فروشگاه گیفت کارت
 
خرید گیفت کارت هیولا پلتفرم آنلاین عرضه بازی
مصاحبه با راس گویینگ از Codemasters
نویسنده:
صفحه شخصی من - بنده سردبیر سایت پردیس هستم، قریب 29 سال...
User_image

از زمانی که نسخه اول GRID راهی بازار شد، دنیای بازی های رانندگی با تغییرات زیادی روبرو بوده است. در این بین، سه نسخه از سری Forza، سه نسخه از سری Colin McRae DiRT، پنج نسخه از Need for Speed و Gran Turismo 5 عرضه شدند و همچنین عناوین دیگری مانند Burnout نیز حضور داشتند. در حالیکه Forza و Gran Turismo گوی سبقت را از سایر رقبا ربودند، Codemasters قصد دارد تا در این سبک خون به پا کند! آن ها می دانند که به چه صورت GRID را به یک بازی بسیار خوب در سال 2013 تبدیل کنند. به همین دلیل سایت CVG با آقای راس گویینگ (Ross Gowing) که در سمت طراح بازی ارشد Codemasters قرار دارد، مصاحبه ای داشته است.

CVG: اکنون نزدیک به 5 سال است که از عرضه نسخه اول بازی GRID می گذرد. چرا فکر کردید که اینقدر زمان باید بگذرد تا نسخه دوم آن را راهی بازار کنید؟

گویینگ: بعد از ساخت نسخه اول، کمپانی سریعاً روی این موضوع که به چه صورت باید نسخه دوم را ساخت، فکر کرد، اما قدرت ما در آن موقع آنقدر نبود که بتوانیم این بازی را برای کنسول ها بسازیم. اکنون که 5 سال از آن زمان می گذرد، دید بهتری به بازی پیدا کرده ایم و می دانیم که باید روی پلتفرم های مختلف به چه صورت بازی ساخت. ما برای GRID 2 موتور EGO را با تغییرات زیادی مواجه کردیم.

CVG: به نظر شما، از زمانی که نسخه اول GRID را راهی بازار کردید، بازی های رانندگی با چه تغییراتی روبرو شده اند و شما فکر می کنید که در این قسمت به چه چیزهایی دست پیدا کرده اید؟

گویینگ: سخت است که بخواهیم تغییرات را نادیده بگیریم، اما از نسخه اول این بازی به بعد، رقبای ما بسیار زیاد شده اند و ما نیز می دانیم که باید چه کاری را برای این نسخه انجام دهیم. یکی از تغییراتی که کاملاً مشخص است، پیشرفت در بخش آنلاین بازی ها است و مردم از این قسمت انتظارات بسیار زیادی دارند. در این روزها مدهای جدیدی برای این بخش طراحی شده اند.

CVG: در مقایسه با نسخه اول، پیشرفت در کدام قسمت در اولویت شما قرار داشته است؟

گویینگ: اول اینکه کنترل بازی برای بازیکنان لذت بخش باشد. اکنون آن ها می توانند GRID 2 را تجربه کنند و زمانی که چند دور در بازی زدند، خود را قهرمان این عنوان احساس خواهند کرد. به نظر من، ما به خوبی به هدفمان در این قسمت رسیده ایم و بازیکنان تجربه خوبی بدست می آورند.

CVG: چه چیزی برای شما از اهمیت بیشتری برخوردار بوده؟ کیفیت یا کمیت اتومبیل ها؟

گویینگ: قطعاً کیفیت آن ها برای ما بسیار مهم بوده و خیلی هیجان زده هستیم که دنیای این بازی را به همه نشان دهیم. ما سعی کردیم که تمام اتومبیل ها را به شکل بسیار خوبی طراحی کنیم تا آن ها شمایل خاص خودشان را داشته باشند. ما سعی کردیم که همه اتومبیل ها را به خوبی طراحی کنیم تا تفاوتی میان آن ها موجود نداشته باشد.

CVG: طراحی اتومبیل ها و سیستم کنترل آن ها بسیار پیشرفته شده است. آیا به نظر شما بازی های آینده سبک رانندگی در بخش AI نیز می توانند پیشرفت خوبی داشته باشند؟

گویینگ: در مورد طراحی اتومبیل ها و کنترل آن ها، حق با شماست و این کار بسیار سخت است و اکنون می توانید ببینید که فیزیک به چه صورت در این بازی ها پیشرفت کرده اند. فیزیک در GRID 2 بسیار خوب طراحی شده و شما می توانید این بخش را با نسخه های قبلی مقایسه کنید، اما طراحی یک هوش مصنوعی واقعی، کار بسیار بزرگی است و باید حالت های مختلف AI را برای رانندگان مختلف در نظر گرفت که این موضوع باعث می شود تا شما شخصیت های واقعی تری را مشاهده کنید.

CVG: به نظر شما بخش Career تا چه اندازه رشد خواهد کرد؟ چه چیزهایی را برای بازیکنان در این قسمت به همراه دارید؟

گویینگ: این بخش درباره این است که بازیکنان بتوانند در آن به اهداف جهانی مختلفی دست پیدا کنند و ما نیز به اعضای سازنده اعتماد کامل داریم و می دانیم که آن ها بخش خوبی را خلق کرده اند. ما بازیکنان را در اتومبیل های Muscle قرار می دهیم که 1000bhp قدرت دارند و هیولایی برای خود هستند. بازیکنان با ماجراجویی های بسیار جالبی در GRID روبرو می شوند. آن ها می توانند کلاس های مختلفی را برای بازی کردن انتخاب کرده و وارد بازی شوند.

CVG: در حال حاضر، اختلاف میان بازی های این نسل از کنسول ها و PC کاملاً مشخص شده است. شما هم قصد دارید که GRID 2 را برای PC عرضه کنید. آیا نسخه PC این بازی برابر نسل بعدی کنسول های بازی خواهد بود؟

گویینگ: این سوالی است که تیم برنامه نویسی بازی می توانند جواب بهتری به آن بدهند، اما فکر کنم این کار را بتوانیم انجام دهیم. قدرت کنسول های نسل بعد هر چه که باشد، به نظر من اعضای تیم ما می توانند بازی خوبی روی آن ها خلق کنند. به هر حال، ساخت بازی برای کنسول های نسل بعد نیازمند این است که درباره آن فکر کرد و تصمیمات مختلفی گرفت.

نویسنده: مجید نوردوست

 

نوشته شده در: 28 فروردين 1392
دسته: مصاحبه
این ویدئوها رو دیده‌اید؟
  • GRID 2
  • GRID 2
  • GRID 2
 
 
 
ثبت دیدگاه
 
جهت ثبت دیدگاه، باید وارد شوید!
 

نه شما مطمئن باش این نیدفوراسپید جدید خراب نمیشه
mostwanted میدونم مشکلات زیادی داشت اما به نظر من این نسخه جدید خوب میشه
هیچ خبری درباره نیدفوراسپید جدید نیست فقط سایت Criterion Games یه تیکش نوشته بود نیدفوراسپید نسل بعد undercover2013
اگه NFS undercover 2013 در حال ساخت باشه یا بازی مثل این توسط Criterion Games در حال ساخت باشه.بهت قول میدم.اینم مثل mostwanted 2012  خراب میشه.
ای بازی یه شاهکار میشه
 
بعدشم او اقایی که گفت 8تا need for speed میخوای برات 13 تا  نید فور اسپید بگم
NFS undergrand 1 , 2
NFS hot pursuit 2002
NFS mostwanted 2005
NFS carbon 2006
NFS prostreet 2008
NFS undercover 2007
NFS shift 2009
NFS nitro
NFS hotpursuit 2010
NFS shift 2 2011
NFS the run 2011
NFS mostwanted 2012
یه نید فور اسپید دیگه میخواد بیاد اسمش اینه
NFS undercover 2013
بازیش نکردم ولی به نظر جالب میاد
ایوبه ولت وولی به وولت!!!!!!!!!!!!!!!!!!
من از بازی های race زیاد خوشم نمیاد ولی شاید اینو گرفتم
 
یه مدت بود که شرکت codemasters مشغول ساخت بازی های بزرگی بود از جمله IGI که سود زیادی هم برای این شرکت به ارمغان اورد و از جمله بازی های دوست داشتنی بود ولی نمیدونم چرا نظرش درمورد این بازی ها عوض شد و بجاش ساخت بازی های race رو انتخاب کرد واقعا جای سوال داره ؟
بازم یه بازی خست کننده |:
با سبک ریسینگ خیلی حال نمیکنم