فروشگاه گیفت کارت
 
خرید گیفت کارت

The Walking Dead-Season Two: Episode 1-All That Remains پیش‌نمایش

صفحه شخصی من - بنده سردبیر سایت پردیس هستم، قریب 29 سال...
تصویر نویسنده
آخرین بازمانده

آثار سینما و بازتاب پرده نقره ای، به قدری بر سایر شاخه های سرگرمی، به خصوص بازی های کامپیوتری تأثیرگذار بوده كه بسیاری از سازندگان صاحب نام، قبل از آنكه خود را بازیساز بدانند، یك كارگردان به حساب می آورند و نتیجه كار آن ها طوری می شود كه از جرگه بازی ها خارج و با فیلم های سینمایی درام مقایسه می شوند. حتی بازیكنان هم از این دسته بازی ها استقبال می كنند و قضیه تا جایی بیخ پیدا می كند كه یك سناریوی تعاملی 5 قسمتی بنام The Walking Dead به عنوان برترین بازی سال در مراسم VGA 2012 معرفی می شود.

از آن گذشته، داستان سرایی در بازی های چند سال اخیر به قدری اهمیت پیدا كرده كه حتی اگر برترین عناوین روز هم فاقد عناصر داستانی باشند، چندان مورد استقبال قرار نمی گیرند و با بی اعتنایی بازیكنان مواجه می شوند. این قانون نانوشته، سال هاست كه قربانی های بسیاری می گیرد. به همین دلیل، استودیوهای بازیسازی با استخدام نویسندگان توانمند و تمركز ویژه بر داستان، سعی می كنند تا یكی از آن ها نباشند. اعضای خلاق Telltale Games از درام نویسان موفق صنعت بازیسازی به شمار می آیند كه این روزها بسیار پركار و فعال به نظر می رسند. 4 قسمت از سناریوی تعاملی جدید آن ها یعنی The Wolf Among Us باقی مانده و به تازگی خبردار شدیم که امتیاز ساخت عنوانی بر اساس كتاب پرفروش Game of Thrones را بدست آورده اند.

همچنین پروژه سومی هم در دستور كار آنان قرار دارد كه عرضه فصل دوم از سری محبوب TWD به حساب می آید. طبق اخبار و با توجه به موفقیت چشمگیر فصل اول در VGA 2012 انتظار می رفت که در نهایت از ادامه این بازی پرده برداری شود و با آنكه فاصله چندانی تا انتشار نخستین قسمت آن باقی نمانده، اطلاعات چندانی در دست نداریم. البته، در صورتی كه هنوز موفق به تجربه فصل اول نشده اید، توجه داشته باشید که متن زیر شامل مواردی هست كه داستان بازی را لو می دهند. اگر اتفاقات فصل اول را به خاطر داشته باشید، می دانید كه سازندگان این اثر از هر نوع غافلگیری و سوژه های دلخراش جهت بارور كردن درام تعاملی خود استفاده می كنند.

حتی اگر به قیمت كشته شدن شخصیت های اصلی و قهرمان داستان تمام شود. از این دست وقایع در 5 قسمت اول به وفور یافت می شوند كه اغلب، خود بازیكنان عامل اصلی اتفاقات در طول داستان به حساب می آیند، نه آن چیزی كه از قبل، توسط سازندگان در نظر گرفته شده است. در انتهای فصل اول، اتفاقات به گونه ای تلخ رقم می خورند و بسیاری از شخصیت های اصلی كه طی چند فصل ارتباط بسیار نزدیكی با بازیكنان برقرار كرده بودند، به اشكال فجیعی به كام نابودی كشانده می شوند. این فرجام تلخ، شامل حال لی اورت (Lee Everett) شخصیت اصلی هم می شود كه برای نجات جان كلمنتاین (Clementine) خود را فدا می كند.

پس از آن، یك دنباله مستقل با نام 400 Days منتشر شد كه هدفش پیوند زدن دو فصل بیان شده است. ماجرای فصل دوم، روایتگر ادامه داستان است، اما از آنجایی كه كلمنتاین بزرگ تر شده، به نظر حداقل چیزی حدود 1 سال از اتفاقات فصل قبلی گذشته و قرار نیست که داستان بلافاصله پس از سكانس پایانی و مرگ لی دنبال شود. كلمنتاین دیگر آن دختر بچه نازك نارنجی نیست و تأثیرات اتفاقات تلخ گذشته و همراهی با لی بر شخصیت وی کاملاً مشخص است. او در حالیكه حدود 8 سال بیشتر نداشت، برای نجات جان محافظ و پدرخوانده خود (لی) مجبور می شود تا یك نفر را به قتل برساند و پس از آن، با تكیه بر توانایی هایش در دنیای وحشی بازی، زنده بماند و رنج بكشد.

البته، اینكه در این مدت كلمنتاین چگونه از خطرات گریخته، مشخص نشده و در تریلر كوتاهی كه از فصل دوم پخش شده، او كاملاً تنها است. اما با توجه به حضور برخی شخصیت های گذشته همچون امید (Omid)‌ و همسرش، همچنین آخرین توصیه های لی مبنی بر پیدا كردن آخرین بازماندگان گروه به كلمنتاین، احتمال می رود كه او موفق به این كار شده باشد، اما خلاف آن هم ممکن است. با در نظر گرفتن گرینه اول كه به واقعیت نزدیك تر به نظر می رسد، كلمنتاین به تنهایی یك سال مقاوت كرده و در این مدت طولانی، اتفاقات تلخی برایش افتاده كه باعث می شود ابعاد دیگری از شخصیت او را در فصل جدید نظاره كنیم.

در ویدئو و تصاویر منتشر شده از بازی، او را در حالتی می بینیم كه یك سلاح سرد در دست دارد و البته همچنان در غم از دست دادن لی به سر می برد، زیرا مرتب عكس او را با خود حمل می كند و در اكثر مواقع، به این عكس خیره می شود. به نظر می رسد که در طول بازی، طی فلش بك هایی ناگهانی و كابوس وار، مجدداً با برخی شخصیت های قدیمی همچون لی مواجه شوید كه خود می تواند نقش بسزایی بر روایت داستان داشته باشد. از گوشه و كنار خبر می رسد که كنی (Kenny) دیگر شخصیت فصل اول نمرده باشد و باز بر سر راه كلمنتاین قرار بگیرد تا نقش موثری در تعیین سرنوشت او داشته باشد.

سازندگان هم تأكید كرده اند که تصمیمات بازیکن بر شخصیت كلمنتاین تأثیرگذار خواهند بود و ممكن است اخلاق و رفتار او در قسمت های بعدی تغییر كند. همچنین گفته شده كه برای ساخت این 5 قسمت جدید از الگوی روایی فصل اول استفاه شده، اما برخی تغییرات باعث می شوند تا كلمنتاین هر بازیكن با دیگری متفاوت باشد و هر كس بسته به نوع انتخاب های خود در طول بازی شخصیت اصلی خود را شكل بدهد. از طرفی، سازندگان وعده داده اند كه به مقدار بیشتری در ساخت فصل دوم از سریال TWD اقتباس گرفته شود و همچون گذشته، پای برخی از شخصیت های آن را به بازی باز كنند. به هر حال، با استناد بر آنچه كه از Telltale Games انتظار می رود، باید منتظر یك درام تعاملی غم انگیز دیگر باشیم كه صحنه های غافلگیرانه به وفور در آن یافت می شوند.

گیم پلی نیز همچون گذشته كار خواهد شد، اما گفته شده که تأثیر تصمیم ها، بسیار پررنگ تر از گذشته خواهد بود. به همین دلیل، باید دقت داشته باشید كه انتخاب های سرسری و عجولانه نكنید. صحنه های حساس كلید زنی (QTE) با توجه به اتفاقات مختلف، بسیار در بازی اتفاق می افتند و سهم بیشتری در فصل جدید خواهند داشت. اگر از آن دسته بازیكنان عامه پسند هستید كه مایلند نحوه پیش روی در بازی و استراتژی در گیم پلی را خود به تنهایی رقم بزنند، قطعاً TWD برای شما ساخته نشده، زیرا بیش از آنكه در حال انجام بازی باشید، باید صحنه های از پیش كارگردانی شده را تماشا كنید و صرفاً در مواقع حساس وارد عمل شوید.

از نظر گرافیكی، با همان Cel-Shaded خاص طرف هستیم و پیشرفت را به وضوح می توان در آن مشاهده كرد. باید اعتراف كنم که مدت زیادی است كه برای عرضه فصل دوم TWD لحظه شماری می كنم و طبق آنچه كه از گذشته این عنوان در خاطر دارم، انتظار می رود که فصل دوم به میزان بیشتری بازیكنان را در لحظه های دراماتیك و دشوار قرار دهد تا جایی كه گاهی اوقات در انتخاب ها عاجز شویم و در چند ثانیه نتوانیم تصمیم درست را اتخاذ كنیم. تنها چند روز تا ملاقات با Walkerهای خونخوار باقی مانده كه این روزها ردپای آنان در همه جا یافت می شود.

نویسنده: علی رضایی

 

نوشته شده در: 23 آذر 1392
دسته: پیش‌نمایش، The Walking Dead-Season Two: Episode 1-All That Remains
این ویدئوها رو دیده‌اید؟
  • The Walking Dead - Season 3
 
 
 
ثبت دیدگاه
 
جهت ثبت دیدگاه، باید وارد شوید!
 

یه روزی دنیا اینجوری میشه
چه ادمای دیونه ای اینجا پیدا میشه.دفعه قبل هم که هنوز والکینگ دید قسمت پنجمش توی شهرمون نیومده بود اومدم اینجا که نقدشو بخونم یه ادم خر اخر داستان رو گفته بود.یعنی گه زد تو بازی.الانم اقا اومده میگه قبلیا رو بازی نکردم نشسته سیسون 2 رو بازی کرده.
خوب شد فهمیدی این بازی قشنگه و بهمون خبر دادی avatar2
تا میتونید بزنید تو ذوق بقیه و خودتون
man bazish ro to canada gereftam.hanoz b khobiye shomareh 1 dastan hast :)
 
 
بابا عجب بازی بود ، دیشب دانلود کردم ینی تا 4 صب منو چسبونده بود به خودش کلا خیلی وقت بود ترس رو تو بازیا حس نکرده بودم اما این بازی منو به آرزوم رسوند الان فصل اول رو گذاشتم دانلود ، فصل یک رو بازی نکردم باید خیلی باحال باشه تا 12 تمومه
اپیزود 2 کی عرضه میشه؟ ممنون میشم اگه جواب بدین
 
من عاااشق این بازیم 
 
srt2011 ، امروز صبح فصل دوم ، قسمت اول را دانلود کردم...
وقتی که سیو فصل قبل را نداشته باشی خودش با داستان پیش فرض خود بازی شروع میشه و هیچ مشکلی هم نداره
فقط بهت توصیه میکنم سریعا قسمت اول از فصل دوم را بازی کنی که معرکه بود !!!
دوستان یه سوال دارم ...
 
من دیشب که متنو دیدم ؛ رفتم فایلامو گشتم دیدم سیو های فصل 1 رو پاک کردم ...
 
فصل  2 که بیاد باید چی کار کنم ؟
 
خودش یه داستان نسازه !!
زودتر بیا دیگه
واقعا من بی صبرانه منتظر این فصل بازیم و امیدوارم که این فصلش مثل فصل قبل بترکونه و بهترین بازی سال بشه.. من یکی از طرفدارای پر و پا قرص این بازیم