فروشگاه گیفت کارت
 
خرید گیفت کارت
نویسنده بازی life is strange: Before the storm: بازی های داستان محور هنوز به آخر خط نرسیده‌اند

نویسنده بازی life is strange: Before the storm: بازی های داستان محور هنوز اشباع نشده اند

پس از آنکه Telltale بازی The Walking Dead را منتشر کرد، تحولی در انتخاب بازی‌های داستان محور سبک ماجراجویی خود به وجود آورده است. Telltale خود اغلب مشغول انجام پروژه‌های متعددی است و گاهی اوقات این پروژه ها یکی پس از دیگری بلافاصله منتشر می‌شوند. سوالی که مطرح می‌شود این است که: آیا گیمرها به زودی از این سبک بازی‌های ویدیویی خسته می‌شوند؟

 حال به گزارش پردیس‌گیم، آقای "زک گریس" که مسئولیت نویسندگی بازی life is strange: Before the storm را بر عهده دارد؛ طی مصاحبه‌ای با سایت pcgamesn به سوال بالا این‌گونه پاسخ می‌دهد:

"من فکر نمی‌کنم ما به حد اشباع یا به عبارتی دیگر، آخر خط این ژانر نزدیک شد‌ه‌ باشیم. تفاوت بین اشباع و عدم اشباع، کیفیت است. ما ممکن است با یک مکانیک خاص، یک نوع خاص از داستان، یک نمایش خاص به اشباع برسیم که در این صورت همه ما یک‌صدا فریاد می‌زنیم "این سبک دیگر به ته خط رسیده".

اما زمانی که من در مورد نقاط عطف تاریخی در ادبیات فکر می‌کنم، تعجب‌برانگیز است اگر تصور کنیم نمایش‌نامه نویسان اینگونه می‌اندیشیدند که 'بیخیال دیگه. ما درمورد سبک کلاسیک به اندازه کافی شنیده ایم - در یک کلام، بی‌جان است، 1500 سال در مورد داستان های مشابه نوشتیم' ".

از نظر ما این نقطه‌نظر آقای گریس منصفانه است، اما کیفیت‌های متفاوت برای داستان‌های تعاملی وجود دارد. به طور خاص ما تقریبا در تمامی این بازی‌ها حق انتخاب پیدا کرده‌ایم. با این‌حال وقتی که برای بار دوم به سراغ تجربه بازی‌هایی که کرده بودیم می‌رویم، درمیابیم که اکثر موارد حق انتخاب‌هایمان، توهم آزادی در انتخاب مسیر داستان بوده است تا چیز دیگر. البته شاید یکی از راه حل‌ها میتواند این باشد که این انتخاب ها تاثیر بیشتری داشته باشند و یا حتی در نوع روایت داستان تغییراتی اعمال شود.

گریس در این باره می‌گوید:"هر کسی می‌تواند کنار بیاید و آن را به روشی منحصر به فرد انجام دهد و صدالبته این چیزی است که واقعا اتفاق می‌افتد. من فکر می‌کنم Life is Strange اثبات همین ادعاست: این است که جامعه به داستان‌های پیچیده‌تر علاقه‌مندی بیشتری نشان می‌دهند. اشتیاق خاصی نیز برای داستان‌های مرتبط وجود دارد. به عنوان یک توسعه دهنده جامعه، اگر بخواهیم رشد کنیم باید بیش از این به خودمان زحمت دهیم و و سعی کنیم مهارت بیشتری در ارائه اینگونه بازی‌های داستان محور بدست بیاوریم، فضای جدیدی را به نمایش بگذاریم و درباره شخصیت‌ها و تجربیات جدیدی صحبت کنیم."

زک گریس در خصوص کوتاه‌تر بودن داستان Before the Storm از فصل اول Life is Strange و نحوه انتخاب داستان این بازی اینگونه توضیج می‌دهد:

"ما در خصوص حالت و یا مدت زمان بازی تصمیمی نگرفته بودیم. وقتی برای اولین بار با اسکوئر انیکس در خصوص این بازی صحبت کردیم فقط به دنبال یک داستان بودیم تا آن را در بندر آرکادیا پیاده کنیم. ما دنبال مدت زمان خاصی برای ارایه این بازی نبودیم بلکه داستان‌های مختلفی را با حالات مختلف بررسی کردیم."

گریس افزود:

"داستانی که ما برای کلویی در این بخش از زندگی‌اش اتخاب کردیم بیشتر به یک فصل با سه قسمت نزدیک بود. همه ما به این داستان علاقه داشتیم و به این نتیجه رسیدیم که داستانی با سه قسمت، بهترین انتخاب ممکن است. بنابراین تصمیم گرفتیم همین داستان را انتخاب کنیم و آن‌ را ادامه دهیم."

در پایان دیدگاه شما در مورد اظهارات آقای گریس چیست؟

نوشته شده در: 1 شهريور 1396
دسته: خبر، Life is Strange
این ویدئوها رو دیده‌اید؟
  • Life Is Strange: Before the Storm
  • Life Is Strange
  • تریلر بازی Life is Strange برای iOS
 
 
 
ثبت دیدگاه
 
جهت ثبت دیدگاه باید سه روز از ثبت نام شما گذشته باشد.
 

اگه بازی های داستان محور نابود بشن صنعت گیم نابود میشه..........متعصفانه مشکل اینجاست که بازی های انلاین محور و گرافیک محور!!!!! بسیار زیاد شدن(در اصل از کنترل خارج شدن) قدیم ها دوستان سر داستان بازی و یا گیم پلی با هم بحث میکردن ولی الان بیشتر سر گرافیک و MATCHMAKING بازی با هم بحث میکنن(به خصوص اگه بازی انحصاری باشه)عمق فاجعه اینجاست که خود گیمر ها هم باعث تشدید موضوع شدن..........بازی داستان محور از بین میرن اگه یه سری از سازنده ها و شرکت های باقی مونده دست از کار بکشن(همون طوری که تا الان خیلی ها دست از کار کشیدن) فعلا باید منتظر موند و امید داشت.........امید به یه معجزه
LIFE IS STRANGE = STRANGE GARBAGE
life is strange شاهکار بود از بقیه بازیهای ماجرایی جدا بود.
به نظر من بازی های تعاملی در حال حاضر به آخر خط رسیده اند و برای شکوفایی دوباره به یک انقلاب اساسی نیاز دارند. تا آنجایی که من به خاطر دارم تمام بازی هایی که در این سبک ساخته شده اند فقط و فقط توهم انتخاب و تاثیرگذاری در داستان بازی را در گیمر ایجاد می کنند. و این مساله در همین بازی life is strange هم دیده می شد. علاوه بر این در این گونه بازی ها ما بیشتر از پیش به سینما نزدیک می شویم پس همان طور که انتظار داریم در یک فیلم سینمایی شاهد یک داستان قوی و شخصیت های خوش پرداخت باشیم در این سبک بازی ها هم این انتظار بی مورد نیست و این چیزی است که متاسفانه در چند سال اخیر در هیچ کدام از بازی ها ندیده ایم.
شما که میگی توهم تاثیر گذاری و شخصیت پردازی قوی وجود نداره ظاهرا این بازی رو به اتمام نرسوندی و فقط همینجوری یه نظری دادی
اسپویل......... آخر همین بازی با تصمیم شما یا کلویی نجات پیدا میکنه یا شهر من دیگه نمیدونم تاثیر گذاری باید چه شکلی باشه؟!؟!؟!
دوست عزیز چند پایان متفاوت لزوما به معنای آزادی انتخاب گیمر نیست. شما باید تاثیر این تصمیمات رو در داستان بازی در هر اپیزود و حتی شخصیت پردازی حس کنید. مثلا شما فکر می گنید تصمیمات شما در اپیزود ۱ یا ۲ چقدر در همان اپیزود یا اپیزودهای بعدی تاثیرگذار است؟
مشاهده 2 پاسخ دیگر
متا بازیهای اخیرش و بازخورد های افتضاحی که بدست اوردن کاملا نشون میده به نقطه اشباع رسیدن یا نه
متای بازی Life is Strange رو ببین بعد بیا نظرت ویرایش کن.
داداش درست میگی من حواسم نبود نمیدونم چرا اشتباهی فکر کردم Telltale این حرفو زده :|