متفاوت در سری LEGO است. محیط Open-World، شخصیت های زیاد و ناطق نوید این موضوع را می دهند.

نویسنده: حمیدرضا نیکوفر

نوشته شده در: 27 اسفند 1390
دسته: مطلب متفرقه
این ویدئوها رو دیده‌اید؟
  • Lego Batman 2: DC Super Heroes
 
 
 
ثبت دیدگاه
 
جهت ثبت دیدگاه، باید وارد شوید!
 

شاید خریدم چن قبلا بازی کردم ولی تو پی اس پی فکر کنم خوشم بیاد


بهترینشون بتمن
 
گزارش


خداروشکر چنین بازی قراره بیاد دیگه ختسه شدم :دی ولی بازم میگم جونم توم رایدر:دی
خوبه ولی برا بچه ٤ ساله هاس برا ما ک حوصلم رو سر میبره
بازی های لگو معرکن
عالیه،به قول این دوستمون فقط جوکر!