شاتل‌لند - گیم‌سنتر
فروشگاه گیفت کارد
 
جشنواره ملی بازی‌های موبایلی جشنواره ملی بازی‌های موبایلی
فروشگاه اورجینال کی گارانتی کنسول‌های بازی
نقد و بررسی Pro Evolution Soccer 2017

نقد و بررسی Pro Evolution Soccer 2017

"به قلم سینا ربیعی"

حدود یک دهه پیش در چنین روزی PES 2006 عرضه شد، نقطه اوج موفقیت ها و فرمول طلایی PES در عصر PS2؛ این عنوان در عین آنکه با کیفیت بالا و عناصر شبیه‌سازگونه خود به موفقیتی طلایی در کارنامه سری‌بازی ژاپنی بدل گشت، نقطه پایانی بر خوشبختی‌های این سری نیز محسوب می‌شد. از آن پس سری بازی PES رو به ضعف و افول نهاد و برای مقطعی عملا زیر سایه رقیب ثروتمندش محو شد. با این وجود از نسخه 2015 شاهد بنا شدن یک فرمول جدید در PES بودیم، فرمولی که که در نسخه 16 روندی رو‌به‌رشد و چشمگیر را به خود گرفت و اکنون در نسخه 17 به اوج پویایی رسیده است. پس از گذشت 11 سال می‌توانیم ادعا کنیم PES  بار دیگر به دوران اوج خود بازگشته است و شاهد بهترین نسخه این سری بازی در یک دهه اخیر هستیم یعنی Pro Evolution Soccer 2017

PES 17 و تحولاتی که در بخش گیم‌پلی آن رخ داده است به مثابه یک رویا شیرین است، بازی در حدی توانسته بین عناصر مختلف گیم پلی خود با عناصر فوتبال در واقعیت هماهنگی ایجاد کند که نظیر آنرا حتی در نسخه‌های کلاسیک بسختی دیده بودیم. بازی همان راهی را ادامه می‌دهد که از نسخه 15 آغاز شده بود، ارائه یک تجربه عمیق با تاکید بر شبیه‌سازی هر چه بهتر انیمیشن بازیکن‌ها، هوش مصنوعی تیمی و شبیه‌سازی توانایی فردی هر بازیکن مطابق واقعیت؛ در اولین تجربه ای که از بازی داریم شباهت بازیکنان و تیم‌های بزرگ به نمونه واقعی آنها شگفت آور است و اوج شکوه سیستم Player ID را در این نسخه می‌توانیم تماشا کنیم زیرا در این سیستم تک تک حرکات بازیکنان کاملا مطابق واقعیت شبیه‌سازی شده است.

به طور کلی چالش اصلی که PES 17 از پس آن بر آمده است ایجاد یک تعادل در زمینه شبیه‌سازی خصوصیات فردی بازیکن (Player ID)، شبیه سازی خصوصیات تیمی (Team ID)، و در نهایت حفظ ریشه های کلاسیک این سری بازی است. PES 17 تجربه ای بشدت مدرن است اما چیزی که این مدرن‌شدن را لذتبخش کرده ارائه حس نسخه های کلاسیک PES در بطن گیم پلی می‌باشد. بازی همان رنگ و بوی سابق را پیدا کرده است اما توانسته با حفظ آن ارزش ها خود را به یک فوتبال کامل نسل هشتمی تبدیل کند.

سیستم Player ID در بازی تحول قابل تحسینی داشته و به لطف صدها انیمیشن جدید اضافه شده، حرکت بازیکنان در بازی به نزدیک ترین نمونه نسبت به واقعیت تبدیل شده است. در اولین تجربه از بازی به سراغ نبرد اینتر و بارسا رفتم و از همان دقایق ابتدایی تحول بخش انیمیشن‌های بازی و شبیه‌سازی اختصاصی حرکات بازیکنان مرا شگفت زده کرد. فرقی ندارد شما با پاسکاری پرتعداد وسط زمین بخواهید تیکی تاکا بازی کنید یا ساختار دفاعی کاتاناچیو را پیاده کنید، بازی تمام ابزار ممکن را به شما داده و پیاده کردن هر سبک تاکتیکی در بازی بشدت جذاب است و صرفا حالت دکوراتیو ندارد. جو استادیوم‌های اختصاصی بازی نظیر نیوکمپ و جوزپه مئاتزا فوق العاده در‌‌آمده است و بازی از لحاظ اتمسفر نیز تجربه شما به واقعیت را نزدیک می‌کند.

اما این پایان کار نیست زیرا در این نسخه شاهد خصوصیاتی هستیم که قدرت Player ID به لطف آنها بیشتر به چشم می‌آید. مهمترین سیستم، قابلیت Real Touch است که به لحظه کنترل توپ اشاره دارد. در این سیستم کنترل و استپ توپ توسط هر بازیکن کاملا بر مبنا دو پارامتر خاص متغیر است. پارامتر اول قدرت و دقت توپیست که سمت بازیکن می‌اید و دوم توانایی ذاتی بازیکن در زمینه کنترل توپ که زیرمجموعه خصوصیات‌اش در Player ID است. به طور مثال شما نمی‌توانید با بازیکنی مثل آردا توران توپ را به شکلی کنترل کنید که بازیکنی نظیر اینیستا کنترل می‌کند، هر بازیکن سبک خاص خود را دارد و تنوع فوق العاده بازیکنان موجب گشته تجربه شما نیز در بازی بشدت متنوع شود.

PES 17 کاملا نشان می‌دهد مقوله کنترل توپ تا چه اندازه‌ای می تواند در تجربه گیم پلی تاثیرگذار باشد. در ظاهر تنها شاهد تحول سیستم کنترل توپ هستیم اما در عمل همین سیستم جدید شما را مجبور می‌کند که در زمینه پاسکاری خود دقت بیشتری را به خرج دهید. دیگر با یک بازی طرف نیستیم و به واقع تجربه شبیه‌ساز گونه بازی مارا مجبور می‌کند به جای پاسکاری آرکید و سریع، به سمت یک برنامه ریزی دقیق برای حمله به حریف برویم. بازی پیش از هر پاس شما را مجبور می‌کند در یک لحظه هم جهت و نوع ایستادن هم تیمی خود را ارزیابی کنید و هم فاصله بازیکن خودی از بازیکنان حریف، زیرا در صورتی که انتخاب اشتباهی را برای پاس دادن داشته باشیم توپ براحتی از دست می‌رود در حالی که پیش از این همواره بازی در بخش پاسکاری به گیمر باج می‌داد و به طور ساده‌تر سیاست اشتباه آسان کردن برای لذت بردن را در پیش گرفته بود.

همچنین در سیستم پاسکاری خصوصیت هر بازیکن اهمیت بیشتری پیدا کرده است، اگر شما تنها دارای بازیکنان قدرتی-تخریبی نظیر "جفری کوندوگبیا" و "سامی خدیرا" در میانه زمین باشید راه سختی برای بازیسازی دارید زیرا این بازیکنان به یک مکمل در کنار خود نیاز دارند اما در سوی دیگر بازیکنان خلاق و بازیساز در موقعیت های سخت بشدت در بازی به کمک شما می‌آیند زیرا توانایی دادن پاس‌های ریسکی را دارند. گستره و پراکندگی ویژگی های بازیکنان در بازی قابل تحسین است و البته حیف که بدلیل کوچک بودن تیم سازنده شاهد شکافی از لحاظ شبیه‌سازی نیز هستیم به طوری که بدون اغراق می‌توان گفت تجربه بازی با تیم‌های بزرگ از لحاظ واقع‌گرایانه بودن یک نسل از تیم‌های کوچک بالاتر است در حالی که اگر منابع و زمان بیشتری در اختیار سازندگان بود بازی دارای تعادل و بالانس بیشتری در زمینه شبیه‌سازی تمامی تیم‌ها می‌گشت.

یکی دیگر از ویژگی های بارز PES تاکید بر روی مفهوم Team ID در کنار Player ID است. در گذشته و حتی تا به امروز، شبیه‌سازی تیم های حریف بر مبنا چند الگو محدود بود و توانایی بازیکنان تنها باعث می‌شد تا شاهد تنوع در هوش‌مصنوعی حریفان باشیم اما PES اخیرا قابلیت Team ID را افزوده است که برای هر تیم یک قالب و سبک و سیاق خاص را طراحی می‌کند و در این حالت ارزش تکرار بخش‌هایی نظیر مسترلیگ بسیار بالا می‌رود زیرا عملا هر بازی برای شما به مثابه یک تجربه جدید است. به طور مثال در بخش مسترلیگ من به سراغ لیگ ایتالیا رفتم. اول بازی را با سمپدوریا انجام دادم، تیمی با محوریت تملک توپ، بازی دوم با پسکارا تیمی بر مبنا ضدحمله‌های طوفانی که در جوزپه مئاتزا مرا بشدت سورپرایز کرد و بازی سوم با پالرمو تیمی بر مبنا دفاع متمرکز کلاسیک، با انجام همین سه بازی کاملا متوجه شدم که یک فصل بشدت متنوع و جذاب در پیش است، چنین تنوعی را در هیچ شبیه سازی فوتبالی تجربه نکرده‌ایم.

به بیان بهتر سیستم Team ID در بازی رشد جالبی داشته است. تنوع تیمی در لیگ‌های مختلف و بین تیم‌های مختلف در سطح بسیار قابل قبولی قرار دارد که تجربه بخش افلاین بازی را متحول کرده است. اما نکته‌ای که سبب گشته پیشرفت Team ID لذتبخش تر شود قدرتمندتر شدن درجات سختی بازی است. به شخصه تا نسخه گذشته شاهد کوچکترین چالشی حتی در درجه سختی Superstar نبودم اما در این نسخه بازی پیشرفت بسیار جالبی را از لحاظ درجه سختی هوش مصنوعی حریف داشته است. شاید تنها انتقادی که بتوان به هوش مصنوعی کامپیوتر وارد کرد بالانس نبودن قدرت دفاعی و تهاجمی است به طوری که نفوذ به دفاع حریف در حالت Superstar بسیار دشوار می‌باشد اما از سوی دیگر هوش مصنوعی توانایی حملات قوی و متنوع به دروازه شما را نیز ندارد و این موجب گشته گل زدن در بازی چه از طرف شما چه حریف دشوار شود.

از دید من اگر تیم سازنده PES بزرگتر بود و نیروی انسانی و مالی گسترده‌تری می‌داشت در نسخه گذشته سازندگان می‌توانستند به دستاوردهای نسخه 17 برسند. در نسخه‌های گذشته کاملا می‌توانستیم چندپاره بودن بازی بدلیل نیروی انسانی محدود را درک کنیم. به طور مثال در نسخه 16 عملا بخش مسترلیگ حالت یک نسخه بتا را داشت که کامل نشده بود، چه از لحاظ ظاهر و رابط کاربری چه طراحی چالش‌ها و هوش مصنوعی بخش نقل‌و‌انتقالات اما در نسخه 17 بازی تعادل بهتری را پیدا کرده است. نسخه 17 را می‌توان یک ارتقا باشکوه از نسخه گذشته دانست.

بخش مسترلیگ پیشرفت بسیار خوبی را داشته، رابط کاربری و فضای آن زیباتر و کاربردی تر شده است و سازندگان توانسته اند پس از مدت‌ها حس واقعی مربی‌گری را در این بخش ایجاد کنند که این حس به لطف انتخاب درست فیلم‌هایی است که در حین مسترلیگ پخش می‌شود و نوع ارتباط مسئولین باشگاه و بازیکنان با شما نیز حرفه‌ای تر از قبل شده است. بدلیل عمیق تر شدن و ارتقا هوش مصنوعی حریفان و بهبود درجه سختی، شما دیگر تمایل دارید بازی‌های بیشتری را به شکل واقعی تجربه کنید و به‌واقع کمتر پیش می‌آید سمت اسکیپ کردن یک بازی برای گذر زمان بروید.

اما کماکان پاشنه آشیل مسترلیگ باقی مانده است، یعنی بخش نقل و انتقالات که هیچ شباهتی به واقعیت ندارد. سازندگان توانسته‌اند ویژگی ها و‌ آپشن‌های جالبی را به این بخش اضافه کنند اما تا زمانی که هوش مصنوعی تعبیه شدن برای نقل و انتقالات بهبود نیابد هیچکدام از این امکانات کارایی نخواهند داشت. کماکان خرید بازیکن چالش خاصی ندارد، قیمت بازیکنان بسیار غیر منطقی است و بازهم شاهد نقل و انتقالات عجیبی هستیم مثلا در همان فصل اول شاهد پیوستن "مانوئل نویر" به اتلتیکو مادرید بودم! چیزی که در واقعیت غیرممکن است و و تماشا چنین مواردی تجربه واقع‌گرایانه بازی را کمرنگ می‌کند.

در کنار مسترلیگ سایربخش های بازی از لیگ و کاپ‌های ساده بگیرید تا بخش های تمرینی و بازی دوستانه ساختار و طراحی منسجم‌تری پیدا کرده اند. متاسفانه بدلیل فعال نبودن سرورها موفق به تست و تجربه بخش MyClub نشده ایم اما براساس اطلاعات منتشر شده به نظر می‌رسد این بخش نیز نسبت به نسخه 16 امکانات بیشتری را دریافت کرده است و پس از فعال شدن سرورها‌ یک تحلیل جداگانه برای بخش MyClub را نیز قرار می‌دهیم.

نکته نهایی که در مورد بازی باقی می‌ماند سطح فنی بازی است که به لطف توانایی‌های Fox Engine ارتقا چشمگیری داشته است. به طور مثال چمن بازی حالت صاف گذشته را ندارد و در نمای نزدیک قالب سه بعدی به خود گرفته و کوچکترین جزئیات چمن نمایان است، و یا نورپردازی بازی نیز که اصلی‌ترین مزیت انجین Fox است در PES 17 یک تجربه بصری خیره کننده ارائه کرده است به طور مثال مدلینگ برخی از استادیوم‌ها با نسخه قبل تفاوتی نکرده اما به لطف ارتقا بخش نورپردازی و طیف رنگی گسترده تر، بسیار زیباتر به نظر می‌رسند. بازی همچنین از لحاظ شبیه‌سازی چهره بازیکنان نیز در بالاترین سطح یک بازی فوتبالی قرار دارد، هم کیفیت طراحی‌ها خوب است هم کمیت آنها و اکثر تیم‌ها از چهره های اختصاصی طراحی شده بهره مند هستند. همچنین حیف است اشاره‌ای را نیز به تماشاگران بازی نکنیم! PES 17 احتمالا بهترین و قوی تری بازی فوتبالی تا به امروز است که موفق به شبیه‌سازی تماشاگران به شکل سه بعدی شده است، چهره‌ها دیگر پیکسلی نیست و تنوع تماشاگران نیز در سطح بسیار خوبی قرار دارد و این موضوع باعث شده حتی شما تصاویر آهسته خوشحالی مردم را با اشتیاق و لذت تماشا کنید.

نکات مثبت

تجربه بشدت واقع‌گرایانه و مدرن با حفظ ریشه‌های کلاسیک PES

شبیه‌سازی کم نظیر خصوصیات فردی بازیکنان

تنوع تاکتیکی تیم‌های مختلف

قابلیت عالی و تاثیرگذار Real Touch

بهبود و انسجام مدهای مختلف بازی

ارتقا چشمگیر هوش مصنوعی حریفان و چالش‌برانگیزتر شدن درجات سختی

نکات منفی

کماکان سیستم تکل‌های بازی آزاردهنده است

هوش مصنوعی بسیار ضعیف نقل و انتقالاتِ مسترلیگ

مثل همیشه ... تعداد بسیارکم ترک های موسیقی

سخن آخر:

PES 17 یک تجربه واقع‌گرایانه بسیار شیرین و جذاب است و در برخی بخش های گیم پلی بهترین نمونه ای است که تابه‌حال از یک اثر فوتبالی تجربه کرده‌ایم. ایرادات و نواقص بازی متاسفانه بیش از آنکه ذاتی باشد، بدلیل کمبودهای مالی و انسانی سازندگان است، ایراداتی نظیر بخش لایسنس‌ها که نمی‌توان نسبت به آنها به سازندگان خرده‌ای گرفت زیرا نقش مستقیمی در ایجاد آن نداشته اند. اما با این وجود PES 17 بی شک ارزش تجربه دارد و اکنون از لحاظ تنوع به حدی رسیده است که حتی‌ می‌تواند گیمرهای فیفاباز را نیز به خود جذب کند اما اگر شما پس از سال‌ها می‌خواهید بار دیگر به سمت این بازی بازگردید برای قضاوت درست فراموش نکنید که بازی را با دید مناسب بنگرید، دیدی که از فوتبال واقعی نشات می گیرید نه دیدی که گیم پلی فیفا به شما منتقل کرده است، در اینصورت بهتر می‌توانید ویژگی های گیم پلی بازی را درک کنید.

Verdict

In overall, PES 2017 is a realistic and massively entertaining experience and we can easily say that in many parts PES 2017 offers the best football experience ever made. Unfortunately the present issues are not because of the game itself but from the lack of financial supports and manpower, issues like team licenses which we actually cannot blame the developers as they did not straightly interfere with the game. But in the end, PES 2017 is truly worth trying, it has many new things to offer, a perfect variety for those who seek a great experience, even those who prefer FIFA over PES. If you have decided to return once more to the PES side then judge the game based on a proper view and way of judging, the view that points out the real football and not the view FIFA has given to you. By this means you will be able to understand the functions and the traits much better than you were supposed to.

Pros

An extremely modern and realistic experiece accompanied with the old fashioned style of PES

A rare simulation of personality traits of the players

variety of tactics in diffrent teams

The "Real Touch" abality which is heavily effective

Improvement and solidarity among the diffrent types of playing

Huge improvement of the AI which results in challenging rivals, worthy of playing with

Cons

Bothersome tackling system

Weak AI of the transfering system of the Master League

And as usual, lack of soundtracks

Score: 9 out of 10

نوشته شده در: 25 شهريور 1395
دسته: نقد و بررسی، Pro Evolution Soccer 2017
این ویدئوها رو دیده‌اید؟
  • PES 17 - Barcelona
  • PES 2017 - Gamescom
 
 
 
ثبت دیدگاه
 
جهت ثبت دیدگاه، باید وارد شوید!
 

تشکر فراوان از شما آقا سینا با این نقد و بررسی کامل با این سرعت فوق العاده
از متا و نمرات معلومه که بازی به روزهای اوجش برگشته
اگه PES مشکل لایسنس رو حل کنه با اختلاف فاحشی از فیفا جلو میفته...
باز هم ممنون از نقد عالیتون با این سرعت عمل
پردیس گیم=بهترین سایت گیم ایران.
هنوز اکثر سایت های جهان نقد بازیو منتشر کردن ... سرعت عمل پردیس سر نقد PES 17 عالی بود امیدوارم بقیه نقد ها هم سریع منتشر بشه
خواهش می کنم امیر جان . مشکل اصلی پردیس و سایت های ایرانی اینه که بعد از عرضه، بازیو تهیه می کنن بخاطر همین ناچارا خیلی از بازی ها دیر نقد میشن اما این بازیو موفق شدیم حدود یک هفته پیش تهیه کنیم بخاطر همین نقدش زود قرار گرفت اما سعی ما بر اینه نقدها در سریع ترین زمان ممکن در دسترس قرار بگیره
مشاهده 4 پاسخ دیگر
دیروز نسخه PS4 بازیو گرفتم و باورم نمیشه این همون PES که تا دو سال پیش نمیتونستم یک ساعت تحملش کنم ! بازی متحول شده!! همه چیز بازی به واقعیت نزدیک شده به سازنده ها باید تبریک گفت که تونستن بازیو به دوره اوجش برگردونن ... الان دیگه فیفا اصلا نمیشه بهترین بازی فوتبالی نامید و یک رقیب سرسخت مثل PES 17 داره

ممنون اقا سینا نقدت عالی بود بخصوص اون بخش PLAYER ID
ناصر جان دمو فیفا هم دیشب اومد برو دانلودش کن . اونطور که من نظرات چک می‌کردم ارتقا خوبی نسبت به نسخه 16 داشته . ممنون نقد خوندی و نظر لطفته
پر افتخار ترین و قوی ترین و تیم ایتالیا یوونتوس هست چرا اینتر ناسیونال رو انتخاب کردید!؟!!
یوونتوس با 35 قهرمانی لیگ سری آ ایتالیا و بیش از 10 جام حذفی و چند سوپر کاپ ایتالیا
2 قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا 6 بار نائب قهرمانی ! و قهرمانی در جام یوفا قهرمان جام باشگاههای جهان و قهرمان جام در جام سابق اروپا ...............

__________________________________________________________
فقط یک سوال برام بقیه اونم اینه که رئال مادرید در این نسخه نیست؟!!
یا اینکه ...؟؟ چون لیگ آلمان در نسخه دیسک نیست ولی بعد از چند روز از انتشار با آپدیت پک های کونامی نقل و انتقالات و استادیوم و لیگهای دیگه اضافه میشه؟... حالا سواله برام که رئال الان در این نسخه هست؟؟!!

** راستی اینتر ناسونال و ای سی میلان هنوز یک ورزشگاه اختصاصی ندارن اما یوونتوس ورزشگاه قبلیش دل آل پی رو ترکاند ! و الان در ورزشگاه جدیدش بازی میکنن!! خخخخ
مشاهده 1 پاسخ دیگر
من فیفا باز دو آتیشه ام نسخه دمو بازیو رفتم پیشرفتش غیر قابل انکاره ... ولی هنوز من سبک گیم پلی فیفا بیشتر می پسندم اما PES 17 کیفیت بالایی داره و 100% طرفدارانش لذت خواهند برد ...

من یکی از دلایل دیگه ای که فیفا ترجیح میدم مدهای بهتر و جذاب تره بازیه . مثلا بخش کریر مود نسبت به مسترلیگ خیلی بهتره در نقد اشاره شده که نقل و انتقالات مسترلیگ چقدر غیر واقعیه ... یا بخش التیمیت تیم در مقایسه با Myclub خیلی بهتره .... اما قبول دارم گیم پلی pes 17 خیلی پیشرفت کرده
دقیقا از لحاظ طراحی مدهای بازی فیفا چند سال از PES جلو تره ... بحث لایسنس ها هم مشخصه اما در زمینه گیم پلی PES 17 تجربه بشدت کاملیه و به نظر من الان دیگه نمیشه با قاطعیت گفت یکی از دیگری برتره و خیلی به هم نزدیک شدن
حالا که یک سال نسخه PC مفت نمیرزه بازی شد شاهکار. شانسه آخه
افرین اعصاب ادم خورد میشه ولی خدایی دمو فیفا رو بازی کردم خیلی خوب بود
با تشكر از اقا سينا به نظرم بهترين توصيف برأي بازي همين اين جملس كه "pes 2017 يه ارتقا بأشكول از نسخه قبله"
من تا الان فقط دمو رو بازي كردم و خيلي خوب بوده و بعضي نقاط ضعف نسخه قبلم به خوبي داره پوشش ميده
چه از نظر گرافيك چه از لحاظ هوش مصنوعي و همينطور گيم پلي بازي به خوبي كار شده و بالانس لازم رو داره.
متا بازي هم همين الان كه نظر رو مينويسم با ١٠ نقد شده ٩٠
فقط ايكاش pes بتونه مشكلات لايسنس رو هم حل كنه.
خواهش می‌کنم طاها جان و دقیقال موافقم . PES 17 همون فرمول نسخه 16 ارتقا داده

در مورد لایسنس هم مجبوریم از پچ های غیر رسمی استفاده کنیم برای PC و PS4 احتمالا تا دو سه هفته دیگه پچ های خیلی خوبی منتشر میشه که مشکل لایسنس کامل برطرف می کنه و بوندس لیگا و ... هم اضافه می کنه
منی که فیفا بازم خوشم اومده از بازی
خیلی بده آدم به خودش امتیاز بده
pes سرور فیفا اما من اینو نمیتونم هضم کنم آخه یعنی چی که رئال لایسنس نیست پس من حالا چطور الکلاسیکو بازی کنم این کونامی یه کاسه ای زیر نیمکاسش هست آخه چطور رئال لایسنس نیست مگه میشه ؟ تا بوده بارسا و رئال همیشه لایسنس بودن بعد چطور یه دفعه... یه جای کار میلنگه
آخه md white دیگه چه صیغه ایه
سخت نگیرین.پچهای کامل کننده در راهند.مثل 2016 و ماقبل.اصل گیم پلی و هوش مصنوعی بازیه.
نام تیمها و ارم باشگاهیشون اصلاح خواهند شد.
مشاهده 3 پاسخ دیگر

s1107 بلاگ‌‌ نویس برتر 2 امتیاز 24 شهريور 95، 14:06

امیدوارم مشکلات :

هوش دروازبان

هوش داور

تعداد آفسایدهای میلیونی

قدرت غیر واقعی امثال رونالدو

سرعت غیر واقعی امثال بیل

شوتهای غیر واقعی امثال بنزما

(چقدر از رئال کینه دارم ... )

نسبت به نسخه قبل "واقعا" برطرف شده باشه ...
سینا جان نسخه 16 بازیو روی کدوم پلتفرم رفتی؟ چون از 7 مشکل بالا حقیقتا من 4 تا آخر اصلا بهش بر نخوردم. بخصوص سرعت که اتفاقا توی PES 16 با یک مدافع معمولی هم می‌شد مهاجمین گرفت که این خودش البته یک ضعف بود!

s1107 بلاگ‌‌ نویس برتر 3 امتیاز 24 شهريور 95، 14:06

بیشتر روی xbox360 و گاهی روی ps3

من فقط زمانی به مهاجمین رئال میرسیدم که در حال اجرای شادی بعد از گل بودن ...

همیشه هم بایرن مونیخ رو میارم
خیلی نقد خوب و به موقعی! بود! شخصا دمو رو خیلی دوست داشتم مخصوصا از این نظر که اصلا نمیذاشت راحت گل رد و بدل بشه، نفوذ به دفاع حریف قشنگ برنامه ریزی احتیاج داشت و خودتم با یکم زیرکی میتونستی مهاجمای حریف رو مهار کنی. باید بگم که از وضعیت فعلی سری PES بسیار خوشحالم

در ضمن سن سیرو درسته D:
شما بفرمایین به سایت یوفا مراجعه کنید ببینید چه اسمی ثبت شده
تاریخ مهمه:d

هنوزم بازی دوتا سن سیرو داره؟ :d
مشاهده 1 پاسخ دیگر
نقد و بررسی مثل همیشه عالی...
مستر لیگ واقعا تو ذوق میزنه خیلی حیفه روش کم کار میکنن حتی خیلی متن های بازیکنا و مربی ها بعد از بازی هم همون متن هایی که تو نسخه 16 بوده... در کل من که طرفدار pes هستم کاملا راضی ام...
دیشب هم دمو فیفا رو دانلود کردم امروز بازی کردم اونم خیلی لذت بخش تر شده... این قسمت journey اضافه شده خیلی جالبه تا یه جایی تو نسخه دمو اجازه بازی داره میشه هم به صورت یه تیم بازی کرد هم فقط تو نقش الکس هانتر تقریبا مثه کشتی کج میمونه که تو هر مسابقه باید یه کار خاصی رو انجام بدی اینجا مثلا زدن یه گل بود گرفتن ریت هفت یا بالاتر و 10 تا پاس صحیح... کلا خیلی جالب بود...