بازی اورجینال
فروشگاه گیفت کارت
 
خرید گیفت کارت فروشگاه نخل مارکت

God Of War مقاله

صفحه شخصی من - از شر اعداد به کلمات پناه می‌برم!
تصویر نویسنده
بهترین بازی سال 2018 از دید پردیس‌گیم

سال گیمی (واحد تقویم گیمرها) امسال، به یقین نقطه عطفی برای نسل هشتم بشمار می‌رفت، سالی که در هر ژانر شاهد تجربیات فوق‌العاده متنوع و ارزشمندی بودیم و شدتِ این کیفیت در حدی بود که حتی انتخاب نامزدها هم ساعت‌ها زمان را از تحریریه پردیس‌گیم گرفت. اکنون به خانِ هفتم می‌رسیم، بهترین بازی سالِ 2018، بخشی که بیشترین بحث و حاشیه هم مربوط به آن است.

مقدمه را بیش از این طولانی نکنیم و اکنون به معرفی برترین بازی سال 2018 از دید پردیس‌گیم و یکی از ارزشمند‌ترین تجربیات نسل هشتم می‌پردازیم.

بهترین بازی سال God of War : 2018

سید محمدرضا مجاب: «تغییرات بد به‌نظر می‌رسند؛ زیرا کنار آمدن با آنها سخت است» کوری بارلوگ ، کارگردان God of War زمانی این جمله را گفت که اعتراضات به تغییرات ساختارشکن بازی به اوج رسیده بود: هشتگ‌های Not_My_GoW و Cancel_My_Pre_Order به راه افتاده‌بود و عده‌ی قابل توجهی متعقد بودند که این دیگر یک God of War نیست؛ یک بازی کاملا جدید است. ‌ تغییر دنیای بازی، تغییر دوربین، حذف QTE، حذف مینی‌گیم‌ها، و حتی تغییر ظاهر و سلاح کریتوس برخی از هواداران را وادار کرد که مستقیما به بارلوگ بگویند: «تو کریتوس را نابود کرده‌ای!» . جالب اینجاست که این دید منفی صرفا به برخی از مخاطبان بازی ختم نمیشد. بارلوگ درباره‌ی اولین باری که یوشیدا (رئیس استودیوهای سونی) برای تجربه‌ی God of War به استودیو سانتامونیکا آمد می‌گوید: «همه‌چیز حس بدی داشت. او داشت بازی می‌کرد، شانه‌هایش را بالا داده بود، سرش یک کوچولو می‌لرزید. یه‌جورایی فقط سرش را تکان داد و از در خارج شد... هیچوقت به من نگفت چه حسی داشته. بعدها به یکی از دوستانم گفت: اوه، رویGod of War  کار میکنی؟ باید بگم، اون روزی بازی رو انجام دادم. وحشت کردم! »

اما هم‌اکنون، اعضای استودیو سانتامونیکا می‌توانند بنشینند و با لبخند این واکنش‌ها را مرور کنند. GoW جدید نه تنها بهترین بازی سال 2018، بلکه یکی از برترین عناوین این نسل است؛ کمتر تجربه‌ی اکشن/ادونچری قادر است گیم پلی 30 تا 40 ساعته (حتی بیشتر!) ارائه دهد و لحظه‌ای خسته کننده نشود. و کمتر عنوانی می‌تواند با جلوه‌های بصری خیره‌کننده‌اش به یکی از پرچمداران صنعت گیم تبدیل شود. نسخه‌ی جدید GoW مملو از لحظات ماندگار است؛ ماجراجویی حماسی کریتوس و آترئوس، گشت و گذار در دنیای رنگارنگ الف ها، نگاه خیره‌ی World Serpent در افق، فشردن R3 و L3 و تبدیل شدن به نیرویی توقف ناپذیر، و صدالبته دست و پنچه نرم کردن با آن «غریبه» مرموز، به این سادگی از یادها نخواهد رفت.

علیرضا دادگر:  از زمان معرفی God of War در E3 2016 تا لحظه انتشار بازی هیچ کس نمی‌توانست دقیقا تضمین کند که قرار است چه بر سر این فرنچایز آید. این سوال و شبهه برایمان مطرح بود که آیا تغییرات گسترده باعث خواهد شد که این فرنچایز به زانو درآید یا مسیری جدید برای شکوفایی آن رقم بخورد؟ این شک و دل مشغولی حتی برای سرسخت‌ترین و خوشبین‌ترین طرفداران استودیو Santa Monica نیز اجتناب‌ناپذیر بود. اما با عرضه موفقیت آمیز بازی همه چیز روشن شد. تغییرات نه تنها به هویت فرنچایز ضربه‌ای وارد نکرد، بلکه عامل حیات و زمینه‌ساز افق‌های روشن آن در آینده شد. شاید بهتر است به جای واژه‌ی "تغییر" از "تکامل" استفاده کنیم. تکاملی که المان‌های آشنای فرنچایز را به سطوح و استانداردهای بالاتری ارتقاء داده است؛ به ویژه تغییرات اساسی در 3 مقوله شخصیت پردازی، کارگردانی و گیمپلی.

Santa Monica پس از 14 سال کریتوس را به چنان درجه‌ای از پختگی رسانیده است که در معدود فرنچایزهایی می‌توانیم چنین شخصیت‌هایی با این سطح از تکامل ببینیم. و یادمان نرود این پختگی ماحصل نتیجه اخلاقی است که از داستان تریلوژی و نسخه‌های قبلی دریافت شده است. علاوه بر کریتوس، نقش موثر آتریوس و کاراکترهای فرعی دیگر از جمله ممیر، فریا، یورمونگاند، براک، سیندری و ... نیز به طرزی ماهرانه در روایت داستان پیاده‌سازی شده است. به خصوص آتریوس که یکی از عوامل اصلی تغییر نگرش‌ها و انگیزه‌های کریتوس به شمار می‌رود و خب نباید این نکته را نادیده گرفت که Santa Monica توانسته پتانسیل‌های بالقوه آتریوس را به شیوه‌ای بی نقص در عناصر گیمپلی و روایی - داستانی به فعلیت برساند. علاوه بر این از بُعد کارگردانی باید به خاطر خلق صحنه‌های حماسی و تاثیرگذار بازی به "کوری بارلاگ" تبریک گفت چرا که با ایده‌های نواورانه خود مِن جمله رهایی از دوربین ایزومتریک و ایده جالب دوربین تک شات بازی و یکپارچه سازی میان‌پرده‌های داستانی با گیمپلی توانست تجربه سینماتیک فوق العاده‌ای را رقم بزند. پوئن مثبت دیگر God of War تغییرات گیمپلی و مبارزات لذت‌بخش آن است؛ God of War نه تنها برای این فرنچایز، بلکه برای تمام بازی‌های اکشن ماجراجویی که از المان‌های Hack an' Slash و RPG برخوردارند، الهام بخش شیوه‌ای نوین از سبک مبارزاتی است که ترکیبی عمیق از عناصر موجود بین این سبک‌ها را بوجود می‌آورد. و این هنر طراحان گیمپلی در Santa Monica را نشان می‌دهد که تنها با دو سلاح و ضربات نزدیک، می‌توان چنان تنوعی از کامبوها و Runicها بوجود آورد که در طول 40 ساعت بازی کردن مستمر هم از آن خسته نخواهید شد. و خب این را مد نظر داشته باشید که God of War از نظر غنای محتوا نیز بسیار عالی عمل کرده است و فارغ از اینکه با یک عنوان خطی داستان محور طرفیم، اما محتوای بازی و ماموریت‌های فرعی می‌تواند بالغ بر 40 ساعت شما را در خود غرق کند؛ و مطمئن باشید که این سطح از محتوای تک نفره را بعید است بتوانیم در یک بازی خطی داستانی دیگر پیدا کنیم.

با این اوصاف God of War نه تنها شایستگی کسب لقب "بهترین بازی سال" را دارد، بلکه می‌توان با قطعیت گفت یکی از شجاعانه‌ترین عناوین نسل هشتم نیز هست. تغییرات و تکامل God of War، زیربنا و قالبی مشخص برای آینده‌ی این سری خلق کرده که به راحتی می‌توان تا چندین نسخه دیگر را هم بر پایه همین فنداسیون بنا کرد. کاری که "کوری بارلاگ" و Santa Monica با بازتعریف God of War انجام دادند، می تواند الگو و سرمشقی باشد برای سازندگان بازی‌های بلاک باستر پوچی که ذره‌ای نوآوری و ریسک در آن‌ها وجود ندارد و هر ساله با پوسته‌های جدید به مخاطب خورانده می‌شوند.

نقد و بررسی بازی God of War

آرشیو مطالب بهترین‌های 2018 از دید پردیس‌گیم

 برترین بازی‌های سال 2018 از دید پردیس‌گیم

نوشته شده در: 1 بهمن 1397
دسته: مقاله، God Of War
این ویدئوها رو دیده‌اید؟
  • God of War
  • دانلود تریلر یک سالگی عرضه‌ی God of War
  • God of War
 
 
 
ثبت دیدگاه
 
جهت ثبت دیدگاه باید سه روز از ثبت نام شما گذشته باشد.
 

تبریک گوتی پردیس گیم هم توی goty pick's ثبت شد
درود بر تمامی دوستان و اعضای پردیس گیم.. من تا حالا اخبار و نظرات رو دنبال می کردم اما حالا عضو شدم
اما در مورد بازی سال .. قطعا انتخاب من هم گاد هست و اون رو بیشتر از سایر عناوین لایق میدونم.. دلیل هاشم خود شما به خوبی بیان کردید که دیگه حرفی نمونه
قبل از گیم آواردز و مشخص شدن بیگ وینر ، اصلا و ابدا فکر نمیکردم که گاد گوتی و بیگ وینر بشه .. دلیلش هم این بود که همه جا بی خود و بی جهت رد دد ۲ رو بزرگ‌ میکردن و میگفتن گاد نمیتونه در سطح عناوین راکستار ظاهر شه. البته خودم از همون ابتدا طرفدار گاد بودم و اون رو لایق میدونستم ولی خب به دلیل محبوبیت زیاد رد دد و سابقه ی راکستار در کسب گوتی دیگه برام غیر ممکن شده بود که تصور کنم گاد بتونه چنین مدلی راکستار رو شکست بده . و حالا هم از این موضوع خیلی خرسندم ، چون میدونم که حق کوری بارلوگ ریسک پذیر و سانتامونیکای خلاق بود که عنوان شاهکارشون به چنین موفقیتی دست یابه و تاریخ سازی کنه.. و بدون شک گاد ۲۰۱۸ برای من جزو برترین عناوین طول زندگیم هست و تا ابد خاطرش فراموش نخواهد شد
خوش اومدی داداش
ادرس رو دست اومدی !!!
خوش اومدی
مشاهده 1 پاسخ دیگر
جزو افتخاراتم اینه که از لحظه رونمایی بازی یه ذره هم شک نداشتم به موفقیتش
اصلا خوشحال بودم از تغییرات. مطمئن بودم که اگه همون شکل قبل باشه قطعا با سر میخوره زمین
مبارزاتش هم که هیچی دیگه واقعا جای بحث نمیذاره. بازی تموم هم شده بود برای خودم میچرخیدم به در و دیوار کمبو میزدم عشق میکردم
کاش بقیه تیم پردیس گیم هم در مورد بهترین بازی سالشون چند کلام حرف میزدن چون دوست داشتم بدونم نظر بقیه اعضا مثل اقای رزمجویی و سنپای عزیز دل.دی.اقای رجبی چیه.البته حرفای اقای مجاب کافی بود واسه اینکه چرا گاد بازی لایقتری واسه بهترین بازی سال.قشنگ معلوم اگه اقای مجاب و دادگر ترشی نخورن یک چیزی میشن.دی..امیدوارم توی gotypicks ثبت بش.
به امید موفقیت بازیهای دوستداشتنی DMC V و Sekiro و انتشار The Last Of Us Part 2 در سال 2019 و سالی خوب برای همه گیمرای جهان(واسه مردم ایران که باس زانو زد جلوی خدا با حرف نمیشه .دی)
پردیس گیم سایت خاصی طوریکه که اگه GRIS را به عنوان بهترین بازی سال انتخاب میکرد تعجب نمیکردم و شایدم اعتراضیم نمیکردم همینطورکه سالهای قبل نکردم(درستکه زلدا بازی لایقتری بود ولی خداییش پرسونا هم بازی فوق العاده و لایقی بود).سایتی که نه میشه گفت سونی فن و نه مایکروفن.تحت تاثیر جو نیست و رک پوسکنده حرفش را میزنه حالا میخواد بازی مقابل یکی از شاهکارهای سونی باش یا یکبازی مولتی پلتفرم پرطرفدار(انچارتد4 .دی.ولی بی شوخی نمره 8.بعد یک عده از دوستان میگن پردیس طرف سونی چون به رد دد 9 داد.دی)
نه مثل گیمفاست که هر سال یک رو داره و نه مثل زومجی که کینه از نوع ببری به بازیهای سونی داره(مثلا با گرفتن ایرادات تخمی تخیلی به گاد نمره کامل ندادن اما بعد که میفهمن اشتب کردن میکننش بهترین اکشن ماجراجویی سال به جای رد دد نمره کامل).
بیشتر کاربراش(نه همه) که دوست دارم اسم ببرم اما نمیبرم خیلی شیک و باکلاس به بازی رقیبشون تیکه میندازن (RED DEAD هم بازی خوبیه [] )(خداییش تیکه باحالی نیست.دی.حداقل بهتر از یک بحث طولانی و الکی و ناراحت کنندس) به جای اینکه بیان مثل متاسفانه کاربرای بقیه سایتها بازی رقیبشون را چیز بکنن(سونوگرافی.دی) و بکوبنش و اخرشم که میبینن حریف حرف حق طرف مقابل نمیشن میزنن به جاده خاکی میگن تو هیچی از گیم حالیت نمیشه چون تو یک ایرانی کرک بازی که افت این صنعت(حالا مطمئنی طرف کرک بازی یا مثلا خودت نیستی(حداقل کرک بازا حق ملت خودشون را که غارت نمیکنن).واقعا ادم نمیدونه چطوری جواب این انگل زاده ها را بده.دلم واسه اون بنده خداها که وقتشون میزارن تا اونا را متقاعد کنن میسوزه.
واقعا اخرش با این حرفهای توهین امیز و بحثهای الکی میخواییم چی را عوض کنیم.گاد گوتی و بیگ وینر شد و شکی در لیاقتش نیست گرچه رد دد هم بازی لایقی بود.شک ندارم اگه رد دد گوتی میشد کوری بارلوگ جز اولین نفراتی بود که راکستار تبریک میگفت.بگذریم
بالاخره تموم شد!!!
به طرفدارای GOW تبریک میگم
امیدوارم حداقل عناوینی مثل GOW و RDR2 باعث بشن جوون های عزیز کشورم تو این شرایط سخت ، لذت کافی رو از زندگی شون ببرن و گیم بهانه ای باشه برای اینکه شاد باشن که ما الان به این شادی و روحیه در زندگی بیشتر از هرچیزی احتیاج داریم!!!
امیدوارم 2019 هم مثل امسال سال باشکوهی تو عرصه گیم باشه طوریکه مثل امسال تو همه سبک ها و برای تمام صلیغه ها یه شاهکار داشته باشیم.
یک چیزم بگم که دیگه به متاها و نقد های اینجا اهمیتی نمیدم کمتر میخوانم ....
وقتی از بازی های مثل اوردر 1886 متای 63 و گرانتریسمو اسپئر یا متای 76!!! خخخ تعریف تجلیل میشه دیگه معلومه سطح فن بازی در نویسنده ها هم کم نیست یه رد دد 3 هم 9.5 میدید!!! فن سونی ها تونم میگن رد دد 3 مرخذفه و از بازی های انگری برد هم بدتره!! و از خرید رددد 3 پشیمانن قبلا مدرکش رو تو کامنتها گذاشتم .
میدونستم که تو نویسنده ها فن سونی بیشتر هست .....
به گاف آف وار عنوان بهترین بازیرو میدید!! این از 10 دادن به گاف آف وار که به پسرش بوی میگفت!!

ولی من و خیلی های دیگه که از اواخر 2016 که رد دد3 معرفی شد منتظرش بودم و تجربه اش کردیم میدونیم که راکستار کارش از همه شرکتها چند سطح بالاتره اگه میخواید بگید که گاف آف وار شخصیتش خیلی معروفتره رد دد 3 پر است از شخصیتهای جذاب نمونه اش آرتور و Sadie Adler و اونیکه در یک دستشوی زندانی بود!! هه هه آره کل بازی رو زیر رو کردم و یک معما پیدا کردم که حلش نتونستم هنوز!!!
2 بارم تمامش کردم!! دفعه اول دقیقا 3 هفته روزی 5 .6 ساعت سرگرمش بودم!! الانم که بار دومه با حوصله و با دقت دیالوگ هاش رو میوانم و گوش میدم.... و داچ یک نامرد پسته از اونهائی که از گرانی دلار سود میبره هست!! آره همین داچ نفرت انگیر و کلی شخصست دیگه از دلایل برتری رد دد 3 به تمام بازی های نسل هست .... ولی کمی اسپویل
.
.
ولی بازی بعد جزیره و اون .... که آرتور مریض شد من بازی رو بدون هیچ فکر کردنی حدس زدم!! و همینطورم شد و اصلاپایان خوبی نبود .... با اینکه پایان باب میل من نبود ولی همینم عالی و اکشن و سنگین و تاثیر گذار بود ..... Sadie Adler وUncle جذابیت بازی ....

خلاصه یک Xbox one Black دارم و یک رد دد3 و فورزا هورزیزون 3 و4 البته هیچکدوم رو دیسکی و میلیونی نخریدم و برایم نصب کردن و با مبلغی نسبتا کمی . میگم بجای فن بازی یا اینها برای جذب فن های سونی بادمجان دور قاب چین. فعالیت بیشتر کنید نویسنده حرفه ای و جذب اسپانسر و ..... تا سایت زنده بشه به نویسنده ها تونم بگید کمتر فن بازی دربیارن مخصوصا فن های سونی !!! به گاف آف وار 10 به رد دد 3 9.5 !!! نگاه با سایتهای همسایه بندازید مثلا نوبی جی که اونجام پره از نوبهای کم سن و سال سونی!!!
اونجا به رد دد 3 10 و گاف آف وار هم 10 داده بود به فورزا هوریزون 4 هم 10 فعالیتهاشو نرو ببین در هفته 4 تا برنامه ویدئوئی دارن 3 تاش مال سینام و یکیش گیم!! روزی 5 تا 10 تا مطلب متنی منتشر میکنن!!
من که از همون E3 2016 میگفتم گاد یه شاهکار میشه
دمتون گرم همین
شجاعت میخواست حق به حق دار دادن
رد دد 3 رو بازی کردی ؟؟! اصلا یا از نظز فن بازی مینویسی؟!!

ما که خدایش داریم تو ولنتاین و سن دنیس و بلک واتر زندگی میکنیم .....
اره پسر جون گرون خریدمش
ورژن اولیه هم دارم که ریجن 1و لی پکش دوتا جا دیسک نداره
اونایی که اول کار خریدن میدونند چی میگم همون روزای اول به اسب سواریش و مدل برخوردش با درخت ایراد گرفتم که نصف ملت شاکی شدن از فیزیکش هست.
برو بذار باد بیاد رو مخم بری برات اسپویل میکنم آخر بازی رو، حال بیای ها!!
مشاهده 1 پاسخ دیگر