شاتل لند
فروشگاه گیفت کارت
 
افسانه‌ی تراوین فروش انواع موس و کیبورد گیمینگ
خرید گیفت کارت بهترین سایت فروش گیفت کارت
10 عنوانی که می‌توانید بدون به قتل رساندن حتی یک‌نفر بازی را به اتمام برسانید

10 عنوانی که می‌توانید بدون به قتل رساندن حتی یک‌نفر بازی را به اتمام برسانید

"به نقل از وبسایت WhatCulture و با اندکی دخل و تصرف"

آرشیو مقالات ترجمه‌ای پردیس‌گیم

آرشیو مقالات تالیفی پردیس‌گیم

عناوین بسیار زیادی حول محور به قتل رساندن و کشتار وجود دارند که برای مثال در برخی اهداف ما بیگانه‌ها,زامبی‌ها,نازی‌ها و موارد دیگر هستند، همچنین از طرفی دیگر در این مسیر نیز برای از پای در آوردن دشمنان و هدف‌های خود تنوع‌ زیادی وجود دارد که در این میان می‌توان به سلاح‌های سرد و گرم, جادو و موارد بسیار زیاد دیگری اشاره کرد.

بی‌شک مبارزات همیشه بخشی بسیار مهم از بازی‌ها هستند که کمک زیادی به سرگرم کننده‌تر شدن عنوان مورد نظر می‌کنند، اما حال سوالی که پیش می‌آید این است که آیا همیشه این سرگرمی به قتل و کشتار خلاصه می‌شود؟...در جواب این سوال باید گفت که جواب منفی است، چرا که عناوین بسیار زیادی وجود دارند که به گیمر این اجازه و آزادی عمل را می‌دهند که بازی را بدون به قتل رساندن حتی یک‌نفر به اتمام برسانند.

بسیاری از گیمر‌ها علاقه دارند که توانایی‌های خود را به چالش بکشند و عناوین مورد نظر خود را با راه و روش‌هایی که دوست دارند به اتمام برسانند، لازم به ذکر است که دقیقا به همین نحو بود که ایده "Pacifist Run" خلق شد، هرچند باید گفت که چنین چیزی در همه‌ی بازی‌ها امکان پذیر نیست اما به هر حال سازندگانی نیز بودند که امکانات و ابزار‌های لازم را برای گیمر‌ها فراهم کردند که بتوانند بازی را بدون ریختن یک قطره خون به اتمام برسانند.

در ادامه قصد داریم به معرفی عناوین برتری که چنین آزادی عملی را در اختیار گیمر قرار داده‌اند اشاره کنیم، هرچند که این آزادی عمل به معنای نبودن مبارزات در بازی‌ها نیست و صرفا تنها روش و چالشی دیگر برای به اتمام رساندن بازی به حساب می‌آیند، در ادامه با ما همراه باشید.

10- Ultima VI

سری‌بازی‌های نقش آفرینی کلاسیک Ultima از جمله بازی‌هایی است که به این آزادی عمل پرداخته است و حتی در Ultima VI بازی گیمر را به عدم به قتل رساندن دشمنان تشویق می‌کند و امتیازاتی را برای او در نظر می‌گیرد، همانطور که اشاره کردیم نسخه‌ی ششم از این سری بهترین مثال برای این آزادی عمل می‌باشد و گیمر می‌تواند تمامی مراحل بازی را بدون به قتل رساندن حتی یک‌نفر به اتمام برساند.

همانطور که در ابتدای مقاله توضیح دادیم چنین آزادی عملی به معنی نبود مبارزات در بازی نیست اما همچنان شما می‌توانید از آنها با روش‌های مختلفی اجتناب کنید، برای مثال ممکن است که هدف مورد نظر شما در میان سرزمینی مملو از هیولا‌ها باشد اما شما می‌توانید با روش‌ها و ابزار مختلف مانند استفاده از معجون‌ها و نامرئی کردن خود از مبارزه و برخورد با دشمنان پرهیز کنید، از موارد دیگر که به این آزادی عمل جهت عدم کشتن دشمنان و دوری از مبارزات کمک زیادی می‌کنند می‌توان به قابلیت تلپورت کردن و یا خلع سلاح کردن دشمنان و دزدی از آنها اشاره کرد.

9- Fallout 3

این سری بازی‌ در زمینه آزادی عملی که در اختیار گیمر قرار می‌دهد بسیار مشهور است، و نسخه سوم نیز بی‌شک گل سر سبد این سری است، در این عنوان شما آزاد هستید که زندگی خود را همانطور که مایل هستید روایت و دنبال کنید و حتی می‌توانید بازی را بدون کشتن حتی یک نفر به اتمام برسانید.

در واقع تنها موجودی که شما مجبور به کشتنش هستید یک radroach در بخش آموزشی ابتدای بازی است و بعد از آن شما می‌توانید تمامی مراحل اصلی و تعدادی از مراحل فرعی را بدون کشتن هیچ انسان و یا موجودی به پایان برسانید، هرچند که باید گفت چنین کاری آسان نیست، اما شدنی است!

البته شما می‌توانید با استفاده از ابزار‌های همراه و افرادی که با شما هم سفر می‌شوند دشمنان را به قتل برسانید و با خود بگویید شخصا هیچ کسی را به قتل نرساندم، اما به هر حال برخی گیمر‌ها این عمل را  نوعی تقلب به حساب می‌آورند و ترجیح می‌دهند به صورت تکنفره و تنها به انجام این چالش سخت بپردازند.

8- Postal 2

Postal 2 بدلیل محتوایی که دارد بی‌شک جزء خشن‌ترین و حتی مضحک‌ترین بازی‌ها است و همین موارد باعث شده است که در تعدادی از کشور‌ها ممنوع باشد، اما خب به هر حال سازندگان بازی این امکان را برای گیمرها فراهم کرده‌اند که بدون ریختن خونی به راه خود در بازی ادامه دهند.

در واقع خشونت رکن اصلی عنوان Postal 2 است و پایه و اساس بازی کشتن و نابود سازی همه کس و همه چیز می‌باشد، برای مثال می‌توانید با سر‌های جدا شده به بازی گلف بپردازید و یا از گربه‌ها به عنوان تجهیزات سلاح خود استفاده کنید که این موارد تنها بخشی از کار‌های عجیب این بازی می‌باشند، اما خب به هر حال مراحل اصلی بازی را می‌توانید بدون هیچ کدام از این کار‌ها انجام دهید.

برای به پایان رساندن بازی بدون ریختن هیچ خونی شما می‌توانید از شوکر استفاده کنید که در همان ابتدای بازی می‌توانید آن را پیدا کنید، و در واقع تمام موانع و دشمنان سر راه خود را بدون به قتل رساندن کسی رد کنید، همچنین در صورتی که تمامی این چالش را به درستی انجام دهید در پایان بازی سازندگان به عنوان پاداش با نمایش پیام "Thank you for playing, Jesus" به شما تبریک می‌گوینند!

7- Perfect Dark

هرچند که عنوان Perfect Dark یک اثر در ژانر شوتر اول شخص می‌باشد اما در واقع شما می‌توانید بازی را بدون تیر اندازی به شخصی به اتمام برسانید، هرچند به هیچ وجه کار آرسانی نیست و شما نیاز‌مند این هستید که از تمام مهارت و توانایی‌های خود استفاده کنید و به خوبی Joanna Dark (شخصیت اصلی بازی) را کنترل کنید.

لازم به ذکر است که برای عدم به قتل رساندن کسی شما نیاز دارید که دشمنان خود را خلع سلاح کنید و در نهایت اکثرا آنها تسلیم می‌شوند و به شما اجازه می‌دهند که به ادامه بازی بپردازید، هرچند که ممکن است برخی دشمنان به راحتی تسلیم نشوند و حتی بعد از کنار گذاشتن تفنگ خود سراغ سلاح دوم و مخفی شده‌ی خود بروند که در حالت نیز می‌توانید با آنها مقابله کنید و او را از پای در بیاورید (اما به قتل نرسانید) و سپس به راه خود ادامه دهید.

6- Deus Ex: Mankind Divided

در عنوان Deus Ex: Human Revolution شما می‌توانستید بخش‌های زیادی از بازی را بدون به قتل رساندن کسی طی کنید و فقط در مقابل باس‌فایت‌های بازی بود که مجبور بودید حریف خود را به قتل برسانید، اما به هر حال در نسخه بعدی این سری بازی یعنی Deus Ex: Mankind Divided شما می‌توانید تمام مراحل بازی را بدون شلیک تیر و یا استفاده از سلاح‌های سرد Adam Jensen (شخصیت اصلی بازی) به پایان برسانید.

حتی باس‌فایت نهایی بازی را نیز می‌توانید بدون استفاده از سلاحی‌ کشنده شکست دهید، در واقع راه‌های زیادی برای عدم به فتل رساندن دشمنان وجود دارد که در این میان می‌توان به: استفاده از مکالمه با شخصیت‌های بازی و یا استفاده از شوکر و سلاح‌های بیهوش کننده اشاره کرد.

در واقع بسیاری از طرفداران این سری علاقه دارند که بازی را بدون ریختن هیچ خونی و استفاده از مهارت‌های شخصی خود به پایان برسانند و هوش و ذکاوت را به سلاح‌های گرم و سرد ترجیح می‌دهند، در صورتی که شما یک گیمر و فرد صلح طلبی هستید بی‌شک Deus Ex: Mankind Divided می‌تواند شروع خوبی برای شما باشد!

5- Dishonored

نه تنها امکان به پایان رساندن بازی بدون هیچ قتل و کشتاری در Dishonored وجود دارد بلکه حتی خود بازی نیز گیمر را به انجام این کار تشویق می‌کند و حتی پاداش‌هایی را در نظر می‌گیرد، از مواردی که در این راه به گیمر کمک می‌کنند می‌توان به مخفی کاری و انجام حرکات بی‌نظیر در خیابان‌های Dunwall و همچنین استفاده از قابلیت‌های فرا طبیعی غیر کشنده برای عبور از دشمنان اشاره کرد، همچنین لازم به ذکر است که در واقع بهترین پایان بازی نیز از همین راه قابل دسترسی است.

در حقیقت طراحی عنوان Dishonored زمانی به اوج درخشندگی خود می‌رسد که بازی به نوع رفتار شما واکنش نشان می‌دهد و این آزادی برای گیمر وجود دارد که یک قاتل بی رحم باشد و یا یک صلح طلب، هرچند در صورتی که شما قتل را ترجیح دهید باید منتظر حضور نگهبانان بیشتری در مراحل بعدی بازی باشید.

یکی دیگر از دلایلی که می‌توان ذکر کرد این است که به صورت کلی تجربه Dishonored بدون کشتار می‌تواند حتی آسان‌تر باشد، هرچند که اکثر اهداف مورد نظر بازی به صورت یک سوژه برای قتل و ترور نمایش داده می‌شوند اما همچنان شما می‌توانید تمام دشمنان و اهداف خود را با قابلیت‌های غیر کشنده از پای در بیاورید.


4- Metal Gear Solid 4: Guns Of The Patriots

سری‌بازی‌های Metal Gear Solid همیشه جزء بهترین بازی‌هایی بوده‌اند که گیمر‌ها می‌توانند بدون به قتل رساندن هیچ کدام از دشمنان معمولی بازی آنها را به اتمام برسانند، در واقع معمولا شما مجبور بودید فقط در مقابل باس‌فایت‌های بازی این صلح طلبی را کنار بگذارید، هرچند که در Metal Gear Solid 4: Guns Of The Patriots شما می‌توانستید به صورت کامل بازی را بدون ریختن خونی به اتمام برسانید.

حتی در این نسخه شما می‌توانستید که باس‌فایت‌‌های بازی را بدون استفاده از ضربه‌‌ها و ابزار کشنده از پای در بیاورید و به راه خود ادامه دهید و با سکانس‌‌های متفاوتی رو به رو شوید، در واقع در صورتی که گیمر تصمیم به انجام چنین چالشی می‌گرفت می‌توانست از تکنیک‌های مبارزه‌ای اسنیک در فواصل نزدیک و ابزار‌های مخصوصی مانند سلاح "شات‌گان V-Ring" (نوعی تیر غیر کشنده شلیک می‌کند) استفاده کند.

لازم به ذکر است در صورتی که شما چنین مسیری را طی می‌کردید و در تمام بازی از ابزار و ضربات کشنده استفاده می‌کردید توسط بازی به شما پاداشی داده می‌شد که این پاداش همان دستمال‌ سر معروف اسنیک بود.

3- Mark Of The Ninja

همانطور که می‌دانید نینجاها به مبارزینی سرسخت، چابک و بسیار با مهارت معروف هستند و همین دلایل عنوان Mark Of The Ninja را به یکی از بهترین‌های این لیست تبدیل می‌کنند، چرا که گیمر می‌تواند بدون اینکه به صورت مستقیم دشمنی را به قتل برساند بازی را تمام کند، در واقع یکی از اهداف اصلی سازندگان بازی این بوده است که گیمر را در نقش یک نینجا‌ی واقعی قرار دهند به طوریکه بتوانند در سکوت مطلق به راه خود ادامه دهند.

هرچند که همانند بقیه گزینه‌های این لیست شما در Mark Of The Ninja هم می‌توانید یک قاتل حرفه‌ای باشید و دشمنان را با طعم شمشیر‌های خود آشنا کنید، اما به صورت کلی چالش و لذت‌های اصلی بازی در همان مخفی کاری و عدم فتل می‌باشد.

در صورتی که شما بخواهید بدون کشتار به راه خود ادامه دهید می‌توانید در طول مسیر از ابزار‌های مختلفی مانند بمب دودزا و وسایلی که تمرکز بر روی ایجاد حواس پرتی دارند استفاده کنید.

2- Thief: The Dark Project

اصلی‌ترین و مهم ترین هدف در سری بازی‌های Thief این است که شما  در نقش یک دزد قرار می‌گیرید و به معنای واقعی کلمه در این نقش فرو می‌روید و مانند سایه در تاریکی به راه خود ادامه می‌دهید، پس قطعا همین ارکان اصلی بازی هستند که باعث می‌شوند سری بازی Thief را مثال خوبی برای لیست در نظر بگیریم.

Thief به طور کلی یکی از اولین بازی‌ها در سبک مخفی کاری بود که تاکید فراوانی بر روی اهمیت توجه به ظرافت‌های این ژانر داشت، برای مثال شما همواره باید در بازی قبل از هر اقدامی به خوبی فکر کنید و از دشمنان خود چند قدم جلو‌تر باشید حتی به مواردی مانند صدا و میزان نور برای مخفی سازی خود از دشمنان اهمیت دهید، Garrett (شخصیت اصلی بازی) در این مسیر می‌تواند از ابزار‌های متفاوتی برای عبور از موانع استفاده کند

در حقیقت جایگاه ویژه Thief: The Dark Project در این لیست به این دلیل است که شما می‌توانید کل بازی را بدون حتی زدن یک ضربه به دشمنان به اتمام برسانید، هرچند که شخصیت اصلی بازی به یک سلاح غیر کشنده نیز مجهز است اما همچنان شما می‌توانید حتی از آن سلاح نیز استفاده نکنید و بازی را در سکوت مطلق به اتمام برسانید.

1- Undertale 

همانند برخی از گزینه‌‌های این لیست عنوان Undertale علاوه بر اینکه این آزادی عمل را برای گیمر فراهم کرده است که بازی را بدون هیچ خشونتی به اتمام برساند بلکه حتی گیمر را به انجام این کار تشویق می‌کند و در واقع بهترین پایان بازی نیز زمانی رخ می‌دهد که شما هیچ آسیبی به کارکتر‌های بازی به خصوص باس‌ها نزنید.

البته در مبارزاتی که در طول بازی ایجاد می‌شود شما می‌توانید از خشونت نیز استفاده کنید اما در صورتی که انتخاب‌های درستی داشته باشید و از آسیب زدن به دیگران پرهیز کنید می‌توانید از موانع سر راه خود عبور کنید و حتی رفتار دوستانه‌ای با دشمنان و حریفان خود داشته باشید.

البته تجربه بازی به عنوان یک گیمر صلح طلب به خصوص در اوایل بازی بی‌شک یه چالش واقعی است و شما مجبور هستید که در طول بازی بسیار هوشیار باشید و از ترفند‌های به خصوصی استفاده کنید، اما در پایان بازی همانطور که اشاره شد به عنوان پاداش با شاد‌ترین و بهترین اندینگ رو به رو می‌شوید.

در پایان نظر شما چیست؟ شما کدام یک از عناوین لیست فوق را با چنین روشی تجربه کرده‌اید؟ در بخش کامنت‌ها نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید.

مترجم: عباس مهدی‌پور

نوشته شده در: 27 ارديبهشت 1397
دسته: مطلب متفرقه، Undertale
این ویدئوها رو دیده‌اید؟
  • دانلود موسیقی متن بازی Undertale
  • Undertale - pS4
 
 
 
ثبت دیدگاه
 
جهت ثبت دیدگاه باید سه روز از ثبت نام شما گذشته باشد.
 

Far Cry 4 رو هم میشه بدون کشتن تموم کرد. کافیه چند دقیقه اول بازی وایسی تا بدون کشتن کسی بازی با بهترین پایان تموم بشه
نمیدونم چرا فالوت 3 تو دلم نمیره چجوریی بدون کشتن اخه مگه میشه؟
ممنون بابت ترجمه .
یعنی اون کاری که Undertale با روح و روانتون میکنه موسیقی های رامین جوادی تو بازی تاج و تاخت نمیکنه !
فقط باید حوصله داشته باشین حداقل بازی رو سه بار تمام کنید تا داستان اصلی بازی خودشو نمایان کنه .
فک کن بخوای برا یه اچیومنت کل بازیو بدون کشتن یه نفر بری بعد حواست نباشه دستت بخوره یه نفرو اشتباهی بکشی یا یه نفر کنسول/سیستمتو روشن کنه با سیوای تو بازی کنه و گند بزنه بهش :|
NEW GAME !!!!
مگه میشه بدون قتل عام نرفت کلا ازبازیهایی که باید مخفی کاری ادامه بدی متنفر هستم یعنی چی با اون همه امکانات و اسله های زیبا از هیچ کدوم استفاده نکنی
تنها بازیی که بدون کشتن حال میداد بازی کنی همسایه جهنمی کبیر بود که دیگه ازش خبری نیست
مقاله بسیار عالی بود
و این خیلی عالیه که بازی ها تا این حد ازادی عمل داشته باشند
منطقی ترین همون Dishonored ه. آخه داستان رو اینجوری بخونین:"کسی که برای اثبات قاتل نبودنش همه را می کشد"
عجیب ترین هم Fallout 3 بود. من خودم فکر کنم توی 50 ساعت 5000 تایی کشتار داشتم ولی درجه خوبی ام یک چیزهایی مثل Jesus بودواقعا سخته، نخوای بکشی هم میان به زور میان بکشی شون
جالب ترین هم undertale بود حتما پایان بازی رو اینجوری ببینین.
البته mark of the ninja فکر کنم آخرش بالاخره باید خودت یا یکی دیگه رو میکشتی.
جا خالی ترین هم Splinter cell blacklist بود. خودم یک دور بدون کشتن بازی رو تموم کردم( خیلی حال میده اون لحظه ای که تروفی uplay اش باز میشه) انشالله بعد کنکور هم یک دور با کشتن همه بازی رو تموم می کنم( البته به جز تهران)
تنها بازی که بدون کشتن رفتم mark of the Ninja بود
اخه کی میتونه داخل Dishonored با اون همه روش قتل و کشتن آدم نکشه :/
من بازی رو سیو میکردم یه منطقه رو کلا قتل عام میکردم بعد از سیو قبلی بازی رو بدون کشتن ادامه میدادم.اتفاقا الآن دارم Dishonored 2 رو برای بار دوم تموم میکنم احساس میکنم دیگه سنم داره میره بالا زیاد حوصله چند بار تموم کردن بازی ها رو ندارم.
اگه تنها نکته منفی که من از این بازی بگیرم اینه که با این همه روش کشتن این همه انیمیشن های قشنگ کشتن بازی میگه اگه آدم کشتی پایان بازی بد میشه