نماوا
فروشگاه گیفت کارت
 
بازی تانکی آنلاین
گیمر باش فروش گیفت‌کارت - سریع و ارزان
10 ایستراگ برتر بازی‌های سال 2017: از صندلی مورفیوس تا انیمیشن UP

10 ایستراگ برتر بازی‌های سال 2017

" به قلم Josh Brown از وب سایت WhatCulture"

سال 2017 به احتمال بسیار زیاد، بهترین سال گیمینگ در این نسل محسوب می‌شود. با عرضه شدن تعداد زیادی از عناوین فوق العاده توسط هرکدام از کنسول سازان و همچنین استودیوهای ترد پارتی، بازیکنان با عناوین بسیاری بمباران شدند تا خودشان را در دنیای آن‌ها غرق کنند. از دنیای بزرگ Assassin's Creed گرفته تا کابوس‌های پیچیده‌ی Hellblade: Senua's Sacrifice، سازندگان بازی‌ها واقعا در ساخت جهان‌های جذاب، بسیار بهتر از قبل عمل کردند.

به خاطر عرضه شدن تعداد بسیاری از عناوین باکیفیت در طی 12 ماه اخیر، به همین اندازه نیز برای طرفداران سرسخت بازی‌ها، جزئیات مخفی بسیاری مثل ایستر اگ‌ها و رازها و نکات مخفی فراهم شده است؛ مواردی که ارجاعات مختلفی به بازی‌ها، فیلم‌ها، سریال‌های تلویزیونی و وقایع دنیای واقعی دارند و به خوبی به بازیکنانی که آن‌ها را می‌یابند نیز پاداش می‌دهند. ممکن است کلا متوجه‌ی این ایستر اگ‌ها نشده باشید یا این که جزو گروه اندکی باشید که سریعا به حضور آن‌ها پی برده بودند، ولی در هر حال، این ایستر اگ‌های مخفی، بهترین و دیوانه وارترین‌هایی بودند که سال 2017 برایمان به ارمغان آورد.

10- صحنه‌های کلاسیک بازی‌های فایتینگ در For Honor

خیلی راحت است که بازی For Honor و ریشه‌های فایتینگ آن را فراموش کنیم، چون علیرغم عرضه شدن در ابتدای امسال، اکثر بازیکنان به دلیل مشکلات مختلف آن را رها کردند. ولی همچنان و با وجود ناامید کننده بودن، این عنوان توانست تا شماری از طرفداران وفادار پیدا کند و آن‌ها نیز همواره در حال جست و جوی هر مرحله برای یافتن رازها، ارجاعات و ایستر اگ‌های موجود در آن‌ها هستند.

یکی از این ایستر اگ‌های خفن، درست در قسمت‌های دوردست مپ Sanctuary قابل یافتن است و به نمایی کلاسیک از سری مورتال کامبت اشاره دارد. اگر در موقعیت درستی قرار گیرید، می‌توانید دو مبارز را در حال نبرد بر روی پلی ببینید که شباهت عجیبی به مرحله‌ی The Pit که بارها در عناوین مختلف این سری ظاهر شده است، دارد. این مورد یک اشاره‌ی جالب به تاثیرپذیری خشنونت For Honor از این سری و ادای احترامی آبرومندانه به یکی از بهترین بازی‌های این صنعت است.

9- خانه‌ی شرک "Shrek" در Ark: Survival Evolved

اگر در بسته‌ی الحاقی Ragnarok بازی Ark: Survival Evolved، کمی با دقت بیشتری به اطرافتان توجه کنید، می‌توانید خانه‌ی شرک را که در اعماق جنگل‌های آن پیدا شده است، بیابید. اگر از این ویدئو به عنوان راهنما استفاده کنید، بعد از مدتی به یک خانه‌ی آشنا که زیر یک درخت مُرده بنا شده است، می‌رسید. علاوه بر خانه‌ی این غول دوست داشتنی، همچنین کل محیط نیز بر اساس فیلم انیمیشنی ساخته شده است و تمام قسمت‌های مرداب شرک قابل گشت و گذار هستند.

بازی Ark هنوز هم عنوان ایده‌آل و کاملی نیست، ولی ایستر اگ‌هایی همانند این مورد، باعث می‌شوند که ارزش انجام دادن را داشته باشد.

8- حضور کوتاه کارکترهای تریلوژی اصلی در Mass Effect: Andromeda

با وجود این که Mass Effect: Andromeda شروعی تازه در این سری بود، ولی تعدادی از کارکترهای پرطرفدار و دوست داشتنی تریلوژی اصلی، هرچند در یک ماموریت جانبی نه چندان جالب، در این عنوان ناامید کننده حضور کوتاهی می‌یافتند. با گوش دادن به گزارشات ضبط شده توسط Liara T'Soni، بازیکن می‌تواند متوجه شود که این دانشمند نژاد Asari در زمان‌های قبل، هنگام و بعد از وقایع تریلوژی اصلی روی چه چیزهایی کار می‌کرده است. در زمان رخ دادن وقایع این بازی، جمعیتی که توسط Arkها در حال سفر کردن به کهکشان اندرومدا هستند، هیچ خبری از اتفاقاتی که در کهکشان راه شیری در حال رخ دادن است، ندارند و این پیام‌ها هستند که پیشرفت نبرد علیه Reaperها را شرح می‌دهند.

حتی یک سری از همراهان موجود در تریلوژی اصلی نیز پیدایشان می‌شود تا پیام‌های صمیمی‌ای را به جمعیتی که فرار کرده‌اند، برسانند و فهمیدن تدریجی این که تمام امیدها از دست رفته است، واقعا ناراحت کننده است. با این که این پیام‌ها تنها چیزی زیر نیم ساعت از محتوای بازی را شکل می‌دهند، ولی به خوبی نشان می‌دهند که کارکترهای بازی‌های قبلی چه پرداخت خوبی داشتند و چقدر کارکترهای جدید در برابری با آن‌ها کم می‌آورند.

7- صندلی مورفیوس در Ghost Recon: Wildlands

دنیای Ghost Recon: Wildlands بسیار بزرگ است؛ ولی این موضوع که سازندگان این بازی یکی از بزرگترین محیط‌های سندباکس امسال را خلق کرده‌اند، به این معنی نیست که آن را بدون اضافه کردن جزئیات کوچک و جالب رها کرده‌اند. تعداد بسیار زیادی از ایستر اگ‌ها در سراسر دنیای بزرگ این بازی مخفی شده‌اند؛ ولی آن موردی که در دورترین نقطه‌ی قسمت شمال غربی نقشه قرار دارد، از همه‌ی آن‌ها جالب‌تر به نظر می‌رسد. در این قسمت، یک محیط به نظر خالی و بسیار بزرگ وجود دارد که کاملا توسط شن و ماسه‌های سفید رنگ پوشانده شده است. ولی در قلب آن است که ارجاعی به یکی از بهترین فیلم‌های اکشن تاریخ وجود دارد: ماتریکس.

با دانستن این موضوع که این محیط به اندازه‌ی کافی خالی و عجیب است تا حس اتاق‌های Construct در فیلم اصلی را القا کنند، بازیکنان حتی می‌توانند تا صندلی‌ که نیو و مورفیوس در طول آن صحنه‌های معروفی که توضیح می‌دادند "ماتریکس" عملا چه چیزی است، از آن استفاده می‌کردند را پیدا کنند.

6- قایق جورجی در Little Nightmares

بازی Little Nightmares که در اوایل امسال عرضه شد، عنوان پلتفرمر مستقل و لذت بخشی بود که از فیلم‌های ترسناک کلاسی و همچنین بازی‌های دیگر این ژانر مثل Limbo و Inside، الهامات بسیاری گرفته بود. ولی در DLC این عنوان با نام The Hideaway، این تاثیرات سینمایی به سطح جدیدی برده شد.

در بازی اصلی، بازیکنان می‌توانستند در قسمت‌های تاریک یک فاضلاب، متوجه حضور یک هواپیمای کاغذی شوند. ولی در DLC این عنوان که زمان انتشارش تقریبا نزدیک به اکران فیلم IT بود، این هواپیما با یک قایق کاغذی دست ساز تعویض شده بود. این مسئله که این قایق کاغذی درست در تاریکی و کنار یک دریچه فاضلاب مخفی شده است، به احتمال زیاد به ارتباطی بین بازی و مرگ جورجی در ابتدای فیلم سینمایی اشاره دارد، حتی اگر به طور واضحی بیان نشده باشد. همچنین می‌توان ارجاعات دیگری در Little Nightmares و محتوای تبلیغاتی آن، مثل بارانی زرد رنگی که Six به تن دارد، پیدا کرد که دقیقا به IT اشاره دارند. پس با این حساب، با اطمینان بالا می‌توانیم بگوییم که این قایق مخفی هم در واقع اشاره‌ای به IT است.

5- Horizon: Zero Dawn یک ماموریت مرتبط به Death Stranding دارد

یک ماموریت نشانه گذاری نشده در Horizon: Zero Dawn وجود دارد که کاملا مرتبط به بازی آینده‌ی هیدئو کوجیما یعنی Death Stranding است. در قسمت‌های مختلفی از ماموریت‌های اصلی و حتی تعدادی از ماموریت‌های فرعی، بازیکن می‌تواند آیتم‌هایی مربوط به بازی هیدئو کوجیما را پیدا کند، مثل گردنبند Norman Reedus یا آن بچه‌ی عجیبی که "گیرمو دل تورو" در اختیار داشت. بعد از جمع آوری تمام این آیتم‌ها نیز بازیکن می‌تواند تا آن‌ها را با یک فروشنده در ازای یک جعبه‌ی مرموز، تعویض کند که چندین لوت باکس و... یک جفت جوراب را به او می‌دهند.

این ایستر اگ چیزی فراتر از یک ارجاع به عنوانی دیگر در لیست عناوین سونی، و نشان دهنده‌ی ارتباط عمیق بین این دو استودیو است. این که کوجیما قبل از انتخاب موتور اختصاصی استودیوی Guerrilla به عنوان پایه‌ی Death Stranding، به صورت نزدیک با آن‌ها همکاری داشته است، چیز مخفی‌ نیست و پنهان کردن این ارجاعات پیچیده در این عنوان جهان باز، اذعان احترامی نسبت به همکاری بین این دو تیم است.

4- تبلیغات داخل بازی Wolfenstein 2، تیترهای واقعی را به مسخره می‌گیرند

بعد از این که کمپین تبلیغاتی Wolfenstein II: The New Colossus به خاطر مسخره کردن لفاظی‌های دونالد ترامپ و ترویج مشت زدن به نازی‌ها، باعث ایجاد سرو صدا و انتقادات بسیاری شد، این طور استدلال می‌شد که این تفسیرات سیاسی، نقش مهمی در داستان بازی و روند آن ایفا نکند.

با این که این موضوع تا حدی صحت دارد، ولی هنوز هم تشابهات جالبی از Trumpism و نئو نازی‌ها را می‌توان در سرتیتر روزنامه‌ها، متن خاطرات و پوسترهای تبلیغاتی مشاهده کرد که بعضی از آن‌ها هم به شدت خوب هستند. با وجود تعداد بسیاری از بازی‌هایی که از اظهارات سیاسی خودداری می‌کنند، خیلی جالب است که می‌بینیم عنوانی همچون ولفنشتاین 2 تا این حد، در برابر گزارش‌های موذیانه و توطئه آمیزی که در دنیای واقعی اتفاق می‌افتند، اظهار نظر می‌کند.

3- جوک مبهم Overwatch در مورد مجموعه‌ی I.T. Crowd

رویدادهای فصلی بلیزارد در Overwatch همیشه چیزی هستند که مردم به دنبال آن‌ها هستند. البته نه فقط به خاطر اسکین‌های جدید یا لوت، بلکه به خاطر وفور ارجاعات و ایستر اگ‌هایی که سازندگان، آن‌ها را در این فعالیت‌ها قرار می‌دهند.

رویداد بازی‌های تابستانی 2017 هم از این قاعده مستثنی نبود، ولی نکته جالب اینجاست که یکی از مبهم‌ترین ارجاعات در داخل بازی (و حتی در کل این لیست) روی قسمت کوچکی از دستگاه بازیابی جان Soldier 76 پیدا شد. با استفاده از ظاهر Grillmaster: 76، این آیتم به شکل یک قوطی تغییر شکل پیدا می‌کند و بازیکنان تیزبین هم متوجه شدند که اعداد زیر بارکد، در واقع ارجاعی به مجموعه‌ی کمدی I.T. Crowd است.

با این که این مورد فقط توسط کسانی قابل تشخیص بود که از طرفداران سرسخت کمدی‌های بریتانیایی بوده باشند، ولی این که یافتن آن تنها در صورتی امکان پذیر بود که به شدت بر روی جزئیات حساس باشید، باعث می‌شود که این ایستر اگ یکی از دیوانه کننده‌ترین ایستر اگ‌های امسال باشد.

2- خانه‌ی آقای فردریکسن از انیمیشن UP را می‌توان در Battlefield 1 یافت

با این که نقشه‌های اصلی Battlefield 1 با رازها و ارجاعات چندانی پر نشده‌اند، ولی سازندگان این بازی در استودیوی DICE سنت دیرینه و قوی‌ بر قرار دادن ایستر اگ‌های فراوان در نقشه‌های بسته‌های الحاقی این سری دارند. همانند نسخه‌های قبلی سری، جدیدترین نسخه در سری بتلفیلد هم از این قاعده مستثنی نبوده است. ارجاعات مختلف به سایر بازی‌های بزرگ، مثل پیدا شدن بون‌فایر دارک سولز در قسمت بیرون از نقشه، طبق معمول در این نسخه هم حضور پیدا کردند. ولی این راز پیچیده‌ی موجود در بسته الحاقی They Shall Not Pass بود که بازیکنان را به شدت غافلگیر کرد.

بعد از Spawn شدن در نقشه‌ی Verdun Heights، باید سه بطری شراب را پیدا کنید و آن‌ها را نابود کنید. بعد از آن هم باید سه بادنما را پیدا کرده و به آن‌ها هم شلیک کنید. اگر این کار را به درستی انجام دهید و به آسمان نگاه کنید، می‌توانید خانه‌ی کارل فردریکسن از انیمیشن UP که توسط بادکنک‌ها در آسمان معلق است را ببینید.

1- نینتندو سوئیچ عنوانی مخفی برای ادای احترام به ساتورو ایواتا "Satoru Iwata" دارد

وقتی بازیکنان بالاخره امسال به نینتندو سوییچ‌هایشان دست یافتند، اصلا غافلگیر کننده نبود که ببینیم گروه اندکی از آن‌ها می‌خواهند تا تمام کدهای سیستم و اجزای کنسول را بررسی کنند تا توانایی این کنسول و رازهای احتمالی‌ که نینتندو ممکن بود در آن پنهان کرده باشد را پیدا کنند. چیزی که واقعا غافلگیر کننده بود، یک ایستر اگ به شدت دلگرم کننده بود که در کدهای سیستم مخفی شده بود.

بعد از مقداری ور رفتن با دستگاه، مشخص شد که بازی Golf، اولین ساخته‌ی رئیس مرحوم و دوست داشتنی کمپانی نینتندو یعنی آقای ساتورو ایواتا، داخل تمامی دستگاه‌های سوئیچ موجود در بازار وجود دارد. شما می‌توانید این بازی مخفی را در صورتی که به ایترنت متصل شده باشید، فقط در روز یازدهم جولای باز کنید: روزی که ایواتا به طرز تراژیکی در مبارزه با سرطان شکست خورد. البته این تنها راه نیست و علاوه بر این روش، می‌توانید این عنوان مخفی را با انجام دادن حرکت دست معروف ایواتا توسط Joy-Conها، فعال کنید. این یک ادای احترام بسیار زیبا به یکی از محبوب‌ترین پیشگامان صنعت گیم است و قطعا اشک را بر چشمان هر گیمری جاری خواهد کرد.

دوستان پردیسی عزیز به پایان این مقاله رسیدیم. در انتها خوشحال می‌شویم شما نیز نظرات خود را در این باره با ما به اشتراک بگذارید...

مترجم: پرهام آقاخانی

نوشته شده در: 6 دي 1396
دسته: مطلب متفرقه، Wolfenstein II: The New Colossus
این ویدئوها رو دیده‌اید؟
  • Wolfenstein II
  • Wolfenstein II: The New Colossus
  • Wolfenstein II: The New Colossus Gameplay
 
 
 
ثبت دیدگاه
 
جهت ثبت دیدگاه باید سه روز از ثبت نام شما گذشته باشد.
 

Easter egg های بازیه evil within 2 هم باحال بود ، یه نگاه بهش بندازید...............
آره ، قسمت جالبش اینه که بیشترش رو هم می شه با گشت و گذار در محیط و.. پیدا کرد (به جز یک مورد احتمالا )
زلزله داره Setup هاشو میره، هنوز Heist مونده!
تهران دوباره زلزله اومد
"نینتندو سوئیچ عنوانی مخفی برای ادای احترام به ساتورو ایواتا "Satoru Iwata" دارد"
چه فایده جولای که گذشت
مقاله جالبی بود خسته نباشید
خانه كارل فردريكسن عالي بود

ممنون بالت مقاله ...
بسیار جالب.
فقط "اگر از این ویدئو به عنوان راهنما استفاده کنید،..." از منبع گذاشته نشده ها.
ویدیو لینک شد ;)