فروشگاه گیفت کارت
 
خرید گیفت کارت
آزمایش در میدان نبرد مجازی
نویسنده:
صفحه شخصی من - بنده سردبیر سایت پردیس هستم، قریب 29 سال...
User_image

نسخه جدید سری بازی های Ghost Recon که با نام Future Soldier در دست ساخت است، تا این لحظه نظرهای زیادی را به خودش جلب کرده است. این موضوع تا اندازه ای بوده که خیلی ها این بازی را بهترین نسخه از این سری نامیده اند. به تازگی کدهای نسخه آزمایشی برای قسمت چندنفره منتشر شدند، که ما هم توانستیم با دریافت یکی از این کدها این قسمت را بازی کنیم. دموی این بازی تقریباً 1.5 گیگ حجم دارد و یکی از مدهای بخش چندنفره را در خود قرار داده که Conflict نامیده می شود و دو نقشه هم برای آن ساخته شده اند. همان طور که از اسم این بازی مشخص است، ما با نسخه آزمایشی روبرو هستیم و طبیعتاً این نسخه که مدت ها پیش ساخته شده، دارای کیفیت نهایی بازی نیست.

درباره گرافیک این قسمت باید گفت که در سطح چندان بالایی نیست و البته کسی هم انتظار چنین چیزی را برای یک نسخه آزمایشی ندارد، اما محیط های بازی به صورت خوبی طراحی شده بودند و همه چیز به خوبی حس یک میدان نبرد را در بازی ایجاد می کرد. جلوه های ویژه بازی نیز در سطح خوبی قرار داشتند و از همه مهمتر، می توان به افکت طراحی خون و پاشیده شدن آن روی صفحه اشاره کرد که به شکل بسیار خوبی از کار درآمده که نظیر آن را در بازی های این سبک تا کنون مشاهده نکرده اید. در قسمت دیگر، می توان به طراحی خوب شخصیت های بازی اشاره کرد که می توانستید آن ها را به صورتی که دوست دارید طراحی کنید.

با پیشرفت در بازی نیز آیتم های بیشتری برای این قسمت آزاد می شوند که می توانید به وسیله آن ها شخصیت اصلی بازی را به شکل دلخواه خود دربیاورید، اما یکی از قسمت های جالب بازی این بود که می توانستید سلاح های خود را تغییر دهید و تمام قسمت های آن ها را عوض کنید. در این قسمت می توانید سلاح مورد نظر خود را انتخاب کنید و با مراجعه به هر قسمت از آن مشاهده کنید که سلاح کاملاً از هم باز می شود. می توانید این قسمت را تغییر دهید و حتی رنگ آن ها را عوض کنید. از ماشه گرفته تا خشاب، بدنه، نشانه هدف و... را می توانید در این بازی تعویض کنید.

هر چقدر به Levelهای بالاتر بروید، آیتم های بیشتری برای شما آزاد می شوند که می توانید از آن ها استفاده کنید. از دیگر قسمت های بازی می توان به انیمیشن های طراحی شده برای شخصیت ها اشاره کرد. زاویه دوربین سوم-شخص است و در این حالت نمای کاملی از شخصیت اصلی بازی و محیط را مشاهده می کنید. زیباترین انیمیشن هایی که تا کنون در یک بازی نظامی سوم-شخص به کار رفته، قطعاً برای این بازی خواهد بود. تعداد بسیار زیادی انیمیشن برای حرکت از قسمت های مختلف، دویدن، سینه خیز رفتن، حرکت در پشت پناهگاه ها، پنهان شدن پشت قسمت های مختلف و... در بازی طراحی شده که زیبایی بازی را دو چندان کرده اند. همچنین سیستم پنهان شدن پشت پناهگاه ها نیز مانند بازی Splinter Cell: Conviction طراحی شده است.

برای پنهان شدن پشت هر چیز باید کلید X (برای PS3) را فشار دهید. همچنین از پشت پناهگاه می توانید مقصد بعدی خود را انتخاب کنید و با نگه داشتن کلید X شخصیت شما به شکل خودکار به سمت آن می رود. همان طور که می دانید GR: FS یک عنوان تاکتیکی است که باید در آن با دقت زیادی در محیط بازی حرکت کنید تا یک وقت دشمنان شما را مشاهده نکنند. شاید در یک لحظه یکی از دشمنان را مشاهده کنید، اما نتوانید به سمت او تیراندازی کنید،کافی است در این لحظه او را علامت گذاری کنید تا روی نقشه بازی این دشمن برای سایر بازیکنان مشخص شود و هم تیمی های شما بتوانند او را از بین ببرند. قابلیت نامرئی شدن هم در این نسخه وجود دارد که واقعاً هیجان بسیار خوبی به بازی بخشیده است. حرکت کردن به شکلی که کسی شما را مشاهده نمی کند، بسیار جالب است و در این قسمت ها می توانید حس مخفی-کاری بیشتری در بازی ایجاد کنید.

البته این نسخه خالی از اشکال هم نبود. وجود Lagهای زیاد، تأخیرهای طولانی در بازگشت مجدد به بازی و هنگ هایی که مشاهده می شوند، باعث می شوند که این بخش کمی شما را اذیت کند. اما هر چه باشد، این بازی یک نسخه آزمایشی است که برای برطرف شدن چنین مشکلاتی ساخته شده است. باید به این موضوع نیز اشاره کرد که بخش چندنفره این بازی کاملاً به صورت Objective طراحی شده و همیشه از بازیکنان خواسته می شود که یک کار خاص را در طول بازی انجام دهند که این موضوع می تواند از بین بردن چیزی یا حفاظت از آن باشد. همچنین باید به این موضوع نیز اشاره کرد که حرکت دوربین در بخش چندنفره بازی بسیار سینمایی کار شده و در انفجارهای مختلف و سایر موارد مشاهده می کنید که دوربین زاویه های بسیار خوبی را به نمایش درمی آورد و لرزش های هیجان انگیزی به خودش می گیرد. نسخه آزمایشی بخش چندنفره بازی Ghost Recon: Future Soldier که از 19 آپریل شروع شده، تا 2 می ادامه خواهد داشت. این نسخه برای Xbox 360 و PS3 عرضه شده است.

نویسنده: مجید نوردوست

نوشته شده در: 2 ارديبهشت 1391
دسته: مطلب متفرقه
این ویدئوها رو دیده‌اید؟
  • Ghost Recon: Future Soldier
  • Ghost Recon: Future Soldier
  • Ghost Recon: Future Soldier
 
 
 
ثبت دیدگاه
 
جهت ثبت دیدگاه باید سه روز از ثبت نام شما گذشته باشد.
 

یعنی واسه PC  ریلیز نمیشه ؟ :|
به افتخار بچه های منطقه 5تهران بزن کف قشنگرو
از سری بازی های tom clancys فقط با rainbow حال میکنم ghost recon سخته نمیدونی باید دشمنو بکشی یا یارای شاسگولتو هدایت کنی
وای با کینکت چه حالی بده...کلا بازی عالی ایه
ای کاش زود تر بیاد.
این بازی محشره و هر روز برای بازی کردنش روز شماری میکنم .