فروشگاه گیفت کارت
 
خرید گیفت کارت مای گیفت ارزان ترین گیفت کارت ها
جنگ خان‌ها هیولا
کارگردان God of War می‌گوید هیچوقت نمیتوانند در ژانر Open World با Ubisoft و Rockstar رقابت کنند

GOD OF WAR

به گزارش پردیس گیم، با اینکه چندین ماه از زمان انتشارش روی PlayStation 4 می‌گذرد، این بازی همچنان توسط منتقدین و طرفداران به یک شکل مورد ستایش قرار می‌گیرد. در واقع، شاید کمی تعجب‌آور باشد، اما God of War توانست Red Dead Redemption 2 را برای به دست آوردن عنوان بازی سال در رویداد The Game Awards 2018 شکست دهد.

اگرچه، به نقل از wccftech و حین صحبت با GamesBeat به عنوان مصاحبه‌ای که پس از عرضه انجام می‌شود، کارگردان بازی آقای کوری بارلاگ (Cory Barlog) عنوان کرده که فکر نمی‌کند امکان داشته باشد بتوانند با بازی‌های جهان بازی که توسط Ubisoft و Rockstar Games ساخته می‌شوند و هر دو از هزاران توسعه دهنده برای پروژه‌های عظیم خود استفاده می‌کنند رقابت کنند.

 "همیشه از "خطی گسترده" برای توصیف بازی استفاده می‌کردیم. من مطمئن بودم که نمیتوانیم یک بازی جهان باز بسازیم. هزینه‌ی ورود به این ژانر و سطح انتظارات آنقدر بالاست که هیچوقت توان رقابت نداریم. اگر ساده بگویم، ما زیربنا و سیستم‌های مورد نیاز را نداریم. نمیخواهم این کار را بکنم.

آره، فکر میکنم آن‌ها (Rockstar) نزدیک به 4 هزار نفر بودند. ما در نهایت، 300 نفر بودیم. آن زمان فکر می‌کردم 1600 نفری که Ubisoft  روی Assassin’s Creed گذاشته تعداد زیادی بوده. برای انجام این کارها، برای ساخت پیچیدگی‌ای که آن‌ها دارند، افراد بسیاری نیاز دارید. برای ما، نه تنها نمیخواهیم روی این بُعد سرمایه گذاری کنیم ولی برای من، دنیای بازی باید احساس عظیم بودن داشته باشد و نه خالی ولی سرشار از دقایق کشف کردن و موکاشفه باشد. میتواند این احساس را القا کند که نواحی‌ای وجود دارند که اتفاقات زیادی در آن روی نمی‌دهد و بعد به شکل ناگهانی یک مرحله‌ی جدید پیدا می‌شود که به سمت آن هدایت نشده بودید و همین الان کشفش کردید."

نظر جالب توجه‌ای است، به خصوص بعد از اینکه یکی از استودیوهای داخلی سونی، Guerrilla Games، با Horizon: Zero Dawn اثبات کرد برای ساخت یک بازی جهان باز معرکه لزوماً به هزاران نفر احتیاج ندارید.

با اینحال، در ادامه‌ی مصاحبه، بارلاگ اشاره‌ای به اهمیت بازتر کردن God of War در مقایسه با نسخه‌های پیشین خود کرد، حتی اگر واقعاً یک طراحی جهان باز واقعی نباشد.

"وقتی شروع به گفتن کلمه‌ی "خطی گسترده" کردیم... اصطلاح خاصی برایش نداشتم. در اصل یکی از طراحان مراحل شروع به گفتن این کلمه کرد. این روش خوبی برای توصیفش بود، چون خودم همیشه می‌گفتم "جهان باز نیست". این بدترین راه برای توصیف یک چیز است، بگوئید چه چیزی نیست. بهتر است یک تصویر خوب ارائه دهید. برای مردم درک آن دشوار بود، میخواستم به آن‌ها بگویم روی چیزی کار کنید که ممکن است دیده نشود و متقاعد کردن افراد برای اینکار واقعاً سخت است. "سخت روی این کار کنید و 50 درصد بازیکنان ممکن است هیچوقت آن را نبینند." به نظر من ایرادی ندارد، چون 50 درصد بقیه ممکن است به دیگران بگویند، "اینو پیدا کردی؟ عمراً، باید بری اینجا تا بتونی اونو ببینی؟

تجربه‌ی من با Zelda به همین شکل بود. با بقیه‌ی بچه‌ها در مدرسه حرف می‌زدم و یه دفعه‌ای می‌فهمیدم اگر یک بمب کنار این دیوار بگذارید میتوانید آن راز را پیدا کنید. آن حس به اشتراک گذاشتن تجربه، احساس اینکه این چیزها را در دنیای بازی کشف می‌کنید، خیلی مهم است. ولی هزینه‌ی ورود به دنیای open world، سیستم جدید اطمینان از سودآوری و کنترل قلمرو... بین گزینه‌های ما نبود."

در آخر، دوست دارید ببینید کوری بارلاگ و تیم او در Santa Monica برای عنوان بعدی God of War سراغ نسخه‌ی کاملاً جهان باز بروند یا باید با فرمول تثبیت شده‌ی همین بازی ادامه بدهند؟

نوشته شده در: 18 دي 1397
دسته: مطلب متفرقه، God Of War
این ویدئوها رو دیده‌اید؟
  • God of War
  • God of War
  • God of War - PGW 2017 Trailer
 
گیم آموز
 
 
ثبت دیدگاه
 
جهت ثبت دیدگاه، باید وارد شوید!
 

وظیفه امثال تو پیشرفت گیم پلی سبک هک اند اسلشه ، همون بالا بردن دقت مبارزه با صلاح سرد و بعد از اون ایجاد داستانی که اساسین و اینجور بازیا با هزاران نفر هم نمتونن حتی بهش نزدیک بشن ، نیازی به جهان باز نداری گل من
یوبیسافت که حقیقتا قبول ندارم ولی راکستار تعداد نفراتش و تجربه ی بلند بالایی که در این ضمینه داره باعث شده که در این ضمینه همیشه حرف اول رو بزنه
ولی خب با این حال بازم عناوینش بعد از مدتی که خط داستانی بازی طی میشه یه مقدار یکنواخت میشه
به نظر من برای توجیه نسبت راکستار به Open World ، استفاده کردن از عبارت باتجربه درست نیست!
درباره ی این رابطه به قول معروف میشه گفت ( لب بود که دندون اومد ) !
یعنی راکستار رسما پدر معنوی این سبک محسوب میشه و حتی اگه بگیم ( راکستار تو این سبک بسیار باتجربه ست ) حق مطلب رو ادا نکردیم !
اتفاقا یوبی سافت دست کمی از راک نداره منتها راک 8 سال یبار 1 دونه بازی میده
یوبی سافت هر سال حداقل 3 تا بازی اپن ورد عالی داره !
طبیعیه اگه یوبی سافتم 8 سال وقت بذاره میتونه شاهکار بده!!! بلعکسشم هست راک استار ممکنه نتونه تو 1 سال 3 تا بازی اپن ورد موفق بده...
کلا همیشه از چند بعد نگاه کنید به قضیه
مشاهده 2 پاسخ دیگر
ی گله ازاین عنوان فوق العاده فقط دارم اونم فیزیک زره کریتوسه که از کریتوس رد میشه و افکت آب بجز تو آلفهایم
فک کنم ده بار تمومش کردم=)
Horizon Zero Dawn
Death Stranding
Ghost of Tsushima
Infamous
Spider-Man
و ...
Rockstar یه چیزی ولی آخه چرا ubisoft
خیلی وقته بازی open world موفق نداده
assassin creed odyssey
اره. یه شخص با این همه تجربه نمیفهمه تو‌ میفهمی
مشاهده 1 پاسخ دیگر
درود بر بارلوگ عزیز.واقعا انسان دوستداشتنی و حرفاش هم معمولا دلنشین.امیدوارم گاد بعدی هم دستپخت خودش باش.البته بنظرم خانم امی هنینگ هم فرد لایقی واس ادامه گاد با توجه به سابقش اما بعید پیش بیاد
قبول دارم رقابت با یوبی و با اختلاف راکستار توی این سبک بازی سخته اما غیر ممکن نیست.وقتی Guerrilla Games میتونه یک چیزی بهتر از اساسین(نه همه اساسین ها)بسازه پس سانتا هم میتونه.
چه خاطر جالبی از زلدا گفت یکجورایی منم همچین خاطره ای دارم
Horizon Zero Dawn به راحتی از تمام نسخه های AC بهتره و در بدترین حالت با بهترین نسخه هاش برابری میکنه.