شاتل لند
فروشگاه گیفت کارت
 
افسانه‌ی تراوین هیولا
خرید گیفت کارت بهترین سایت فروش گیفت کارت
تجربه ما از محتویات جدید Elder Scrolls Online : Summerset

تجربه ما از محتویات جدید Elder Scrolls Online : Summerset

"به قلم رضا لیاقت"

" بگذارید همه بدانند که به فرمان سلطنتی، ملکه Ayrenn Arana Aldmeri اعلام کرده است که جزیره سابقا ممنوعه Summerset پذیرای همگان است. تاجران، دیپلمات‌ها، مهاجران و بازدید کنندگان از هر نژادی، هر کدام که به صلح می آیند به کرانه‌های ما خوش آمدند. این‌ها سخنان ملکه‌ی ما هستند و این سخنان قانون هستند."

نکته:‌ افزونه Summerset هجدهمین آپدیت Elder Scrolls Online می‌باشد، طبیعی است که بعضی از محتویات اضافه شده به بازی برای همه بازیکنان و بعضی دیگر فقط در اختیار دارندگان افزونه Summerset است. در این مقاله ما به محتویات اضافه شده در طی آپدیت هجده که نام آن نیز Summerset است اشاره می‌کنیم پس الزاما همه محتویات جدید منحصر به دارندگان این افزونه نیست.


به سرزمین الف‌ها خوش آمدید

به فرمان ملکه Ayrenn، جزیره‌ی مادری Altmerها(High Elf)‌ به روی همه نژاد‌ها باز شده‌است و همه می‌توانند از این جزیره بازدید کنند. برای اولین بار پس از اولین نسخه سری The Elder Scrolls شما می‌توانید به جزیره Summerset بروید، جزیره‌ای که با محتوای جدیدی که به Elder Scrolls Online می‌آورد، منتظر بازدید شما است.

داستانی خوب در محیطی زیبا

حط داستانی اصلی ESO: Summerset داستانی خوب در حد یک MMO دارد. تناقض‌ها و پیشرفت‌های غیر منطقی که در MMOهایی مثل World of Warcraft نیز وجود دارد به داستان ESO: Summerset ضربه می‌زنند، یکی از این موارد برای مثال کمک کردن شخصی است که کمی قبل آن دشمن خونی شما بوده و قصد کشتن شما را داشته یا مواردی اینچنین. اما از طرف دیگر اساس کلی داستان خوب بوده و مبارزه شما با اتحاد سه Deadric Prince است، Mephala، Clavicus Vile و Nocturnal. متحدان و دشمنان شما نیز در این افزونه به طور کل شخصیت‌های جالب و خاطره انگیز هستند، برای مثال شخصیت‌های قدیمی مثل Razum-dar گربه ، که به جرئت از بهترین کارکتر‌های ESO است، یا شخصیت‌های جدیدی مثل Valsirenn که یکی از اعضای Psijic Order است. در مجموع ESO: Summerset به اندازه 30 ساعت محتوای جدید به بازی اضافه می‌کند.

"Darien یکی دیگر از شخصیت‌های قدیمی و خوب ESO که در افزونه Summerset هم حضور دارد. او قهرمان Meridia و حامل شمشیر Dawnbreaker است."

طراحی محیط ESO: Summerset به خوبی انجام شده و این افزونه محیطی متفاوت و البته گوناگون دارد. از کرانه‌های مرجانی جزیره Summerset و زیست‌بوم و حیوانات گوناگون تا قلمرو‌های تاریک و جالب Nocturnal و Mephala همه آن‌ها ارزش یکبار دیدن و لذت بردن را دارند و قطعا تجربه‌ای جالب را رغم می‌زنند. همچنین جزیره Summerset از جزیره Vvanderfel که در افزونه Morrowind اضافه شد بزرگتر است.

Psijic Order

یکی دیگر از نقاط قوط ESO: Summerset، Psijic Order است. برای اولین بار در سری TES شما می‌توانید به جزیره آن‌ها، Arateum، بروید و عضوی از آن‌ها شوید. Psijic Order حضور پررنگی در داستان Summerset دارد. همچنین Skill Line این گروه، که به دستکاری زمان مربوط است، شامل Skill‌های متنوعی برای همه‌ی Role‌ها(Dps، Tank و Healer) است که تنوع Build‌های بازی را بیشتر می‌کند.

جواهر سازی (Jewel Crafting)

مورد بعدی افزودن Jewel Crafting به بازی است. در آپدیت Clockwork City، ویژگی Trait Change به ESO اضافه شده بود که دست یابی به آیتم‌های ایده‌آل را راحت تر می‌کرد. اکنون Zenimax Online در ادامه این مسیر با افزودن Jewel Crafting به بازی ساختن و ارتقا انگشتر‌ها و گردنبند‌ها را نیز آسان‌تر کرده است تا بازیکنان جدید راحت‌تر بتوانند با ESO ارتباط برقرار کنند. Jewel Crafting برای همه بازیکنان در دسترس است.

اما Jewelcrafting تنها چیزی نیست که در این افزونه به نفع بازیکنان تازه‌کار است. سیستم Level Up بازی بگونه‌ای تغییر کرده که تا آخرین Level به شما جایزه می‌دهد و در غالب این جایزه‌ها بخش زیادی از محتویات بازی را به شما توضیح می‌دهد. همچنین در ESO: Summerset روزانه جایزه‌هایی در اختیار شما قرار می‌گیرد که بعضی از آن‌ها در حالت عادی فقط با Crown(واحد پول Microtransaction‌ها) قابل تهیه هستند. از طرفی نیز قابلیت Skill Advisor به بازی اضافه شده است که به شما را راهنمایی می‌کند که کدام Skill‌ها برای یک Build خاص مناسب‌تر هستند.

جایزه‌هایی که با هر Level Up می‌گیرید، علاوه بر اینکه با ارزش هستند، بخش‌های مختلف بازی را نیز به شما نشان می‌دهند. برای مثال با رسیدن به level 45 متوجه وجود Undaunted Enclave و Quest‌های روزانه Dungeon‌ها می‌شوید.

Outfit Station

 یکی دیگر از ویژگی‌های مورد انتظاری که در ESO: Summerset به بازی افزوده شد قابلیت تغییر شکل تجهیزات است. اکنون در این افزونه شما می‌توانید هر تکه از زره‌های خود را که خواستید به شکل زره دیگری در آورید و اینگونه کارکتر خود آنگونه که دوست دارید شخصی سازی کنید. اما یک مورد بسیار نا‌امید کننده و پول پرستانه در اینجا آن است که برای آنکه بتوانید بیش از یک Outfit را ذخیره کنید(و بدون خرج کردن بین آن‌ها جابه‌جا شوید) باید به ازای هر Outfit جدید 1500 Crown پرداخت کنید که این موضوع یک فاجعه است و نشان می‌دهد که Zenimax Online هنوز هم به دنبال سیاست‌های پول پرستانه‌ای است که از ابتدا یکی از مشکلات ESO بوده‌است.


نکات کوتاه

Trial جدید Cloudrest یکی دیگر از محتویات ESO: Summerset است.

بر طبق سیاست‌های ESO سالانه چند DLC و یک چپتر(Chapter) عرضه می‌شود. سال قبل چپتر Morrwind و امسال چپتر Summerset عرضه شد. با عرضه این چپتر اکنون چپتر سال قبل یعنی Morrowind جزو DLC‌های بازی به شمار می‌رود.

مشابه چپتر قبل، در Summerset مکان آغازین بازی تغییر کرده است تا بازیکنانی که این چپتر را خریده‌اند بازی را ار جزیره Summerset شروع کنند.

تعداد Skyshard های بازی به رقم 423 افزایش پیدا کرده است.

آخرین مقدار Champion Point به رقم 750 افزایش پیدا کرده‌است.

در گذشته برای اینکه بتوانید به ‌Battleground‌ها بروید باید چپتر Morrowind را تهیه می‌کردید اما اکنون Battleground‌ها برای همه بازیکنان در دسترس است.

در جزیره Summerset، Dolmen‌ها (لنگر‌های اهریمنی Molag bal) جای خود را به Abyssal Geyserها (آب‌فشان‌های Nocturnal) داده‌اند.

قابلیت هدیه کردن محصولات Crown Store(محل خرید آیتم‌های پولی) نیز یکی دیگر از قابلیت‌هایی است که با آمدن Summerset به ESO اضافه شده.

بازبینی تصویری:

متاسفانه این باگ در مکان‌های متعدد شما را آزار می‌دهد. اینجا در واقع داخل یک ساختمان است!

Player Home جدید Summerset یک کشتی است!

یکی از دشمنان اصلی بازی، موجودی که نژادش را برای اولین بار در ESO می‌بینیم.

پرواز یک Gryphon در آسمان. زیست بوم منحصر به فرد Summerset.

Deadraهای قلمرو Mephala.

Clavicus Vile، Mehphala و Nocturnal.

متحدین شما برای نبرد آخر.

قابلیت Skill advisor.

چرا ESO: Summerset ارزش تجربه یا تجربه مجدد دارد؟

از زمان  عرضه تا کنون، Elder Scrolls Online از مشکلات متعددی رنج برده‌است که به مرور زمان Zenimax Online آن‌ها را بهبود بخشیده است. یکی از این مشکلات قطعا ارتباط برقرار نکردن بازیکنان جدید با این MMO بوده است. اکنون در Elder Scrolls Online: Summerset این مشکلات به حد زیادی رفع شده است و بازی به مراتب بیشتر از قبل با بازیکنان ارتباط برقرار می‌کند. اما این تنها چیزی نیست که می‌تواند بازیکنان را به بازی جذب کند. ویژگی‌های جدید مثل JewelCrafting و Outfit‌ها نیز به بازی افزوده شده‌اند تا بیش از پیش به شما کمک کنند تا شخصیت خود را به آن ایده آلی که می‌خواهید نزدیک تر کنید.

همچنین فراموش نکنید که اگر چپتر Summerset را بخرید محتویات با ارزش آن را نیز دریافت خواهید کرد. در مجموع اگر بازیکن قدیمی هستید که برای مدتی ESO را رها کرده اکنون بهترین زمان برای برگشت است. اگر اکنون از بازیکنان ESO هستید، دلیل کافی برای ادامه بازی خواهید داشت و اگر می‌خواهید که به بازیکنان این MMO اضافه شوید، قطعا Summerset بهترین موقع برای اضافه شدن است. تنها مشکل در این بین سیاست‌های پول پرستانه Zenimax Online است. پس اگر حاضر هستید که ماهیانه مقداری به مراتب کمتر از World of Warcraft در آن هزینه کنید یا بدون هزینه در آن کمی سختی بکشید، Elder Scrolls Online: Summerset یک گزینه خوب و ایده‌آل برای انتخاب است.

نوشته شده در: 7 مرداد 1397
دسته: مقاله، The Elder Scrolls: Online
این ویدئوها رو دیده‌اید؟
  • The Elder Scrolls: Online
  • The Elder Scrolls: Online
  • The Elder Scrolls: Online
 
گیم آموز
 
 
ثبت دیدگاه
 
جهت ثبت دیدگاه باید سه روز از ثبت نام شما گذشته باشد.