شاتل‌لند - گیم‌سنتر
فروشگاه گیفت کارد
 
جشنواره ملی بازی‌های موبایلی جشنواره ملی بازی‌های موبایلی
فروشگاه اورجینال کی گارانتی کنسول‌های بازی
در The Last Of Us 2 منتظر چه چیزی باید باشیم؟

The Last Of Us 2 سرانجام معرفی شد، با تریلری که از لحاظ قدرت کارگردانی و سطح فنی احتمالا یکی از بهترین معرفی‌هایی بوده است که در سطح صنعت بازی دیده‌ایم. اما بهتر است کمی از تحسین و هیجان فاصله بگیریم و به درون نمایش معرفی برویم و با یکدیگر به مرور سه تئوری محتمل در مورد نسخه دوم بپردازیم.

در ابتدا بگذارید نکاتی که می‌تواند در زمینه تئوری‌پردازی به ما کمک کند را به اشتراک بگذاریم:

پایان نسخه اول و بازگشت به کمپ تامی

مرحله پایانی نسخه اول "الی" و جوئل" را در حال مسیر بازگشت به کمپ تامی نشان می‌داد، اما چیزی که در نمایش معرفی بازی دیدیم دقیقا عکس این بود و بار دیگر زندگی جوئل و الی در تلاطم فرو رفته است اما دقیقا بخاطر چه؟ برای چه امکان دارد که بار دیگر آن‌ها کمپ امن تامی را ترک کرده باشند؟ و سوال مهم‌تر اینکه آیا امکان دارد فایرفلای‌ها متوجه حضور او در این کمپ شده باشند و به آنجا حمله کرده باشند؟

فایرفلای‌ها کماکان قطب منفی داستان هستند

با دیدن لوگو شبه نظامیان فایرفلای بر روی این تابلو و در ادامه مشاهده اجساد آن‌ها می‌توان حدس زد معادله قدرت نسخه اول در نسخه دوم نیز وجود دارد و فایرفلای‌ها کماکان برای رسیدن به اهداف خود به دنبال "الی" هستند. اما به نظر می‌رسد داستان پیچیدگی بیشتری نسبت به نسخه اول دارد زیرا در انتهای تریلر الی طوری نشان داد که او می‌خواهد به دنبال آن‌ها برود و تک تک شان را قتل عام کند، آیا منظور "الی" فایرفلای‌ها است؟

 

چه بر سر الی آمده است؟

درست است که داریم در مورد یک بازی آخرالزمانی در جهانی وحشی و غیرانسانی صحبت می‌کنیم اما هر چه که باشد در نسخه اول جوئل هر کاری را برای نجات و آسایش الی انجام می‌داد. محتمل ترین گزینه بعد از پایان این بود که جوئل و الی به سمت کمپ برادر جوئل یعنی تام بروند و زندگی آرامی را در تمدن کوچک آن‌ها شروع کنند اما چیزی که از الی 19 ساله دیدیم، دختری بشدت اسیب‌پذیر و رنج دیده بود که بعید است در این چند سال زندگی بهتر از رویدادهای نسخه اول را تجربه کرده باشد.

تم این نسخه بر مبنا "تنفر" است که به دنبالش "انتقام" می‌آید، اما تنفر از که؟ انتقام برای چه؟

جوئل تنها داشته الی در زندگی است

آیا بخش Ranch House در نسخه اول را بخاطر دارید؟ همان بخشی که الی از کمپ تامی فرار می‌کند و به یک خانه پناه می‌برد. جوئل سرانجام الی را پیدا می‌کند و در این بخش سرانجام شاهد نمایان شدن وابستگی عاطفی بین این دو می‌شویم و الی این موضوع را بر زبان می‌آورد که تمام کسانی که در زندگی دوستشان داشته از بین رفته‌اند و حال تو هم می‌خواهی مرا ترک کنی. این موضوع نشان می‌دهد حداقل تا پایان نسخه اول تنها داشته الی در زندگی که کشته شدنش می‌تواند باعث ایجاد حس تنفر و انتقام در او شود، "جوئل" بوده است.

 

نوع نمایش ابهام آمیز جوئل در تریلر

حضور جوئل در بازی تایید شده است اما به طور مستقیم دراکمن تایید کرده که جوئل شخصیت اصلی بازی نیست. اما دقیقا چرا باید چنین تصمیم اتخاذ شود؟ تصور کنید با همان فرم گیم‌پلی دو نفره نسخه اول کمی مسخره نیست که ما در صحنه کنترل شخصیت ضعیف‌تر را داشته باشیم و این جوئل باشد که کنارمان می‌آید؟ در این صورت طراحی یک هوش‌مصنوعی در حد قدرت‌ها و توانایی‌های جوئل امکان پذیر است؟ زیرا عدم تعامل کافی الی در مبارزات طی نسخه اول را می‌توانستیم با این استدلال که او سن کمی دارد توجیه کنیم اما اکر جوئل در این نسخه برخلاف نسخه قبلی در بک‌گراند باشد انتظار جز این نیست که کاملا در مبارزات بازی تعامل داشته باشد. نکته دیگر اینکه چرا در تریلر صورت جوئل به تصویر کشیده نشد؟ چرا جوئل با حالت بسیار وهم‌آمیزی وارد کادر شد؟

 

چرا اثری از پیری در رنگ‌ موهای جوئل دیده نمی‌شود؟

درست است که رویدادهای نسخه دوم تقریبا پنج سال بعد از نسخه اول رخ می‌دهد اما در حالت عادی باید اثرات سن بالاتر جوئل را در تصویر ببینیم. چهره جوئل به هیچ عنوان نشان داده نشد اما در قسمتی از ویدیو شاهد اثری از ریش و موهای جوئل هستیم که به جز اینکه کمی بلند شده‌اند هیچ تغییر رنگی به نشانه بالا رفتن سن در آن دیده نمی‌شود. دلیلش چیست؟

 

چرا داستان این نسخه بر مبنا تنفر الی است و نه جوئل؟

همانطور که "نیل دراکمن" گفت داستان این نسخه بر مبنا تنفر است و اینکه چه عاملی باعث ایجاد تنفر و حس انتقام در الی شده را هنوز نمی‌دانیم اما سوال مهم‌تر است که چرا در حین ویدیو دیالوگ‌های جوئل بیشتر از آنکه باعث تشویق الی شود و با او برای این انتقام همراه شود عامل دافعه است و او را نسبت به خطرات این مسیر آگاه می‌کند؟ مگر نه اینکه بدلیل رابطه پدر و دختری هر چیزی که باعث شده الی را به این حال و روز بیاندازد باید جوئل را نیز برای انتقام تهییج کند؟

 

تئوری اول این است که بازی از کمپ تامی شروع می‌شود، در دنیای بی‌رحم بازی اینبار شاهد زندگی هستیم، روابط انسان‌ها را می‌بینیم اما نقطه عطف زمانی است که فایرفلای‌ها متوجه حضور الی و جوئل در این کمپ می‌شوند و برای انتقام از آن‌ها و بازپس‌گیری الی به کمپ حمله می‌کنند. طی این حمله اکثریت ساکنین کمپ که برای جوئل و بخصوص الی مهم هستند، کشته شده و چیزی که باعث ایجاد حس تنفر در الی می‌شود این است که تمامی این کشتار‌ها و از دست رفتن کسانی که بعد از مدت‌ها طعم زندگی را بخاطر آن‌ها چشیده بود، بخاطر او بوده است.

او در بخشی از نمایش معرفی به شکل غیرمستقیم خود را سرزنش می‌کند و می‌گوید :"من نمی‌توانم در مسیر درستی قدم بردارم، زیرا من خود نادرستی هستم"

مشخص است الی خودش را برای اتفاقاتی که برای اطرافیانش می‌افتد سرزنش می‌کند و این تئوری اول داستانی ما را قوی‌تر می‌کند. حتی احتمال دارد خانه‌ای که در تصویر دیدیم یکی از خانه‌های کمپ تام باشد، به شروع تریلر، فرم درختان و مسیر اسفالت دقت کنید آیا به یاد مرحله پاییز بازی نمی‌افتید؟ دقیقا مقطعی که در کمپ تامی می‌گذشت؟

نسخه دوم بازی بیشتر به درونیات الی می‌پردازد، در همین نمایش معرفی نیز از روی شعری که الی می‌خواند نکات جالبی را می‌توان از شخصیت او برداشت کرد. الی خود را نفس نادرستی می‌داند و سرزنش می‌کند، الی غیرمستقیم می‌گوید خوبی و زندگی همیشه دنبال او است اما نمی‌تواند در آن‌ها قدم بردارد زیرا باعث کشته شدن کسانی می‌شود که دوستشان داشته و ارائه چنین رویکردی در نمایش معرفی کاملا می‌تواند با تئوری اول ما همخوانی داشته باشد.

این تئوری هم از لحاظ داستانی هم از لحاظ گیم‌پلی محتمل است. در رابطه با گیم‌پلی تایید شده که قهرمان بازی "الی" است و ما بازی را با او تجربه می‌کنیم. اما همانطور که پیش از این گفته شد آیا کمی دور از ذهن نیست که در یک قاب تصویر ما جوئل و الی را داشته باشیم و کنترل شخصیت ضعیف‌تر را بر عهده بگیریم؟

این احتمال وجود دارد که ما در طول بازی نقش هر دو را ایفا کنیم اما در قالب دو خط داستانی مختلف؛ این تئوری به ایده روایت داستان Left Behind نزدیک است، یعنی بازی در دو خط داستانی پیش می‌رود، خط اول داستانی که در گذشته است و شاهد ماجراجویی جوئل و الی هستیم که در پایان احتمالا منجر به کشته شدن جوئل می‌شود و در ابتدا ما این موضوع را نمی‌دانیم، خط داستانی دوم در زمان حال است و ما در حال تجربه بازی با شخصیت الی هستیم تا انتقام جوئل را بگیریم.

در رابطه با ایده داستانی و دلایلی که این تئوری را تقویت می‌کند می‌توان به چند دیالوگ اشاره کرد، الی به جوئل در بخشی از تریلر گفت: "ایا میدونی داری در چه مسیری قدم میذاری؟ آیا واقعا میخوای چنین چیزی تجربه کنی؟" براستی چرا جوئل باید چنین جمله‌ای را بر زبان آورد؟ چرا نباید همراه با الی به سمت انتقام برود، دختری که تنها داشته او از زندگی است.

نکته بعد این است که پس‌زمینه بازی به گفته دراکمن بر مبنا تنفر شکل گرفته، تنفری که حس انتقام را درون الی پدیدار کرده است اما برای دختری که عمر خود را در یک کمپ گذرانده و تمام کسانی که دوستشان داشته کشته شده‌اند، چه چیزی در این دنیا باقی مانده که ارزش انتقام گرفتن دارد؟ پدر معنوی‌اش یعنی جوئل!

آخرین دلیلی که این تئوری را تقویت نوع نمایش شخصیت جوئل است، جوئل با حالتی وهم‌آمیز وارد کادر می‌شود، سپس شاهد هستیم او با کمال خونسردی (چیزی که با شخصیت کله‌شق‌اش جور در نمی‌آید) به اتاق الی می‌رود و نکته این است به هیچ عنوان چهره جوئل نشان داده نمی‌شود. اما در بخشی از این ویدیو شاهد هستیم قسمتی از مو‌ها و ریش‌های جوئل نمایان است اما چرا هیچ اثری از بالا رفتن سن در آن دیده نمی‌شود؟

این تئوری در قیاس با تئوری اول استدلال‌های بیشتری دارد اما بی‌رحمانه‌تر و البته خطرناک‌تر است زیرا کشتن یک کاراکتر با محبوبیت جوئل که نسخه اول را به طور کامل با او تجربه کردیم، ریسک بزرگی است اما از سوی دیگر این رویداد می‌تواند این سری‌بازی را وارد مرحله جدیدی کند.

 

این تئوری احتمال کمتری نسبت به دو تئوری قبلی دارد و اصلی‌ترین عاملی که به آن دامن می‌زند تصویر کشف شده در بازی آنچارتد 4 است. در این تصویر نوشته شده: The Last of Us: American Daughters

این تصویر زنی شبیه به الی را نشان می‌دهد که باردار است و در آن زمان گفته شده بود که این شخص مادر الی است اما با نمایش معرفی و البته استرس و آسیب‌های روحی شدیدِ الی شاید بتوان آن تصویر را متعلق به خود الی دانست. اما مسئله‌ای که مطرح می‌شود این است که الی از چه شخصی باردار است؟ در روزهای اخیر تئوری در رابطه با تجاوز مطرح شد که بسیار بعید به نظر می‌رسد دراکمن به سمت چنین تم آزاردهنده‌ای برود اما گزینه محتمل‌تر این است که الی از یک معشوقه که در آغاز بازی با او آشنا می‌شویم باردار است. آن‌ها همراه با جوئل در کمپ تامی زندگی می‌کنند و با حمله فایرفلای ها این شخص کشته شده و الی به دنبال انتقام از آن‌ها می‌رود. اما چیزی که باعث تنفر الی می‌شود این است که در حمله فارفلای‌ها نه تنها معشوقه او کشته می‌شود بلکه بچه او نیز از بین می‌رود و این موجب تنفر الی از فایرفلای‌ها می‌شود.

اما نکته دیگری که این تئوری را تقویت می‌کند واکنش جوئل به حس انتقام الی است، جوئل در ویدیو با دیالوگی که بیان کرد یعنی: "واقعا میخوای همچین چیزیو تجربه کنی؟!" او نه تنها موافق ایده انتقام الی نبود بلکه سعی داشت جلو او را بگیرد. این موضوع نشان می‌دهد اتفاقی که داستان نسخه دوم را شکل می‌دهد رویدادی شخصی برای شخصیت الی است و جوئل خیلی برای انجام دادن آن توسط الی راغب نیست، چنین چیزی تئوری سوم را تقویت می‌کند.

نتیجه‌گیری

فعلا تمامی این تئوری‌ها بر مبنا حدس و گمان است و حقیقتا نمی‌توان قاطعانه در رابطه با داستان بازی صحبت کرد اما یک نکته را نباید فراموش کرد، The Last Of Us در نسخه اول هیچگاه داستان پرپیچ و خمی که بتوان از آن یک مقاله طولانی در آورد نداشت، قدرت و تاثیرگذاری داستان این بازی در پس‌زمینه بازی و روابط بین کاراکتر‌ها بود، چیزهایی که گفتنی نیست اما حس‌شدنی است؛ ماجراجویی الی و جوئل، سفر طولانی آن‌ها و ماجرای فایرفلای‌ها همگی در ظاهر قضیه قرار دارند و چیزی که نسخه اول را بزرگ می‌کند رابطه‌ و عشقی است که بین جوئل و الی شکل می‌گیرد و این عشق در ذهن مخاطب نهادینه و قابل باور می‌شود.

از این موضوع این نتیجه را می‌خواهم بگیرم که اینکه در نسخه دوم چه اتفاقی می‌افتد یا داستان با چه نقطه عطفی شروع می‌شود مهم نیست، زیرا ارزش داستانی The Last Of Us به ابعاد عمیق‌تر آن است که بیش از همه بر روی ناخودآگاه مخاطب تاثیر می‌گذارد و احتمالا نسخه دوم نیز به جای پیچیدگی و اطلاعات پرشمار داستانی، الی را در مسیری پرپیچ و خم قرار می‌دهد که سیر این مسیر و اثراتی که از انسان‌ها و محیط‌ اطراف دریافت می‌کند درون‌مایه اصلی اثر است.

در نهایت دیدگاه شما در مورد The Last of Us: Part II چیست؟ تئوری داستانی شما در مورد این نسخه چه می‌تواند باشد؟ 

نوشته شده در: 16 آذر 1395
دسته: مقاله، The Last of Us: Part II
این ویدئوها رو دیده‌اید؟
  • The Last of Us: Part II - Performance capture
  • The Last Of Us 2 - PSX 2016
 
 
 
ثبت دیدگاه
 
جهت ثبت دیدگاه، باید وارد شوید!
 

s1107 بلاگ‌‌ نویس برتر 12 امتیاز 16 آذر 95، 11:09

ذهنیت من از نسخه دوم بازی THE LAST OF US با تئوری سوم در این مطلب یکسانه ...

البته من حدس میزنم ممکنه فایرفلای ، نوزاد الی رو برای آزمایش از اون گرفته باشند ...

مطلب خوب و جامعی بود ، ممنون
اگه قرار اینطوری باشه پس اگه دقت کنید ی سوتی خیلی بزرگ تو بازی پیش میاد
حدس جالبیه ولی قبول کن روح رو آزار میده
فکر نمیکنم ناتی داگ بخواهد در این حد با روانمون بازی کنه.
در ضمن گفته بودن که این دو نسخه مکمل هم هستن و با هم یه داستان جدید رو کلید میزنن پس اگه بحث نوزاد باشه الی توی تریلر باید حامله میبود(البته احتمالا)
مشاهده 12 پاسخ دیگر
از بین این این تئوری‌ها مورد سوم از نظرم بهتر هست و تم کلیشه ای نداره......اما یه نکته مهم رو فکر کنم جا انداختید..... یادمون باشه سازنده ها قبل از عرضه The Last of Us و انچارتد 4 با تریلر ها و مصاحبه ها مارو گول زدن......
سر The Last of Us تریلری نمایش داده شد که من خودم ندیدم اما انگار جوئل به ویروس مبتلا شده و الی رو طوری نشون دادن که میخواد وقتی که جوئل تبدیل شد کارش رو تموم کنه.....
در مورد انچارتد 4 باز هم ادامه داشت و سازنده ها طوری صحبت کردن و تریلر ها چیزی رو نشون داد که یا دریک یا کسایی که بهش نزدیک هستن کشته میشن اما در اخر دیدم هیچ کدوم از این اتفاق ها نیوفتاد....
فکر کنم سازنده ها تا زمانی که بازی منتشر بشه از این حرکت ها زیاد انجام بدن اما در اخر ما چیز کاملا متفاوتی رو میبینیم....
و اینکه همه دارن به فارفلای‌ها بعنوان نقش منفی نگاه میکنن......فکر کنم یجور گمراهی هست چون ممکن هست در اخر ادمای David باشن که برا انتقام بیان
دقیقا احسان .... ناتی‌داگ سابقه اینو داشته که کمی با مخاطبش بازی کنه و مثال بارزش انچارتد 4 محسوب میشه

خطاب به تیم نویسندگی سایت : جان عزیزتون هی راجع به این بازی پست نزارید . جمع کنید توی یه پست آخر شب مثلا :| . اجازه بدید با هم به کار و زندگیِ نداشتمون برسیم یکم . متاسفانه هر بار سر میزنم سایت ، پست جدید راجع بهش میبینم ، کل روز رو هوام و عدم تمرکز روی هیچ چیز ، از اولین تبعاتشه -__- . ( میدونم .. بنده هم عرق شرم رو روی جبینم حس میکنم .. و از همین تریبون ، از لحاظ کردنِ اسمِ ( بازی ) کنار این سوپر مِگا اپیک شاهکار ، از همسنگر های عظیم الشان طلب عفو میکنم .. به امید روزی که خودش بشه یه پست آرتِ جدا ) .

s1107 بلاگ‌‌ نویس برتر 8 امتیاز 16 آذر 95، 12:09

من هم عاجزانه خواستار همین مساله هستم (مدیریت حجمی و زمانی در خصوص مطالب مرتبط با این بازی)

دیروز سر کلاس "مدار منطقی" ، صدا و لبهای استادمون سینک نبود ...

پایه وایت بورد با دستاش "مدار مالتی پلکسر" رو نشون میداد ، ولی در کمال تعجب داشت میگفت :

I WALK THROUGH THE VALLEY OF THE SHADOW OF DEATH ...
s1107
خدا نکشتت!!
مردم از خنده

تو هم رشته برقی؟
کدوم دانشگاه؟؟؟؟
======%======%

اقا من یه تئوری بهتر دارم

دراکمن گفته قسمت 1 و 2 بازی با هم یک داستان جامع تر رو بیان میکنن
من میگم:
الی بعد از اینکه بخاطر ویژگی ذاتیش کلی دردسر واسه جوئل درست کرد و حتی نامزد سابق جوئل هم کشته شدو اون همه اتفاق دیگه ک توی د لست 1 افتاد ، بعد ها میفهمه ک بخاطر همین ویژگی ذاتی باعث ایجاد مشکلات زیاد و نهایتا مرگ مادر خودش (توسط همون کسایی که الان میخواد انتقام بگیره ازشون) شده
پس خودa رو مقصر و اشتباه و غلط میدونه(wrong)
حالا باید این مسئله شخصی خودش رو حل کنه!
انتقام از قاتلان مادرش!!
مشاهده 1 پاسخ دیگر
تئوری سوم خیلی بعید به نظر میرسه و فکر کنم شایعه ی بیش نباشه ! فقط برای درگیر کردن ذهن ها و شاید فهمیدن واکنش مردم به این موضوع باشه ، اخه نیل گفته بود که ما نزیک به 10 سیناریو داستانی داشتیم که یکی پس از دیگری رد میشدن ، شاید میخواستن نظر طرفدار ها رو در مورد این سیناریو رو بفهمن !

در مورد تئوری اول هم مردوده ، چون کلیشه ای هستش و خیلی ساده حدث اول همه است ، برای این مردوده چون ناتی داستان های زیادی رو جلوش داشته و رد کرده و تئوری ساده مثل این هم قطعا رد شده ، چون ناتی دنبال یه داستان حماسی تر و شاهکارتره

میمونه تئوری دوم ، چیزی که به تریلر و صحبت های نیل خیلی نزدیکه ، چیزی که ازش ترس دارم !
جوئل بعد از حمله ی فایر فلایز به کمپ کشته میشه ، و الی تصمیم به انتقام میگیره ، همونطور که در مقاله گفته شد امکان نداره جوئل با اون کله شقی که داره بیاد تو همچین موقعه ای به الی دل گرمی بده !
و اگه جوئل نباشه پس حتما باید منتظر یه شخصیت جدید در داستان بازی باشیم که الی رو همراهی میکنه ، یک شخصیت واقعی همراه با شخصی خیالی جوئل که در ذهن الی هست !
ممنونم بابت نظرت و حرفات درسته. به نظر من یک تئوری هم که میشه در ذهن ساخت اینه ممکنه اصلا جوئل در بازی کشته نشه بلکه مسیر الی و جوئل در بازی بدلایلی از هم جدا بشه چون در تریلر عملا نشان داده شد که جوئل موافق انتقام الی به شکل مستقیم نیست و سعی داره اونو از خطرات این مسیر آگاه کنه، احتمال داره همین عاملی بشه که الی بر طبق شخصیت کله‌شقی که داره خودش تنهایی به این سفر بره و جوئل با تاخیر متوجه این موضوع بشه و دنبالش بره.

حالا این دو مزیت بزرگ داره، اول اینکه بازی از دو خط داستانی روایت میشه که پتانسیل جالبی ایجاد میکنه شبیه Left Behind

دوم اینکه نیل دراکمن گفته الی "قهرمان" بازیه، درسته این حرف نشون میده شخصیت اول بازی الی هستش اما این دلیل بر این نیست که اصلا گیم‌پلی با جوئل نداشته باشیم درست مثل نسخه قبل که بخش بزرگی از زمستان با الی بازی کردیم در حالی که جوئل شخصیت اصلی بود! این تئوری باعث میشه بتونیم در خط دوم داستانی با جوئل هم بازی کنیم و این تنوع فوق‌العاده‌ای به گیم‌پلی میده
@Sina R
خیلی ممنون سینا جان ، بی اغراق میگم تنها مقاله هایی رو که کامل میخونم و ازشون لذت میبرم مقاله های شماست !
در مورد این تئوری که مطرح کردی هم امیدوارم بازی بهش نزدیک باشه بخاطر اینکه تحمل از دست دادن جوئل خیلی سخته ولی خوب فعلا مشاهدات نشون میدن که جوئل رو ازدست میدیم ، هرچند همونطوری که شما و بعضی از دوستان اشاره کردید ناتی داگ سابقه ی طولانی توی منحرف کردن مخاطبانشون از داستان اصلی دارن ! ! !
باید منتظر موند و دید در آینده چه اتفاقی می افته !
دوستان چیزی که تقریبا فرضیه مرگ جوئل رو خیلی جدی میکنه
اینه که اگه دقت کنید هوا بهاری اما جوئل لباس زمستونیش که همه ما با اون لباس میشناسیمشو پوشیده
مثلا الی رو نگاه کنید لباس استین کوتاه پوشیده
چه دلیلی داره تو هوای گرم کاپشن تنش کنه جوئل
پس به احتمال 90% به دیار باقی شتافته
احساسم نسبت به این بازی رو نمیتونم اینجا کامنت کنم
ولی همین رو بدونید که الان که دارم تایپ میکنم دست و پام داره میلرزه
بعد از اينكه معرفيا بازيا توسط سوني تو مراسم تموم شد از اعضاي ناتي داگ دعوت كردن تا درباره the last صحبت كنن....بعد مجري تو آخر برنامه از دراكمن سوال كرد ميتوني the last رو بدون الي و جوئل تصور كني؟! بعدش دراكمن برگشت درست به تروي بيكر نگاه كرد... بيكر هم گفت اينجوري منو نگاه نكن... اونجا بود كه من خطرناك ترين تئوري اين بازي رو حدس زدم...بله....مرگ جوئل
دقیقا اون پنلی که برای بازی برگزار کردن دراکمن طوری برخورد که به شایعات دامن زد ... یا در قسمتی که اشلی جانسون بود داشت تعریف میکرد ایده داستانی دلست اف اس 2 از زمان Left Behind وجود داشته و وقتی اون زمان دراکمن از این ایده براش صحبت کرد شروع به اشک ریختن کرده! مشخصه نسخه دوم یک نکته خیلی ناراحت‌کننده داره که شخصا امیدوارم مرگ جوئل نباشه
پیش بینی من اینه که ممکنه در اوایل نسخه دوم و یا به صورت فلش بک حوادثی که در این 5 سال گذشته رو مرور ِِکنیم اما چیزی که حدس میزنم اینه که جوئل کشته میشه و اون چیزی که در تریلر هم دیدیم فقط تصور و خیالات الی بوده(باتوجه به اینکه ظاهر و نحوه صحبت کردن جوئل به ورژن 5 سال پیشش نزدیک بود)..در خصوص الی هم بنظرم قطعا بعد پنج سال بسیار مهارت بیشتری کسب کرده و به عنوان کارکتر اصلی قابل قبوله(حالا چه جوئل زنده باشه چه نباشه)
آقای ربیعی اول تشکر میکنم از مقالتون دوم یه خواهش بسیار مهم دارم از شما همه ی نویسندگان و تمامی دوستانی که لطف میکنن در قسمت نظرات نظر میدن
از موقع معررفی اخبار زیادی از این بازی منتشر شده رفته رفته حرارتش یه کن کمتر میشه تا e3 یا نمایش بعدی بازی گه دوباره اخبار زیادی از بازی منتشر میشه خواهش من اینه که در نوشتن تیتر اخبار و مواردی که به شدت بازی رو اسپویل مکنه دقت داشته باشید و دوستان هم همینطور در بخش نظرات
نه اینکه الان بازی اسپویل شده اینا فعلا طئوری های شماست من دارم میگم که لطف کنید حواستون باشه راجع به همه بازیهای داستان محور اینطوری باشه
تیتر زدید اطلاعات جدید از mass effect ادم فکر میکنه نحوه پیدا کردن منابع و سفر بین ستاره ای اطلاعاتی هست ولی اون چیزی که هست همش جزئیات داستانیه
من metal gear v tpp رو یه ماه بعد عرضه بازی کردن دوستان تو بخش نظرات لطف کردن انقدر گفتن جزییات فرار بیگ باس از بیمارستانو که بازی کوفتم شد به هر حال blind playthrough برای بازیهایی مثل همین بازی بسیار مهمه امیدوارم چرویس گیم این نکته رو مد نظر داشته باشه هرچند تا الان بد عمل نکرده
کار سختیه ولی سعی میکنیم جلوی دهنمون رو بگیریم.
چیزی که از ویدیو پیداس تازه از درگیری برگشتن الی از پیشونیش خون میچکه و جول هم تفنگ دستشه ... قطعا الی از ناراحتی که در حین درگیری براش پیش اومده ( از دست دادن شخص مهمی ) داره گیتار میزنه برای آرامش اعصابش.
منم ذهنم بیشتر سمت این فرضیه میره که الی معشوقه ای داشته و ( ازش باردار هم بوده ) الی معشوقشو از دست میده ( با توجه به اون ایستراگ ) الی در طول بازی شکمش برجسته میشه و ادامه دادن براش سخت میشه که همین باعث میشه در طول بازی به مشکل بخوره و به کمک جول نیاز داشته باشه.
اونجا که جول با خونسردی داره به الی میگه مطمئنی میخوای این کارو انجام بدی یا تجربه کنی و سعی داره الی رو منصرف کنه. به نظر من در حین شکل گرفتن احساسات عاطفی بین الی و حالا نامزدش یا دوست پسرش یا هرچی اسمشه...جول حس حسادت نسبت به اون شخص داشته.. فکر میکرده اون شخص الی رو تصاحب کرده در نتیجه حس نفرت بینشون به وجود میاد که میرسیم به این موضوع که انتقام گرفتن الی برای کشته شدن معوشقش برای جول زیاد مهم نیس و سعی داره الی رو از این کار منع کنه.
شاید همین اصرار جول برای منع کردن الی باعث شه الی و جول به اختلاف بخورن و چون شخصه از دست رفته معشوقه الی بوده راهشون از هم جدا میشه و الی تنهایی وارد نبرد و انتقام میشه اما جول هم ناخواسته پاش به ماجرا باز میشه که ممکنه به قیمت جونش ..... :(((
................
هزاران تئوری مرگبار میشه وارد داستان بازی کرد فکر کردن به هرکدومش انصافن بغض گلوی آدمو میگیره.
در کل اگه قضیه این باشه به نظر من بازی خراب میشه در ضمن شاید الی میخواد انتقام تس و رایلی و سم یا شایدم تامی رو بگیرند چون شاید تامی کشته شده و برای اینکه از دست الی و جول کاری بر نمیاد جول میخواد جلوی الی رو از این همه مرگ دوستاش از انتقام بگیره