نماوا
فروشگاه گیفت کارت
 
فروش لپتاپ و الترا بوک فروش محصولات MSI
بازی تانکی آنلاین فروش گیفت‌کارت - سریع و ارزان
نقد و بررسی Battle Chasers: Nightwar
نویسنده:
صفحه شخصی من وبلاگ من - سردبیری در حسرت دیدن قهرمانی لیورپول
User_image

نقد و بررسی Battle Chasers: Nightwar

"به قلم کسری کریمی اصل"

Battle Chasers: Nightwar (زین پسBC: N) نخستین پروژه استدیو بازی‎سازی مستقل و کوچک (12 نفره) Airship Syndicate است که توسط برخی از اعضای ارشد سابق Virgil Games سازندگان مجموعه Darksiders تاسیس شده.

بازی در اصل بر اساس یکی از کامیک بوک‎های کالت و قدیمی آمریکایی به همین نام ساخته شده که در اوایل قرن 21‎ام در آمریکا طی 10 شماره انتشار یافته بود؛ این مجموعه یکی از مهم‎ترین تبیین کنندگان مفهاهیم ژانر Arcanepunk است، ژانری که از مولفه‎های اصلی‎اش همگرایی استفاده از علم و جادو در کنار یکدیگر است ( درست به مانند جهان برین میان فرشتگان و شیاطین در سری Darksiders).

BC: N با شعار "الهام گرفته شده از نقش‎آفرینی‎های کلاسیک" خلق شده، و خب به همان اندازه که لفظ "نقش‎آفرینی کلاسیک" سرشار از مصداق و مثال است BC: N نیز گسترده و چند وجهی‎ست.

 هر یک درگیر داستان‎ها و ماجراهای خود می‎شوند و در این میان شهرها و سیاه‎چاله‌ها هستند که به انتظار به چالش کشیدن اینها نشسته‌اند.

روایت داستان با یک میان پرده انیمیشنی جذاب شروع شده و بعد به سبک بازی‎های ایزومتریک دیابلو کلون با کمک دیالوگ و متن‎های موجود در صحنه‎ها به پیش می‎رود، بازی برخلاف ظاهرش سرشار از خرده روایات و داستان‎های غنی و جذاب است، بدین صورت که در هر شهر چندین و چند لایه داستان و رابطه میان محیط و کارکترها موجود است که با پیشروی هر چه بیشتر ما به بخش‎های وسیع‎تری ازشان دست پیدا می‎کنیم، داستان اصلی صرفا حدود 40 ساعت ما را درگیر خود می‎کند و اما داستان‎های فرعی و جمع آوری تمام جوایز زمان بازی را به چیزی بیش از دو برابر افزایش می‎دهد، که این میزان زمان و محتوا برای همچین اثری با توجه به غنای توضیح داده شده دست کمی از معجزه ندارد و باید به Airship Syndicate بابت رسیدن به آن اعتبار مضاعف داد.

 

از نظر گیم‎پلی بازی آش شله قلم کار خوش طعمی از تمامی چیزهایی است که در همه نفش‎آفرینی‎های کلاسیک قدیمی دیده‎ایم. ( غربی و شرقی فرقی ندارد) 

سیستم اصلی بازی یادآور دیابلو است بدین صورت که روی نقشه و محیط‎ها راه می‎روید و در صورت دیدن دشمنان می‎توانید تا قبل از اینکه آن‎ها متوجه شما بشوند با ویژگی‎های محدود هر شخصیت بهشان حمله ببرید، اما اگر آن‎ها بویی از وجود شما ببرند، بازی وارد فاز یک نقش آفرینی نوبتی می‎شود.

در فاز نوبتی بازی به شدت الهام گرفته از آثار درخشانی همچون Resonance of Fate است، بدین صورت که هر حرکت و فرمان شما برای اعمال شدن نیازمند مقدار زمانی معین است و در مبارزات سخت گاهی وقت‎ها باید واقعا با یک زمان بندی و فرمان‎ها جوری برنامه‎ریزی بکنید که بشود در اولین فرصت کلک دشمنان جان‎سخت بازی را کند و خب در این بسیاری از المان‎های نقش‎آفرینی‎ها رایج را باید در نظر بگیرید و غنای اثر از این منظر فوق‎العاده است و خب حتی می‎توانید در میانه مبارزات نوبتی با فرار کردن از میدان بازی را وارد حالت ریل تایم کنید و برای آن قبیل لحظاتی که دیگر می‎کنید شانسی ندارید از آخرین حربه‎ها و جادوهایی که در حالت نوبتی در دسترستان نیستند بهره بگیرید.

از منظر بصری و شنیداری بازی فارغ از جهان‎سازی بدیع و نوآورانه ژانری خود به شدت از عناصر فرهنگی خاور دور به خصوص چین در بنمایه خود بهره برده و هم در موسیقی و هم طراحی به غنای خود اینگونه افزوده، فارغ از سطح کیفی خوب بازی که گه‎گداری گرفتار مشکلاتی از قبیل بارگذاری‎های طولانی مدت می‎شود، تنوع محیط‎ها و مراحل به شدت بالاست، تک تک یاران شما در این دنیا خاص و منحصر به فرد هستند و به همان میزان هم دشمنان از طراحی‎های چشمگیری بهره برده‎اند.

بازی در برخی موارد بیش از اندازه سخت می‎شود اما سیستم ارتقا و پیشرفت و جوایزی که در طول بازی دریافت می‎کنید اجازه نمی‎دهد که اثر ایست کرده و غیرقابل پیشروی بشود.


نکات مثبت

سرشار از محتوا متنوع

گیم‎پلی عمیق و پیچیده

جهان‎سازی فوق العاده

موسیقی گوش نواز

نکات منفی

مقدمه طولانی

درجه سختی نسبتا بالا

ریتم کند پیشروی در خط اصلی داستان

سخن پایانی

Battle Chasers: Nightwar ایده‎آلی برای بازی‎های نقش آفرینی مستقل ترسیم می‎کند که از شدت گستردگی و تنوع حتی فراتر از بازی های AAA جریان اصلی‎ست، فارغ از تمام ارزش‎ها سبک هنری بازی به تنهایی به مقدار زیادی بر ارزش تجربه اثر افزوده است.

Verdict

Battle Chasers: Nightwar is an ideal example of an indie RPG with a variety even greater than mainstream RPGs. And also, in addition to all of this, the art style has added a lot to the experience

Score: 8.5 - PS4 Version

نوشته شده در: 19 آذر 1396
دسته: نقد و بررسی
 

آموزش آنریل انجین 4آموزش آنریل انجین 4

آموزش یونیتی سه بعدیآموزش یونیتی سه بعدی

آموزش یونیتی دو بعدیآموزش یونیتی دو بعدی

آموزش سی شارپ در یونیتیآموزش سی شارپ در یونیتی

آموزش واقعیت مجازی در یونیتیآموزش واقعیت مجازی در یونیتی

آموزش گیم میکر استودیو آموزش گیم میکر استودیو GameMaker
 
 
ثبت دیدگاه
 
جهت ثبت دیدگاه باید سه روز از ثبت نام شما گذشته باشد.
 

چقدر خفن به نظر میرسه:دی