نماوا
فروشگاه گیفت کارت
 
بازی تانکی آنلاین فروش محصولات MSI
فروشگاه آنلاین پال استور فروش گیفت‌کارت - سریع و ارزان
نقد و بررسی The Elder Scrolls Legends

نقد و بررسی The Elder Scrolls Legends

"به قلم عرفان بدری"

21 سال پیش، در روزی از روزهای بهار، فرزندی در سرزمین بتسدا متولد شد. این فرزند Arena نام داشت و قرار بود که یکی از مهم‌ترین پدرهایی باشد که تاکنون جهان به خود دیده بود. در همان سال Arena موفق به کسب جایزه بهترین عنوان نقش آفرینی سال در حضور رقیبانی سرسخت شد. آری این پسر مایه افتخار سرزمین خود شد. سال‌ها گذشتند و فرزندان Arena چشم به جهان گشودند. آن‌ها وظیفه مهمی را به دوش می‌کشیدند: حفظ آبرو و شرف پدر. تمام فرزندان این وظیفه را به درستی انجام دادند به جز یکی. او کسی نبود جز Skyrim. من او را زیر سوال نمی‌برم، این ضعف ادبیات و دایره‌ی محدود کلمات است که نمی‌توان عظمت کار این فرزند را وصف کرد. اما برنده جایزه بازی سال 2011، انتظارات را از این سری طوری بالا برد که دیگر کسی نیست که انتظار فرزند بعدی را نکشد. بغض در گلویمان بسیار است و چیزی که به این بغض بسیار می‌افزاید این است: نسخه ششم The Elder Scrolls در حال ساخت نیست و این یعنی که تا 2 3 سال آینده -شاید هم بیشتر- این بغض ادامه دارد. 

Legends یکی از فرزندان کوچک و تازه متولد شده سرزمین بتسدا است. این فرزند، به سوی ما آمده تا کمی از بغضمان کم کند. انتظار زیادی از او نمی‌رود، تنها سرگرم کردن ما در این مدت به سبکی متفاوت، سرگرم کردن علاقه‌مندان به بازی های استراتژی-کارتی و یک دعوت کننده از سوی پدران خود به سوی این دنیای بزرگ و هیجان انگیز، آنان که شاید به سبب هر مشکلی نتوانسته‌اند خود را به سوی این سرزمین برساند. البته Legends می‌تواند در کنار چند تن از یاران خود، درس بزرگی باشد برای خیلی‌ها، آنان که ریشه و اصالت خود را فراموش می‌کنند، آنان که تغییر را فدای این گنجینه بزرگ که عمری تجربه پشت آن است، می‌کنند. Legends با وجود تغییر سبک سری بزرگ TES، به جای جنگ و خونریزی و هیولاکشی، شما را به یک چالش فکری دعوت می‌کند.


شاید اکشن و نقش‌آفرینی کوچک‌ترین شباهتی به کارت بازی نداشته باشد، اما Legends با تمام این نکات هویت، ریشه و اصالت خود را حفظ کرده و به جرات و افتخار می‌توان آنرا یک نسخه از TES نامید. از همان ابتدا که به Legends وارد شدم، با یک استقبال بسیار دوستانه و صمیمی روبه رو شدم. اصلا حتی برای لحظه‌ای احساس غریبی نکردم. لحظه به لحظه، ثانیه به ثانیه، عطر خوشی به مشامم می‌رسید، همان عطری را که صد ها ساعت در Oblivion و Skyrim بوییدم. Legends از هر لحاظ یک TES است، اما نمی‌تواند آن حس هیجان‌انگیز فریاد یک اژدها و درگیری خونین آن را برای القا کند که البته تقصیر خودش نیست، زیرا این کارت‌ها هستند در این کار ناتوانند، برای منی که هنوز هم آن صداهای مخوف در روانم جاریست. 

یکی از بزرگترین نقاط قوت سری TES را می‌توان داستان آن دانست. Legends هم اگر داستانش اگر به بزرگی نسخه‌های اصلی نباشد، نسبت به اینکه یک بازی کارتی است، داستانی قابل قبولی دارد. این داستان، روایتگر داستان کسی است که ار آن به عنوان "قهرمان فراموش‌شده" یاد می‌شود. او توسط بازرگانی به نام Uther Nere مامور شده تا به انجمن برادری سیاه نفوذ کند. هدف اصلی کشتن دختر بازرگان است، زیرا که او همسر بازرگان را به قتل می‌رساند تا بتواند به انجمن برادری سیاه نفوذ کند. این داستان در طی 6 اپیزود توسط راوی بازی -که نامش Kellen است- روایت می‌شود.

گیم پلی بازی، از قانون یک بازی کارتی استاندارد تبعیت می‌کند: با هر کارت به حریف ضربه بزنید تا برنده مسابقه شوید. از لحاظ تنوع کارت‌ها، Legends یک عنوان کامل محسوب می‌شود، با این وجود در بسته الحاقی Heroes Of Skyrim هم 150 کارت به بازی افزوده شده است. کارت‌های بازی از 10 نوع نژاد و 10 نوع کلاس تشکیل شده است. نژادهای آرژنین، نرد و ارک از جمله نژادها و تیر انداز، قاتل و جنگجو از جمله کلاس‌‌هایی هستند که در بازی قرار داده شده‌اند.

اگر که با TES آشنایی داشته باشد –هر چند کم باشد- یا آن را تجربه کرده‌  باشید، می‌دانید که موسیقی از جمله نقاط قوق و مهم این سری است. Legends هر چند مانند شامل 40- 50 ترک موسیقی نمی‌شود و ترک‌هایش کم است، اما موسیقی‌هایش بسیار زیبا، دلنشین و جذاب است. در شروع بازی یک موسیقی زیبا و حماسی پخش می‌شود و همین کافی است که Legends در امتحان سخت و دشوار خود یعنی TES بودن، نمره قبولی بیاورد. گرافیک هنری بازی نیز در سطح قابل قبولی قرار دارد.


 سخن آخر

Legends یک گزینه مناسب برای ماست، زیرا از سرور‌های بسیار مناسبی بهره می‌برد. با اینترنت کشور ما هم بازی بسیار روان اجرا می‌شود و مشکلی ندارد. از نظر حجم هم این بازی تنها یک گیگابایت حجم دارد، که نسبت به محتوا و ارزشی که دارد و وقتی که پایش سپری می‌کنیم، کاملا ارزشش را دارد. Legends یک بازی متفاوت است که می‌تواند کاملا شما را سرگرم کند، مخصوصا در این دوری از TES. هر چند TES Online هم می‌تواند گزینه خوبی باشد، اما این انتخاب، یک انتخاب بسیار متفاوت، زیبا، پر رمز و راز و دلنشین است. شاید بد نباشد کمی از هیولا و اژدها کشی‌ها دور شویم و به بازی‌های فکری روی بیاوریم. TES Legends  اکنون برای Steam، اندروید و iOS در دسترس است.

Verdict

TES Legends is considered as a proper option for gamers; as it has decent servers and small size (almost 1 GB), which is amazing because of the massive content it has. Legends is totally different from what you've experienced in the original TES series thus far, it will entertain you for hours and is an intriguing decision. Maybe it's not bad to leave dragons and dragon killing behind for a moment and try some brain teasing games instead.

Score: 8.5

نوشته شده در: 20 مهر 1396
دسته: نقد و بررسی
این ویدئوها رو دیده‌اید؟
  • The Elder Scrolls Legends
 
گیم آموز
 
 
ثبت دیدگاه
 
جهت ثبت دیدگاه باید سه روز از ثبت نام شما گذشته باشد.
 

به نظر جالب میاد
مطمئن باش که محشره!!!!!
چشم انتظار Artifact هستیم