فروشگاه گیفت کارت
 
خرید گیفت کارت
تلاطم در اعماق

درسال 2007 بازی ای به نام BioShock توانست خود را به عنوان یکی از بهترین بازی های آن سال معرفی کند. اما چرا این بازی توانست به این موفقیت دست پیدا کند؟ داستان خوب، گرافیک شگفت انگیز و حال و هوای بسیار تازه و نو آورانه ای که برای اولین بار در بازی های کامپیوتری دیده می شد، شاید برخی از جواب های سوال ما باشند. قطعا نسخه شماره یک این عنوان به یکی از بهترین بازی های این دوره تبدیل خواهد شد. اما بعد از گذشت 2 سال از زمان عرضه این بازی، نسخه دوم آن هم مدتی دیگر به بازار عرضه خواهد شد. نسخه دوم این بازی برخلاف نسخه اول که ابتدا برای Xbox 360، PCعرضه شد و پس از مدتی برای PS3 هم به بازار آمد، به طور همزمان برای این سه پلتفرم عرضه خواهد شد. ساخت این بازی همچنان توسط یکی از استودیو های بازی سازی شرکت 2K در حال انجام است.داستان بازی ده سال پس از نسخه اول به وقوع می پیوندد. شهر اسرار آمیز و در عین حال زیبای رپچر(Rapture) به وسیله زنی به نام سوفیا لمپ(Sophia Lamp) کنترل می شود. او فردی است که همانند اندرو رایان(Andrew Rayan) خالق شهر رپچر ایدئولوژی خاص خود را دنبال می کند. شهری که بر مبنای آزادی کامل بشر شکل گرفته بود اکنون به مکانی دلهره آور و وحشتناک تبدیل شده است. لمپ در زمانی که رایان زنده بود نمی توانست به اهدافی که سال ها در سر داشت برسد. اما با مرگ رایان شرایط لازم برای اینکه او بتواند قدرت را در دست بگیرد فراهم شد. او اکنون بیشتر شهر را در کنترل خود دارد و قصد دارد تا به وسیله قدرتی که ماده ای به نام Adam دارد دست به کارهایی بزند که هیچ کس فکرش را هم نمی کند. اما...

با شنیدن نام BioShock اولین چیزی که در ذهن بازیکنان شکل می گیرد، گرافیک بسیار خوب آن است. نسخه اول این بازی از گرافیک بسیار خوبی بهره می برد. نوپردازی های بسیار خوب، سایه پردازی های عالی و از همه مهم تر طراحی بسیار خوب آب، این عنوان را در این زمینه بسیار مطرح کرد. به طور حتم با دیدن این مسائل در نسخه اول، انتظارها از نسخه دوم بسیار بالا رفته است. در دموهای منتشر شده از نسخه دوم این بازی شاهد پیشرفت خوبی در زمینه گرافیک بودیم. همچنان بازی در محیط های تقریبا تاریک در جریان است که به وسیله نورهای رنگی مختلف کمی روشن شده اند.افکت های انفجار و جلوه های وِیژه در این نسخه خیلی بهتر به نظر می رسند. یکی از مسائل مهمی که نسخه یک این عنوان به شدت روی آن تمرکز داشت، طبیعی تر جلوه دادن افکت آب و در کل طراحی خود آب بود. در این شماره هم این مسئله کاملا مشخص است. در بازی ای که آب در آن نقش مهمی دارد طراحی هر چه بهتر آب بسیار مهم است و سازندگان هم نشان داده اند که در این زمینه قدرت خوبی دارند.از دموهای منتشر شده از بازی مشخص شد که طراحی شخصیت های این عنوان به شدت زیباست. طراحی دشمنان و شخصیت های اصلی بازی در سطح بسیار خوبی قرار دارد.


موسیقی در این بازی نقش مهمی را دارد. در  نسخه اول بازی BioShock هم شاهد آن بودیم که موسیقی به شدت جو بازی را به بازیکن منتقل می کرد. اما در باره بخش موسیقی و صدا گذاری این بازی نمی توان تا زمان عرضه آن صحبت کرد. اما با توجه به اطلاعات به دست آمده، به نظر می رسد که کار آهنگسازی و موسیقی متن این بازی را همانند شماره قبلی آقای گری شایمن (Garry Schyman) انجام خواهد داد. لازم به ذکر است که گری شایمن کار آهنگسازی بازی Dante's Inferno را هم انجام داده است. بازی همانند گذشته در حالت اکشن اول-شخص در جریان است و گیم پلی بسیار زیبایی را به نمایش در آورده است. در بازی همچنان خواهید توانست با جمع آوری ADAM برای خود Plasmidهای مختلف تهیه کنید که هر کدام از آن ها قدرت های مختلفی را به شما می دهند. یکی از مسائل جالب توجهی که در این بازی وجود دارد این است که اینبار به جای مبارزه با Big Daddy ها باید با نوعی دیگر از آن ها که Big Sister نام دارند مبارزه کنید. البته به نظر می رسد که روند مبارزه با آن ها هم مانند مبارزه با Big Daddyها باشد. از اطلاعات به دست آمده مشخص شده است که بازیکنان این امکان را دارند تا در برخی از مراحل به عنوان یک Big Daddy با دشمنان مبارزه کنند. قطعا این قسمت ها به یکی از بخش های خوب بازی تبدیل خواهند شد.

در کل به نظر می رسد که این بازی هم بتواند به موفقیت های نسخه اصلی دست پیدا کند. این بازی همانند نسخه اول از داستان، گرافیک و صدا گذاری خوبی برخوردار است و حتی دارای گیم پلی جذاب تری هم است. این بازی در تاریخ 9 فبریه سال 2010 برای Xbox 360، PS3 و PC عرضه خواهد شد.

نویسنده: مجید نور دوست

 

 

نوشته شده در: 4 آذر 1388
دسته: مطلب متفرقه، BioShock 2
این ویدئوها رو دیده‌اید؟
  • BioShock 2
  • BioShock 2
  • BioShock 2
 
 
 
ثبت دیدگاه
 
جهت ثبت دیدگاه باید سه روز از ثبت نام شما گذشته باشد.
 

vaghean baziye jalebiye , merC
فقط میتونم بگم: زیباست.
سلام
با اینکه بازی بزرگی هست ولی من زیاد باهاش حال نمیکنم .
اکشن اول شخص فقط Modern war far2
 
 
دست درد نکونه
بازی قشنگی هست.ممنونم.