فروشگاه گیفت کارت
 
خرید گیفت کارت
17 عادت عجیب گیمر ها در بازی ها
نویسنده:
صفحه شخصی من وبلاگ من - دبیر تحریریه و منتقد سابق پردیس گیم
User_image

چگونه می توانم مقالاتم را در پردیس گیم قرار دهم  ؟ اینجا را بخوانید !

(ترجمه ای آزاد از OutsideXboxبا کمی اضافات)

گاهی اوقات مشاهده می شود که یک سری از گیمر ها کار های خاص و مشترکی را انجام می دهند که البته هیچ دلیلی هم برای علت انجام دادن آن ندارند و در بسیاری از مواقع به صورت غیر ارادی آنها را انجام می دهند! در این مقاله به صورت خلاصه به بررسی 17 مورد از آنها می پردازیم.

1- ایستادن روی آتش

این موردی است که خیلی از گیمر ها (مخصوصا در بازی های RPG!) آنرا انجام می دهند! روی آتش می ایستند تا ببینند که آیا بازی به اندازه کافی واقع گرایانه است و آتش به کارکترشان صدمه می زند یا نه! مثلا می دانستید که Bonfire ای که در نسخه اولیه بازی Skyrim در قصر Jarl of Whiterun وجود دارد هیچ صدمه ای به کارکتر شما نمی رساند؟

2- حمله کردن به NPC های دوست

گاهی اوقات، گیمر ها سعی می کنند به NPC های دوست حمله کنند و یا آنها را بکشند تا ببینند که چه نتیجه ای دارد. مثل شلیک کردن به لوویس در Resident Evil 4 یا صدمه زدن به Farah در Prince of Persia The Sands of Time. یا مثلا اگر به مرچنت در بازی Resident Evil 4 شلیک کنم چه می شود؟

0_0

صبر کن ببینم................. مُرد؟! امیدوارم قبلا سیو کرده باشم!!!!!

3- چرخاندن بی هدف دوربین (مثل فیلم های مایکل بی!)

یکی دیگر از عادت های عجیب و غریب گیمر ها، چرخاندن بی هدف دوربین (مخصوصا در کات سین ها!) است. بعضی مواقع حوصله تان در کات سین ها به قدری سر می رود که سرتان را با چرخاندن دوربین در زاویه های مختلف گرم می کنید یا این که همانند مایکل بی از این کار عجیب و غریب لذت می برید.......

4- خشاب گذاری پشت سر هم

خشاب گذاری پشت سر هم کاری است که خیلی ها آنرا انجام می دهند و بعضی ها حتی بعد از شلیک فقط یک گلوله این کار را انجام می دهند. اینطوری نگاه نکنید! درست است که حدود 31 گلوله دیگر در خشابم دارم ولی اگر کافی نباشند چه؟ درست است که بار های زیادی هم به خاطر این کار توسط دشمنان کشته شده ام ولی......

5- سیو کردن بازی و راه انداختن یک دیوانه بازی!

اسکایریم باز ها این مورد را به خوبی می فهمند! شاید بعضی وقت ها بخواهید بازی را سیو کنید و یک دیوانه بازی تمام عیار راه بیندازید! به همه حمله کنید، ساختمان ها را به آتش بکشید و یا حتی با یک FUS RO DAH قدرتمند، هر جنبنده ای را به سویی پرتاب کنید......................... و در نهایت بازی را از سیو قبلی لود کنید! یا شاید هم بخواهید در یکی از مراحل Dishonored، اینتدا بازی را سیو کنید و با استفاده از مهارت های کوروو و تجهیزاتتان، یک نبرد بزرگ راه بیاندازید...... و در نهایت باز هم بازی قبلی را لود کنید......

در GTA V گویا راکستار از این مورد اطلاع داشت و قابلیت Rampage را برای Trevor طراحی کرد تا این گونه افراد بتوانند با خیالی راحت تر این کار را انجام دهند!

6- برداشتن همه چیز! (و گذاشتنشان داخل یک صندوق!)

باید همه چیز را بردارم! بشقاب، شمشیر، گلدان، قاشق، سیب، Unusual Gem، پول، صندلی، میز، و....... خب حالا بهتر است که آنها را داخل یک صندوق بگذارم......

می خندید؟! وقتی که به یک باس رسیدم که باید با 32 تا قاشق شکستش می دادم آن وقت می بینیم که چه کسی می خندد!

7- چک کردن کارکتر در آینه ها

"لعنت! خیلی خوش تیپ به نظر می رسم!" -Duke Nukem

این مورد، موردی است که همه انجام نمی دهند ولی بعضی از بازیکن ها عادت دارند که قیافه کارکترشان را در آینه ها چک کنند که البته در مواردی مثل بازیهای Duke Nukem با جملات جالب دوک روبرو می شوند. ولی در مواردی هم مثل بازی افتضاح DARK که یک خون آشام هستید..... نه

8- دویدن دور NPC های خیلی کند

گاهی اوقات باید در ماموریت هایی در یک سری از بازی ها (مثل CoD: Advanced Warfare) دنبال شخصی بروید که به شدت (حتی در حالت دویدن!) کند است و شما حتی در حالت راه رفتن و یا نشسته هم سریعتر از او هستید! در این شرایط یک سری از بازیکنان تصمیم می گیرند تا دور این NPC های بسیار کند، در یک حالت دایره مانند، بدوند تا در نهایت به مقصد برسند و از این عذاب رها شوند!

9- شلیک کردن به تمام بشکه های قرمز

این مورد را متوجه نمیشوم. مگر بشکه های قرمز در بازیها چه خاصیتی دارند که همه به آنها شلیک می کنند؟

اینجا را کلیک کنید تا این تصویر را در اندازه واقعی آن ببینید.

آها! منفجر می شوند! حالا فهمیدم!

10- روی هم انداختن بدن دشمنان

این کار بیشتر در بازی های مخفی کاری انجام می شود و دلیل خاصی برای انجام آن کشف نشده. بازیکن های بسیاری مشاهده شده اند که بدن دشمنان بیهوش شده و یا کشته شده را روی هم می اندازند. حتی بعضی ها هم زیادی در این کار وسواس به خرج می دهند.

ولی...... واقعا چرا تقریبا همه این کار را انجام می دهند؟!

11- Bunnyhop

Bunnyhop یک اصطلاح برای وقتی است که بازیکن برای جابجایی، به پرش های مکرر روی می آورد و جالب اینجاست که این روش در بسیاری از موارد (مثلا در سری Fallout) بسیار سریعتر از حالت های دیگر (حتی دویدن) است! (نکته جالب: در ریبوت بازی Shadow Warrior، بازی شما را به انجام این مورد تشویق می کند!)

12- استفاده از کد پول

خیلی ها از انجام بازی Sims لذت می برند، ولی متاسفانه همه می دانیم که به دست آوردن پول در این بازی همانند دنیای واقعی سخت است. (پول برای پرداخت قبض ها نداری؟ خب پنجره رو بفروش!) پس چطور می توانیم یک خانه درست و حسابی بسازیم و به مشکل پول بر نخوریم؟ اینجاست که حدود 95% از بازیکنان به فکر استفاده از یک قابلیت می افتند و آن چیزی نیست جز باز کردن Command Console و تایپ کردن رمز پول!

13- ساختن یک کارکتر دقیقا شبیه خودمان

گاهی اوقات ما دوست داریم تا دقیقا خودمان را در یک بازی (مثلا Mass Effect) طراحی کنیم و با خودمان مشغول بازی شویم. ولی در مورد بعضی از ما، بعد از این که می فهمیم چندین ساعت به جای بازی کردن در حال ساخت شخصیتمان بودیم، کم کم از این کار منصرف شده و با یک کارکتر ناقص ساخته شده یا رندوم وارد بازی می شویم....... که برخی مواقع اشتباه بزرگی است......

O_O

14- پریدن از ارتفاع


عجب دره بزرگی....... اگر داخل این دره بپرم میمیرم؟ شاید سازنده برای این بازی Fall Damage در نظر نگرفته باشد..... به علاوه اگر زنده بمانم سریعتر به مقصد میرسم....... امتحانش ضرری ندارد.

خب........... مثل این که مُرد......... Save ام کجاست؟

15- بالا رفتن از یک کوه با استفاده از پریدن (به جای دور زدن آن)

یک کوه بسیار بزرگ جلوی شما را برای رسیدن به مقصدتان گرفته. در این شرایط عده ای از بازیکنان با پرش های مکرر روی سطح آن سعی می کنند که از دیوار راست هم بالا برویند تا مجبور نباشند دور بزنند. و جالب اینجاست که در مواردی (مثلا در بازی Skyrim) موفق هم می شوند!

16- استفاده رگباری از .V.A.T.S

اینجا را کلیک کنید تا این تصویر را در اندازه واقعی آن ببینید.

خیلی ها در استفاده از قابلیت .V.A.T.S در سری Fallout بسیار زیاده روی می کنند و به جای این که خودشان مبارزه کنند، حتی برای دشمنانی مثل Radroach ها، بلافاصله .V.A.T.S را فعال می کنند.

17- سیو کردن مجدد بازی برای بار دوم، سوم، چهارم.......

چرا اینطوری نگاه می کنید؟ خب ممکن است بازی بار اول سیو نشده باشد! یا این که شک دارم که اصلا بازی را سیو کرده ام یا نه و می خواهم از سیو شدنش مطمئن شوم! یا......

به پایان این مطلب رسیدیم. شما کدام یک از کار های فوق را تا به حال انجام داده اید؟

نوشته شده در: 18 آذر 1394
دسته: مطلب متفرقه
 
 
 
ثبت دیدگاه
 
جهت ثبت دیدگاه باید سه روز از ثبت نام شما گذشته باشد.
 

اون تو آیینه نگاه کردن رو راست میگی و پریدن بجای دور زدن والا آدم با پرش بیشتر از راه رفتن حال میکنه خخخخخخ
عالی بود این مطلب
من فکر کنم به جز دو سه تا همه رو انجام دادم
اون خشاب گذاشتن که اصلا دیوانشم
وای انگار زندگی نامه منو نوشتی دمت گرم
من همیشه از اون یارو تو resident evil 4 خرید میکردم بعد به رگبارش میبستم
مثل قاچاقچی ها که بعد از معامله همدیگرو میکشن
مورد 5 D:
gta sa :D
15 va 17 ro ziad anjam midam
زدی تو خال بدجوری