شاتل لند
فروشگاه گیفت کارت
 
افسانه‌ی تراوین فروش انواع موس و کیبورد گیمینگ
خرید گیفت کارت بهترین سایت فروش گیفت کارت
کوری بارلاگ: عناوین داستان‌محور همچون ققنوس‌های دنیای بازی هستند

کوری بارلوگ: عناوین داستان‌محور همچون ققنوس‌های دنیای بازی هستند

با موفقیت روز‌افزون و همه‌گیر شدن عناوین چندنفره در دنیای بازی، گیمر‌های بسیاری همواره نگران وضعیت عناوین داستان‌محور هستند. از طرفی، برخی شرکت‌های بزرگ نیز در چند سال اخیر تمرکز اصلی خود را بر روی عناوین چندنفره گذاشته و از سرمایه‌گذاری بر روی عناوین داستان‌محور خودداری می‌کنند. با تمام این احوال، بازی‌های داستان‌محور بسیار خوبی در همین چند سال بحرانی منتشر شدند که با استقبال خوبی از سوی گیمر‌ها نیز مواجه شدند. یکی از بزرگ‌ و موفق‌ترین این عناوین، نسخه جدید در سری God of War بود که توانست موفق به جلب رضایت منتقدان، طرفداران و فروشی فوق‌العاده شود.

به گزارش پردیس‌گیم و به نقل از VG247 کارگردان عنوان God of War یعنی آقای "کوری بارلاگ" در طی مصاحبه‌ای نظریه‌ای جالب درباره وضعیت کنونی بازی‌های داستان محور در صنعت گیم ارائه کرد: "بازی‌های تک‌نفره در حال حاضر مانند ققنوس‌های دنیای بازی هستند. آن‌ها دچار افت و خیز های بسیاری می‌شوند و تغییرات بسیاری به خود می‌بینند. اما همواره ایده‌های بی‌نظیر جدیدی آن‌ها را به اوج برمی‌گرداند."

زمانی که نظر بارلاگ درباره عناوینی همچون Fortnite و فروش غیرقابل مقایسه آن‌ها با عناوین داستان‌محور پرسیده شد، وی به سادگی اشاره کرد که این موضوع بسیار عادی است و به طور کلی نمی‌تواند مجوب نابودی عناوین داستان‌محور شود.

"مسئله درباره تفاوت‌های بین عناوین تک‌نفره و چندنفره نیست، مسئله این نیست که کدام یک از این ژانر‌ها مرده است و کدام زنده. هر دوی این ژانر ها با پستی‌ و بلندی‌های بسیاری روبرو می‌شوند و راه خود را به گونه‌ای مخصوص خود ادامه خواهند داد. این یک مسئله‌ی طبیعی است."

همچنین باید گفت که از لحاظ سلیقه شخصی، بارلاگ علاقه‌ای به عناوین چندنفره ندارد. مسئله‌ای که به نفع بسیاری از طرفداران قدیمی سری God of War است، چرا که اگر بارلاگ علاقه‌ی وافری به حالت چندنفره داشت، ممکن بود هم‌اکنون با یک God of War کاملا متفاوت روبرو می‌شدیم. بارلاگ می‌گوید: "من هیچ علاقه‌ای به کار بر روی عناوینی که بخش داستانی قدرتمندی ارائه ندهند ندارم، چرا که تخصص من در ساخت تجربه‌های تک نفره عمیق است. حقیقت این است که من به عناوینی که تمرکز آن ها بر روی رقابت است علاقه‌ای ندارم، البته منظور من این نیست که با این عناوین یا افرادی که طرفدارشان هستند مشکلی دارم یا آن ها را چیر بدی حساب می‌کنم. تنها حرف من این است که از لحاظ شخصی علاقه‌ای به این‌گونه عناوین ندارم."

ما در نقد و بررسی خود از نسخه‌ی جدید God of War به آن نمره کامل 10 از 10 را عطا کردیم. در بخشی از این نقد به قلم محمد تقوی آمده است: "کلام را کوتاه می‌کنم؛ خدای جنگ کنونی با وجود اندک ضعف‌هایش، برترین نسخه‌ی سری و یکی از بهترین آثار نسل هشتم است و اگر در خانه یک کنسول PS4 دارید، بزرگ‌ترین اشتباه از دست دادن تجربه‌ی چنین شاهکاریست."

نوشته شده در: 18 ارديبهشت 1397
دسته: خبر، God Of War
این ویدئوها رو دیده‌اید؟
  • God of War
  • God of War
  • God of War
 
 
 
ثبت دیدگاه
 
جهت ثبت دیدگاه باید سه روز از ثبت نام شما گذشته باشد.
 

من فقط منتظر سری بعد و به شهادت رساندن تورم
خدا کنه ی قابلیت new game plusاضافه کنن دوس دارم دوباره داستانو برم ولی نمیخام دوباره اونقد بگردم بزور لول ۹ شدم از اول بشه بااین قابلیت هارفت عالی میشه بازی
مسلما بازی‌های تک‌نفره خیلی عمیق تر هستند و تاثیر گذاری بیشتری دارند.بازی های تکنفره هستن که بازی های ویدیویی رو از حالت سرگرمی محض خارج میکنن و نشون میدن بازی ها هم به شدت میتونن رو گیمر و احساساتش اثر بزارن. تمام کارکترهای برتر بازی های رایانه‌ ای از دل همین بازی های تک‌نفره شناخته شدن. ساخت یه بازی داستانی قوی هم نیازمند تلاش بسیاری هم هست. پلی استیشن هم بهشت همین عناوین هست و بخاطر همین سونی خیلییییی عشقه. چهار خرداد منتظر دیترویت هستم تا تو دنیای جدید استاد کیج غرق بشم