نماوا
فروشگاه گیفت کارت
 
فروش لپتاپ و الترا بوک فروش محصولات MSI
بازی تانکی آنلاین فروش گیفت‌کارت - سریع و ارزان
مختصری بر عناوین خاص چند محصولی

مختصری بر عناوین خاص چند محصولی

هر چند این دست از محصولات و عناوین در بازار جهانی امروز گسترده و پخش هستند، کمتر کسی (بخصوص در ایران) از معنی و مفهوم واقعی آن آگاهی دارد. این مقاله به معرفی ساده آن و ذکر چندین نمونه مشهور و محبوب خواهد پرداخت.

این دست از عناوین برای اولین بار در ژاپن معرفی شدند. معرفی عناوین جدید فرهنگی مثل انیمه، مانگا، ناول و بازی های خاص ژاپنی همیشه مورد توجه قشر جوان و سرگرمی پسند ژاپن بودند و دلیل اصلی آن طولانی بودن پلات اصلی و نسبتا بزرگ بودن و پیچیده بودن دنیاها و ماجراهای آنهاست. شخصیت های زیاد، که هرکدام از آنها بصورت منحصر به فرد و خاصی طراحی و پردازش شده اند. همه این موارد باعث عمیق تر شدن و طولانی تر شدن ماجراها و داستان های این عناوین شده و از طرفی دست سازندگان را برای ادامه دادن و حتی ساخت قسمتهایی در مورد گذشته باز گذاشته اند.

عناوین چند محصولی معمولا به آندسته از عناوین گفته میشوند که در چندین شاخه از محصولات فرهنگی و سرگرمی ریشه و محصول دارند. انیمه، مانگا، رمان (Novel)، رمان تصویری (Viusal novel)، رمان تعاملی (interactive novel) و بازی های انیمه ای و JRPG در کنار هم دیگه دنیاهای پیچیده و جذاب بسیار بزرگی را برای طرفداران خوش ذوق بوجود آورده اند. داستان این چنین عناوین غالبا شامل دنیاهای موازی یا دنیاهای جدا از هم نیز میباشند. این عناوین معمولا داستان های طولانی و پر جزئیات را در چند بازی ارائه میدهند و در این بین گذشته و یا حتی ادامه داستان را بر روی محصولات مختلف مانند انیمه مانگا و ... منتشر میکنند.

این عناوین معمولا دارای طرفدار خاص و انحصاری خود میباشند و تمرکز اصلی شرکت سازنده و صاحب محصول همان طرفداران وفادار و اصلی عنوان اند. این محصولات کاملا بهم مرتبط اند و درک کامل داستان فقط از طریق تجربه اکثر محصولات یک عنوان ( چه محصولات الکترونیکی و سرگرمی، چه محصولات فرهنگی و انتشار یافته ) ممکن است و شاید برای بسیاری از گیمرها و اوتاکو ها کمی دردناک باشد ولی چون مخاطب اصلی این عناوین طرفداران اصلی سری میباشند از این نطر محصولاتی کاملا موفق و با سابقه و تاریخچه درخشان خواهند شد. دلیل اصلی هم اینست که طرفداران اصلی همیشه سرگرم انواع محصولات مرتبط با عنوان مورد علاقه خود هستند و هر ساله سازنده و صاحب محصول با انواع انیمه، مانگا رمان و … طرفداران اصلی را راضی نگه داشته و با اضافه شدن مقداری طرفدار جدید به موفقیت همیشگی خود ادامه دهند.

چند مثال ساده درک راحت تری را از ایندست عناوین به ما خواهند داد:

1 – فانتزی نهایی (Final Fantasy)

این عنوان با قدمت 29 ساله محبوب ترین عنوان از این دسته عناوین است. انواع مانگا، انیمه، انیمیشن های سینمایی و رمان از دنیاهای زیاد و داستان های پیچیده و گسترده فانتزی نهایی در چرخه ای مرتبط و زنجیر وار منتشر شده است و کسانی که تازه با این عنوان آشنا میشوند هرگز شانس تجربه کامل آنرا نخواهند داشت…. ولی برای طرفداران اصلی سری این 29 سال رویایی سپری شده است. سری فانتزی با بازی ها و سپین آف های زیاد در کنار انیمه، انیمیشن ها و مانگاهای جالب و رمان های بسیار کمیاب، تجربه ای بی نظیر را برای طرفداران خاصش بوجود آورده است .

2 – افسانه های… (tales of…)

این سری نیز مانند فانتزی نهایی با قدمتی 22 ساله طرفداران اصلی را در داستان های جذاب و دنیاهای بسیارش غرق کرده و انیمه ها و مانگاهای بسیار زیادی نیز منتشر نموده است.

از مشهورترین عناوین سری “افسانه های….” میتوان به TALES OF THE ABYSS , TALES OF SYMPHONIA , TALES OF ZESTIRIA و …..

3 –سرنوشت (Fate)

این سری با قدمت 16 ساله یکی از پیچیده ترین سری های حال حاضر بوده که در همه بخش ها عنوان دارد و عناوین همگی مرتبط اند. انیمه، بازی، رمان، رمان تصویری، رمان تعاملی، انیمیشن سینمایی و مانگای عنوان “سرنوشت” منتشر و ساخته شده اند. این عناوین هر چند بازگو کننده 4 جهان متفاوت “سرنوشت” میبشاند اما همه عناوین کاملا بهم مرتبط اند و اصلا درک آنها جدا از هم امکان ندارد. تعدادی از این عناوین:

Fate apocrypha , fate stay night, fate grand order و.....

و در نهایت ویژگی های یک عنوان چند محصولی بصورت ساده :

1 – داستان بسته به یک عنوان نیست

2 – مخاطب اصلی، طرفداران قدیمی و یا طرفداران مشتاق هستند

3 – داستان در بین محصولات مختلف پخش شده است

4 – دارای چندین دنیای متفاوت میباشند

5 – درک کامل آن بدون تجربه حداقل مهمترین عناوین مرتبط ممکن نیست

6 – این عناوین معمولا قدمت زیاد و دوره ی تقریبا بی پایان دارند (برای مثال فانتزی نهایی و سرنوشت)

7 – محبویبت و موفقیت متداوم

"این مقاله در راستای سری همکاری های دو وبسایت پردیس گیم و انیمه آپ، برای سایت پردیس گیم تهیه گردیده است."

نوشته شده در: 23 مرداد 1395
دسته: مطلب متفرقه
این ویدئوها رو دیده‌اید؟
  • Far Cry 5
  • Stormdivers
  • The Walking Dead
 

آموزش آنریل انجین 4آموزش آنریل انجین 4

آموزش یونیتی سه بعدیآموزش یونیتی سه بعدی

آموزش یونیتی دو بعدیآموزش یونیتی دو بعدی

آموزش سی شارپ در یونیتیآموزش سی شارپ در یونیتی

آموزش واقعیت مجازی در یونیتیآموزش واقعیت مجازی در یونیتی

آموزش گیم میکر استودیو آموزش گیم میکر استودیو GameMaker
 
 
ثبت دیدگاه
 
جهت ثبت دیدگاه باید سه روز از ثبت نام شما گذشته باشد.
 

اين سايت فيلتر است كه! عجبا
پسر خوبی هستی :) مقاله های خوبی هم مینویستی

یکم دقتت رو ببر بالاتر تا گل تر باشی