نماوا
فروشگاه گیفت کارت
 
بازی تانکی آنلاین فروش محصولات MSI
نمایشگاه TGC فروش گیفت‌کارت - سریع و ارزان
نقد و بررسی Bloodborne: The Old Hunters
نویسنده:
صفحه شخصی من وبلاگ من - فارغ التحصیل مهندسی الکترونیک و معتاد به...
User_image

 Bloodborne: The Old Hunters Review

"کابوسی زیبا"

کابوس بخشی از زندگی انسان هاست. بعضی ها با کابوس های خود زندگی می کنند و برخی آن ها را به دست فراموشی می سپارند. وقتی کابوس هایتان را بخشی از زندگی دانسته و آن ها را قبول کنید درواقع راه فرار را برای خود از بین برده و در کابوسی عظیم تر غرق می شوید، کابوسی که رهایی از آن ممکن نیست. در پشت پرده Yharnam کابوسی نهفته است، کابوسی که تمامی هانتر های قدیمی و سرشناس را گرفتار خود کرده و نه تنها نمی توانند از آن رهایی پیدا کنند، بلکه یک راز را در مورد این کابوس پنهان می کنند، رازی که می تواند بر کابوس ها خاتمه داده تا روح گرفتار شکارچی ها در آرامش قرار بگیرد.

شما بازی را از Hunter’s Nightmare شروع می کنید. در حقیقت وقایع DLC روی دیگر Cathedral Ward و Upper Cathedral Ward را نشانمان می دهد. قرار نیست در این برهوت مسخ شده صرفا سلاخی کنید و پیش بروید، چیزهای جالب تری در انتظار شکارچی ماست، محیط بازی جایی که تمامی ساختمان ها در هم کوبیده شده اند، دیوانگی بی حد و مرزی دارد و هانتر ها همگی به جان یکدیگر افتاده اند. من دیگر تنها نیستم و باید هانتر های دیوانه و به جنون رسیده را از پای در آورم. قطعا این بازی NPC هایی دارد که از باس فایت ها اعصاب خورد کن تر بوده و این موضوع یک نقطه تمایز مهم در قیاس با بازی اصلی است و شاید دلیلی برای این سختی نیست. این سختی جدید قرار گرفته است تا شما را به چالش بکشند! چه خوشتان بیاید و چه خوشتان نیاید می بایست با آن ها مبارزه کنید و یا مثل یک ترسو آن ها را نادیده گرفته و فرار کنید. نکته ای که وجود دارد و باعث تنوع شده رخ دادن وقایع در طی روز است، دیگر خبری از شب های تاریک و ترسناک Yharnam نیست.

محیط و اتمسفر Hunter’s Nightmare دقیقا حس و حال مواجه شدن با صحنه قتلگاه را می دهد. صداگذاری و موزیک خوب هیچوقت به این معنا که می بایست در بازی شاهد موزیک های خفن و آدرنالین دار باشیم نبوده و نیست. گاهی سکوت و یا حتی وزش یک باد می تواند حس تعامل با محیط را به شما القا کند. در قتلگاهی هستید که تماما خون و اسکلت بدن مردگان را دیده و صدای خورد شدن استخوان ها در زیر پایتان را به خوبی حس می کنید. حال با صحنه ای مواجه می شوید که حالتان را دگرگون می کند. یک دروازه فلزی که بسته است و پشت آن یک اسکلت نیمه جان در واقع یک انسان روبه مرگ با مشت به دروازه می کوبد منظم با یک ریتم خاص. ار ضربه زدن خود خسته نشده و چشم انتظار است. انتظار شخصی که به کمک اش آمده و یا وی را از کابوسی که در آن دچار شده نجات دهد. علاوه بر این صداگذاری ها، موسیقی هایی که برای باس فایت ها در نظر گرفته شده به خوبی با جو محیط و حرکات باس فایت بوده و با تغییر کردن روند مبارزه موزیک نیز حس و حالی جدید را به مخاطب القا می کند.

باس فایت اول بازی در واقع اولین شکارچی ایست که در این دنیای دیوانه وار گرفتار شده و روی انسانیت خود را از دست داده. Ludwig the Accursed دیگر آن موسس WorkshopHealing Church نیست، بلکه یک حیوان وحشی و بی اعصاب که دریای خون راه انداخته که در جایگاهش می توانیم کوه اجساد و بدن های پوسیده آن ها را مشاهده کنیم. به شخصه Ludwig یکی از بهترین باس فایت های بلادبورن می دانم. در حین مبارزه و وارد کردن باس فایت به قسمت بعدی مبارزه (Stage دوم مبارزه)، یک کات سین پخش می شود. وی خاطراتی از گذشته را به یاد می آورد از این که کی بوده و چه کار هایی انجام داده است. در بخش دوم مبارزه استایل جنگیدن و مبارزه ای Ludwig به کل عوض شده و استایل جدیدی را به خود می گیرد. از نظر فنی و تکنیکی طراحی این باس فایت جوری است که به هیچ وجه نمی توانید حرکاتش را حفظ کنید. هر بار که به سراغ اش می آیید امکان دارد ترتیب انجام حرکات اش فرق کرده و سوپرایز شوید. در صورتی که برای سایر باس فایت ها می دانید قرار است چه اتفاقی بیفتد و چه حرکاتی را قرار است از سوی آن مشاهده کنیم.

تا دلیل کابوس را نفهمید چیزی عوض نمی شود. محیط بعدی بازی یک ساختمان است که برای تحقیقات و آزامایش های گوناگون از آن استفاده می شده. طراحی NPC و محیط Research Hall شما را یاد تیمارستان هایی می اندازد که NPC های درون آن مدام با خود حرف می زنند و یا از وقایعی خاص سخن می گویند.شخصی که با استفاده از این ساختمان و NPC ها محیط و دنیایی دیگر را از مخاطب مخفی کرده، دنیایی که طی کشف کردن راز های آن به این کابوس پایان خواهید داد. ماریانا یک هانتر حرفه ای و دومین باس فایت اصلی بازی که سبک و استایل جنگیدن اش تا حدی شبیه Gehrman The First Hunter  است. البته نباید تعجب کرد زیرا ماریانا یک زمانی شاگرد Gehrman بوده و راه استاد را پیش گرفته است. یکی از نقاط قوت بازی علاوه بر NPC های جدید، تنوع اسلحه ها و آیتم هایی که در دل بازی گنجانده شده زیاد برخوردار است. از نظر طراحی محیط ها و باس فایت ها می توان گفت میازاکی به بهترین شکل عمل کرده. هر باس فایت نکته ای دارد که در حین مبارزه می بایست آن را به درستی انجام دهید. همچنین محیط ها همانند نسخه اصلی جوری طراحی شده اند که اگر بخواهید تمامی آن ها را بگردید برای می بایست مدام در حال رفت آمد بین محیط های مختلف باشید. ولی چیزی که زیاد باب میل نیست مدت زمان و محتوای بازی نسبت به 20 دلاری که برای آن خرج می کنید.

نکات مثبت:

  • طراحی فوق العاده باس فایت ها
  • موسیقی و صداگذاری عالی
  • تنوع اسلحه های بازی

نکات منفی:

  • محتوای کم نسبت به هزینه 20 دلاری بازی

سخن آخر

Bloodborne: The Old Hunters نیز شاهکاری نظیر بازی اصلی از سوی "میازاکی" می باشد که با وجود محتوای کم می تواند شما را شدیدا وارد چالشی جدید و کم نظیر کند. چالشی که شاید حالا حالا ها نتوانید از آن رهایی پیدا کنید. بدرستی که این کابوس هانتر ها را به مرز دیوانگی می کشاند...

اطلاعات منتقد :

صادق تواضعی DLC داستانی بازی یعنی The Old Hunters در مدت زمان 12 ساعت تجربه و به پایان رسانده است .


نوشته شده در: 9 دي 1394
دسته: نقد و بررسی
این ویدئوها رو دیده‌اید؟
  • Bloodborne: The Old Hunters
 
 
 
ثبت دیدگاه
 
جهت ثبت دیدگاه باید سه روز از ثبت نام شما گذشته باشد.
 

گرافیک این بازی سرشار از جزییاته و حتی یه ذره هم لگ نداره .به این میگن بازی سازی موفق
یک شاهکار دیوانه کننده( از لحاظ سختی)
این بازی یک شاهکاره
اقا یه سوال
این dlc ـش نسخه فیزیکی هم داره؟
منظورم اینه که بازی اصلی + the old hunters

mst مدیر تالار گیم 2 امتیاز 9 دي 94، 23:10

نسخه Complete Edition تا اونجایی ک میدونم دیجیتالی هستند و هنوز به صورت فیزیکی منتشر نشدند
ای کاش این شاهکار برای PC هم بیاد.
داستان درباره چه چیزی واقعا متوجه اش نمیشم؟؟/
با تشکر از نقد خوبتون در عالی بودن این dlc شکی نیست ولی درباره ی اون نکته منفی چون هنوز خودم تجربش نکردم نظری ندارم.به امید خدا وقتی باس کویین تو چلیس آخر رو بزنم و بازی پلات بشه میرم سراغ dlc و آزار دادن روح و روان خودم.کلا ادم خود ازاریم.
گفتى چليس، ياد اون حس شادى كه بعد از كشتن كويين داشتم افتادم D:
و همينطور ياد رام تو اون محيط بسته ( اگه بهش رسيده باشى )
دمت گرم صادق ، واقعاً نقد زیبایی بود و تا حد زیادی تونستی فضای کلی بازی رو برای کسایی که این فراشاهکار رو تجربه نکردن توصیف کنی...
ولی با کم محتوا بودن بازی که توی نقاط ضعف اشاره کردی 100 درصد مخالفم و به نظرم یکی از با ارزش ترین DLC هایی بود که تا به حال بازی کردم ! از سلاح های جدید خارق العاده ی اضافه شده بگیر تا لباس های جدید ، محیط های جدید محشر ، باس های جدید ، NPC های کاملا جدید ، داستان فوق العاده عمق دار که با اهمیت بسیار تیم سازنده عالی از کار دراومده و در آخر موسیقی های اختصاصی جدید و واقعا بی نظیر که من دیگه در این مورد چیزی نگم بهتره ._.

mst مدیر تالار گیم 3 امتیاز 8 دي 94، 23:10

در نوع خودش خوب بود آرش ولی وقتی با دی ال سی های 2015 بسنجیم پای ویچر 3 میاد وسط و خب اون 10 دلار و عظمتش بیشتر از بلادبورن از نظر محتوا و همچنین قیمت ... دقت هم گنی من بیشتر به این نکته تاکید داشتم ...
اقايرن پلاتش شما رو به فنا ميده نريد طرفش روح و روانتون بهم ميريزه مثله من نشيد
طوری شده که بیشتر از هر بازی 2016ای منتظرم سال بعد این عنوان رو کامل تجربه کنم :/
منم دیگه وقشه کنسولو بگیریم
برای ادم به روزی مثل تو عجیبه که تجربش نکردی... برای من دیگه بازیها به سختی باعث هیجان و اضطراب میشد.. اما .. شهر یارنام بخاطر زیبایی مسحور کننده همراه با ترس و اضطرابش چنان در جان من ریشه کرد که دیگر نمیدانم سایلنت هیل و راکن سیتی رو بیشتر دوست دارم یا یارنام..