نماوا
فروشگاه گیفت کارت
 
بازی تانکی آنلاین فروش محصولات MSI
نمایشگاه TGC فروش گیفت‌کارت - سریع و ارزان
انیمه هفته : Parasyte : The Maxim

Parasyte : The Maxim

MyAnimeList.Com 8.6/10

IMDb 8/6/10

ژانر : روان شناختی - اکشن - خشونت زیاد - ترس

"به قلم علی رجبی"

-----------------------------------

تغییر ماهیت، قانونی که تک تک موجودات طبیعت از آن پیروی می کنند. هر چیزی در طبیعت سرانجامش به تغییری بزرگ می انجامد، جهشی که وی را از یک سطح به سطحی فراتر برده و ضعف های قبلی را برطرف می کند. انسان ها نیز در تبعیت از این قانون زندگی خود را می گذرانند، اما چه می شود اگر انسانی جهشی فراتر از حد خودش بزند ؟ درست همانند اجرای "Metamorphoses" از "اوید"، تغییراتی که منجر به دست یابی غیرممکن ها می شوند. شاید بتوانیم جواب این سوال را در انیمه ای که امروز می خواهیم راجب آن بحث کنیم بیابیم. و آن چیزی نیست "Parasyte -The Maxim-".

برندگان زمین

در شبی آرام، هنگامی که مردمان یا در خواب به سر می برند و یا به کار های خود می رسند، اتفاقی رخ می دهد که هیچکس انتظارش را نداشت، اتفاقی که همگان به واسطه آن طبیعت فعلی خود را به عنوان یک انسان از دست دادند. موجودات فضایی و کرم شکلی موسوم به"انگل" زمین را گرفته و شروع به در اختیار گرفتن ذهن انسان ها می کنند. در این میان، پسری 17 ساله به نام "شینیچی ایزومی" (Shinichi Izumi) در خواب به سر می برد که انگلی سعی به فراگرفتن مغز وی می کند. اما انتظارات این موجود کوچک نیز آنطور که فکر می کرد پیش نرفته و وجود یک هدفون بر روی گوش های "ایزومی" مانع از ورود انگل به مغز وی می شد. کرم کوچک که از تلاش برای در اختیار گرفتن بدن پسر جوان دست بر نداشته بود تصمیم می گیرد که از طریق دست وی وارد بدنش شود و اینگونه "ایزومی" بی خبر و ناآگاه توسط یک مهمان ناخوانده تسخیر می شود.

بخاطر نفوذ ناقصی که آن انگل با نام "میگی"(Migi) داشت، مغز "ایزومی" سالم و دست نخورده باقی مانده و اینگونه شخصیت و افکار این دو از یکدیگر متمایز می شوند. حال او باید با زندگی جدید خود در کنار"میگی" کنار آید درحالی سعی دارد با کمک دوست جدیدش بقیه انسان هارا از خطر نفنوذ انگل ها نجات دهد و اینگونه زندگی قهرمانانه پسرشروع می شود.تغییرات روانی و بدنی "ایزومی" از جذابیت های کلیدی داستان انیمه می باشند، وی که محصلی عادی و به ظاهر مظلوم بوده در پی اتفاقاتی که بعد از هجوم انگل ها برایش رخ می دهد شخصیتی تازه و پخته تر به خود می گیرد، درست همانند تغییر و تکامل یک کرم به پروانه، او نیز به کل تبدیل به مردی جدید می شود و دیدی جدید نسبت به دنیای اطراف خود پیدا می کند. انیمه سعی بر این دارد که سوالاتی از قبیل "معنی راستین انسانیت" و یا "لازمه انسان بودن" را برای مخاطب بوجود آورد و جواب آن را در شخصیت اصلی داستان نهاده است.

با بدست آوردن درک و فهم جدیدی از دنیا و تکامل، "ایزومی" با موانع سخت تر و پیچیده تری مواجه می شود، موانعی که وی را مجبور می کند تا از خود بپرسد"بهتر است خودم در خطر بیاندازم تا به دیگران کمک کنم یا خودم را نجات دهم؟"، و اینگونه در ذات او جنگی میان انسانیت و طبیعت جدیدش رخ می دهد، مبارزه ای که تنها او از پس آن می تواند بر آید . این زمین مبارزه ای است برای زنده ماندن، درست همانند قوانین طبیعت، یا می خوری یا خورده می شوی، اما سوال اینجاست که آیا یک انسان نیز می تواند همانند حیوانات درنده از پس این شرایط برآید ؟ کسی که زنده از این جنگ بیرون بیاید، برنده نهایی زمین خواهد بود.

به لطف بخش صداگذاری و آهنگ سازی بسیار زیبا، هیجان و حرارت موجود در انیمه در اکثر مواقع حفظ شده و بدین سبب مخاطب احساس تکراری شدن و یا حوصله سر بر بودن برخی صحنه ها را نخواهد کرد، همچنین از دیگر نکات مثبت این اثر می توان به قطعات آغازین و پایانی اشاره کرد که به لطف خوانندگان با سابقه، آهنگ های بی نظیری را به شما ارائه می دهد.

انیمه Parasyte -The Maxim- از جمله انیمه های رواشناختی محبوب صنعت انیمه می باشد که هیچکس نباید آنرا از دست دهد، اگر تا به حال به سراغش نرفته اید منتظر نمانید همین حالا شروعش کنید، اگر از انیمه هایی همچون STEINS;GATE و یا Psycho-Pass لذت برده اید، بی شک Parasyte نیز برایتان خاطره انگیز خواهد بود.

نوشته شده در: 21 شهريور 1395
دسته: مطلب متفرقه
این ویدئوها رو دیده‌اید؟
  • Wolfenstein II: The New Colossus
  • SESSION
  • Dreams
 
 
 
ثبت دیدگاه
 
جهت ثبت دیدگاه باید سه روز از ثبت نام شما گذشته باشد.
 

اینا چرا اینجورین اکثر انیمه هایی هایی که من نگاه کردم دیگه دنباله براش نساختن حالا این سریالای اون طرفیارو میبینی تا تقی به توقی میخوره تمدید میشه
بعضی مواقع انیمه ها صرفا برای تبلیغ و جذب کردن طرفداران سمت مانگا/ناول مورد نظر ساخته میشه از این رو بهتره بیشتر سمت مانگا رجوع کنین برای ادامه دادن داستان و به سرانجام رسوندنش
کلا انیمه رو ساختن که مانگا رو نابود کنن
بابا اینا دیگه چیه... Prison School معرفی کنید
خارج از شوخی این انیمه عالی بود. فقط موقع دیدنش یه حس عجیب غریبی به آدم دست میده. آخرشم بعضی از سوالا بی پاسخ میمونن