فروشگاه گیفت کارت
 
زولا
بزرگترین گردهمایی انجمن عدالت
نویسنده:
صفحه شخصی من - بنده سردبیر سایت پردیس هستم، قریب 29 سال...
User_image

دنیای LEGOها همیشه سرگرم کننده است، چه زمانی که با اسباب بازی های آن هر چیزی که در تخیلمان بود، می ساختیم و چه حالا که در قالب یک بازی ویدئویی با آن ها بازی می کنیم. حال، این سرگرمی به یک منبع بزرگ دیگر متصل شده است. قهرمان های دنیای کمیک های DC اینبار در قالب شخصیت های LEGO خواهند بود.

داستان

داستان LEGO Batman 2 ساده، اما بامزه است. قرار است طی مراسمی، به مرد برتر سال جایزه اهدا شود و بروس وین (Bruce Wayne) و لکس لوثور (Lex Luthor) نامزدهای این جایزه هستند. بروس وین جایزه را می برد، ولی خوشحالی او خیلی زود به پایان می رسد، چون جوکر (Joker) به همراه خلافکارهای خود به مراسم حمله می کند و یک شورش بزرگ به پا می کند. بتمن (Batman) و رابین (Robin)، جوکر را دستگیر کرده و او را به زندان می اندازند، ولی در ادامه لکس لوثور تصمیم می گیرد که رئیس جمهور شود و قصد دارد این کار را از راه خلاف انجام دهد. او به قدرت جوکر نیاز دارد، بنابراین جوکر و تمامی زندانی های خطرناک Arkham Asylum را فراری می دهد. بخش اصلی داستان از اینجا شروع می شود و حالا شما باید در قالب بتمن و انجمن عدالت از شهر Gotham دفاع کنید. LEGO Batman 2 در حالیکه آنچنان به داستانی بزرگ نیازمند نیست، یک روایت جالب، ولی مختصر به همراه دارد که پر از شوخی و صحنه های خنده دار است.

گرافیک

هر چند گرافیک سری LEGO آنچنان نیاز به نمایش تکنیکی قوی ندارد (هر چه باشد، با یک دنیای پلاستیکی روبرو هستیم)، ولی LEGO Batman 2 پیشرفت های زیادی در این زمینه داشته است. شهر Gotham با اینکه کارتونی است، ولی شبیه به فضای اصلی این شهر درست شده است. استفاده متفاوت از فیلترینگ های مختلف تنوع بسیار زیادی از نظر بصری به بازی داده است و بخش های مختلفی را در شهر مشاهده می کنید که به طور کلی فیلترینگ متفاوتی از سایر قسمت ها دارند. رنگ بندی زیبا و در عین حال مناسب فضای بازی، افکت باران بسیار زیبا و کیفیت خوب بافت ها باعث می شود تا LEGO Batman 2 اصلاً زننده نباشد. هر چند که تنوع بعضی دشمنان می توانست بیشتر از این باشد.

موسیقی/صداگذاری

برای اولین بار برای شخصیت های LEGO بازی صداگذاری شده و چقدر هم جالب این کار انجام شده است. صداهای بامزه شخصیت ها با شوخی ها و طرز حرف زدن آن ها، سراسر خنده است. هر چند که این صداگذاری فقط در Cut-Sceneهای بازی شنیده می شود. موسیقی بازی در یک اقدام جالب از فیلم های کلاسیک Batman و Superman انتخاب شده و البته آهنگسازی های جدایی هم برای آن انجام شده و نتیجه، تم هایی حماسی و شاد هستند.

گیم پلی

گیم پلی بازی های LEGO همیشه جذاب و بامزه بوده است. مکانیزم گیم پلی این سری بر مبنای Co-op بازی کردن است و در LEGO Batman 2 این موضوع به اوج خود رسیده است. اینبار با یک بازی Open-World طرف هستیم که کل Gotham در آن ساخته شده است. شما می توانید با انواع وسایل نقلیه (از Batmobile و Batbike گرفته تا پیشرفته ترین وسایل بتمن و حتی اتوبوس ها و ماشین های داخل شهر) در شهر حرکت کنید. رابین هم وسایل نقلیه مخصوص خود را دارد. حتی می توانید با سوپرمن (Superman) در سطح شهر پرواز کنید. بخش Open-World بازی نکته خاصی جز زمان بیشتر برای جمع کردن LEGO ندارد و همین موضوع می توانست بزرگ تر و همانند Batman: Arkham City پرجزئیات تر باشد.

مراحل بازی بسیار متنوع و شلوغ هستند. هدف و روند اصلی شما، پیشروی در محیط های بازی است و کمی هم اکشن برای آن در نظر گرفته شده است. هر چند که این قسمت های اکشن نیز با وجود دشمنان بامزه و ضربات خنده دار شخصیت ها، جالب کار شده اند. بخش حل معماها دوست داشتنی و نه چندان سخت است و بیشتر به عوض کردن لباس شخصیت ها مربوط می شود. تعداد لباس های متنوع (از لباس الکتریسیته و یا بمب انداز بتمن گرفته تا لباس آکروباتیک و یا زیردریایی رابین) با قابلیت های متفاوت بسیار زیاد است. همانطور که گفته شد، LEGO Batman 2 بیشتر یک بازی Co-op است تا یک عنوان تک نفره.

اگر با کمک دوستان خود بازی کنید، می توانید کارهای متفاوتی انجام دهید، LEGOهای بیشتری جمع کنید و در نتیجه امتیاز بیشتری هم بدست آورید. سرعت عمل در این بخش بسیار بالاتر خواهد بود و به طور کلی جذابیت آن بالاتر می رود. متأسفانه بخش تک نفره بازی پیشرفت آنچنانی نسبت به قبل نداشته است. مثلاً هنوز هم وقتی شما مبارزه می کنید، شخصیت دوم هیچ کاری انجام نمی دهد و یا بعضی اوقات سر راه قرار می گیرد و آن طور که باید عمل نمی کند. به همین خاطر هم هست که باید مدام بین شخصیت همراه خود سوئیچ کنید که البته لذت پیشبردن و غلبه بر موانع بازی را به تنهایی می توانید به این شکل تجربه کنید.

بی نظمی در Hintهای بازی هم دیده می شود. مثلاً گاهی اوقات، بعضی قابلیت های مختلف لباس ها و حرکات گفته نمی شوند و این می تواند دردسرساز باشد. تنوع شخصیت ها باعث می شود که همین موضوع به بخش گیم پلی بازی هم سرایت کند. سوپرمن قوی ترین شخصیت بازی است. شما می توانید با او پرواز کنید، یخ درست کنید و از چشم او اشعه لیزر شلیک کنید. هر چند که باز هم سوپرمن بدون کمک بقیه اعضای انجمن قهرمانان نمی تواند کاری از پیش ببرد و هنوز هم بتمن، همانطور که از نام بازی هم پیدا است، شخصیت محوری داستان است. در نهایت گیم پلی LEGO Batman 2 با وجود بعضی نقص ها در بخش تک نفره خیلی متنوع و جذاب است و اگر آن را Co-op بازی کنید، یک تجربه بسیار شاد خواهید داشت.

نتیجه گیری

LEGO Batman 2: DC Super Heroes یک بازی بسیار شاد و سرگرم کننده است. این بازی نه تنها برای افراد کم سن، بلکه برای بزرگسالان هم مناسب است. تجدید خاطره با شخصیت های دوست داشتنی دوران کودکیمان و مشاهده سادگی داستان ها و شخصیت های آن ها، ما را به خنده می اندازد و کاری می کند که به یاد گذشته بیفتیم و از سادگی دنیای بازی لذت ببریم. هر چند که این تجربه در قالب بخش Co-op خیلی جذاب تر است.

نویسنده: حمیدرضا نیکوفر

نوشته شده در: 7 تير 1391
دسته: مطلب متفرقه
این ویدئوها رو دیده‌اید؟
  • Lego Batman 2: DC Super Heroes
 
 
 
ثبت دیدگاه
 
جهت ثبت دیدگاه، باید وارد شوید!
 

بازی باحالیه تازه خرید پستیش کردم
ببخشید تو راست میگی من شروع کردم.... 
 اولا خودت شروع کردی دوما به تو چه من نظرم چیه. مگه در باره تو نظر دادم . خوش دارم بگم این بازی اشغاله. تازه اصا کجای حرفام توهینه. خودت بحث با منو شروع کردی
اقای danta برای بار سوم بهت میگم باهام درست حرف بزن من هیچ وقت تو پردیس دهنم باز نشده تازشم اگه تو حوصله بحث نداری  پس حرف نزن  اگه بازم بی احترامی کردی اون وقت دهنم باز میشه پس بحثو ادامه نده***! 
نه كه من حوصله يكي مثل تو رو دارم.
اقای danta درست حرف بزن*** من حال و حوصله ی بحث با ادمایی مثل تو ندارم منم میدونم گیم اسپات سایت مشهوریه لازم به گفتن نیست دوست  عزیز  اگه همش مال من *** باشه مال خود خودم   خواب اگه میخوای بازم جواب بده!!
اقای ....puss in  به شما چه  هر کی نظر خودشو میگه gamespot سایت مشهوریه. خیلیم اشغاله همش مال تو...  
اقای  danta اگه خوشت نمیاد بازی نکن  لطفا نگو هم مزخرفه...  یعنی  پردیس هرچی اونا نمره بدن  باید همونو بده
همه بازیای لگو قشنگن