فروشگاه گیفت کارت
 
خرید گیفت کارت
خالق Shadow of the Colossus در ابتدا به خاطر پول به بازی‌سازی روی آورد


خالق Ico و Shadow of the Colossus آقای فومیتو اودا می‌گوید در ابتدا به این دلیل که فکر می‌کرده نمی‌تواند از طریق علاقه اول خود کسب درآمد کند، به بازی‌سازی روی آورده است.

اودا در مصاحبه با Reboot Develop اعتراف کرده که در ابتدا قصد داشته هنرمند شود و اینطور فکر می‌کرده که تنها چند سال را صرف بازی‌سازی کرده و پس از آن به سراغ علاقه اصلی خود خواهد رفت.

به گزارش پردیس گیم و به نقل از VG247، در ترجمه این مصاحبه در مورد این بحث چنین توضیح داده شده است: "آقای اودا شخصا هرگز قرار نبوده که بازی‌ساز شود. او بعنوان یک نوجوان به بازی کردن علاقه داشته اما در نظر داشته که به دنیای هنر ورود کند. وقتی که از دانشگاه فارغ التحصیل می‌شود، با خود می‌گوید "نمی‌دونم تو این راه پولی هم هست یا نه. مطمئن نیستم که کار کردن تو زمینه هنر یه رویای واقع بینانه باشه"".

"او در ذهن خود دائما به این فکر می‌کرده که تنها چند سال در صنعت بازی‌سازی فعالیت خواهد داشت."

اودا فکر می‌کرده که اولین کارش در بازی‌سازی، آخرین فعالیتش در این صنعت خواهد بود به همین دلیل در نظر او چیزی برای از دست دادن وجود نداشته و همین مسئله باعث می‌شده که در سبک طراحی بازی‌ها همواره با ریسک عمل کنه و گزینه های مختلفی را امتحان می‌کرده.

او همواره این را در نظر داشته که عنوانی که می‌سازد، احتمالا آخرین کار در بازی‌سازی خواهد بود و همین رویکرد آزمایشی در نهایت به عرضه تعدادی از به یادماندنی‌ترین عناوین انحصاری PlayStation یعنی Ico ،Shadow of the Colossus و The Last Guardian منتهی می‌شود.

اودا پنج سال قبل اعلام کرد که در ادامه زندگی خود نیز به بازی‌سازی خواهد پرداخت و با این حقیقت کنار آمده است.

نوشته شده در: 22 فروردين 1398
دسته: مطلب متفرقه
این ویدئوها رو دیده‌اید؟
  • Shadow of the Colossus
  • Shadow of the Colossus - Developer Commentary
  • دانلود موسیقی متن بازی Shadow of the Colossus Remake
 
 
 
ثبت دیدگاه
 
جهت ثبت دیدگاه باید سه روز از ثبت نام شما گذشته باشد.
 

اصن کسی ک یه دونه فقط یه دونه از این بازیارو بازی کنه یعنی اگ عاشق سبک بازیاش نشد بیایین هر فوشی میخوایین ب من بدین لاامصب هنرو جور میکنه تو مغز ادم ک بعد از بازیای اودا دیگ اون بازی هنریا و احساسیا به چشمت نمیان
و امدو هنر را طوری دیگر روایت کرد
هنر هشتم
رسما بازی هاش هنر مطلقن
به این میگن هنرمند
Last guardian اگر در زمان خودش و دوره ی Ps3 عرضه میشد میتونست باز خورد خییییلی بهتری داشته باشه ولی جدای از این Shadow of the colossus یک شاهکارهنری تاریخی و از ماندگار ترین و بهترین و خاطره انگیز ترین عناوین دنیای گیم شد و همیشه جاودان باقی میمونه . امیدوارم هر نسل شاهد ریمیکش باشیم
به نظرم Aguro دوست داشتنی ترین و با وفا ترین همراه دنیای گیم بود