فروشگاه گیفت کارت
 
خرید گیفت کارت
بزرگترین سورپرایزهای سال 2015

بزرگترین سورپرایزهای سال 2015

"ترجمه شده از وبسایت Kotaku"

هرساله در صنعت گیم اتفاقات شوکه کننده و سورپرایزهایی وجود دارند. امسال نیز از این دست اتفاقات رخ داد که جالب بودند.

پس با سورپرایزهای امسال همراه باشید! 

The Final Fantasy Remake VII واقعا وجود دارد!

خبر ساخت FF7 remake بالاخره تایید شد، البته شاید در چندین بخش. مهم تر از همه اعلام اولیه در کنفرانس Sony در  E3 بود. ما فکر می کردیم که ماه ها قبل از آن قرار است این خبر اعلام شود و با این که از این بابت مطمئن بودیم اما این طور نبود. هرچه به E3 نزدیک تر می شدیم شایعات مربوط به این عنوان قوی تر می شد اما باز هم این شایعات تایید نشدند. اعلام اولیه در E3 همراه با ویدئویی فوق العاده از بازی که Square Enix در Play Station Experience  آن را به نمایش در آورد تاییدیه ای قوی برای این شایعات بود و بیانگر این بود که مردم واقعا می توانند در آینده نزدیک آن را بازی کنند.

Assassin’s Creed  دوباره به اوج برمی گردد!

بعد از عنوان ناامید کننده Unity در سال گذشته  ، Assassin’s Creed در وضعیت نامعلومی قرار گرفت. Ubisoft مشخصا نیروی انسانی کافی را دارد تا هر سال یک نسخه از این بازی را عرضه کند، بنابراین سوالی که برای همه به وجود آمد در مورد این بود که شاید پتانسیل این بازی دیگر به اتمام رسیده است. اگرچه قبلا هم این سری بعد از یک عنوان ضعیف تر دوباره به اوج برگشته بود اما آیا باز هم می توانست این کار را انجام دهد؟ Syndicate نیز اگرچه در پیش نمایش ها و تریلرها خوب به نظر می رسید اما نتوانست قانع کننده باشد.... تا زمانی که بازی عرضه شد و ما آن را بازی کردیم! به جای یک عنوان معمولی و متوسط که ما انتظارش را داشتیم، با یک بازی جذاب با محیط عالی، کاراکترهای جالب و بهبودهایی در مبارزه روبه رو شدیم که این عنوان را به یکی از بهترین های Assassin’s Creed تبدیل کرد. علاوه بر آن نسخه PC نیز ایرادات کمتری داشت. اگرچه بعضی از مشکلات قدیمی همچنان در این نسخه وجود داشتند_ برای مثال سیستم کنترل هنوز کمی عجیب است!_ اما به طور کلی Syndicate تواست این سری را به اوج خودش برگرداند و حتی ACIV محبوب را از لیست بهترین بازی های Xbox One و PS4 خارج کند. 

یک بازی سیاه و سفید در 3DS یکی از مدعیان بهترین بازی سال است!

بعضی وقت ها شما یک بازی ساده سیاه و سفید و پازلی را برای 3DS دانلود می کنید و این بازی یکی از بهترین بازی های سال می شود. عنوان BoxBoy از کمپانی HAL Laboratory یک بازی واقعا جذاب بود. یک بازی که در عین سادگی بسیار هوشمندانه است با این که سادگی، سخت ترین راه برای هوشمندانه بودن است. این نوع بازی های 3DS همیشه باعث سورپرایز همه می شوند که می تواند یکی از علت های جذابیت آن ها باشد. 

Dying Light نشان داد که هنوز هم بازی های با محوریت زامبی پتانسیل دارند

هیچ چیز خاصی در مورد Dying Light وجود ندارد که آن را در این لیست قرار دهد به جز این که این عنوان خیلی بهتر از حد انتظار ظاهر شد. Techland سازنده این عنوان، بازی را به طور هوشمندانه ای بر اساس فرمولاسیون Dead Island ساخته و نتیجه آن، بازی ترکیبی شده است از FarCry2 + زامبی ها. مهم تر از همه این که کمپانی بر روی قول مبنی بر حمایت های پس از عرضه ماند و توجه زیادی به بازی نشان داد. بر اساس هر معیاری، Dying Light می توانست فقط یک بازی جهان باز زامبی محور باشد که همه بعد از بازی آن را فراموش می کردند اما توانست به جایگاه بهتری برسد و این یک سورپرایز خوب است. 

Splatoon با شایستگی جایزه بهترین مولتی پلیر را می گیرد!

در سال 2015، Nintendo یک عنوان شوتر مولتی پلیر محور برای Wii U عرضه کرد که بازیکنان در آن کنترل گروه هایی از بچه های مسلح به تفنگ های جوهری را در دست می گرفتند. بعضی وقت ها بچه ها به ماهی مرکب تبدیل می شدند. این توصیفات شاید یک بازی تفننی و بامزه را در ذهن شما تداعی کند که طرفداران خاص و کمی دارد اما Splatoon این گونه نبود. در حقیقت این بازی جسورانه و خلاقانه، یکی از بازی های موفق Wii U در این سال بود؛ یک بازی بامزه، خوش استیل و از همه مهتر سرگرم کننده. در مراسم Game Awards که در دسامبر برگزار شد، Splatoon به عنوان بهترین شوتر و مولتی پلیر سال  2015 انتخاب شد. Halo و Destiny و همچنین Call of Duty و Star Wars Battlefront در این بخش نامزد شده بودند اما در نهایت جایزه به یک بازی کارتونی با بچه های ماهی مرکبی و اسلحه های جوهری رسید! 

Shenmue 3 ساخته می شود!

ساخت این بازی چیزی بود که هیچ کس انتظارش را نداشت.(حداقل آن مردی که در طی اعلامیه از جایگاه تماشاچیان بلند شد و گریه کرد انتظارش را نداشت!) اما Sheunme 3 واقعا قرار است ساخته شود! با این که چیزی که در E3 مطرح شد فقط خبر اولیه ساخت آن بود اما باعث افزایش 6 میلیون دلاری در کمپین آن شد. با توجه به این که Sony هم در ساخت این بازی همکاری می کند، همه به ساخت آن امیداوار شدند. 

وسعت Destiny: The Taken King و جایگزینی Peter Dinklage

همچنان که Destiny مسیر خود را نامطمئن تر از قبل در سال دوم طی میکند، باید یادآور شد که بسته تکمیلی The Taken King از برخی جنبه ها واقعا سورپرایز بود. بسته ای که ما انتظارش را داشتیم قرار بود کمی بزرگتر از Dark Below و House of Wolves باشد اما در عوض The Taken King به طور قابل ملاحظه ای بزرگ بود. چندین نقشه مولتی پلیر و ماد وجود داشتند و همچنین هسته داستانی هر ماموریت هم خیلی خوب کار شده بود. برای اولین بار بعد از Oryx Fell بازی یک سری ماموریت و چالش جدید را معرفی کرد ما و دوستانمان را مجبور می کرد تا در همه سیاره ها بگردیم، با باس های کوچک مبارزه کنیم، با Dreadnaught به جست و جوی راز ها بپردازیم، چالش های مربوط به اسلحه های عجیب را کامل کنیم و در مبهم ترین مناطق بازی دنبال سرنخ ها بگردیم. اگرچه برای بازیکنان حرفه ای تا الان دیگر چیزی برای انجام دادن نمانده است اما برای ساعات بسیاری بعد از شروع این بسته، به نظر می رسید که Destiny پایانی ندارد. نکته دیگری که به همین اندازه سورپرایز کننده بود، اقدام بی سابقه برای حذف کردن صدای Peter Dinklage از کل بازی و جایگزینی آن با صدای باحرارت تر Nolan North بود. 

Telltale یک بازی خوب از Borderlands می سازد

حتی بعد از این که اپیزود اول در سال 2014 امیدوارکننده بود، خیلی از مردم فکر نمی کردند که یک بازی مرتبط با Borderlands یکی از سرگرم کننده ترین و جذاب ترین بازی های سال شود. بقیه اپیزود ها که در طول امسال عرضه شدند بسیار خوب بودند. طرفداران Tales from the Borderlands در تیم ما برای هر اپیزود انتظار زیادی کشیدند و در این فاصله جک های قدیمی تعریف می کردند، سعی می کردند تا دوستان خود را متقاعد به بازی کردن این عنوان کنند و آهنگ های بازی را به صورت مداوم و تکراری گوش می کردند. 

یک بازی درباره فوتبال ماشین ها مورد علاقه بسیار زیاد بازیکنان قرار می گیرد

قضیه Rocket League چیست؟ در نگاه اول این عنوان از کمپانی Psyonix با ماشین هایی که فوتبال بازی می کنند مانند بقیه بازی های مستقل خلاقانه و هیجانی و رقابتی به نظر می رسد. اما چیزهای بیشتری در مورد این بازی وجود دارد. یک گیرایی عجیب که توضیح دادنش آسان نیست و آن را به یک پدیده شگفت انگیز و تمام عیار تبدیل کرده است. ایده اصلی بازی جدید نیست اما خیلی خوب به مرحله اجرا درآمده است. بد بازی کردن به همان اندازه خوب بازی کردن سرگرم کننده است. دارندگان Play Station Plus قادر بودند بدون هیچ هزینه اضافه ای به بازی دسترسی داشته باشند. در هر صورت، اگر این عنوان به خوبی ساخته نمی شد، نمی توانست به محبوبیت زیادی که اکنون دارد برسد. 

یک بازی South Park دیگر در حال ساخت است

این که Ubisoft خبری از یک بازی را زود افشا کند خودش یک سورپرایز است. در کنفرانس Ubisoft در E3 یک بازی توانست همه را کاملا سورپرایز کند و آن هم South Park: The Fractured But Whole بود. سازندگان این عنوان قرار بود بعد از دشواری های ساخت The Stick of Truth دیگر ادامه آن را نسازند اما خوشبختانه تصمیمشان را عوض کردند و دنباله آن در حال ساخت است. 

Life is Strange یک بازی خیلی خوب از آب در آمد

دومین بازی اپیزودیک این لیست Life is Strange از کمپانی Dontnod است. گیمرها عاشق این بازی شدند، در هر انجمنی از آن صحبت می شد و سازندگان فن آرت اشتیاق زیادی به آن نشان دادند. این بازی بر اساس جالب ترین ایده های عنوان بلندپروازانه اما ناقص این استودیوی فرانسوی یعنی Remember Me ساخته شده است. Life is Strange سفر در زمان و دنیای مدرسه ای را تبدیل به ترکیبی جسورانه از بحران آخرالزمانی و نگرانی های همیشگی نوجوانی کرده است. داستان بازی شاید تکراری باشد و پایان بندی آن هم جالب نباشد اما خود بازی_ مخصوصا یک سری از اتفاقات در اپیزود های میانی_ همیشه در ذهن خواهد ماند. و بزرگترین سورپرایز شاید این باشد که بعد از پایان بازی، متوجه می شویم که تمام کاراکترهای نوجوان در طول بازی عجیب صحبت می کردند و ما آن را قبول کردیم. خداحافظ مکس و کلویی! دلمان خیلی برایتان تنگ خواهد شد! 

Cloud به Smash Bros. می رود

شاید خنده دار ترین سورپرایز امسال این باشد که Cloud قهرمان Final Fantasy VII به بازی Smash Bros. می پیوندد. واکنش ها به این خبر خیلی بامزه بود، به حدی که شاید دیگر نیاز نباشد این کاراکتر را وارد بازی کنند. مردم از شنیدن این خبر بسیار متعجب شدند. اگرچه این خبر برای همه هم سورپرایز نبود. 

Until Dawn، یک عنوان بد اما عالی!

این عنوان باید بد می شد. بازی مانند ورژن بدی از بازی های David Cage به نظر می رسید که در آن گروهی در دور افتاده ترین نقطه یک دره گیر افتاده اند. این عنوان از سال 2012 درحال ساخت بود؛ زمانی که قرار بود در اصل برای PS3 عرضه شود. با این حال این بازی ترسناک توانست رضایت طرفداران بازی های ژانر وحشت را به دست آورد. یک بازی خوب برای زمانی که گروهی از دوستان دور هم جمع شده اند! کاراکترها و داستان قوی در این عنوان وجود ندارد اما همه عوامل دست به دست هم دادند تا این بازی به جایگاه کنونی خود برسد؛ بیشتر به این دلیل که سازندگان به اساس یک بازی ترسناک توجه زیادی نشان دادند. خدا رحمتت کند امیلی! تو از همه بدتر بودی! 

من توانستم Bloodborne را تمام کنم !

زمانی که باس نهایی را شکست دادم و کات سین بعد از آن را دیدم، کم کم توانستم باور کنم که من واقعا یک بازی از کمپانی From Software را به اتمام رساندم! من همه مرحله ها را گذراندم! همه باس ها را شکست دادم! من بالاخره بازی را تمام کردم! منم به اندازه همه در مورد این سورپرایز شدم.

Xbox One دارای قابلیت Backward Compatibility می شود

این که PS4 و Xbox One بدون قابلیت Backward Compatibility عرضه شدند مایه تاسف بود. تا مدتی پیش همه فکر می کردند که وضعیت همین است تا این که در ژانویه Microsoft اعلام کرد که این قابلیت به صورت محدود اضافه خواهد شد و مدتی بعد هم این اتفاق افتاد. درست است که این قابلیت فعلا برای تعداد محدودی از بازی ها قابل استفاده است و شما نمی توانید همه بازی های XBOX 360 را با Xbox One بازی کنید اما همین هم بهتر از هیچی است و در ضمن هزینه اضافی هم نمی خواهد. حداقل الان می توانیم بدون XBOX 360 عنوان های Gears of Wars 3 و Fable II را بازی کنیم. در آینده هم احتمالا عنوان های دیگری به این لیست محدود اضافه خواهند شد.

***

این ها سورپرایزهای مورد علاقه ما در این سال بودند. البته قطعا مواردی هم وجود دارد که شما را سورپرایز کرده است اما در لیست ما وجود ندارد.

ترجمه : عارفه احمدی


نوشته شده در: 8 دي 1394
دسته: مطلب متفرقه، Shenmue III
این ویدئوها رو دیده‌اید؟
  • Shenmue III
  • Shenmue III - Gamescom
  • دانلود تریلر بازیShenmue 3
 
 
 
ثبت دیدگاه
 
جهت ثبت دیدگاه، باید وارد شوید!
 

بزرگترین سوپرایز رو باید Batman arkham Knight نسخه PC دانست
خداوکیلی اینا فکرکنم با PC پدر کشتگی دارند
عاشق بازی Life is Strange هستم .
میشه یکی بگه نسخه ی فیزیکی این بازی میاد یا نه اگه بیاد کی میاد ؟؟؟؟؟؟؟
هیچ کدومش سورپرایز کننده نبود .ولی در کل مقاله ی بدی نبود.
به نظر من بزرگترین سورپرایز امسال بازی Undertale بود . یعنی چه طور میشه درسال 2015 ، یک بازی پیکسلی با بودجه خیلی پایین تر از عناوین AAA تا این حد موفق باشه . مگه میشه مگه داریم
با تشکر.
مطلب خوبی بود ولی به نظر من نویسنده اصلی مطلب یکمی جوگیر بوده! یعنی به نظر من خوب از آب در اومدن Life is Strange یا telltale borderlands خیلی هم عجیب نبود. جالب اینه که به نظر میرسه نویسنده اصلا تعجب نکرده که Fallout 4 معرفی و سه ماه بعد بلافاصله عرضه شده!!
به غیر از این موارد مطلب خوبی بود. ممنون بابت ترجمه.
بعد از witcher
life is strange بهترین بازی امسال بود از نظر من
درود
Assassin’s Creed اصلا به اوج بر نگشت به نسخه 3 نمیرسید جه برسه به 2
Rocket Leagu خوشم نیومد ولی سوپرایز بود
Backwards Compatibility یه سوپرایز واقعی بود که سونی هم انجام داد
The Final Fantasy Remake VII از این بازی خوشم نمیاد
سوپرایز امسال ساخت MAFIA3 بود
در مورد بقیه نظری ندارم مطلب کامل نبود
sony کی backward compatiblity انجام داد؟؟؟؟ شما الان دیسک های ps3 رو میزاری تو ps4 و بازی میکنی؟؟
خوب مشکل اینجاست که شما هنوز با PSN اشنا نشدی عب نداره
مشاهده 3 پاسخ دیگر
مهمترین هاش به ترتیب.اول اسپلتون بود که به بازیهای پر هایپ و پر ادعا درس اخلاق داد!بعدش راکت لیگ انحصاری کنسولی ps4 بود که کاری مشابه اسپلتون کرد و سومی هم عالی ظاهر شدن انتیل داون بود که خیلی ها منتظر لغزش اش بودن ولی عالی عمل کرد!
ای پردیس چرا الکی وبلاگ منو یه ساله مسدود کردی حداقل دو تا ترول میزاشتیم بچه ها سر حال بیان الآن نگاه کن وضعیت وبلاگا چه جوریه
ببخشید بابت اسپم
دوستان کسی اینجا از لومیا (ویندوزفون) استفاده می کنه لطفا به من پخ بدید مرسی
از اقای عارفه احمدی نهایت عذر خواهی میکنم واقعا مقاله جالبی بود batman and tomb امسال عالی بودند