فروشگاه گیفت کارت
 
خرید گیفت کارت
ماژیک مشکل گشا!
نویسنده:
صفحه شخصی من - بنده سردبیر سایت پردیس هستم، قریب 29 سال...
User_image

رنگ محبوب شما برای ماژیکی که با آن علامت می گذارید، چیست؟ هر کدام از ما رنگ های مختلفی را دوست داریم، اما نمی توانیم از آن ماژیک در هر جا استفاده ‌کنیم. حال با چنین پیش زمینه ای باید به بازی Max: The Curse of Brotherhood نگاه کنیم که توسط استودیوی Press Play در حال ساخت است. نام قهرمان بازی مکس (Max) است و یک ماژیک به همراه دارد. همین دو عنصر به راحتی روند بازی را شرح می دهند. البته باید به این موضوع اشاره کرد که PP قبلاً بازی ای به نام Max and the Magic Marker را در سال 2012 برای سیستم های Windows Phone و iPhone ساخته بود و اکنون آن ها قصد دارند تا دنباله این بازی را روی شبکه Xbox Live عرضه کنند.

TCoB یک عنوان پلتفرمر بسیار زیبا است که در آن باید نقاشی کنید و چیزهای مختلفی بکشید تا راهی برای حل مشکلات و معماهای بازی پیدا کنید. شما به وسیله ماژیک نارنجی رنگ مکس می توانید برای خود پلتفرم هایی روی هوا درست کنید که مسیر تازه ای را به وجود می آورند. همچنین با این کار می توانید آیتم های گوناگونی را جمع آوری کنید. این بازی یک عنوان آزاد در خلق معماها و حل کردن آن ها است. مشکلی که در نسخه قبلی وجود داشت، این بود که 99 درصد معماهای بازی با کشیدن یک نردبان حل می شدند و بازیکنان می توانستند با این کار آیتم های خود را بدست بیاورند و به هدفشان برسند.

حال سازندگان به این موضوع اشاره کرده اند که در TCoB شما می توانید با محیط ارتباط بیشتری برقرار کنید و با ماژیک جادویی خود کارهای مختلفی را انجام دهید. قدرت های شما در این نسخه کمی محدود شده، اما در عوض مضامین بیشتری در اختیارتان قرار می گیرند. این ماژیک جادویی می تواند پلتفرم های مختلف را از دل زمین دربیاورد و شاخه درختان را کج کند که به شما کمک زیادی خواهند کرد. روند بازی به شکلی نیست که شما با ساخت مسیرهای متفاوت پیروز شوید، بلکه باید بتوانید معماهایی که PP پیش رویتان قرار می دهد را حل کنید. شاید این کار در ابتدا چندان جالب به نظر نرسد، اما در نتیجه، معماهای سخت تری را مشاهده خواهید کرد.

سازندگان می گویند: "ما روش های بسیار زیادی را برای خلق معماهای بازی به وجود آورده ایم که تمام آن ها به نحوه دید شما به محیط بستگی دارند. در اصل هدف بازی، کشیدن آیتم های مختلف در محیط نیست." مایکل تروستد (Mikkel Thorsted) که کارگردان بازی است، می گوید: "شما در TCoB احساس آزادی زیادی برای حل معماها خواهید داشت. چیزی که ما در بازی اول دیدیم، این بود که معماها با کشیدن آیتم های مختلف حل می شدند. اما این کار، روند خلق معماها را سخت کرده بود. به همین دلیل است که تیم بازیسازی نسخه جدید را به نوعی بازسازی آن نسخه می دانند." این بازی مسیر تازه ای را در مقایسه با نسخه های قبلی در پیش گرفته است.

شاید در ابتدا، روند بازی شما را قانع نکند. ماژیک جادویی مکس قدرت های زیادی دارد و به شما این امکان را می دهد که روی محیط تأثیر بگذارید. به وجود آوردن پلتفرم هایی برای ادامه مسیر، باعث می شوند تا شما بتوانید ماجرای خود را ادامه دهید. این حس تا زمانی ادامه پیدا می کند که قدرت های دیگری پدیدار می شوند. اگر خوب فکر کنید، می توانید چرخی بکشید که به شما در حل معماها کمک می کند و یا نردبانی درست کنید که به وسیله آن به قسمت های بعدی بروید. زمانی هم که به فضاهای جنگلی می رسید، می توانید از محیط استفاده زیادی برای حل معماها بکنید. درخت ها را برعکس کنید یا آن ها را در موقعیت های مختلف قرار دهید تا راه جدیدی برای شما به وجود بیاید. همچنین با حرکت دادن آیتم ها، از حمله کرم های بزرگ جلوگیری کنید و مسیر آن ها را ببندید. در TCoB باید به نقش فیزیک توجه کنید. کارهایی که شما انجام می دهید، نسبت به فیزیک بازی واکنش های گوناگونی از خودشان نشان می دهند و به همین دلیل تجربه های جالبی را بدست خواهید آورد. همچنین این موضوع روی شکل حل معماها تأثیر زیادی می گذارد. این بازی در سال 2013 عرضه می شود.

نویسنده: مجید نوردوست

 

نوشته شده در: 11 خرداد 1392
دسته: پیش‌نمایش
این ویدئوها رو دیده‌اید؟
  • Max: The Curse of Brotherhood
  • Max: The Curse of Brotherhood
 
 
 
ثبت دیدگاه
 
جهت ثبت دیدگاه، باید وارد شوید!
 

دارم بازی میکنم خیلی حال میده
تریلر ش که خوب.
هرز چند گاهی آدک از این بازی ها باید بکنه که از دست این بازی های پر زرق و برق دیونه نشه!
امیدوارم موفق بشه
شماره قبلی این بازی واقعا جالب بود!
شک نکنید مزخرفه که انحصاری ایکس باکسه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
به نظر بازی جالبی میاد میگیرمش ببینم چجوریه
ممنون برای پیش نمایش مجید جان
خسته نباشید . واقا عالی بود .
من سری اولشو بازی کردم خیلی جالب واقا زیبا و کم حجم و درعین حال کامل
وای خیلی بازی قشنگی.اگه یکش بازی کنید می فهمید منتظر شماره دوم هستم.البته روی pc