بازی اورجینال
فروشگاه گیفت کارت
 
خرید گیفت کارت فروشگاه نخل مارکت
10 بازی که در همان چند ثانیه‌ی اول شما را خواهند کشت

بسیاری از بازی‌ها با بازیکنان خود مهربان هستند و معمولا در ابتدا با مراحل تمرینی و ساده شروع می‌شوند تا ما بتوانیم با مکانیک‌های بازی آشنا شویم.

در کنار این بازی‌ها، عناوین دیگری نیز هستند که به هیچ وجه این‌گونه عمل نمی‌کنند. این بازی‌ها شما را از همان ابتدا وارد مخمصه کرده و رهایتان می‌کنند. شما برای زنده ماندن در همان لحظات ابتدایی بازی باید سرعت‌عمل بالایی داشته باشید.

بازی‌های بی‌شماری وجود دارند که می‌‎گذارند در همان صحنه‌های ابتدایی بازی کشته شوید و اکنون با 10 مورد از به‌یادماندنی‌‎ترین باز‌های این بخش همراه شما هستیم؛ عناوینی که خیلی زودتر از چیزی که انتظار دارید پیام Game Over را به شما نشان خواهند داد.

10- Karateka

این بازی اکشن کلاسیک سال 1984 با نشان دادن شخصیت اصلی بازی در لبه‌ی یک صخره شروع می‌شد. مطمئنا بیشتر بازیکنان با حرکت به سمت راست شروع به انجام بازی می‌کردند. اما باید گفت که با کوچکترین حرکتی به سمت چپ شما از صخره پرت می‌شدید و همان ابتدا اولین مرگ‌تان را در Karateka تجربه می‌کردید.

حرکات شخصیت اصلی این بازی بسیار آرام هستند و فشار دادن هر دکمه یک انیمیشن تقریبا طولانی را برای اجرای آن دستور در پی خواهد داشت، بنابراین بسیار راحت بود که با تست کردن دکمه‌های مختلف از صخره پرت شده و بمیرید.

برای مثال اگر حالت مبارزه را برای امتحان کردن فعال کنید و هنگام خروج از آن به جلو حرکت نکنید، شخصیت شما یک قدم به عقب برمی‌داشت و دیار باقی را وداع می‌گفت.

9- Prince of Persia 2

اگر فکر می‌کنید که نسخه‌های مدرن Prince of Persia سخت بودند بهتر است سراغ نسخه‌های اولیه بروید. نسخه‌های اولیه‌ی بطور عجیبی سخت بودند و شاهزاده محبوب داستان به روش‌های جالبی می‌توانست کشته شود، از افتادن داخل چاله‌های لاوا گرفته تا چسبیدن به دیوارهای تیغ‌دار. حتی برخی از مراحل بازی با پرت شدن شخصیت داستان ازجایی شروع می‌شد و بازیکن باید بلافاصله عکس‌العمل نشان می‌داد.

نسخه‌ی دوم این سری بازی، Prince of Persia 2: The Shadow and the Flame با فرار شاهزاده از یک قصر شروع می‌شد. از همان لحظه‌ای که کنترل بازی را بدست می‌گیرید، باید با یکی از نگهبانان مبارزه کنید و اگر حواستان نباشد، تنها در چند ثانیه کشته خواهید شد.

یک نکته‌ی جالب دیگر این است که اگر به سمت چپ حرکت کنید ( سمتی که از آن فرار می‌کردید) تعداد زیادی نگهبان منتظر شما خواهند بود و باز هم کشته خواهید شد.

8- Space Quest II

کل سری Space Quest مملو از روش‌های مختلف و خنده‌دار برای مردن است به طوری که  در ابتدای اولین نسخه قادر هستید خود را منفجر کرده یا در نسخه‌ی سوم می‌توانید در اثر خونریزی طولانی مدت بمیرید. با این حال بین همه‌ی نسخه‌ها، Space Quest II: Vohaul's Revenge سریع‌ترین و مسخره‌‍ترین مرگ را دارد.

بازی در هنگامی شروع می‌شود که با یک لباس فضایی بیرون یک سفینه ایستاده‌اید. حرکت درست این است که به سمت چپ حرکت کنید اما چون این نکته کاملا واضح نیست بسیاری از بازیکنان به سمت راست حرکت کرده و از سفینه سقوط می‌کنند.

اگر این اتفاق برای شما رخ دهد، بازی شما را با نشان دادن پیام "نداشتن عقل سلیم" و اهدای 0 امتیاز به شما، مسخره می‌کند. 

7- Takeshi’s Challenge

بازی Takeshi's Challenge یکی از عناوین معروف قدیمی برروی کره‌ی خاکی است. البته باید گفت که این بازی بدلیل اینکه یکی از بدترین عناوین ساخته شده بود، معروف شد. Takeshi's Challenge به روش‌های مختلف بازیکنان را ترول می‌کرد. حتی اگر بازی را به اتمام برسانید، سازنده‌ی بازی برروی صفحه خواهد آمد و به شما لقب بازنده را خواهد داد.

پس چندان عجیب نیست که در این بازی بارها شاهد نوشته‌‎ی Game Over باشید. در حقیقت، این بازی حتی قبل از شروع شدن قادر است شما را بکشد.

اگر در ابتدای بازی پسورد اشتباهی را وارد کنید با صفحه‌ی Game Over مواجه خواهید شد. در ابتدای بازی یک فرد کوتاه قامت نیز وجود دارد که اگر بجای زدن پسورد به آن مرد ضربه بزنید باز هم بلافاصله کشته می‌شوید.

6- Bastion

بازی Bastion یک عنوان کوچک اکشن ماجرایی بود که توانست به موفقیت برسد. یکی از دلایل موفقیت این بازی، راوی داستان بود که بطور زنده در رابطه با کار‌هایی که انجام می‌دادید اظهارنظر می‌کرد.

در همان لحظات اولیه‌ی بازی، راوی، شخصیت اصلی را دنبال می‌کند، شخصیت اصلی که فعلا The Kid نام دارد، اولین سلاح خود که یک چکش است را پیدا می‌کند. اگر تصمیم بگیرید با این سلاح تمامی موانعی که در اطراف جهان بازی وجود دارند را از بین ببرید در نهایت در یک دره خواهید افتاد.

نکته‌ای که این مرگ را جالب‌تر می‌کند این است که درست زمانی که به پایین پرت شوید، راوی می‌گوید "و بعد، او به سوی مرگ سقوط کرد" و زمانی The Kid برروی زمین ریسپاون شود او ادامه می‌دهد "شوخی کردم". قطعا این شوخی جالبی نمی‌توانست باشد!

5- Dragon’s Lair

در بازی قدیمی Dragon's Lair هر صحنه از بازی یک تله‌ی مرگ است و بازیکنان باید عکس‌العملی در حد یک ابرانسان داشته باشند تا بتوانند جان سالم به در ببرند.

در اولین صحنه‌ی بازی، قهرمان داستان، Dirk the Daring در حال افتادن از پل قلعه است و چندین موجود هشت‌پا مانند سعی دارند او را بگیرند. اگر سریع عکس‌العمل نشان نداده و دکمه‌ی درست را نزنید، این موجودات شما را خواهند کشت.

حتی اگر از اولین صحنه جان سالم بدر ببرید صحنه‌های بعدی همه و همه پر از تله‌های مختلف هستند. بازی روند خیلی سریعی دارد و به اتمام رساندن آن‌را بدون حتی یکبار مردن تقریبا غیرممکن می‌سازد.

4- Another World

بازی کلاسیک اکشن پلتفرمر Another World یک تجربه‌ی بسیار سینماتیک بوده که شما را در نقش یک دانشمند نابغه قرار می‌دهد که اشتباها در یک سیاره‌‌ی بیگانه پا گذاشته است. درست مانند مورد قبلی (Dragon's Lair)، بازی پر از روش‌های مختلف برای مردن است. همچنین بازهم درست مانند Dragon's Lair، بازی Another World با یک موجود هشت‌پا مانند دیگر آغاز می‌شود که در همان ابتدا قادر است شما را بکشد.

بازی در حالی شروع می‌شود که درست بعد از یک کات‌سین، شخصیت اصلی در استخری پر از آب پدیدار شده و بازیکن متوجه نمی‌شود که بازی اکنون آغاز شده است و بدون انجام هیچ‌کاری، موجودات هشت‌پا مانند همیشگی شخصیت اصلی را قربانی حواس‌پرتی شما می‌کنند.

3- The Matrix: Path of Neo

این مورد به مرگ شخصیت اصلی بازی ختم نمی‌شود اما در نهایت به نوعی شما Game Over خواهید شد. طرفداران فیلم The Matrix کاملا در رابطه با قرص آبی و قرمز اطلاعات دارند. همانطور که شخصیت Morpheus توضیح می‌دهد، قرص قرمز به قهرمان ما این اجازه را می‌دهد تا خود را آزاد کرده و وارد جهان واقعی شود درحالی که قرص آبی او را در واقعیت قلابی Matrix رها می‌کند.

بازی The Matrix: Path of Neo با همین صحنه آغاز می‌شود که Morpheus به شما یکی از دو قرص را پیشنهاد می‌دهد. تنها راه ادامه دادن بازی انتخاب قرص قرمز است که در نهایت منجر به اتفاقات فیلم می‌شود اما باید گفت که شما قادر هستید قرص آبی را نیز انتخاب کنید و شروع نکرده در بازی شکست بخورید.

در این صحنه، Morpheus که بسیار ناامید شده است اظهار می‌کند که او در رابطه با Neo اشتباه فکر می‌کرده است و قهرمان داستان به سوی زندگی فیک و غیرحقیقی خود بازمی‌گردد.

2- Super Pitfall

سری بازی‌های Pitfall بدلیل سخت بودن بیش از حد در تاریخ ثبت شده‌اند و نسخه‌ی Super Pitfall قطعا پر از تله‌های مختلف است. بازی شما را در نقش یک کاوش‌گر به‌نام Harry قرار می‌دهد که سعی دارد در غارها و تونل‌های پیچ در پیچ به‎دنبال گنج‌هایی باارزش و همچنین دوستان گمشده‌اش بگردد.

بازی در همان چند ثانیه‌ی اول به بازیکنان نشان می‌دهد که این بازی چقدر قرار است سخت باشد. بعد از چند لحظه از شروع بازی و حرکت کردن، شما یک نردبان مشاهده خواهید کرد و بیشتر افراد نیز طبیعتا تصمیم می‌‍گیرند به پایین آن بروند.

این تصمیم زمانی که به یک چاله‌ی پر از تیغ برسید، کشنده خواهد شد. حتی اگر از اولین چالش بازی جان سالم به در ببرید، دشمنان خطرناک و تله‌های پیچیده‎ی دیگری در انتظار شما خواهند بود.

1- Minecraft

یکی محبوب‌ترین‌ بازی‌‌های ساخته شده یعنی Minecraft، تجربه‌ای است مناسب برای تمامی سنین که چندین روش عجیب و تصادفی برای مردن در آن وجود دارد.

هربار که یک بازی را آغاز می‌کنید، یک جهان بطور کاملا تصادفی ساخته می‌شود و شما بازهم بطور تصادفی در یک‌جای این جهان ظاهر خواهید شد. در برخی نسخه‌‌های بازی، بازیکنان گاها داخل زمین ظاهر شده و از خفگی می‌مردند.

برخی بازیکنان دیگر نیز گزارش ظاهر شدن برروی دره‌ها و سقوط به The Void ( که لایه‌ی سیاهی است که در پایین‌ترین نقطه‌ی جهان بازی قرار دارد و هر ثانیه که برروی آن بایستید از سلامتی شما کم می‌کند) را نیز ثبت کرده‌اند. همچنین در نسخه‌ی Xbox 360 این عنوان امکان داشت زیر آب ظاهر شده و خفه شوید!

دوستان عزیز به پایان این مقاله رسیدیم. شما چه بازی دیگری را تجربه کرده‌اید که در همان ابتدای کار پیغام Game Over را به شما نشان می‌دهد؟

نوشته شده در: 18 خرداد 1397
دسته: مطلب متفرقه
این ویدئوها رو دیده‌اید؟
  • Minecraft Special Edition Xbox One S Reveal.mp4 Source: YouTube
  • Minecraft - اساطیر یونان
  • Minecraft Better Together Update 4K Trailer
 
 
 
ثبت دیدگاه
 
جهت ثبت دیدگاه باید سه روز از ثبت نام شما گذشته باشد.
 

هیچکدوم رو بازی نکردم
Dragon’s Lair به نظرم همون دارک سولز بوده ولی یکم فان تر!!!
یادش بخیر کوچیک که بودم Karateka رو با میکرو بازی میکردم، البته تو این بازی حتی اگه از روی صخره هم پرت نشی و ادامه بدی بعد چهار پنج دقیقه باز game over می شدی! از بس مبارزاتش سخت بود
Another world فوق العاده بود
فقط از وجود Matrix توی لیست مطمئن بودم ولی اونم نه اینجوری. اولین جایی که کنترل نئو رو میگیریم همون گیت معروفه که هرچی میکشتی یه درجه دشمن سخت تر میومد ولی در واقع حکم انتخاب درجه سختی داشت واسه همین بعضی ها سر همون اولی میمردن
به جز 5 تای آخر که فقط Dragon lair رو نمی شناختم(که با شایستگی میتونست اول بشه)از 5 تای اول فقط Bastion رو رفته بودم( که میتونه توی 10 برتر راوی ها اول بشه، با اینکه اولین باری که بازی رو رفتم زیاد انگلیسی بلد نبودم ولی عالی بود)
ویدیو اولی هم خرابه ظاهرا
دوستان از این لینک https://twitter.com/Ubisoft این پیام(We want a new Persian prince) رو بفرستید. همه با هم دست به دست برای ساخت نسخه جدید پرنس. با پیام هاتون کولاک کنید تو تویتر یوبیسافت :-)
حالا زودتر میگفتی بیچاره ها دم E3 حول میشن یه دفعه یه تیزر میدن بازی واسه نسل 9 میاد
همش یه طرف Dragon’s Lair یه طرف
خیلی از بازیش خوشم اومد باید عالی باشه
قبل از Taurus Demon معمولا کسی نمی‌میره تو دارک سولز.
فکرم نمیکنم دارک سولز تو همون 10 ثانیه اول کشته باشه کسی رو :دی