فروشگاه گیفت کارت
 
خرید گیفت کارت اگزو گیم؛ عرضه کننده رسمی تجهیزات گیمینگ
هیولا پلتفرم آنلاین عرضه بازی خرید گیفت کارت
گزارش ویژه: 80 درصد از افرادی که اقدام به تیراندازی در مدارس می‌کنند علاقه‌ای به گیم ندارند

تحلیل: 80 درصد از افرادی که اقدام به تیراندازی در مدارس می‌کنند علاقه‌ای به گیم ندارند

همانطور که ‌می‌دانید، بدلیل تیراندازی‌های بسیار زیاد در مدارس کشور ایالات متحده، بسیاری بازی‌های رایانه‌ای را مقصر دانستند و حتی رییس جمهور آمریکا یعنی دونالد ترامپ با مدیران بزرگ شرکت‌های بازی‌سازی ملاقاتی داشته است که در رابطه با این مشکل بحث کنند.

به گزارش پردیس‌گیم و به نقل از wccftech، طبق تحقیقات پروفسوری از دانشگاه Villanova که چندین سال در حال این بررسی این مشکل بوده است، بنظر می‌آید مقصر اصلی بازی‌ها نیستند:

"برخلاف، ادعاهایی مبنی بر تاثیر بازی‌های خشونت‌آمیز بر قتل‌ها و از این دست جرایم، هیچ مدرکی وجود ندارد که ثابت کند بازی‌ها به افزایش خشونت افراد در آمریکا کمک کرده‌اند.

فروش‌ سالانه‌ی بازی‌ها در 33 سال اخیر ربطی به افزایش جرایم خشونت‌آمیز نداشته است. بسیار عجیب است که بدانید فروش ماهانه‌ی بازی‌ها باعث کاهش حمله‌های مختلف به مردم شده است و همچنین هیچ ربطی به قتل‌های اتفاق افتاده نداشته‌ است."

دکتر "پاتریک مارکی" که نویسنده‌ی متن بالا بوده است، اکنون کتابی با نام Moral Combat: Why the War on Violent Video Games Is Wrong را تالیف کرده است. حال دکتر مارکی بعد از حواشی اخیر چند صفحه از کتاب خود را به اشتراک گذاشته است. طبق صفحاتی که ایشان به اشتراک گذاشته‌اند:

"ارتباط بین بازی‌های رایانه‌ای و خشونت: در حالی که بازی‌ها محبوب‌تر می‌شوند، خشونت کاهش می‌یابد. در زمان‌هایی که مردم به انجام بازی‌ها می‌پردازند، خشونت کاهش می‌یابد. کشور‌هایی که به انجام بازی‌ می‌پردازند از امن‌ترین‌ها هستند. تیراندازهای مدارس نسبت به دانش‌آموزان معمولی سه برابر کمتر به انجام بازی‌ها می‌پردازند."

همچنین باید اشاره کرد که افرادی که در مدارس به تیراندازی می‌پردازند معمولا دارای افسردگی هستند و  افکار ناهنجارانه دارند و تنها 12 درصد آن‎‌ها به بازی علاقه دارند. البته باید گفت که گزارشی که اظهار دارد تنها 12 درصد از آن دسته افراد به بازی‌ها علاقه داشته‌اند برای سال 2002 است اما آقای مارکی اشاره می‌کند:

"تحقیقات من و دستگاه محرمانه‌ی دولت آمریکا نشان می‌دهند که در حال حاضر 13 تا 20 درصد از تیراندازها به بازی کردن می‌پردازند."

دکتر "پیتر لنگمن" نیز از افرادی بود که به مدت 7 سال از 2005 تا 2012 به بررسی این وقایع پرداخته است. شخصی به نام "اریک فاسم" توضیح می‌دهد:

"طبق صفحاتی که از کتاب دکتر پیتر لنگمن پیدا کرده‌ام که در آن ده‌تا از مرگبار‌ترین تیراندازی‌ها بررسی شده بود، تنها 20 درصد افراد تیرانداز به انجام بازی‌های ویدیویی می‌پرداختند"

با توجه به این آمار و ارقام، آیا باز هم شاهد محدود کردن خشونت در بازی‌های رایانه‌ای خواهیم بود یا مقامات آمریکایی به‌دنبال عامل واقعی خواهند رفت؟

در همین رابطه:

وارن اسپکتر: کسانی که بازی‌های ویدئویی را متهم به ایجاد خشونت می‌کنند، باید از خود خجالت بکشند

نوشته شده در: 20 اسفند 1396
دسته: مطلب متفرقه
این ویدئوها رو دیده‌اید؟
  • DOOM Multiplayer
  • DOOM
  • DOOM
 
 
 
ثبت دیدگاه
 
جهت ثبت دیدگاه، باید وارد شوید!
 

ترامپ برو نظر دانشمند و متحققا رو بپرس
یکم اطلاعات داشته باش
یکم بفهم
باو تو فکر میکنی مهمی در صورتی که نیستی
به نظر من بازی های رایانه بجای ایجاد خشونت انرو از جامعه بیرون میکشه و از درون افراد پاکسازی میکنه همین که یک فرد خشونت و خشم درونی خودشو به واسطه بازی کردن فروبشونه بسیاری از این تیراندازی ها هرگز رخ نمیده.
بلوتوث(مهران مدیری):یک نفر صد سکه داره یک نفر دیگه یک سکه شما از کدام یک از اینها سکه میگیری؟
قبله ی عالم (محمدرضا هدایتی) : خب از اونی که یک سکه داره.! چون اونی که صد سکه داره به هرحال قدرتی برای خودش داره چهار تا آدم دور برش جمع شدن نمیشه رفت طرفش که، ولی اونی که یک سکه داره خب کسی رو نداره ، تو سرشم میزنیم ، سکشو میگیریم ، دو تا اردنگی هم بهش می زنیم ، یه کم منطقی باش.!(قهوه تلخ)
دیدگاه ترامپ نسبت به صنعت بازیهای رایانه دقیقا مثل حکایت بالاست چون شرکت های بازیسازی لقمه و طعمه کوچکتر و راحتری نسبت به شرکت های اسلحه سازی برای شکار هستن هستن رفته سراغشون.در هر صورت شرکت های بازیسازی کوتاه میان و سر کیسه رو شل میکنن و مجبورن علاوه بر مالیات فعلی بابت خشونت و از این دست موارد از سود هر بازیشون یه درصدی پیاده بشن ولی در ازای هزینه ای که میکنن می تونن به روند فعلی با کمی تغییر و تحول در میزان خشونت بازی ها ادامه بدن یا ترامپ چنان قوانین و به تبعش مالیاتی به بازی ها ببنده که کل شرکت های بازی سازی علاوه بر گرون کردن بازی ها،اگر رو به تمام آنلاین کردن بازی هاشون به علاوه پرداخت های درون برنامه هم بیارن بازم نتونن دخل و خرجشونو با هم یکی کنن.ترامپ چون یه بیزینس منه تا یه سیاست مدار اصلا به واقعیت کاری نداره.شرکتهای اسلحه سازی که از پشتیبانان اصلی ترامپ هستند و عامل تمامی این اتفاقاتند هرگز متهم نشده چون قبلا ترامپو راضی کردن در هر صورت ترامپ هیچگاه به حامیان اصلی و قدرتمندش پشت نمیکنه.چه جلوی بازی های رایانه ای گرفته بشه و چه نشه بازهم تیراندازی رخ میده و تعداد زیادی انسان بی گناه کشته میشن ولی هیچ گاه جلوی منشاء گرفته نخواهد شد.در پایان تماشای فیلم هیات منصفه فراری به واسطه طرح دریافت غرامت از یک شرکت اسلحه سازی توصیه میشود:D
حرفهای ایشون چیزی جز حقیقت نیست.اما واقعیت اینه که اینها زورشون به دستهای پشت پرده نمیرسه و یا خودشون هم جز اونا هستن برای همین گیر دادن به گیم.
حالا جدا از این تحقیقات این پرفسور طبق چیزهای که خودمم تا به امروز دیدم بیشتر افرادی که بیشتر وقت ازادشون را صرف گیم میکنن معمولا ادمهای کم پرخاشگر تری هستن.
شرایط محله ای که من داخلش بزرگ شدم خیلی بد بود و اگر گیم و انیمه وارد زندگیم نمی شد قطعا زندگی خیلی بد و بی هدفی رو تجربه میکردم!!!
واقعا شکرگذارم که با این پدیده آشنا شدم و تونستم به عنوان یه راه فرار از مشکلاتم بگریزم :دی
این حس رو خیلی ها دیگه درک میکنن
بعدش میخوان تمام تقصیرها رو گردن "گیم" بندازن ^-^
آمار بسیار جالبی بود.
اما خب کسانی که از قصد سرشون رو کردن زیر برف توجهی به این چیزا ندارند...
جالب! يعنى از حالت عادى هم كمتر!يعنى اگه گيم تاثيرش خنثى هم بود بايد حداقل حداقل پنجاه شصت درصد اين افراد به گيم علاقه مند بودن درحالى كه اين آمار نشون ميده اگه گيم تأثيرهم گذاشت باشه تاثير مثبت