فروشگاه گیفت کارت
 
خرید گیفت کارت
تولد دوباره : به مناسبت 10 سالگی پلاتینوم گیمز


تهیه شده توسط کاربر BEHZAD WESKER ( راهنمای قرارگیری مقالات کاربران در صفحه اصلی )

..........................................

بدون شک "کلاور استودیو" (Clover Studio) یکی از بهترین استودیوهای صنعت بازی است. استودیویی که شاهکارهایی چون اوکامی و گادهند را ساخت. متاسفانه در سال 2007 این استدیو توسط شرکت کپکام بسته شد. هر چند این اقدام کپکام منجر به بسته شدن یکی از استدیوهای برتر بازی شد اما در سویی دیگر منجر به تاسیس یک استدیو فوق العاده دیگر شد. نام این استدیو "پلاتینوم گیمز" (Platinum Games) بود!

نوابغ شرکت کپکام ، شینجی میکامی ( خالق رزیدنت اویل و داینوکرایسیس) هیدکی کامیا ( خالق دویل می کرای و اوکامی) و اتسوشی اینابا ( تهیه کننده شاهکارهایی چون اوکامی وگادهند) پس از تعطیل شدن کلاور استودیو به دست کپکام با همکاری هم استدیو پلاتینوم گیمز را تاسیس کردند.

بی شک پلاتینوم گیمز یکی از استودیوهای برتر حال حاضر صنعت بازی است.استودیویی که خلاقیت و نواوری در عناوین ان به وضوح دیده میشود.استدیویی که تا به امروز عناوین بزرگی چون BAYONETTA وVANQUISH  را خلق کرده است.

استدیو پلاتینوم گیمز پس از تاسیس با شرکت معروف و محبوب سگا قرارداد بست. نخستین اثر این استودیو عنوان MAD WORLD بود. یک اثر ویژه و ساختارشکن برای کنسول WII. این اثر که به نوعی ادامه دهنده ی بازی زیبای GOD HAND بود، یک BRAWLER (به یاد شورش در خیابان) به تمام معناست. شخصیت بازی علاوه بر اره ای که در دستش قرار دارد و سلاح اولیه ی بازی است.، با مشت دهای سنگین حریفان را مچاه کرده و به اطراف پرتاب میکند. او میتواند ان ها را بلند کرده و به در و دیوار بکوبد.طنز و اغراق در گیم پلی این بازی رخنه کرده و ان را به یک اثر جذاب و هیجان انگیز تبدیل کرد.


یکی دیگر از اثار جذاب این شرکت عنوان INFINITE SPACE بود. یک بازی در سبک نقش افرینی و استراتژی که برای کنسول DS  عرضه شد.ترکیب مناسب نقش افرینی  و مدیریت شخصی ، شخصی سازی کشتی فضایی ، داستان مناسب و گشت و گذار در هر سیاره از نقاط قوت این عنوان بود.عنوانی بزرگ و خوب با گیم پلی سزگرم کننده و طولانی تبدیل به یکی از برترین عناوین پلاتینوم گیمز و کنسول دستی DS شد.

پس از ان نوبت به یک نابغه رسید. هیدکی کامیا با ساختBAYONETTA  نشان داد که استاد سبک هک اسلش است. عنوان بایونتا اثری سریع ، مفرح و هیجان انگیز ، با مبارزه های بی امان و باس های متنوع و پرتعداد ، کمبوهای پرتعداد و روان ، تنوع مناسب سلاح ها و تکنیک ها  تبدیل به یکی از برترین عناوین سبک هک اسلش و نسل هفتم بازی های رایانه ای شد.

پلاتینوم گیمز که با ساخت تعدادی عنوان کم اما با کیفیت پله های ترقی را یکی پس از دیگری طی میکرد با ساخت بازی VANQUISH نشان داد که تبحر ان ها محدود به سبک هک اسلش یا بزن بکش و نقش افرینی نمی شود.

باید پذیرفت که سازندگان ژاپنی و بازیبازان زاپگنی علاقه ی چندانی به سبک شوتر ندارند. اما وقتی بازیساز برجسته ژاپن و جهان ، شینجی میکامی رهبر ساخت اثری باشد خیلی از عادی ها و معمولی ها ، غیر عادی و فوق العاده می شوند.


میکامی با ساخت عنوان ونکوییش اکشن را از نو تعریف کرد. عنوانی که تبدیل به یکی از متفاوت ترین و بهترین اثار سبک شوتر سوم شخص شد. گیم پلی کوبنده و بی نظیر ، گرافیک زیبا و افکت های صوتی مناسب ، طراحی مراحل عالی ، طراحی جالب شخصیت ها و وجود چندین مکانیک مبتکرانه و بدیع ، VANQUISH را تبدیل به یک اثر برجسته در نسل هفتم بازی های رایانه ای کرد.
 
پس از این موفقیت ها ، استدیو پلاتینوم گیمز باز هم دست به ساخت اثار قدرتمند و ساختارشکن زد و در طول این چند سال عناوین فوق العاده با کیفیتی همچون   METAL GEA RISING ، ANARCHY REIGNSو  BAYONETTA2 را به بازار عرضه کردند.عناوینی که هر کدام موفقیت های خوبی را برای پلاتینوم گیمز به ارمغان اوردند.

در حال حاضر استودیو پلاتینوم گیمز در حال ساخت چند بازی است که مهم تریم ان عنوانSCALEBOUND   است. عنوان اکشن / نقش افرینی که طبق گفته های کامیا با دیگر آثارش تفاوت های چشمگیری دارد و قرار است تا در سال 2017 به صورت انحصاری برای کنسول XONE منتشر شود.

در پایان باید گفت استدیو پلاتینوم گیمز یکی از استدیوهایی است که نشان می دهد صنعت بازی سازی ژاپن چقدر با استعداد است و تونایی ساخت چه اثار ساختارشکنی را دارند. باید منتظر عناوین بزرگ دیگری از سوی این استدیو در اینده باشیم. پلاتینوم گینز افتخار صنعت بازی سازی ژاپن است.


نوشته شده در: 7 اسفند 1394
دسته: مطلب متفرقه، Metal Gear Rising: Revengeance
این ویدئوها رو دیده‌اید؟
  • Metal Gear Rising: Revengeance
  • Metal Gear Rising: Revengeance
  • Metal Gear Rising: Revengeance
 
 
 
ثبت دیدگاه
 
جهت ثبت دیدگاه باید سه روز از ثبت نام شما گذشته باشد.
 

پلاتینوم مهد اساتید دیوانه
تشکر بابت مقاله، مقاله ی مریض و جالبی بود
خب پلاتینوم اساتید و کارگردان های زیادی داره، همونطور که شاهد بودیم از Transformers: Devastation گرفته تا MGR با شاهکار های تکرار نشدنی از این استودیو طرف بودیم، حالا هم نوبت دیدار با عناوین زیبایی مثل TMNT و Scalebound فرا رسیده
Scalebound که ترکیب H&S و نقش آفرینی هست و اینطور که انتظار میره باید با انقلابی بزرگ طرف باشیم
از سمتی دیگه هم چندین و چند سال هست که دیگه شاهد عنوان زیبایی از سری TMNT نبودیم و حال به لطف پلاتینوم شاهد اوج این سری هستیم...
خواهش میکنم. ان شا الله در اینده مقاله های مریض و جالبی را بنویسیم.