شاتل لند
فروشگاه گیفت کارت
 
افسانه‌ی تراوین هیولا
خرید گیفت کارت بهترین سایت فروش گیفت کارت

Company of Heroes 2 پیش‌نمایش

صفحه شخصی من - بنده سردبیر سایت پردیس هستم، قریب 29 سال...
تصویر نویسنده
اردوگاه سرد جنگی

سری Company of Heroes یکی از بهترین عناوین استراتژی برای شبیه سازی جنگ جهانی دوم به حساب می آیند. در نسخه های قبلی، ما در جبهه های غرب اروپا حضور داشتیم، اما در CoH2 به شرق اروپا و شوروی می رویم. جایی که همه ما از سرمای کشنده آن خبر داریم و می دانیم که هر موجود زنده ای را منجمد می کند. به تازگی نسخه آزمایشی جدیدی از بخش چندنفره این بازی عرضه شده و من هم توانستم آن را تجربه کنم. این بخش به صورت تک به تک تا 4 به 4 قابل بازی بود. همچنین هنوز بسیاری از امکانات اصلی در این نسخه وجود ندارد، اما تجربه آن واقعاً جالب و هیجان انگیز بود.

حتی بخش آموزشی کوتاهی که از کلیپ های مختلفی تشکیل شده نیز در داخل آن وجود دارد که به شما در پیشبرد بازی کمک زیادی خواهند کرد. تنوع نقشه در این نسخه وجود ندارد، اما بازی کردن در مکان های برفی یکی از چالش های اصلی CoH2 به حساب می آید و کلیت مکانیزم بازی در این نسخه نیز بر اساس تغییرات آب و هوایی استوار شده است. مناطق برفی به خوبی با گیم پلی ترکیب شده اند و شما را به چالش می کشند. به طور مثال، عمق برف، روی حرکت نیروهای شما بسیار تأثیرگذار است. اگر ارتش خود را از قسمت هایی که دارای برف و یا آب زیادی هستند، حرکت دهید، سرعت آن ها کند می شود و به سختی از آنجا عبور می کنند. در این لحظه، اگر دشمن در آن نزدیکی باشد، به راحتی می تواند تمام نیروهای شما را از بین ببرد.

هوش مصنوعی قوی تر شده و نیروهای شما به خوبی می توانند در برابر حمله های دشمنان از خودشان واکنش نشان دهند. البته باز هم عملکرد آن ها بستگی به چیدمان شما دارد. اگر افراد پیاده نظام در محیط باز قرار بگیرند و دشمن به آن ها حمله کند، آن ها سریعاً کشته می شوند، اما اگر پشت اشیاء، ساختمان ها و فنس های مختلف پنهان شوند، می توانند کارایی بهتری داشته باشند. قابلیت های خوبی برای آن در نظر گرفته شده و اگر قدرت های آن ها را ارتقاء دهید، می توانید بهتر بازی کنید. سیستم جمع آوری منابع نیز مانند نسخه های قبلی است. شما باید نقاط مختلفی را روی نقشه به تصرف درآورید تا به شما Man Power و Fuel بدهند.

همچنین تصرف نقطه های استراتژیک بازی نیز تأثیر مهمی روی پیروزی شما می گذارند. 3 نوع مکان استراتژیک با علامت ستاره روی نقشه مشخص است و هر تیمی که تعداد بیشتری از آن ها را به تصرف دربیاورد، می تواند سریع تر پیروز شود. همچنین به دلیل اینکه منابع به سختی بدست می آیند، باید به بهترین شکل از آن ها استفاده کنید. اگر بتوانید نیروهای خود را در مکان های صحیح و استراتژیکی که دشمن از آن ها عبور می کند، قرار دهید و آن ها را از حالت محافظتی بهتری برخوردار سازید، جلوی پیشروی دشمن را خواهید گرفت. همان طور که اشاره کردیم، همیشه باید به تغییر آب و هوا، به خصوص در محیط های برفی توجه زیادی داشته باشید.

شرایط آب و هوا در CoH2 به صورت Real-Time تغییر می کند. لحظه ای هوا خوب به نظر می رسد و کمی بعد، در طوفان سهمگینی گرفتار می شوید. در این حالت، باید نیروهای خود را به جایی که آتش وجود دارد، برسانید. همچنین حرکت سربازها در کولاک کند شده و دید آن ها کمتر می شود. با اطلاع از میزان دید سربازان، می توانید قسمت هایی را انتخاب کنید که خارج از دید دشمن قرار دارند تا با عبور آن ها از آن قسمت ها، در یک اقدام غافلگیرانه کارشان را یکسره کنید.

از دیگر المان هایی که می تواند شما را در برخی قسمت ها با مشکل روبرو کند، سیستم آتش بسیار خوبی است که برای CoH2 طراحی شده است. ممکن است پس برخی انفجارها، شعله های آتش به نیروها برسند و آن ها را بسوزانند. هنگام عبور از رورخانه های برفی نیز باید دقت زیاد داشته باشید. تانک ها و تجهیزات سنگین در این قسمت ها می توانند به سرعت از بین بروند. اگر بتوانید با استفاده از نیروهای خود سطح یخی رودخانه ها را از بین ببرید، می بینید که تمام نیروهای دشمن یا برخی از آن ها در داخل دریاچه از بین می روند. در کل، روند بازی در این نسخه واقعاً جالب و چالش برانگیز شده و به نظر می رسد که در نسخه نهایی باید با چیزی فوق العاده روبرو باشیم.

نویسنده: مجید نوردوست

 

نوشته شده در: 31 فروردين 1392
دسته: پیش‌نمایش، Company of Heroes 2
این ویدئوها رو دیده‌اید؟
  • Company of Heroes 2 - Ardennes Assault
  • Company of Heroes 2
  • Company of Heroes 2
 
گیم آموز
 
 
ثبت دیدگاه
 
جهت ثبت دیدگاه باید سه روز از ثبت نام شما گذشته باشد.
 

هم اینو هم rome 2رو میخوااااام.
بازی خوبی خواهد شد ولی در مقابل rome 2 حرفی برای گفتن نخواهد داشت
بابا دوره بازی های جنگ جهانی دوم دیگه تمام نشده نمی خواهند دست بردارند
من همیشه دلم میخواست اینو بازی کنم  
چه جوریه مثل جنرال هست یا نه؟
بهترین بازی استراتیژیکی که تا حالا انجام داد همین بازی بود
با اینکه شماره های قبلیش مال چند سال پیش بوده ولی از گرافیک بالایی برخوردار بود و مطمئنم که این شماره میترکونه
من که بی صبرانه منتظرش هستم
البته نباید command&conquer:generals 2 رو فراموش کرذ
من که فقط منتظر بازی استراتژیکی command&conquer:generals 2 هستم که قراره کمپانی EAGAMES اخر سال 2013 منتشر کنه
خیلی توپه هیچ بازی استراتژیکی پاشو نمیگیره.
نسخه اولش شاهکار بود این هم حتمی عالی میشه
عجب بازیه . من یکی از طرفدار های این گیمم . فقط خدا کنه مثل قسمت های قبلی باحال و اعتیاد آور باشه .
فوق العاده بنظر میاد ولی مجید نوردوست عزیز بنظرم یه چیزی رو فراموش کردم اونم generals 2 رو،با توجه به اخبارشو و اسکرین شاتهاش واقعا جذاب تر بنظر میاد،تازشم وسایل و نیرواهشم مال جنگ جهانی نیست بلکه خیلی پیشرفته ترند،خواهشا یه مقاله هم واسه اون توسایت بذارین.