نماوا
فروشگاه گیفت کارت
 
فروش لپتاپ و الترا بوک فروش محصولات MSI
بازی تانکی آنلاین فروش گیفت‌کارت - سریع و ارزان

Watch Dogs 2 پیش‌نمایش

صفحه شخصی من وبلاگ من - گیمری هستم با طعم کیوی، که اگر یک نقش آف...
تصویر نویسنده
هرآنچه که باید پیش از تجربه Watch Dogs 2 بدانید

هرآنچه که باید پیش از تجربه Watch Dogs 2 بدانید

"به قلم ایرج لطیفی" 

سرانجام "واچ داگز 2" (Watch Dogs 2) تا چند روز دیگر منتشر می‌شود و احتمالا خیلی‌ها نگران این هستند که نکند دوباره با این هایپ‌های یوبی‌سافت کلاه سرمان برود! فکر نمی‌کنم کسی آن نمایش فوق العاده‌ی "واچ داگز" در E3 2012 را فراموش کرده باشد. نتیجه البته از آن چه انتظارش را می کشیدیم به دور بود، اما چاره چیست؟ برای آشنا شدن با "واچ داگز 2" هم چیزی ورای نمایش‌ها و اخبار و مصاحبه‌های استودیو "یوبی سافت مونترئال" (Ubisoft Montreal) نداریم. پس بیایید با هم مروری بر اطلاعات و جزئیات منتخب منتشر شده از بازی در طی ماه‌های اخیر داشته باشیم.

حس و حال، و روح بازی تغییر می‌کند

"آیدین پیِرس" (Aiden Pierce) در نسخه اول واقعا خسته بود! مردی آرام و سرد که دیگر داشت دوران جوانی را پُشت سر می‌گذاشت و از ابتدای کار هم دنبال انتقام از مرگ خانواده‌اش بود. اما در نسخه دوم از این خبرها نیست! به نظرم یوبی‌سافت به درستی فهمید که با نسخه اول نتوانسته یک داستان جدی با آدم‌های جدی دربیارود، چرا که اساسا دنیای "هَک" (Hack) بیشتر جوان‌های ماجراجو را تداعی می‌کند. این نسخه با جوانی تیره پوست با نام "مارکوس" (Marcus) سر و کار داریم، یک هکر خُبره که لباس اسپورت می‌پوشد و هنگام انجام ماموریت‌های بازی هم موسیقی‌های تُند و پُر هیجان گوش می‌دهد. دوستانش هم (گروه DeadSec که به آن خواهیم پرداخت) مانند خودش سن و سال زیادی ندارند و ماجراجو هستند. این تغییر در حال و هوای داستان و آدم‌هایش در نسخه دوم (البته اگر به درستی شکل بگیرد) اتفاق خوبی است. 

داستان بازی از چه قرار است؟

پیش از هر چیز، غول cTOS (سیستم امنیتیِ مرکزی) از شیکاگو به سانفرانسیسکو آورده شده است، شهری خیال انگیز و عجیب با آن پُل مشهورش (که در باکس آرتِ رسمی بازی و تریلرها حسابی مورد استفاده قرار گرفته است). "مارکوس" یکی از قربانیان cTOS، دنیای مُدرن و سایه‌ی هَک در این شهر است، در نتیجه علیه این سیستم می‌شورد و در این راه افرادی که از لحاظ خصوصیات و همین طور وضعیتی که دارند مشابه او هستند، همراهش می‌شوند. نام گروهشان هم "دِد سِک" (DeadSec) است، گروهی که قرار است قدرت را از عوامل cTOS و سازنده‌اش که شخصی به نام "بلوم" (Blume) است سلب کنند. همانطور که می‌توان حدس‌اش را زد ساخنار سناریوی داستانی بازی همان فرمول برخاستن بر علیه نظم موجود است، چیزی که به نوعی دیگر در نسخه اول بازی نیز به چشم می‌خورد اما حداقل می‌توان اذعان کرد حس و روح حاکم بر شخصیت‌ها و داستان بهتر از نسخه گذشته شده است.

دنیای بازی وسیع‌تر و پویاتر از گذشته خواهد شد

سازندگان بازی قول داده‌اند که دنیای "واچ داگز 2" بزرگ و پویا خواهد بود. هوش مصنوعی آدم‌های شهر نیز پیشرفته‌تر خواهد شد، آن‌ها نه تنها نسبت به "مارکوس" بلکه نسبت به یکدیگر نیز عکس العمل نشان می‌دهند. پس از عرضه و تجربه عنوانی نظیر GTA V بی شک انتظارات چیزی فراتر از دنیای خشک و بی روح Watch Fogs 1 است و تا حد زیادی سازندگان کوشیده‌اند که به دنیای بازی و جزئیات آن عمیق و تنوع بیشتری ببخشند. در زمینه تعاملات، ممکن است دو نفر را ببینید که با یکدیگر در حال بحث و جدل هستند یا شخصی به خاطر مسئله‌ای که ارتباطی نیز به شما ندارد پلیس را خبر کند و چیزهایی از این دست که پیش از این در سری GTA به بهترین شکل ارائه شده بودند. فارغ از تعاملات رفتاری و انسانی، می توان انواع و اقسام وسایل نقلیه را سوار شد، در سطح شهر گردش کرد و به ماموریت‌های جانبی پرداخت. این پویایی اگر درست پرداخت شود قطعا به جذابیت بازی خواهد افزود.

گیم پلی، متنوع‌تر از گذشته

گیم‌پلی نسخه اول بازی در مجموع بد نبود، اما به نظر می‌رسید که به قدر کافی به پختگی و تکامل نرسیده است. سازندگان قول گیم پلی مفصل‌تری را برای نسخه جدید بازی داده‌اند، شما ابزار پیشرفته‌ای خواهید داشت، مثلا ماشین‌ کوچکی که توسط چرخ روی زمین حرکت می‌کنند و از راه دور کنترل می‌شوند، و ربات پرنده‌ای که قابلیت هک و همین طور جابجایی اشیاء را دارد. همچنین قرار است میزان آزادی و ابتکار عمل در انجام هر ماموریت نیز بالاتر برود، اگر این‌ گونه باشد برای هر مرحله انتخاب‌های متنوعی پیش روی گیمر خواهد بود.

Watch Dogs 2 رویایی برای عاشقان پارکور!

یوبی‌سافت برای طراحی انیمیشن‌های "مارکوس" از متخصصین پارکور استفاده کرده است، و این نکته‌ای است که از نمایش‌های بازی به خوبی قابل تشخیص می‌باشد. انیمیشن‌های نرم‌تر و پیشرفته‌تر، و حرکات سریع و چابک قهرمان بازی هنگام ورود به یک محیط دشوار طی یک ماموریت، یا هنگام خروج و فرار از دست نگهبانان یا پلیس، از پیشرفت‌های جالب در بازی به نظر می‌رسد. بدون شک یکی از مهم‌ترین تکامل‌های بازی در قیاس با نسخه پیشین نیز در همین بخش نفهته است. دیگر خبری از آن انیمیشن‌های خشک و نجسب Watch Dogs 1 نیست و با صدها انیمیشن مختلف شما می‌توانید تجربه‌ای کم نظیر را در گشت و گذار و ماجراجویی در نیویورک داشته باشید.

تقریبا همه چیز قابل هک کردن خواهد بود، اینبار نه در حد شعار!

این شعار در نسخه اول نیز وجود داشت اما در عمل سیستم هک بازی فرسنگ‌ها با آن چیزی که فکرش را می‌کردیم فاصله داشت و به طور کامل شاهد محدودیت‌های آزاردهنده‌ای بودیم، مثلا نمی‌شد تمام ماشین‌های سطح شهر را هک کرد و در برخی مکانیزم‌های دیگر نیز آزادی عمل لازم را نداشتیم. در "واچ داگز 2" اما هر چیزی را که بتوان هک کرد در اختیار شما خواهد بود، می‌توان از هک برای کنترل تمام خودرو‌های سطح شهر استفاده کرد، می‌توان به گوشی‌ همراه و اطلاعات شخصی افراد نفوذ کرد و ناگهان گوشی تمام انسان‌هایی که در یک محیط بزرگ اطراف شما حضور دارند را هک کرد و از همه مهمتر تمام سیستم‌های الکترونیکی و دستگاه‌های مکانیکی سطح شهر نیز قابل هک خواهند بود و سازنده از این بخش مهم برای ارائه عمق و تنوع لازم به گیم‌پلی کمک گرفته است. دیگر هک صرفا یک گزینه جذاب و کمتر تاثیرگذار نیست، دیگر هک صرفا حس تحت کنترل بودن توسط سازنده را به شما نمی‌دهد بلکه در این نسخه این شما هستید که با آزادی عمل خود می‌توانید با ابزاری مثل هک، به شکلی واقعی و واینامیک به بازی خود شکل دهید.

شخصی‌سازی مفصل

مقوله "شخصی سازی" (Customization) به شکل مفصلی در "واچ داگز 2" وجود دارد، و برای "مارکوس" صدها لباس و کفش و ابزار و طرح‌های متنوع برای شخصی سازی در دسترس خواهد بود. این که این همه لباس‌های جور و واجور در بازی واقعا چقدر لازم است، دیگر قضاوتش با شما، اما روشن است که جزییات بیشتر یعنی تنوع بهتر. به طور کلی می‌توان گفت در تک تک بخش‌های بازی سازندگان سعی کرده‌اند به استاندارد‌هایی که GTA در این سبک بنا کرده نزدیک‌تر شوند و این خبر خوبیست، بخش شخصی‌سازی نیز از این لحاظ پویایی و تنوع بسیار بهتری در قیاس با نسخه قبل دارد.

یک شهر بزرگ، ماشین‌های متنوع و هندلینگ بهتری را می‌طلبد!

این که یک شهر بزرگ مثل شیکاکو را روبروی خود ببینید و هنگام راندن در خیابان‌ها آن همه مشکل ناجور ببینید و نتوانید از آن لذت ببرید، واقعا آزار‌دهنده است! خوشبختانه قرار است این مشکلات در نسخه دوم بازی برطرف شوند و حداقل براساس مشاهدات ما در نمایش‌های بازی تا حد زیادی سازندگان در دستیابی به این هدف موفق بوده‌اند. طبق نمایش‌های بازی و مصاحبه‌های سازندگانش، می‌توان دید که روی هندلینگ و فیزیک ماشین‌ها حسابی کار شده است، قرار است ماشین‌ها متنوع‌تر باشند و هنگام حرکت، تشابه بالایی با رانندگی در دنیای واقعی داشته باشند. حتی می‌توان هنگام رانندگی از اسلحه هم استفاده کرد و نکته‌ای که رانندگی بازی را بیشتر از قبل لذت‌بخش تر کرده، هندلینگ نرم‌تر ماشین‌ها و تنوع بیشتر ماشین‌ها در سرعت و قابلیت مانور دادن است، چیزی که در نسخه قبل به سطحی‌ترین شکل ممکن ارائه شده بود.

با آن برج‌های کلیشه‌ای خداحافظی کنید!

در اغلب بازی‌های یوبی‌سافت (مانند Assassins Creed و Farcry) برای باز کردن بخش‌های مختلف نقشه باید از برج یا ارتفاع بخصوصی بالا رفت، تا مکان‌های مهم و علامت‌های مربوط به آن بخش از نقشه نمایان شود. این ایده اصلا بد نیست، اما وقتی تا این حد مورد استفاده قرار گرفته، دیگر خسته کننده می‌شود. در "واچ داگز 2" از این خبرها نخواهد بود و تمام نقشه از ابتدا در دسترس گیمر می‌باشد و نوع دستیابی به آنها نیز کاملا متمایز از سایر عناوین یوبی‌سافت است.

برای هر مرحله استراتژی های متنوعی خواهید داشت

قرار بر این است که مراحل بازی دیگر این‌قدر خطی و ساده نباشند. سازندگان قول داده‌اند که ابتکار عمل و خلاقیت در ماموریت‌ها بازی کاملا حس شود. شما برای طی کردن هر مرحله به طول کل سه شیوه‌ی متفاوت (یا حتی ترکیبی از آن‌ها) را خواهید داشت. می‌توانید ماموریت را مستقیم و تهاجمی انجام دهید، با مارکوس به دل دشمن زده و با سلاح‌های گرم و سرد (که بعضی‌هاشان خیلی جالب‌اند!) دشمنان را از سر راه برداشته و ماموریت خود را به پایان برسانید. حالت دیگر مخفی کاری است، می‌توان آرام و بدون سر و صدا و با استفاده از سلاح‌هایی مانند شوک الکتریکی (که شخص را فلج می‌کند) وارد ساختمان یا پایگاه دشمن شد و کار را به انجام رساند. حالت سوم، استفاده‌ی تمام و کمال از هک است، حتی می‌توان کمابیش بدون درگیری با نیروهای دشمن، ماموریت را به پایان رساند. همچنین سازندگان مدعی هستند که تمام مراحل بازی بدونِ کشتنِ حتی یک نفر قابل بازی هستند که این ادعایی بزرگ برای اثری مثل "واچ داگز 2" است! برای همین این مورد را تا قبل از تجربه بازی نباید زیاد جدی بگیریم!

Watch Dogs 2 را با دوستانتان بازی کنید!

هنگام بازی زمانی که در سطح شهر در حال گردش هستید، ممکن است با بازیکن دیگری برخورد کنید. با یک دکمه می‌توان با او تماس پیدا کرده و مثلا یک مرحله را به صورت Co-op رفت. این همکاری می‌تواند تجربه‌ی بازی را جذاب‌تر و پیچیده‌تر کند، چرا که دو بازیکن هنگامی که برای انجام یک ماموریت کنار هم هستند، می‌توانند از ابزار و توانایی‌های یکدیگر در زمینه هک استفاده کنند. همچنین امکان برقراری ارتباط با بازیکنان دیگر و تجربه‌ی Coop کاملا در جریان گیم پلی بازی قرار دارد، بدین معنا که نه منوی جداگانه‌ای در کار هست و نه به زمان بارگذاری نیاز است. البته بازی را شما را مجبور نمی‌کند که سراغ بخش آنلاین بروید، اما تعامل با بازیکنان دیگر واقعا می‌تواند سرگرم کننده و جذاب باشد و امروزه نیز در عصری به سر می‌بریم که ارائه جنبه‌های آنلاین و تعاملی به بازی بشدت می‌تواند باعث ارتقا سطح تجربه ما از اثر شود و "واچ داگز 2" نیز براساس سبک و سیاقی که در گیم‌پلی دارد، برای ارائه یک تجربه آنلاین گزینه‌ای بشدت جذاب است.

سیستم موردنیاز بازی بر روی PC چیست؟ و اینکه آیا بازی برای PS4 Pro‌ محتوای اختصاصی خواهد داشت؟

می‌توان گفت "واچ داگز 2" اثری بهینه و قابل تجربه روی PC است. شما با 6GB حافظه رم، یک کارت گرافیک GTX 660 یا HD 7870 و یک پردازنده Core i5 2400S توان اجرای بازی در پایین‌ترین کیفیت را خواهید داشت اما در صورتی که می‌خواهید بازی را با حداکثر کیفیت دریافت کنید، سازندگان پیشنهاد کرده‌اند از 8GB حافظه رم، کارت گرافیک GTX 970 یا Radeon R9 290 و پردازنده Core i5 3470 استفاده کنید.

در مورد نسخه PS4 Pro نیز این بازی پای ثابت تبلیغات 4K سونی بوده است در صورتی که قصد خرید این کنسول را دارید، توصیه ما بر این است که بازی را تا زمان عرضه آپدیت مخصوص ارتقا گرافیک بر روی PS4 Pro خریداری نکنید. گفته می‌شود در اواخر آذر این آپدیت برای PS4 Pro منتشر می‌شود و شما می‌توانید جهان زیبای بازی را با کیفیت 4K و بافت‌ها و نورپردازی قوی‌تر و شفاف‌تر تجربه کنید.

خب هایپ شدم! پس کی می‌توانم بازی را بروم؟!

در نهایت برای کسانی که نسخه اول را دوست داشته و قاعدتا نسخه دوم را هم می‌خواهند بروند و البته کسانی که پیشرفت‌های نسخه دوم نظر آنها را به این سری جلب کرده، باید بگوییم که تا عرضه بازی زمان زیادی باقی نمانده است! اگر شما دارنده دو کنسول PS4 و Xbox One هستید، در تاریخ 25 آبان‌ماه می‌توانید "واچ داگز 2" را با کیفیت 1080P و 30 فریم تجربه کنید، اما اگر علاقه‌مند به تجربه بازی بر روی PC می‌باشید، تا تاریخ 9 آذرماه برای تجربه بازی باید صبور باشید

آرشیو اخبار بازی Watch Dogs 2 در پردیس‌گیم

آرشیو تریلر‌های بازی Watch Dogs 2 در پردیس‌گیم

نوشته شده در: 6 آبان 1395
دسته: پیش‌نمایش، Watch Dogs 2
این ویدئوها رو دیده‌اید؟
  • Watch Dogs 2 - PS4 VS PS4 Pro
  • مقایسه واچ داگز با دنیای واقعی
  • Watch Dogs 2 - Full Mission
 

آموزش آنریل انجین 4آموزش آنریل انجین 4

آموزش یونیتی سه بعدیآموزش یونیتی سه بعدی

آموزش یونیتی دو بعدیآموزش یونیتی دو بعدی

آموزش سی شارپ در یونیتیآموزش سی شارپ در یونیتی

آموزش واقعیت مجازی در یونیتیآموزش واقعیت مجازی در یونیتی

آموزش گیم میکر استودیو آموزش گیم میکر استودیو GameMaker
 
 
ثبت دیدگاه
 
جهت ثبت دیدگاه باید سه روز از ثبت نام شما گذشته باشد.
 

100 درصد میخرمش
نسخه قبلی نه فرم داشت نه محتوا کلا یک عنوان بسیار به درد نخور با داستانی ابکی و کلیشه ای و گیم پلی خشک و نچسب که همون یک ذره انتظار مخاطب از گیم پلی و به خصوص قابلیت هک رو هم براورده نکرد
گرافیک هم چشم رو شدیدا ازار میده و بعد از اینکه بافت های بی کیفیت بازی رو میبینید و یک سر میرید تو حیاط یا خیابون با خودتون میگید چه خوبه که زندگی باگ نداره و اجسام مثل اجسام واچ داگز بی کیفیت نیستند و اونوقته که میفهمید 10 دقیقه پیاده روی از 100 واچ داگز بهتر بوده.
این نسخه هم شاید اندکی در بخش گیم پلی و گرافیک بهبود یافته باشه اما از همین الان میگم که داستان فاجعه 2016 خواهد بود
ولی من ایدین رو هم خیلی دوست داشتم
واقعا از شخصیتش خوشم میومد
سپاس برای مقاله. توضیحات خوبی بود. من حقیقتش اوایل دیدگاه مثبتی در مورد نسخه دوم داشتم اما نمایش های اخیر دوباره ذهنیت منو منفی کرده ... در کل بعید میدونم چیزی فراتر از تجربه نسخه پیشین بشه
مسابقه CS:GO ایران رو از کجت میشه دانلود کرد کسی میدونه؟
یوبی سافت یه اشتباهی داره که تو همه بازیش هاش انجام میده اینه که اصلا صدا گذاری بلد نیست واقعا تو همه بازی های یوبی سافت صدا گذاری فوق العاده ضعیف کار شده ...
بیخیال بابا اگه میخوای ایراد بگیری هزار و یک چیز دیگه هم هستش
مافیا ۳ به کلی مارو نا امید کرد ببینم این یکی چیکار میکنه مافیا خیلی پتانسیل داشت واسه موفق شدن ولی افسوس...
لاقل اسمو عوض کن :| این مطلب رو هم یوبی سافت نداده که بچسبونی بهش بگی هایپ کرده . نویسنده ی عزیز پردیس گیم جمع اوری کرده
یوبی سافت حقه بازه حیله گر دم درازه. تا این بازی رو تجربه نکردم به این حرفها اطمینان نیست.
من که با نسخه اولش خیلی حال کردم
اینقدر که این بازی و اسلیپین داگز به من حال داد . اصلا جی تی ای 4 و 5 نداد و تمومش نکردم.

گیم پلی این 2دوتا بهتر بود. منتهی اون خیلی اسم در کرده. آشغال هم اگر بده ملت با تعصب روش میگن خوبه
یا خدااااااااااااا
ما با چه موجوداتی شدیم ۸۰ مییلیییوووووون
دیگه این کامنت از پوکر فیس هم گذشته