نماوا
فروشگاه گیفت کارت
 
بازی تانکی آنلاین
گیمر باش فروش گیفت‌کارت - سریع و ارزان
Wolfenstein II: The New Colossus؛ شمارش معکوس نازی‌کشی

Wolfenstein II: The New colossus شمارش معکوس نازی‌کشی

پیش‌نمایشی بر Wolfenstein II: The New Colossus

 "به قلم علیرضا رزمجویی"

Wolfenstein زمان بسیار مناسبی را برای بازگشت انتخاب کرده است. دقیقا در همهمه‌‌ و آشوبی که عناوین شوتر امروزی با لوت ‌باکس‌ها‌ی قمارگونه و پرداخت درون‌برنامه‌ای حریصانه‌‌ی خود ایجاد کرده‌اند، حضور شوتری کلاسیک و متمرکز بر محتوای داستانی، نعمتی بزرگ محسوب می‌شود تا مانند 25 سال پیش، راه درست را به عناوین آینده‌یِ سبک نشان داده و یادآور دورانی باشد که هنوز ناشران شیوه‌های نوینِ خالی کردن جیب گیمرها را پیدا نکرده بودند!

و البته دقیقا در سالی که پای نازی‌های امروزی به خیابان‌های آمریکا کشیده شده است، حضور یک شبیه‌ساز نازی‌کشیِ تمام‌عیار در بازار، یکی از جذابترین رویداد‌های اتفاقیِ سال را رقم زده است! با این حال همه ما می‌دانیم که Wolfenstein بیشتر از یک یادآور یا یک پیام سیاسی است زیرا استدیوی MachineGames تا به حال 2 بار این را به ما ثابت کرده است و با توجه به نمایش‌های بازی ، به نظر می‌رسد The New Colossus ادامه‌ دهنده‌ی همین راه خواهد بود.

Wolfenstein II: The New Colossus؛ شمارش معکوس نازی‌کشی

حال و هوای The New Colossus برای پروتاگونیست ماجرا یعنی B.J Blazkowicz بسیار شخصی‌تر از همیشه خواهد بود. پس از نبرد خونینی که در انتهای The New Order شاهد بودیم، BJ ماه‌ها با وضعیت جسمانی شکننده‌ای دست و پنجه نرم می‌کند و پس از بدست آوردن هوشیاری خود، متوجه اخبار ناگواری می‌شود. نازی‌ها زادگاه او را اشغال کرده‌اند و به همراه ربات‌ها و اسلحه‌های پیشرفته‌ی خود، با گستاخی تمام در خیابان‌های آمریکا رژه می‌روند. او و Anya دوقلوهایی را در راه دارند که ممکن است در این دنیای بی‌ثبات و پر از نژادپرستی و پلیدی به دنیا بیایند. پس همانطور که از BJ انتظار داریم، او حتی یک لحظه‌ هم تحمل این ناهنجاری ها را نداشته و این بار با عطشی بیشتر تشنه‌ی خون نازی‌ها خواهد بود.

اما این نبردی تک نفره نخواهد بود. BJ عضو گروهی انقلابی و مقاومت برای سرنگونی و بیرون راندن نازی‌ها از آمریکا خواهد بود که شخصیت‌های آنها ترکیبی از چهره‌های آشنای نسخه‌ی قبل و شخصیت‌های جدید و متنوعی می‌باشد که در نمایش‌های بازی، به طور محدود آنها را ملاقات کرده‌ و با خلق و خو و هویتشان آشنا شدیم. در جبهه‌ی دشمنان Frau Engel که حالا به آنتاگونیست اصلی بازی تبدیل شده است، قدرت بیشتری را کسب نموده است است و با توجه به اتفاقات تحقیرکننده‌ای که در نسخه‌ی قبل بر سر او آمد و نشانه‌های آن نیز بر چهره‌‌اش مشهود می‌باشد، حالا تصویه حسابی شخصیِ او با BJ، تنش ماجرا را بیشتر از همیشه کرده است. نکته‌ی جالبی که حتی به این گروه از شخصیت‌های جذاب و متنوع، رنگ و بوی تازه‌ای می‌دهد، حضور دختر Frau Engel در این گروه انقلابی و ضد نازی می‌باشد که پتانسیل پیوند و رودررویی شخصیت‌های مثبت و منفی بازی را بشدت بالا برده و انتظار می‌رود که در نهایت با دیالوگ‌ها، کات‌سین‌ها و نهایتا روابطی پرداخته شده و منسجم در بازی روبه‌رو شویم که آتش جنگ و کشمکش را شعله‌ورتر بسازد.

Wolfenstein II: The New Colossus؛ شمارش معکوس نازی‌کشی

مبارزات مانند همیشه پرزرق و برق، سریع، چالش‌برانگیز و خشونت‌بار به نظر می‌رسد و عناصر کلاسیک از جمله وابسته بودنِ بقا به جمع‌آوریِ آیتم‌های سلامتی و زره در بازی، دوباره فرصتی پیدا کرده‌اند تا خودی نشان بدهند. کشتن نازی‌ها در Wolfenstein یکی از سرگرم‌کننده‌ترین لذت‌های گیمینگ می‌باشد اما کشته شدن توسط آنها می‌تواند بشدت خونتان را به جوش آورد. پس وظیفه‌ی خود می‌دانم که دوباره چیزی را به همه یادآوری کنم: بازی دست شما را برای شکست دادن دشمنان نخواهد گرفت، نوار سلامتی شما بصورتی جادویی پر نخواهد شد و دشمنان برای بدست آوردن جنازه‌تان، تا هر جایی که لازم باشد شما را تعقیب خواهند کرد و راه فراری جز مبارزه نخواهید داشت. بار مسئولیت سنگین پاکسازی خیابان‌های آمریکا بر روی شانه‌های شما و فقط شماست. اما نگران نباشید، تمام ابزار لازم برای قتل‌عام دشمنان در اختیارتان خواهد بود.

تغییر بزرگی که در مبارزات این نسخه شاهد آن هستیم، پررنگ شدن و راحتیِ استفاده از عناصر مخفی‌کاری خواهد بود. حالا می‌توان دو اسلحه‌ی کاملا متفاوت با اهداف مخفی‌کاری و ضربتی را در کنار هم استفاده کرد تا در مواقع ضروری به سادگی شاهد انتقال از فاز مخفی‌کاری به اکشن یا بالعکس باشیم. همینطور تبر قابل‌پرتاب و اسلحه‌هایی جدید که به لطف تکنولوژی پیشرفته‌ی نازی‌ها، هر سال مرگبار‌تر می‌شوند نیز وسعت و حجم آشوبی که می‌توان در مناطق بازی ایجاد کرد را گسترش داده‌اند. خوشبختانه به گفته‌ی سازندگان مناطق بازی نیز بسیار وسیع‌تر شده تا بتوان با فراق بال استراتژی خود را پیاده سازی کرد و در محیط مانور داده و گرفتار آتشی که خود به پا کرده‌اید، نشوید!

 Wolfenstein II: The New Colossus؛ شمارش معکوس نازی‌کشی

محیط‌های بازی علاوه بر وسعت، حالا به نظر می‌رسد از هویت فوق‌العاده بیشتری نیز برخوردار هستند. مخلوط شدن فرهنگ آمریکایی دهه 60 میلادی با پروپاگاندای نازی‌ها، حس و حالی منحصر‌بفرد را منتقل می‌کند. به گفته سازندگان مناطقی در بازی وجود دارند که در یک مرحله می‌توان در آن بدون نگرانی قدم زد، به صحبت‌های ساکنین گوش فرا داد و با نازی‌ها در هویتی مبدل ارتباط برقرار کرد و همچنین مرحله‌ای دیگر را در همان مکان با نبردی فراگیر و عظیم در حال مبارزه با آنها تجربه کرد.

 نازی‌ها حالا قهرمان افسانه‌ای و نمادین خود را با اکشن‌فیگور‌ها و انواع و اقسام ابزار تبلیغاتی به وجود آورده‌اند و BJ را به عنوان شخصیت منفی ماجرا و با لقب Terror Billy و دشمن شماره یک ملت، به ذهنِ عموم مردم تزریق می‌کنند. همه جا پر از پوستر‌های Terror Billy، مغازه‌هایی پر از کمیک بوک‌های آلمانی و رژه‌هایی باشکوه از سربازان و ربات‌های غول‌پیکر پر شده است. حتی زبان‌ آلمانی نیز جای زبان انگلیسی را گرفته و به یک اجبار بین ساکنین تبدیل شده است. تمام این موارد ریز و درشت را می‌توان در نمایش‌های بازی مشاهده کرد، ولی اینکه چقدر این اتمسفر به داستانسرایی و روایت بازی کمک خواهد کرد و چگونه باعث همزادپنداری با شخصیت‌ها خواهد شد را تا زمان عرضه بازی باید صبر کنیم و خود را در چنین موقعیتی قرار دهیم.

Wolfenstein II: The New Colossus؛ شمارش معکوس نازی‌کشی

سازندگان نیز در مورد اتمسفر منحصر به فردی که این نسخه را احاطه کرده است، اینگونه سخن گفته‌اند: "ما تمام این لحظات را داشتیم که برای دنیا از نظر فرهنگی بسیار مهم هستند و به این اندیشیدیم که چه میشد اگر Naziها رهبری امور را بر عهده میگرفتند و شروع به خرابکاری در این پدیدههای فرهنگی و سیاسی میکردند؟ پس این ایده بسیار برایمان جذاب بود و ما از همان لحظات ابتدایی شروع به تفکر در مورد وقایع آمریکایی دههی 60 کردیم. اما سریعا به این نتیجه رسیدیم که نمیتوانیم آنرا در نسخهی اول و فقط در یک مرحله از بازی که BJ به آمریکا میرود،پیاده سازی کنیم. زیرا این حقیقت که دشمنِ خونی BJ، سرزمین مادری او را تصرف کرده است، برای او اتفاقی بیش از حد بزرگ و قابلتوجه میباشد و این برای خود نیاز به یک نسخهی کامل دارد. بنابراین ما همیشه اتفاقات را به این سمت سوق دادیم و میدانستیم که اگر فرصت ساخت نسخهی دوم پیش بیاید، به کدام جهت باید برویم."

همه شواهد از این خبر می‌دهند که The New Colossus قصد دارد اکثر عناصر The New Order را به تکامل رسانده و ساختاری عظیم و ریسک‌پذیر‌تر را بر همان پایه و اساس قبل بنا کند. موسیقی بازی از همان تریلرها نیز به لطف استعداد ستودنی آقای Mick Gordon بسیار شنیدنی و درگیرکننده می‌باشد، گرافیک فنی بازی به طرز چشم‌گیری نسبت به نسخه‌ی قبل پیشرفت داشته و سازندگان قول داده‌اند که بازی از نظر تکنیکی بر روی کنسول‌ها و PC بسیار راضی‌کننده خواهد بود. حالا همه چیز مهیا است که شاهد یک تجربه‌ی تحسین‌برانگیز دیگر با همان تم تاریک باشیم که توسط شوخی‌های پخته و دقیق بازی، قابل هضم شده است و به صورت همزمان تجربه‌ا‌ی سرگرم‌کننده، تاثیرگذار و بامعنی را به ارمغان می‌آورد. همانطور که توسعه‌دهندگان اعلام کرده‌‌اند: " همان لحن همیشگی را در این نسخه نیز داریم که این داستانی تاریک است و BJ که شخصیت اصلی بازی است، زندگی سختی را می‌گذراند. اما همینطور لحن شوخ را نیز داریم که از آن برای عوض کردن جو سنگین بازی استفاده می‌کنیم. زیرا ما دوست نداریم، وقتی طرفداران این عنوان را تجربه می‌کنند، همیشه غمگین باشند."

دانلود با کیفیت SD - دانلود با کیفیت HD 60FPS دانلود با کیفیت FULLHD 60FPS 

بازخوردهای سایت‌ها و رسانه‌های گیمینگ به نمایش‌های منتشر شده از بازی و همینطور دموهایی که قابل تجربه بوده‌اند، بشدت مثبت بوده و حتی برخی آنرا خلاقانه‌ترین و موردانتظارترین شوتر سال معرفی کرده‌اند. بیشترین عناصری که از سمت رسانه‌ها تحسین شده‌اند، کات‌سین‌ها‌ی جذاب با کارگردانیِ استادانه، گیم‌پلی چالش‌زا و در عین حال سرگرم کننده بوده است. برخی از سایت‌ها نیز اشاره کرده‌اند که استدیوی  MachineGames در این نسخه بسیار ریسک‌پذیر عمل کرده است و ممکن است رویکردهای این نسخه در نهایت موفق و تحسین‌برانگیز از آب دربیایند یا اینکه در تجربه‌ی طولانی‌مدت به بازی ضربه وارد کنند.

شاید تنها نگرانیِ مشخصی که می‌توان به بازی داشت، همزمان شدن عرضه‌ی بازی، با رویدادهای کنونی سیاسی در آمریکا می‌باشد که به احتمال بسیار زیاد توسعه‌دهندگان را نیز غافل‌گیر کرده است. با اینکه این اتفاق برای تیم بازاریابی بازی، بسیار جذاب و مفید بوده و محتوای تبلیغاتی بسیار مناسبی را مهیا کرده است، اما ممکن است در ذهن افرادی که با این سری ناآشنا هستند، انتظاراتی نامعقول ایجاد شده یا حتی برخی از آنها با محتویات بازی آزرده‌خاطر شوند. به هر حال در سال 2017 هستیم و حتی کشتن نازی‌ها در یک بازی ویدیویی نیز ممکن است بحث‌برانگیز باشد!

عنوان Wolfenstein II: The New Colossus در تاریخ 5 آبان (27 اکتبر) برای پلتفرم‌های PS4،PC  و Xbox One عرضه خواهد شد. همینطور نسخه‌ی Nintendo Switch نیز در تاریخی نامعلوم در سال 2018 منتشر خواهد شد.

Wolfenstein II: The New Colossus؛ شمارش معکوس نازی‌کشی

نوشته شده در: 30 مهر 1396
دسته: پیش‌نمایش، Wolfenstein II: The New Colossus
این ویدئوها رو دیده‌اید؟
  • Wolfenstein II
  • Wolfenstein II: The New Colossus
  • Wolfenstein II: The New Colossus Gameplay
 
 
 
ثبت دیدگاه
 
جهت ثبت دیدگاه باید سه روز از ثبت نام شما گذشته باشد.
 

خدا کنه یک بازی بسازن که همش سرباز آمریکایی بکشی. البته در GTA و MANHUNT تا حدوی این کارو می کردی ولی می خوام که به صورت رسمی بسازن
خیلی وقته ساختن بازی های ایرانی
خب کدومش ؟ یکیشو بگو بریم بازی کنیم
بهترین شوتر سال
Splatoon 2 vs Wolf II
دو Wolfensteinی که در این نسل عرضه شدن جزو بهترین شوترهای زمان خودشون بودن ... اما امیدوارم برخی از ایرادات لول دیزاینی که در نسخه های قبل بود رو در این نسخه نبینیم تا بازی تبدیل به یک شوتر کامل بشه

سپاس بابت پیش نمایش
مقاله خوبی بود اقای رزمجویی ممنون ... همیشه عاشق گیم پلی ولفنشتاین بودم
متشکرم به خاطر این مطلب.ممنون.سپاس.
زمانی که اکثر شرکت ها به دنبال کمترین هزینه و بیشترین سود (عناوین آنلاین و مشتقاتش) هستن و همش به فکر خالی کردن جیب گیمر هنوز شرکت های بزرگی مثل بتسدا وجود دارن که از این روش تبعیت نکنن و من از بتسدا به خاطر بها دادن و ساختن عناوین اصیلی مثل ولفنشتاین و اویل ویتین بسیار متشکر و سپاس گزارم.
هزینه ی ساخت عناوینی همچون بتلفیلد ، بتلفرانت ، کالاف دیوتی ، اورواچ و همچنین خلق یک فرنچایز جدید مثل دستینی و خرید استاروارز و ... بسیار بیشتر از ساخت ولفنشتاین و اویل ویتن هست دوست عزیز :)
رسما واژه بزن پاره کن برو جلو برا این بازی ساخته شده
منتظر یک گیمپلی سریع و پرخون هستیم