فروشگاه گیفت کارت
 
خرید گیفت کارت مای گیفت ارزان ترین گیفت کارت ها
جنگ خان‌ها هیولا

DARK مقاله

صفحه شخصی من - بنده سردبیر سایت پردیس هستم، قریب 29 سال...
تصویر نویسنده
سایه خون آشام

بازی هایی که دارای المان های مخفی-کاری هستند، این روزها طرفداران خاص خودشان را دارند. گر چه تعدادشان زیاد نیست، اما وجود عناوینی چون Splinter Cell و Metal Gear Solid باعث شده تا این افراد هنوز به این سبک امیدوار باشند. از طرف دیگر، خون آشام ها نیز برای خودشان علاقه مندان زیادی دارند و در دنیای بازی های کامپیوتری نیز حضور پررنگی دارند. حال بازی ای را فرض کنید که هم در سبک مخفی-کاری و هم شخصیت اصلی آن یک خون آشام باشد. استودیوی Realmforge با همکاری کمپانی Kalypso دست به ساخت چنین بازی ای به نام DARK زده است. این بازی را می توان ترکیب جالبی از دنیای Dishonored با Twilight دانست.

DARK جزو آن دسته از بازی هایی است که قرار بوده در سال 2012 عرضه شود و حال می خواهد به عنوان یک IP جدید در سال 2013 حرف های زیادی برای گفتن داشته باشد. اتفاقات بازی در زمان حال رخ می دهند و فضای آن تفاوت زیادی با فیلم های Twilight دارد. شخصیت اصلی بازی خون آشامی به نام اریک بین (Eric Bane) است که از فراموشی رنج می برد. او از دست نیروهایی فرار می کند به طور قطع درباره زندگی قبل از خون آشامی او اطلاعات زیادی دارند. جدا از اینکه سوژه بازی بسیار تکرای است و شاید دنیا همیشه به دنبال چنین سورژه هایی بوده، شما با ماجراهای جالبی در DARK روبرو می شوید. اریک برای حمله به دشمنانش، باید آن ها را غافلگیر کند.

برای این کار، او مهارت های قابل ملاحظه ای در کارهای مخفی-کاری دارد و به همین دلیل بدون کوچکترین سر و صدایی می تواند به سمت دشمنان برود و آن ها را نابود کند. همچنین اریک دارای لباس مخصوصی است که در انجام کارهای مخفی کمک های زیادی به او خواهد کرد. شخصیت اصلی بازی دیگر از سلاح استفاده نمی کند که این موضوع می تواند به نوعی خلاقانه و ساختارشکنانه نیز باشد. اریک در مبارزه های تن به تن هم توانایی های خوبی دارد، اما در برخی مواقع ممکن است که شکست بخورد و با این کار دشمنان متوجه حضور او خواهند شد. برای درگیری های تن به تن، باید به دشمن نزدیک شوید تا بتوانید او را Takedown کنید.

همچنین می توانید مدت زمان بیشتری را پنهان بمانید تا از قدرت مکیدن خون او استفاده کنید که یکی از قابلیت های اصلی هر خون آشام به حساب می آید و در این بازی به شکل تازه ای به آن نگاه شده است. از طرف دیگر، اریک دارای قدرت های ماورا الطبیعه مختلفی است که او را به قهرمان هیجان انگیزی تبدیل می کند. او دشمنانش را از پل ها آویزان می کند و یا از راه دور کاری می کند که آن ها به یکدیگر حمله ور شوند و خودشان را نابود کنند. شما می توانید با استفاده از یکی دیگر از قدرت های اریک به نام Vampire Vision پشت دیوارها را مشاهده کنید و حرکت دشمنان را تشخیص دهید.

Realmforge در حال حاضر به این موضوع فکر می کنند که آیا می توان برای اریک میزان انرژی ای برای انجام دادن کارهای مختلف در نظر گرفت یا خیر. آن ها می خواهند کاری کنند که با وجود چنین المانی، انجام قسمت های مخفی-کاری برای بازیکنان جذاب تر شود. به هر حال DARK بسیار جالب به نظر می رسد. تا کنون هر بازی ای که با حضور خون آشام ها ساخته شده، در زمانه قدیم بوده و این یکی از معدود بازی هایی است که به ما زندگی مدرن یک خون آشام را نشان می دهد. همچنین سازندگان به این موضوع اشاره کرده اند که اریک در شهر بزرگی قرار دارد که در قسمت های مختلف آن یک ماجرا برای او در کمین است. این بازی قرار است مدتی دیگر راهی بازار شود و احتمال می رود که با عنوان نسبتاً خوبی روبرو باشیم.

نویسنده: مجید نوردوست

 

نوشته شده در: 2 بهمن 1391
دسته: مقاله، DARK
این ویدئوها رو دیده‌اید؟
  • DARK
  • DARK
  • DARK
 
گیم آموز
 
 
ثبت دیدگاه
 
جهت ثبت دیدگاه، باید وارد شوید!
 

جالبه حتما ميخرم بدون سلاح خيلي باحال ميشه .
ایده های جدیدی داره ولی گرفیکش منا یاد مکس پین1میندازه
من از مخفی کاری خیلی خوشم ...بازی هایی هم که مخفی میشه رفت خیلی خوشم
این جور بازی ها ارزش بازی کردن داره
 
به نظر که خوبه
دوستان سوتی ضایع اون بالا سبک بازی رو ببینید چی نوشته
واییییی!چه چیزی میشه.ترکیب خون اشام و مخفی کاری و اکشن شوتر:دی
وقتی یک ساعت gears of war بعدش یک ساعتdark بازی کنی چیزی که تو زهنت میان ایناس