شاتل لند
فروشگاه گیفت کارت
 
افسانه‌ی تراوین فروش انواع موس و کیبورد گیمینگ
خرید گیفت کارت بهترین سایت فروش گیفت کارت

Rainbow Six: Siege مطلب متفرقه

صفحه شخصی من وبلاگ من - یک گیمر که فرنچایز مورد علاقش هیلو هستش....
تصویر نویسنده
راهنمای بازی Rainbow Six Siege: بهترین اپراتورهای Rainbow کدامند؟


بهترین اُپراتورهای Rainbow Six Siege کدام هستند؟ اُپراتورها بسته به موقعیت کاربرد دارند و مقداری از این کاربرد بستگی به مهارت بازیکنانی است که با آن‌ها بازی می‌کنید. برای مثال Frost را در نظر بگیرید. این اُپراتور برای کسانی که هنوز خود را با ۱۸ نقشه موجود در بازی وفق نداده‌اند یک کابوس است. Smoke به تنهایی در نقشه‌‌ی هواپیما یا Plane که باریک است می‌تواند دشمن را خفه کند.

بعضی از این شخصیت‌ها بیشتر از بقیه کاربردی هستند و Loadoutهای آن‌ها (که شامل اسلحه اصلی و اسلحه دوم و چیزهایی است که به آن‌ها متصل می‌شود) مورد پسند‌تر است.

قبل از شروع بگذارید چند نصیحت مهم بکنم:

سبک بازی خودتان را داشته باشید

Siege شما را دعوت به نقش داشتن در دفاع یا حمله می‌کند. شما می‌توانید یک حواس پرتی اعصاب خرد‌کن باشید یا نقش خط دادن به تیمتان را ایفا کنید و یا در منطقه بمب کمین کنید. قسمتی از لذت بردن از بازی هم این است که بفهمید در کدام یک از این نقش‌ها راحت‌تر هستید. تیمتان احتمالا شانس پیروزی بیشتری خواهد داشت اگر که شما یک اُپراتور و نقشی که با آن آشنا هستید را انتخاب کنید.

تیم خود را تکمیل کنید

بعضی از اُپراتورها در کنار یک‌دیگر خوب کار می‌کنند یا به قولی مهارت‌هایی دارند که با یک‌دیگر هم‌پوشانی دارد. Rook و Doc هم‌تیمی‌های خود را بیشتر زنده نگه می‌دارند بنابراین احتمالا نیازی به داشتن هردو در تیم ندارید. Mute و Bandit از نفوذ دشمن با گذاشتن ابزار خود پشت دیوارهای مستحکم‌شده (Reinforced) جلوگیری می‌کنند. Ela، Pulse و Caviera دونده‌های خوبی هستند اما اگر هر سه در حال دویدن باشند ممکن است اتاق هدف آسیب‌پذیر شود.

حالا بیایید اُپراتورهای مورد علاقه را مرور کنیم.

1- Attackerها (اپراتورهای تهاجمی)

1-1- همیشه مفید هستند 

Hibana یا Thermite

نقشه‌های Siege همیشه به گونه‌ای متعادل‌سازی شده‌اند که شما باید یک راه نفوذ از سقف یا دیوار را باز کنید تا تیم دفاعی قدرت عمل کم‌تری پیدا کند. به این صورت به این موضوع نگاه کنید: شما طرح نقشه را تغییر می‌دهید و مدافعین را مجبور به ترک نقاط کمپ‌کردن می‌کنید تا اختیار عمل به دستتان بیفتد.

وقتی در نقش Hibana یا Thermite هستید اولین کاری که با شروع هر دور باید انجام بدهید این است که با امنیت داخل منطقه شوید و ناحیه‌هایی که ارزش بالایی برای تیم دفاعی دارد را منفجر کنید. Thermite سوراخ‌های بزرگ‌تری را می‌سازد اما سوراخ‌های Hibana از انعطاف بیشتری برخوردار است و می‌تواند این کار را از راه دور و در امنیت انجام دهد.

ببینید، شما می‌توانید یک گروه Rock را بدون گیتاریست هم اداره کنید اما داشتن حداقل یکی در گروه فکر خوبی است.

Thatcher

Thatcher اُپراتوری است که باید در کنار Hibana یا Thermite باشد. اگر تیم دفاعی از ابزارهای Mute یا Bandit استفاده می‌کند شما دیگر قادر به انفجار دیوارها نیستید مگر اینکه Thatcher حضور داشته باشد. نارنجک‌های EMP این شخصیت می‌تواند حداقل 10 ابزار مختلف دشمن را نابود کند که شامل دوربین‌های مداربسته هم می‌شود.

این شخصیت دارای سه اسلحه اصلی هم می‌باشد (شامل یک شاتگان) و می‌تواند مین ضد نفر کلیمور (Claymore) را هم حمل کند. نقط ضعف این شخصیت این است که قادر به حمل یک SMG به عنوان اسلحه دوم نیست.


2-1- بسیار کاربردی هستند

Ash

تیر زدن به Ash کار سختی است و سرعت بالا و مهارتش در منفجر کردن موانع او را به یک اُپراتور کاربردی تبدیل می‌کند. برای بازیکنانی که به دنبال یک بازی سریع و خشن هستند، Ash اُپراتور شما است.

IQ

یک اُپراتوری که آندرریت است؛ او همان Pulse اما در گروه Attackerها است. این شخصیت می‌تواند زیر اتاق هدف قدم بزند و تله‌ها و ابزارهای دشمن را نابود کند. مشکل این اُپراتور در این است که برای بازی با آن نیاز به ارتباط با هم‌تیمی‌ها است تا بتوان استفاده کامل از مهارتش برد.

Twitch

دِرون (drone) برقی او معمولا کم‌تر از نارنجک‌های Thatcher موثر است اما در حال حاظر یکی از تنها راه‌های مقابله با Mute، Mira، Kapkan و باقی تله‌های الکتریکی است. بازیکنان با تجربه با دیدن دِرون Twitch سریعا آن‌ را نابود می‌کنند اما اسلحه خوب این شخصیت که یکی از بهترین ARهای Siege است آن را به اُپراتور محبوبی تبدیل می‌کند.

3-1- کاربردی اما غیر ضروری

Blackbeard

به این شخصیت به عنوان تنها اُپراتور Siege که دارای کلاه‌خود است نگاه کنید. کلاه‌خودی که می‌تواند سریعا بشکند. سپر قابل اتصالی که دارد او را تبدیل به کندترین اُپراتور بازی کرده است و این موضوع نگاه سریع به موقعیت‌ (Peek) را دشوار کرده است. او جفت خوبی برای Montagne یا Blitz است چرا که آن‌ها لایه‌های حفاظتی را برای نگاه انداختن‌های سریع درست می‌کنند.

Zofia

در کنار Sledge او تنها اُپراتور در بازی است که بدون هیچ هشداری می‌تواند سوراخ‌های بزرگ در دیوارهای قابل نفوذ ایجاد کند. اما با این حال قابلیت‌هایش که همان انفجار و گیج‌کردن دشمنان باشد در هر Attacker به شمایل ضعیف‌تر دیده می‌شود.

Sledge

در محیط‌هایی که سقف‌های قابل نابودی دارد او اُپراتور شما است. نابود کردن قسمت‌هایی از سقف‌ِ بالا سر‌ِ مدافعین چیزی است که آن‌ها را از نقاط امن خودشان بیرون می‌کشد و راه عالی برای هموار کردن حمله به محل هدف است.

Montagne

یک تانک منحصر به فرد که می‌تواند با یک سپر که بزرگ‌تر می‌شود از خود در برابر تمام آسیب‌هایی که از یک سمت می‌آید محافظت کند. حضور Montagne موجب ایجاد عدم امنیت در مدافعین می‌شود. اما اگر هم‌تیمی‌ها از او پشتیبانی نکنند او به راحتی در موقعیت‌های بدی قرار می‌گیرد به صورتی که اگر سپر خود را پایین بیاورد احتمال مرگش زیاد است.

Blitz

بر خلاف Montagne او دارای مناطق نفوذی در سپرش است. قسمت‌های کوچکی از بدن Blitz در پشت سپرش معلوم است حتی اگر که به صورت نشسته باشد. اما وقتی نزدیک دشمن باشد قابلیتش در کور کردن دشمنان بدون این که سپرش را پایین بیاورد فلج‌کننده است. اُپراتورهای دارای سپر کند هستند اما اگر بتوانید یک اُپراتور تدافعی که در حال دویدن است را در گوشه با Blitz گیر بیاندازید، احتمالا آن‌ها می‌میرند.

Buck

یک اُپراتور همه‌کاره. ترکیب اسلحه‌ی AR/شاتگان یا Rifle/شاتگان که Buck در اختیار دارد او را بیشتر از بقیه شخصیت‌ها در موقعیت‌های مختلف تطبیق می‌دهد و باعث می‌شود در چنین موقعیت‌هایی عکس‌العمل سریع‌تری داشته باشد. شاتگان او یک وسیله عالی برای کشتن کسانی است که آن طرف دیوارهای نرم کمین کرده‌اند. هم‌چنین او یکی از معدود Attackerهایی است که دارای نارنجک انفجاری می‌باشد.

4-1- پیشنهاد نمی‌شود

Dokkaebi

عاشق اذیت کردن مدافعین با زنگ‌ زدن‌های Dokkaebi هستم اما استفاده کامل از قابلیتش یک زمان‌بندی هوشمندانه، همکاری تیمی و موقعیت‌یابی خوب را می‌طلبد. به‌علاوه اسلحه‌های غیرخودکارش او را به یکی از سخت‌ترین اُپراتورها برای بازیکنان جدید می‌کند.

Fuze

یکی از شوخی‌های ماندگار مربوط به Siege همین Fuze است و نباید آن را در موقعیت‌هایی که مربوط به گروگان است انتخاب کرد. پرتاب‌کننده‌های انفجاری او از هر محیط نرمی عبور می‌کند و در شعاع چند متری همه چیز را نابود می‌کند که البته معمولا به راحتی قابل اجتناب است. این انفجارهایی که او درست می‌کند به از بین بردن ابزار دشمن کمک می‌کند اما هم‌چنین موجب نابودی هر دِرونی می‌شود که هم‌تیمی‌هایتان در داخل محیط هدف جاسازی کرده‌اند. اما Fuze برای تازه‌واردها و کسانی که دنبال کشتن ساده و تخریب هستند مفید است.

Jackal

روی کاغذ در جهت مقابله با دونده‌ها است. Jackal می‌تواند با اِسکن ردپای دشمن، محل فعلی او را پیدا کند. در عمل در پیدا کردن مکان جدید دشمن آن‌قدر کند است که کشتن از آن طرف دیوار را قابل اطمینان نمی‌کند و بازیکنانی که ردیابی شده‌اند معمولا می‌توانند حرکات بعدی او را پیش‌بینی کنند و عکس‌العمل نشان دهند. مانند Dokkaebi او در مقابل بازیکنان کم‌تجربه مفیدتر است چرا که امکان احساس خطر کردن آن‌ها و انجام اشتباهات موقع ردیابی شدنشان بیشتر است.

Glaz

تنها اسنایپر Siege. گلوله‌های با نفوذ Glaz در بعضی نقاط بمب مثل گاراژ در نقشه House مرگ‌آور است اما کبود امکاناتش و عدم تطبیق‌پذیری بالا با محیط از نقاط ضعف او محسوب می‌شود. او اُپراتوری نیست که در یک جنگ یک به سه در ۶۰ ثانیه باقی‌مانده شانس زیادی داشته باشد. دید تونلی او هم یک مشکل است که او را در مقابل خطراتی که در چشمش نیست می‌گذارد.

5-1- کاملا دوری کنید

Ying

مثل Fuze پرتاب‌کننده‌هایی دارد که در حقیقت نارنجک‌های کورکننده را در محیط پخش می‌کند. در عمل چندان نمی‌توان به این قابلیت اعتماد کرد و شما احتمالا نیاز به پرتاب دو و حتی سه عدد از آن‌ها را دارید تا از کور شدن دشمن اطمینان کسب کنید. در کاغذ ابزار مفرحی است اما در عمل به قدری غیر قابل اطمینان است که ممکن است خود استفاده‌کننده را به جای قربانی فریب دهد.

Capitao

در ژانویه بود که میزان آسیب اسلحه Para-308 AR او از ۴۳ به ۴۸ ارتقا یافت و کمی از حرکت اسلحه موقع شلیک (recoil) آن هم کاسته شده بود. اما ابزار او هم‌چنان یکی از غیرکاربردی‌ترین ابزار بازی است. بیشتر اوقات شما ترجیه می‌دهید که به دشمن شلیک کنید تا این که تیرهای آتشین را به جانشان بیاندازید. تیرهای دودزای او هم که اصلا منحصر به فرد نیستند. 

2- Defenderها (اپراتورهای تدافعی)

1-2- همیشه مفید هستند

 Mute یا Bandit

در بیشتر نقشه‌ها و در بیشتر مناطق هدف شما دوست ندارید که دشمن از مناطق حیاتی و دفاعی وارد شود. ابزارهای Mute و Bandit یک لایه دفاعی بیشتر برای تیم درست می‌کند که موجب خنثی کردن قابلیت‌ Hibana یا Thermite می‌شود. هردوی این اُپراتورها هم قابلیت اذیت کردن دِرون‌ها را دارند.

اگر دشمن شما به اندازه‌ای احمق است که یک Thatcher با خود نیاورده، Mute یا Bandit زندگی را بسیار برای آن‌ها سخت‌تر می‌کند.

Rook یا  Doc

 داشتن شخص قابل اعتمادی در تیم که در نزدیکی محل هدف کمین می‌کند ایده خوبی است. Rook با کیف زره خود هم‌تیمی‌ها را بیشتر زنده نگه می‌دارد و Doc هم اگر خودش زنده بماند می‌تواند آسیب‌های وارده به هم‌تیمی‌ها را التیام ببخشد. هردویشان می‌توانند دوربین ACOG روی اسلحه‌های خود بگذارند که این قابلیت را به آن‌ها می‌دهد تا از منطقه هدف از یک فاصله امن محافظت کنند.

Ela

این اُپراتور سرعت بالا و تطبیق‌پذیری خوبی با محیط دارد، شلیک به او سخت است و هم‌چنین یکی از بهترین تله‌های بازی را در حال حاظر در اختیار دارد. اطراف مین‌های گیج‌کننده‌اش حرکت می‌کند و وقتی یکی از مین‌هایش فعال شد به سراغ Attackerهای گیج‌شده می‌رود.

2-2- بسیار کاربردی

Smoke

این اُپراتور به همراه نارنجک‌های حاوی گاز سمی خود می‌تواند نقاط مهم هدف را پوشش دهد و برای دشمن کمین کند. این ابزار او این اجازه را می‌دهد تا بهتر از هر اُپراتور دیگری برای تیم دفاعی زمان بخرد. او با ابرهای سمی خود می‌تواند راه‌های ورودی منطقه هدف را مسدود کند و خطر مرگ را برای دشمنانی که به داخل می‌دوند را ایجاد کند. اسلحه‌های او هم قوی هستند؛ یک SMG که می‌تواند اسلحه اصلی یا فرعی باشد.

Pulse

یک دونده عالی و کمین‌کننده خوب. Pulse حرکات دشمن را با مانیتور ضربان قلب خود شناسایی می‌کند. با در اختیار داشتن یک C4 او می‌تواند به زیر منطقه هدف برود و هنگام شناسایی حرکات دشمن با مانیتور، آن‌ها را از یک منطقه امن نابود کند.

Jager

با این که ACOG او در ۲۰۱۷ برداشته شد اما سرعت حرکات بالای Jager و اسلحه 416-C Carbine که در اختیار دارد او را به یک مدافع موثر برای بازیکنانی می‌کند که سبک بازی سریع و خشن را دوست دارند. ابزار او در مقابل ابزار Thatcher، Ash، Fuse و حتی Hibana در بعضی موقعیت‌ها است. ابزار او می‌تواند انواع نارنجک‌هایی که دشمن حمل می کند را دفع کند.

3-2- کاربردی اما غیر ضروری

Valkyrie

قدرت در دانش است. دوربین‌های قابل پرتاب و چسبان Valkyrie اطلاعات زیادی را برای تیمتان فراهم می‌کند. اما چالش اصلی در این است که این دوربین‌ها را کجا قرار بدهید. Siege دارای ۱۸ نقشه است و هر نقشه تعداد زیادی اتاق دارد بنابراین شما باید ۴۰ یا ۵۰ موقعیت دوربین را حفظ کنید تا به صورت کامل بتوانید از مهارتش استفاده کنید. یک راه ساده این است که یک مانع (Barricade) را نابود کنید و یکی از دوربین‌ها را بیرون بیاندازید تا تیمتان یک دید از محیط خارج هم داشته باشد.

Lesion

این اُپراتور یک SMG عالی به همراه یک ابزار تله‌ای حمل می‌کند که دشمنان با پا گذاشتن روی آن آسیب می‌بینند و اطلاعاتی از موقعیتشان هم به تیم دفاعی می‌دهند. هم‌چنین قادر به دویدن نیستند تا زمانی که آن‌ها را بیرون بکشند. نکته کلیدی در مورد این اُپراتور این است که باید مدت زمان کافی در بازی زنده بماند تا بتواند از تمام مین‌هایش استفاده کند. ترکیب مین‌های او با تله‌های Frost تبدیل به یک ابزار کشنده‌ی فوری می‌شود.

Mira

اتاق‌های هدف کمی هستند که آینه‌های یک طرفه او به یک مانع قدرت‌مند تبدیل ‌شود. یک استراتژی مورد استفاده این است که در کنار آینه یک سوراخ کوچک درست کنید تا زمانی که دشمن را در آینه دیدید از آن سوراخ او را بکشید. البته باید گفت کنترل اسلحه SMG این اُپراتور که با سرعت زیادی شلیک می‌کند سخت است.

Caveira

این اُپراتور می‌تواند با فعال کردن قابلیتش به مدت ۱۰ ثانیه بدون هیچ صدایی حرکت کند. بازیکنانی که در استفاده از دوربین‌ها یا شنیدن صدای دشمن مهارت دارند می‌توانند با استفاده از Caveira دشمن را غافل‌گیر کنند. اگر Caveira بتواند دشمن را گیر بیاندازد می‌تواند از قابلیت دیگرش یعنی اعتراف‌ گرفتن استفاده کند که به صورت موقت محل تمام دشمنان باقی‌مانده را نشان می‌دهد. اعتراف گرفتن از دشمنان معمولا یک برد را برای تیم تضمین می‌کند.

4-2- پیشنهاد نمی‌شود

Echo

اُپراتوری که شدیدا دشمنان را آزار می‌دهد. دِرون او تنها دِرون بازی است که می‌تواند به سقف بچسبد و خود را نامرئی کند و آماده گیج‌کردن دشمنان شود. اما این اُپراتور فقط یک دِرون دارد که به سرعت نابود می‌شود و برای تازه‌واردها کنترلش سخت است و هم‌چنین موقع استفاده هم آسیب‌پذیر هستید. Echo یک مثال دیگر از اُپراتورهایی است که همکاری تیمی بالا و زمان‌بندی درست را می‌طلبد.

Frost

بازی با Frost مفرح است اما نُه از ده بازیکن با تجربه‌ تله‌های او را قبل از پا گذشتن رویشان نابود می‌کنند. SMG او هم یکی از کندترین اسلحه‌های بازی است. بازی که هر تیر به سر مساوی با مرگ است.

Kapkan

یک اُپراتور تنبل است؛ مگر این که یکی از طرفداران دوربین منحصر به فرد تفنگ‌های Spetznaz باشید. مانند Frost هر کسی که ساعت‌ها Siege بازی کرده و با تجربه شده از تله‌های او خود را در امان نگه می‌دارد.

Vigil

شاتگان او بسیار مخرب است و یکی از معدود اسلحه‌های بازی است که قادر به شکستن سریع سپر Blackbeard است. او قادر به مخفی کردن خودش از دید دوربین‌ها است اما سیگنال‌های پارازیتی که می‌فرستد از حضور کلی‌اش در محیط خبر می‌دهند. برای من دانستن این موضوع که Vigil جایی در اتاق است هم‌اندازه مکان دقیق او است. هم‌چنین او برای همیشه هم نمی‌تواند خود را مخفی نگه دارد.

Castle

دیوارهای Castle به همان اندازه‌ای که برای Attackerها یک مانع است برای Defenderها هم مانع محسوب می‌شود. اما با این حال موجب جلوگیری از حمله از جناحین می‌شود. این دیوارها موجب استحکام بیشتر اتاقی می‌شود که باید از آن محافظت کنید اما معمولا این استحکام زیاد موجب قابل پیش‌بینی شدن دیوارهای دیگر دفاعی می‌شود.

5-2- کاملا دوری کنید

Tachanka

هیچ ارتقا یا به عبارتی Buff نمی‌تواند میزان تاثیر سرباز روسی که به عنوان «لُرد و ناجی ما» شناخته می‌شود را درست کند. اگر برای اولین بار می‌خواهید Siege را بازی کنید، اسلحه بزرگ و سپردار Tachanka قدرت‌مند به نظر می‌رسد. اسلحه بزرگی که یک فریزبی ۶۱ تیر در آن است و می‌تواند راهرو یا منطقه بسته‌ای را پوشش دهد. متاسفانه قابلیت این اُپراتور توسط ابزار ابتدایی بازی خنثی می‌شود: دِرون‌ها. موقعیت‌یابی محل Tachanka سریعا تاثیر او در نقش دفاعی را از بین می‌برد و قابلیت چرخش محدود اسلحه‌اش هم از مشکلات دیگر است. با این حال شاتگان خشاب‌دار او نابودکننده است.

همراهان عزیز پردیس‌گیم امیدواریم که مطالعه این مقاله برای شما مفید بوده باشد. اگر شما نیز از کهنه‌کاران بازی Rainbow Six هستید، خوشحال می‌شویم که تجربیات خود را برای سایرین به اشتراک بگذارید.

گردآوری با بهره‌گیری از مقاله سایت پی‌سی گیمر: صدرا شریعتی

نوشته شده در: 23 بهمن 1396
دسته: مطلب متفرقه، Rainbow Six: Siege
این ویدئوها رو دیده‌اید؟
  • Rainbow Six: Siege
  • Rainbow Six Siege: Operation Velvet Shell - Mira Teaser Trailer
  • Rainbow Six Siege
 
 
 
ثبت دیدگاه
 
جهت ثبت دیدگاه باید سه روز از ثبت نام شما گذشته باشد.
 

عنوان مقاله خود به خود داره میگه که اپراتورای R6 Siege بالانس نیستن که نیستن
من از این سوسول بازیا خوشم نمیاد.
Recruit (لب بیرون) رو برمیدارم و راحت یک به پنج میزنم.
واقعا عجیبه شما فقط از گجت هاشون صحبت کردی، اما اگر یک حرفه ای باشی میبینید که در نبرد خر تو خر رینبو سیکس هرگز گجت نمیتونه عامل اصلی تعیین کننده برنده بازی باشه. و اینم بگم تو رینبو چیزی به اسم کار تیمی (اینطوری که تصور میکنید) عملا معنی نداره و توانایی های فردی به مراتب به تمام تیم بیشتر در پیروزی کمک میکنه. شما سلیقه ای هم عمل کردی تو نوشتن مقالت. دلیل نمیشه چون دیدی نوبا با فیوز هاستیجو میکشن بشه مناسب برای نوب ها. من کسایی رو میشناسم با فیوز و مونتیج و blitz تند تند ایس میزنن و کیلاشون از پانزده پایین نمیاد (یکیش خودم
بالاخره تستش کردم و به این نتجیه رسیدم که همون for honor بهتره
کی میگه کپکان بده؟ اگر درست بزاری راحت میتونی به هم تیمیا کمک کنی
دقیقا، تو آپدیت جدید هم بجای 3 تا از 5 تا EDD استفاده می کنه و دیگه لیزرش برای بقیه معلوم نیست.
اصن از رینبو خوشم نمیاد.یه بار گرفتمش بعد از 20 گیگ اپدیت یه دست انلاین زدم.از شانس بدم شدم یک به سه دو نفرو کشتم اون یه نفرم رفت کمپ کرد زد منو کشت و دیگه هم بازی نکردم بعدش فروختمش رفت.این بازی باید با رفیقات سه چار نفری بزنی.تنهایی اصن حال نمیده
به هر حال سلیقه ها متفاوته. اما بدون که حتی با بهترین رفیقات هم نمیتونی اون طور که تصور میکنی بازی کنی. برای لذت بردن ازش بایستی اعتبار نامی داشته باشی با رنک قابل توجه که جز از راه تجربه بیشتر بدست نمیاد و اگر بتونی خودت رو قوی و با تجربه کنی کم کم با بقیه هم آشنا میشی و میتونی لذتش رو ببری
اسلحه شاتگان Dokkaebi و Vigil کلا دو تیر داره و با یک تیر از هر فاصله ای می کشه. نظر منو بپرسین میگم همیشه آخرین اپراتور هایی که به بازی اضافه میشن بردارید چون OP هستن. این ویدیو هم می تونید در مورد پچ White Noise ببینید: https://www.youtube.com/watch?v=byrNrLuI8HE

حالا حمید H8ME میاد میگه کاملا مخالفه و R6 Siege بالانس ترین بازی تاریخ بشریته
ممنون بابت مقاله. همونطور که اول مقاله گفته شده در R6 مهمترین چیز فقط خود شما هستید. یعنی باید ببینید با کدوم شخصیت بهتر بازی میکنید و سبک بازیتون چیه. برای همین ممکنه یکی با اپراتوری که در این مقاله ازش تعریف نشده هم عالی بازی کنه ولی جدا از این اکثر اطلاعات درسته و موافقم
آقا من تازه کارم ولی انقد مردم همش بیخیال شدم کسی نی ی کمک کنه؟
Niightcrawler95
این اپراتور Tachanka که اون اول بازی بودش اون اسلحه بزرگش اصلا سپرنداشت بعدا با یه آپدیت بهش یه سپر اضافه کردن که ملت حداقل یه بار امتحانش کنن
ببین دیگه اون موقع چه آشغالی بود
خیلی ممنون بابت مقاله اما به شدت مخالفم خیلی جاها با تاچانکا هر 5 کیل رو خودم گرفتم کلا رینبو بسته به شرایط داره و هیچ تکرار می کنم هیچ اپراتور به درد نخور یا خیلی عالی نداره بسته به شرایط و مهارت بازیباز داره