فوتبال رو آنلاین ببین!
فروشگاه گیفت کارت
 
خرید گیفت کارت مای گیفت ارزان ترین گیفت کارت ها
دیجی اکانت فروش اکانت قانونی بازی PS4
پیتر پارکر نقطه قوت عنوان Spider-Man است

پیتر پارکر نقطه قوت عنوان Spider-Man است

"ترجمه شده از وبسایت آی جی ان"

قهرمان با یا بدون ماسک

اگر به یک نفر تصویری از بازی اسپایدر-من نشان دهید، اولین چیزی که توجه شان را جلب می‌کند لباس اوست. اینسومنیاک یک لباس جدید برای اسپایدر-من خلق کرده که در نگاه اول همه را جذب خود می‌کند و باعث یونیک تر شدن کارکتر می‌شود و نشان می‌دهد آن ها تلاش کردند تا اسپایدر-من خودشان را خلق کنند و به فیلم یا کمیک خاصی وابسته نباشند.

درست است که لباس اسپایدر-من در نگاه اول شما را جذب می‌کند اما اگر خود بازی را تجربه کنید متوجه می‌شوید شخص زیر نقاب نیز همانقدر مهم است. اینسومنیاک برای ساخت لباس جدید اسپایدر-من وقت زیادی گذاشته و دقیقا به همان اندازه برای پیتر پارکر وقت گذاشته که به شخص پشت نقاب عمق خاصی می‌دهد و باعث می‌شود شما ارتباط خوبی با آن برقرار کنید.

قهرمان پخته تر

در شروع بازی ما پیتر پارکری را مشاهده خواهیم کرد که چند سال مشغول قهرمان بازیست، به جای آنکه شاهد یک نوجوان باشیم که در حال کشف قدرت های خود می‌باشد، پیتر اکنون 23 سال دارد و خوب می‌داند که از پس چه کارهایی برمی‌آید.

داستان با مرحله ای شروع می‌شود که شبیه به پایان بندی عنوانیست که آن را بازی نکردید. بعد از مدتها درگیری با ویلسون فیسک (کینگ پین)، پیتر بالاخره می‌تواند او را شکست دهد. با طی کردن یک مسیر طولانی در برج فیسک و یک باس فایت چند مرحله ای، پیتر موفق می‌شود او را شکست دهد و مثل همیشه شهر را نجات دهد.

اما زمانی که فیسک توسط پلیس دستگیر می‌شود به اسپایدر-من یک هشدار می‌دهد و می‌گوید او تنها کسی است که می‌تواند خلافکارهای شهر نیویورک را کنترل کند و بدون او در عرض یک ماه شهر از هم می‌پاشد. پیتر به او می‌خندد غافل از اینکه او راست می‌گوید. اینجا جایی ست که درگیری پیتر شروع می‌شود که در واقع درگیری اسپایدر-من هم است.

 

در این دمو، مدیر نوآوری بازی، برایان اینتیهار، از کلیت بازی برای ما می‌گوید. چیزی که توسط بیل روزمن، مدیر نوآوری مارول گیمز در اوایل پروژه پیشنهاد شده است.

اینتیهار می‌گوید " او یک چیز مهمی به من گفت که آن را هرگز فراموش نمی‌کنم " او از جانب روزمن می‌گوید "بهترین داستان های اسپایدر-من، زمانی اتفاق می‌افتد که دنیای پیتر و دنیای اسپایدر-من با یکدیگر برخورد می‌کنند و این چیزی ست که ما در تمام بازی به آن توجه داشتیم"

سقوط کینگ پین و نبود آن در قدرت نه تنها برای اسپایدر-من مشکل ایجاد می‌کند، بلکه برای پیتر هم مشکل ساز می‌شود. او علاوه بر وظایف قهرمانی اش، یک شغل تمام وقت دارد و باید رابطه اش با عمه می و دوست دختر سابقش، مری جین، را مدیریت کند.

 

برای جلوگیری از تکراری شدن داستان، اینسومنیاک توئیست های جدیدی را به آن اضافه کرده. پیتر به جای آنکه یک گزارشگر حقیر باشد، اکنون در یک آزمایشگاه روی پروژه هایی کار می‌کند که اعتقاد دارد واقعا مهم است. پیتر این شغل را انتخاب نکرده تا هویت خودش را مخفی کند بلکه عمیقا به آن علاقه دارد.

اینتیهار می‌گوید " هشت سال است که پیتر به عنوان اسپایدر-من شهر را از اتفاقات بد نجات می‌دهد، اما برای اولین بار او با خود فکر می‌کند، او می‌تواند از طریق شغل خود به عنوان پیتر پارکر، به مردم کمک کند و تغییری در شهر و یا حتی در جهان ایجاد کند"

پیتر همچنین در روابط اش با افراد پخته تر شده. او دیگر یک نوجوان خام نیست بلکه قهرمانی با تجربه ست که از اشتباهات خود درس گرفته. روابط اجتماعی او در طول این هشت سال قوی تر شده و در مبارزات نیز با تجربه تر است.

 

در یکی از صحنه های اوایل بازی، پیتر قصد دارد تا حواس عمه می را پرت کند تا متوجه نشود بقیه در حال آماده سازی یک سورپرایز برای او هستند. با اینکه در ابتدا این صحنه بامزه به نظر می‌رسد اما در نهایت به یک لحظه احساسی بین عمه می و پیتر ختم می‌شود.

اینتیهار می‌گوید " او کم کم متوجه می‌شود که ایرادی ندارد به دیگران تکیه کند. ایرادی ندارد که از دیگران کمک بخواهی، حتی اگر یک ابرقهرمان موفق باشی"

پیتر چیزهای زیادی از استادش یاد می‌گیرد که البته قرار نیست هویت آن را فاش کنیم. اما پیتر هرچه بالغ تر و بزرگتر می‌شود و به سطحی می‌رسد که می‌تواند خودش استاد باشد، یاد می‌گیرد چه زمانی به حرف کسی گوش دهد و به او اعتماد کند.

به گفته اینتیهار  " از خیلی جهات، داستان بزرگ شدن پیتر را نشان می‌دهد و این مسیری ست که برای تبدیل شدن به یک فرد بالغ طی می‌کند"


لباس مناسب را بر تن کن

البته که هیچ یک از بازی های اسپایدر-من نمی‌توانند به طور کامل راجع به پیتر پارکر باشند و شما وقت زیادی را در لباس اسپایدر-من می‌گذرانید.

همانطور که در E3 دیدیم، اینسومنیاک در این بازی توانسته کاری کند که شما واقعا حس اسپایدر-من بودن بهتان دست بدهد. در تجربه ما از بازی کردن سه ساعت اولیه، این موضوع کاملا در تمام بازی حس می‌شد. از تار زدن در اطراف شهر تا جلوگیری از سرقت یک مغازه جواهراتی.

در این دمو، ما همچنین با سیستم آزاد کردن لباس ها آشنا شدیم، که شما قادر خواهید بود بعد از رسیدن به یک نقطه خاص از بازی آن ها را کرفت کنید. با هر بار لول آپ شدن، می‌توانید شرایط آزاد کردن لباس جدید را مشاهده کنید. لباس هایی زیادی در بازی وجود دارد از جمله لباس نوآر، اسکارلت اسپایدر کلاسیک، سیکرت وار و لباس های دیگر.

هر لباسی که آزاد می‌کنید قابلیت های خاص خود را دارد ( به طور مثال، اسکارلت اسپایدر به شما اجازه می‌دهد یک تله هولوگرافیک از خود به جا بگذارید و دشمنان را گمراه کنید) ولی به محض اینکه شما لباس را آزاد کنید، می‌توانید از قابلیت های آن در بقیه لباس ها نیز استفاده کنید.

راه های زیادی برای آزاد کردن لباس ها وجود دارد. به طور مثال اگر جلوی دزد های خیابانی را بگیرید یک امتیاز به خصوص می‌گیرید. عکاسی از افراد مشهور نیویورک و پیدا کردن مخفی دشمن ها هر کدام امتیاز مخصوص به خود را دارند که با ترکیب این امتیاز ها می‌توانید لباس مورد نظر خود را آزاد کنید.

شما همچنین می‌توانید کوله پشتی های پیتر را در سطح شهر پیدا کنید که از دوران مدرسه پیتر به جا مانده است. هر کدام از آن ها یک خاطره بامزه برای شما آزاد می‌کند که می‌توانید در منو بازی آن را مشاهده کنید. از میان این ها ما یک منوی رستوران از قرار اول پیتر و مری جین پیدا کردیم و یک شیشه از باقی مانده مردشنی.

صحبت از مری جین شد. باید بگوییم که در این بازی فقط اسپایدی قابل بازی نیست بلکه شما می‌توانید در نقش مری جین هم بازی کنید. البته قاعدتا قرار نیست با مری جین در سطح شهر تار بزنید و لباس های مختلف بر تن کنید. گیمپلی بخش مری جین روی مخفی کاری تمرکز دارد. برخلاف داستان های دیگر، اینبار مری جین یک گزارشگر است که برای دیلی بیوگل کار می‌کند.

در مرحله ای که در این دمو وجود داشت ما کنترل مری جین را در حالی به دست گرفتیم که او در حال ورود مخفیانه به یک موزه بود و باید معمایی را در آنجا حل می‌کرد تا سرنخ مورد نظر خود را پیدا کند اما متوجه می‌شود که دشمن ها موزه را احاطه کرده اند و اینجاست که اسپایدر-من سر می‌رسد و به او کمک می‌کند که از موزه خارج شود، بدون آن که گیر بیفتد.

ما مدت زیادی را با مری جین بازی نکردیم، اما اینتیهار تایید کرده که در ماموریت های آینده اسپایدی و ام‌جی بیشتر با هم ارتباط خواهند داشت و گیمپلی جذاب تر می‌شود.

 

در نهایت، اینسومنیاک کار بزرگی انجام داده و نیویورکی خلق کرده که واقعا حس زنده بودن می‌دهد. وقتی که مردم شهر در پیاده رو ها به اسپایدی واکنش نشان می‌دهند و بعضی از آن ها درخواست سلفی گرفتن با او را دارند. شما می‌توانید برج های رادیویی پلیس را هک کنید تا روی نقشه چیزهای جدید برای شما آزاد شود و هر بار که این کار را انجام می‌دهید، از آن امتیاز می‌گیرید و میتوانید اسپایدی را لول آپ کنید.

هنوز چیزهای زیادی هست که باید از دیدگاه اینسومنیاک از اسپایدر-من متوجه شویم. اما اگر همه چیز به خوبی این چند ساعت اولیه از بازی باشند با یکی از بهترین بازی های اسپایدر-من مواجه هستیم.

مترجم: عرفان حایری

نوشته شده در: 14 مرداد 1397
دسته: مطلب متفرقه، Spider Man
این ویدئوها رو دیده‌اید؟
  • دانلود تریلر بازی Marvel's Spider-Man
  • Spiderman
  • دانلود موسیقی متن بازی Marvel's Spider-Man
 
 
 
ثبت دیدگاه
 
جهت ثبت دیدگاه، باید وارد شوید!
 

با اینکه قبلا فیلم هالییوودی به خصوص مارول رو نگاه میکردم اما با ورود به دنیای انیمه فیلم های سینمایی هرچند قشنگ باشند اما دیگه فیلم نگاه نمیکنم
بهترین بازی ابر قهرمانی تاریخ نسل بشر
شما تمامه بازی های ابر قهرمانی نسل بشر رو بازی کردی مگه؟
مشاهده 1 پاسخ دیگر