شاتل لند
فروشگاه گیفت کارت
 
افسانه‌ی تراوین هیولا
خرید گیفت کارت بهترین سایت فروش گیفت کارت
در Days Gone با چه دشمنانی مواجه می‌شوید؟

در Days Gone با چه دشمنانی مواجه می‌شوید؟

"ترجمه شده از وب سایت Gameinformer"

مدتی پیش در یک مقاله به تجزیه و تحلیل چند ویژگی مهم عنوان Days Gone و گیم پلی و جهان پویا آن پرداختیم. یکی از مهم‌ترین دشمنان شما در طول بازی Freakerها هستند که در موارد زیادی با آن‌ها روبه رو می‌شوید. آن‌ها انسان‌هایی هستند که به یک نوع ویروس مبتلا شده‌اند و میل و علاقه‌ی شدیدی به خوردن گوشت انسان دارند. اما در طول تجربه‌ی Freaker ،Days Goneها تنها دشمن شما نیستند و شما باید با افراد زیادی مقابله کنید که به ویروس آلوده نیستند. ما در این مقاله قصد داریم تا به بررسی و معرفی دشمنان شما در این بازی بپردازیم.

Freakerها

Freakerهای بازی Days Gone ممکن است شبیه زامبی باشند، اما در واقع آن‌ها مانند زامبی نمرده‌اند. استدیوی Sony Bend ما را در این بازی به 28 روز بعد از واقعه‌ی اصلی بازی می‌برد، واقعه‌ای که در طی آن یک ویروس ناشناخته بشریت را آلوده می‌کند و قربانیان را تبدیل به یک موجود زامبی مانند می‌کند. قربانیان هنوز هم زنده‌اند، اما به موجودات زنده‌ی اطرافشان حمله می‌کنند و از گوشتشان تغذیه می‌کنند. در حقیقت آن‌ها بیشتر عقل و هوششان را از دست داده‌اند.

در حالی که ما در طول تجربه‌ی نسخه‌ی دمو، به مبارزه با آن‌ها پرداختیم، فریبشان دادیم و به آن‌ها تیراندازی کردیم، اما چند چیز کوچک را هم درباره‌شان یاد گرفتیم. Freakerها در لانه زندگی می‌کنند و در طول روز هوشیار نیستند و این باعث می‌شود که در طول شب با سیل عظیم آن‌ها روبه رو شوید که بسیار باهوش‌تر و وحشی‌تر از روز هستند. Freakerها معمولا همه با هم جمع می‌شوند و در گروه‌های بسیار عظیم در حومه‌ی شهر گشت می‌زنند. مسیری که این تعداد انبوه طی می‌کنند، تصادفی نیست و آن‌ها هم مانند تمام موجودات زنده به غذا خوردن، آب نوشیدن و خواب احتیاج دارند و بعد از خوابیدن یا غذا خوردن از محل خود کوچ می کنند. Freakerها معمولا هر چیزی را می‌خورند، غذای آن‌ها می‌تواند گوشت حیوانات باشد یا گوشت دشمنان و یا حتی گوشت بعضی Freakerهای دیگر، پس شما می‌توانید با انجام حیله‌ها و اقدامات فریبانه همچون ایجاد نزاع میان آن ها، از این شرایط به مقدار زیادی سود ببرید. Jeff Ross کارگردان این بازی می‌گوید: "آن‌ها معمولا زیاد به بازیکن توجه نمی‌کنند. آن‌ها بیشتر به چیزی که دوستش دارند و می‌توانند آن را بگیرند، توجه می‌کنند."

شما در طول بازی حتما باید با استراتژی و حساب شده پیش بروید، زیرا Freakerها به مراتب حساس‌تر از زامبی‌ها در بازی‌های دیگر هستند.

سوسمارها (Newts)

این دشمنان، از شگفت انگیزترین دشمنانی هستند که شما در بازی‌ها می‌توانید ببینید. سوسمارها از دشوارترین دشمنانی هستند که شما در طول بازی با آن‌ها روبه رو می‌شوید. این دشمنان برخلاف Freakerهای بالغ که به شما به صورت مستقیم حمله می‌کنند، بر روی چهار دست و پای خود قرار می‌گیرند و حرکت بسیار تند و تیزی انجام می‌دهد. علاوه بر این، فاصله‌اش را از شما همیشه حفظ می‌کند تا اینکه بتواند شما را بکشد. راس درباره‌ی آن‌ها می‌گوید: "سوسمارها از نظر طراحی، یکی از جالب‌ترین کارهای ما هستند، زیرا آن‌ها یک تهدید کاملا مستقیم نیستند. آن‌ها پناهگاه‌های امنی مانند پشت بام‌ها را دارند تا کاملا احساس امنیت کنند و در فرصت مناسب به پایین از آن آمده تا شکار کنند."

دلیل اینکه سوسمارها تا اینقدر ترسو هستند این است که آن‌ها رابطه‌ی خصمانه‌ای با Freakerهای بالغ دارند. تنوع موجودات و چرخه‌ی زندگی‌ای که Sony Bend طراحی کرده، نمونه‌ی دیگری از محیط و جهان بسیار پویای عنوان Days Gone را نشان می‌دهد. در این بازی یک چرخه‌ی تغذیه وجود دارد و Freakerها هر موجودی که پیدا کنند را می‌خورند و در عوض هم سوسمارها از لاشه‌های غدای آن‌ها استفاده می‌کنند. سوسمارها از آنجایی که ممکن است راحت‌تر شکار شوند،‌بیشتر لاشخور هستند تا درنده و همیشه هم منتظر فرصتی نسبتا بی‌خطر برای حرکات خود هستند تا سلامتی‌شان به خطر نیفتد. راس در اینباره می‌گوید: "شما باید بسیار مراقب باشید، زیرا اگر به دشمنی برخورد کنید تا بعد عقب نشینی کنید و سلامتی‌ کمی هم داشته باشید،‌ باز هم نباید فکر کنید که از خطر دورید، زیرا این تازه موقعیتی است که سوسمارها به جانتان می‌افتند."

در طی تجربه‌ای که ما از بازی داشتیم، سوسمارها حضور زیادی در محیط بازی داشتند و اغلب هم به دشمنان و انسان‌های ضعیف‌تر حمله می‌کردند. سوسمارها چالش‌های بسیار بزرگ و سختی را برایتان ایجاد می‌کنند و البته این را هم در نظر بگیرید وقتی که تعداد بسیار زیادی از آن‌ها باهم جمع شوند به سمتتان حمله کنند، آن وقت چه چالش بزرگتری در انتظارتان خواهد بود.

دونده‌ها (Runners)

Freakerها تنها تهدیدات انسان‌ها در محیط آخرالزمانی Days Gone نیستند. یکی دیگر از تهدیداتی که شما در طول بازی با آن‌ها سر و کار دارید، دونده‌ها هستند که در حقیقت نوعی گرگ جهش یافته‌ی بسیار وحشی هستند و بسیار هم خطرناک و مخرب هستند. سرعت آن‌ها بسیار زیاد است و ممکن است حتی وقتی که شما بر روی موتور خود با سرعت زیادی حرکت کنید هم آن‌ها باز به شما برسند. دونده‌ها محیط بازی را تا حد زیادی نا امن کرده‌اند و شما مخصوصا وقتی که پیاده به گشت‌زنی رفته‌اید، باید حسابی مراقب آن‌ها باشید. کشتن یک دونده به مراتب سخت‌تر از کشتن یک Freaker است، پس اکثر بازیکنان ترجیح می‌دهند تا وقتی با آن‌ها مواجه شدند،‌ سریع فرار کنند و چشم‌های خود را ببندند.

ماا برخوردهای کوتاه و البته وحشتناکی با دونده‌ها داشتیم و ‌آن‌ها هم با سر و صدا و سرعت زیادی به سمت ما می‌آمدند،‌ فرار کردن از آن‌ها حتی با موتور هم سخت است. راس درباره‌ی آن‌ها می‌گوید: "آن‌ها یک تهدید دائمی در طول بازی هستند و همیشه هم سرحال هستند. آن‌ها طراحی شده‌اند تا تنش و ترس را به جهان بازی اضافه کنند و شما را سورپرایز کنند. ما واقعا می‌خواهیم میزان آسودگی و بیکار بودن شما در این بازی به کمترین حد خود برسد."

دونده‌ها معمولا به صورت انفرادی یا در گروه‌های کوچک قرار دارند، اما شما وقتی که آن‌ها را دیدید حتما باید خود را دور کنید، زیرا اگر بدشانس باشید ممکن است آن‌ها در گروه‌های بزرگتری به جانتان بیفتند.

مهاجمان (Marauders)

دشمنان انسانی پیشفرض بازی، مهاجمان هستند. این دشمنان را می‌توان در سرتاسر جهان بازی پیدا کرد که معمولا در اردوگاه زندگی می‌کنند و شما باید در طول بازی بعضی از آن‌ها را نابود کنید. علاوه بر آن در مواقعی هم این مهاجمان هستند که شما را پیدا می‌کنند و به سمتتان حمله‌ور می‌شوند. اریک جنسن (Eric Jensen) که طراح محیط جهان باز بازی می‌باشد، در اینباره می‌گوید: "ما در این بازی مواردی را قرار داده‌ایم که فکر نمی‌کنم در بازی‌های دیگر وجود داشته باشند. ما می‌خواهیم بازیکن را به مقدار زیادی در چالش قرار دهیم. شما تقریبا در هیچ جایی امن نیستید. اگر در یکجا به مدت طولانی بمانید، مطمئن باشید که خطر بزرگی به سراغتان می‌آید."

یکی از اصلی‌ترین استراتژی‌های مهاجمان ایجاد تله برای شما می‌باشد و ممکن است در بسیاری موارد اصلا احساس خطر نکنید و ناگهان با آن‌ها روبه رو شوید. به طور مثال یکی از کارهایی که آن‌ها انجام می‌دهند، این است که جاده را با اتومبیل‌ها می‌بندند و شما باید از موتور خود پیاده شوید و آن‌ها را کنار بزنید، در همین موقع است که مهاجمان به سمت شما هجوم آورده و یک مبارزه‌ی سخت اتفاق می‌افتد. مهاجمان از لحاظ اسلحه می‌توانند بسیار مجهز باشند و به مجموعه‌ای از سلاح‌ها همچون اسلحه‌ی کمری، اسنایپر و اسلحه‌های سنگین دسترسی داشته باشند. با اینحال شما هم می‌توانید زرنگ باشید و از روش اکشن پیش نروید و با استفاده از مخفی کاری، تله‌ها و پرت کردن حواس دشمن بر آن‌ها به راحتی پیروز شوید.

چاقوکشان (Rippers)

یکی دیگر از دشمنان انسانی شما، چاقوکشان هستند که بسیار شما را به یاد فیلم Mad Max می‌اندازند. این دشمنان Freakerها را می‌پرستند و توسط برش‌ها و زخم‌هایشان قابل شناسایی هستند و عباراتی همچون R.I.P که به معنای آرام گرفته در صلح می‌باشد هم بر روی بدنشان دیده می‌شوند. دین و باور آن‌ها به طور مستقیم بر روی گیم پلی تاثیر دارد. راس درباره‌ی آن‌ها می‌گوید: "چاقوکشان از مرگ نمی‌ترسند و تاکتیک‌های آن‌ها نسبت به مهاجمان شدیدتر است. آن‌ها به این معتقدند برای پیروزی هر کاری که لازم است باید انجام داد، حتی قربانی کردن خود. آن‌ها هرکاری برای کشتن بازیکن و خدمت به رهبر خود انجام می‌دهند."

چاقوکشان یکی از جالبترین دشمنان بازی هستند و اگر شما بتوانید گروهی از Freakerها را به اردوگاه آن‌ها بکشانید، آن‌ها به Freakerها احترام می‌گذارند و همین یاعث مشاهده اتفاقات واقعا جالبی می‌شود. آن‌ها هیچ آسیبی به Freakerها نمی‌رسانند.

ما در تجربه‌ی خود از دمو، نتوانستیم این اتفاق را مشاهده کنیم، اما در عوض طی یک ماموریت داستانی به آن‌ها برخوردیم دوست دیکن به نام بوزر را دستگیر کرده و قصد داشتند خالکوبی روی دست او را بسوزانند و همین تاثیر مهمی در داستان بازی داشت.

خشمگین‌ها (Ragers)

ما هنوز نمی‌دانیم که چرا استدیوی Sony Bend‌ این موجودات را Zombear (ترکیب کلمه‌ی زامبی و خرس که می‌شود خرس زامبی شده) نمی‌نامد؟ اما به هر حال جان گاروین (John Garvin)، کارگردان بازی به ما گفت که این موجودات در قالب باس فایت‌ها حاضر می‌شوند و آنچه که در پایان تریلر E3 2017 دیدید نمونه‌ای از آن است. حدس ما این است که در طول بازی، خیلی کمتر از دیگر دشمنان با این موجودات روبه رو می‌شویم. ایده‌ی ساخت اینچنین دشمنی بعد از ایده‌ی دونده‌ها، به ذهن سازندگان رسیده و مطمئنا مبارزه با این خرس‌های آلوده به بیماری Freaker قرار است خیلی سخت باشد.

همراهان عزیز پردیس گیم، به پایان این مقاله رسیدیم و امیدواریم از آن لذت برده باشد. لطفا نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با ما درمیان بگذارید.

مترجم: عرفان بدری

نوشته شده در: 16 تير 1397
دسته: مطلب متفرقه، Days Gone
این ویدئوها رو دیده‌اید؟
  • دانلود تریلر بازی Days Gone
  • Days Gone
  • دانلود گیم پلی Days Gone
 
گیم آموز
 
 
ثبت دیدگاه
 
جهت ثبت دیدگاه باید سه روز از ثبت نام شما گذشته باشد.
 

دوستان میدونم اینجا جاش نیست ولی میخواستم نظرتون رو در مورد کنسول های نسل بعد بدونم به نظرتون چه مقدار از کنسول های میان نسلی قویتره
به نظر من پلی خیلی قوی تر میشه و 4k و 60 فریم حداقل قدرتش
و احتمالا یه سری امکاناتو ویژگی های جدید داره
و دست بازیساز و بازیبازو بازتر میزاره
اما ایکس باکسو نمیدونم میخواد چی کار کنه
چون وان ایکس واقعو قدرتمنده
یعنی خبری از حیوونات دیگه نیست
مثلا تو تریلر اخرش بود کلاغا داشتند میزدن تو شیشه ماشین
پتانسیل بازی خوبه هم برا به چالش کشیده شدن هم برای اینکه بازی خوبی از اب در بیاد
فقط امیدوارم بازی گیم پلی روونو خوبی داشت باشه
واقعا عالیه پتانسیل بسیاری داره این بازی امیدوارم موفق بشه.از اتمسفر شگفت انگیز بگیر تا وجود داستان شخصی و مشخص(که بازی هایی با این سبک فاقد این هستن) و نتوع بالای دشمنان و ow بودن و گرافیک فنی و هنری عالی و تنوع گیمپلی.اگه کیفیت گیمپلی اش هم بالا باشه موفقیت اش تضمین شدست
مثل اینکه قراره تو این بازی جر بخوریم
کرچه خیلی syphon filter میخوام ولی به شدت منتظرشم. خدا کنه انقدر موفق نشه به جای syphon دیگه برن تو کار ادامه این
عجب نورپردازی خوبی عجب طراحی بی نقصی روز ب روز بیشتر داره جذاب میشه این بازی . همین نورپردازی خفنه بازی می ارزه به کل شرکت مایکروسافت و ایسک باسک