بازی اورجینال
فروشگاه گیفت کارت
 
خرید گیفت کارت فروشگاه نخل مارکت
راهنمای بازی Sekiro: Shadows Die Twice؛ قسمت سوم

در سومین قسمت از راهنمای بازی Sekiro: Shadows Die Twice به بررسی مناطق Abandoned Dungeon و Senpou Temple, Mt. Kongo و همچنین Ashina Depths خواهیم پرداخت. با پردیس گیم همراه باشید.

راهنمای بازی Sekiro: Shadows Die Twice؛ قسمت سوم

به Ashina Castle Idol بروید و سپس با پیرزنی که برروی پل نشسته صحبت کنید. بعد از آنکه دیدید آن زن به کجا اشاره می‌کند، باید با استفاده از ابزار قلاب خود به آنجا برسید. دو نفر از دشمنان در آنجا هستند که می‌توانید حرف‌های‌شان را بشنوید. از آن‌ها گذر کنید و با استفاده از قلاب به بالای در بپرید تا با دشمن عظیم‌الجثه‌ای که می‌بینید مواجه شوید. کشتن او اختیاری است و اگر مایل نباشید، می‌توانید فرار کنید تا به Abandoned Dungeon Entrance برسید.

راهنمای بازی Sekiro: Shadows Die Twice؛ قسمت اول

راهنمای بازی Sekiro: Shadows Die Twice؛ قسمت دوم

راهنمای بازی Sekiro: Shadows Die Twice؛ قسمت سوم

بخش Abandoned Dungeon یک منطقه بسیار کوچکی است که نقش تونل اتصالی به Senpou Temple, Mt. Kongo را دارد. مسیر آن هم کاملا مستقیم و سرراست است. به سراغ Underground Waterway Idol بعدی بروید و تا رسیدن به آخر غار به شنا بپردازید تا به یک آسانسور برسید. از این آسانسور برای رفتن به منطقه Senpou Temple استفاده کنید. این کار ما را در مسیر داستانی بعدی قرار می‌دهد پس باید همین راه را پیش بگیرید.

برای رسیدن به Bottomless Hole idol باید برگردیم و یک مسیر کاملا متفاوت را پیش بگیریم. می‌توانید این کار را بعد از تمام شدن کارتان در Senpou Temple انجام دهید.

از Ashina Reservoir idol، برروی شاخه‌ درخت سمت چپ بروید تا به دو دشمن که یکی اسلحه دارد و دیگری طبلی برای خبر کردن سایر دشمنان، برسید. طبل‌زن را بکشید و به پشت او بروید و با نگاه به راست، یک شاخه درخت دیگر را خواهید دید که باید برروی آن بپرید. سپس یک چاه قدیمی می‌بینید که مینی باس Lone Shadow Longswordman در آنجا حضور دارد. در قسمت قبلی توضیح دادیم که چگونه آن را شکست دهید. پس از شکست دادن این باس، می‌توانید ادامه همان مسیر را پیش بگیرید و به یک غار بسیار تاریکی برسید که در آنجا Bottomless Hole idol وجود دارد.

این یک مسیر داستانی برای بعد است. در این بخش شما همچنین با مینی باس Headless دیگری مواجه خواهید شد که می‌توان با Divine Confetti و Pacifying Agent آن را شکست داد اما باید این کار را مدتی بعد که در سطح بالاتری هستید انجام دهید. ادامه مسیر از Bottomless Hole idol شما را به صخره‌ای می‌رساند که یک پیرزن در حال عبادت کردن است. پایین پریدن در پرتگاهی که روبه‌روی وی قرار دارد، به شما اجازه قلاب روی صخره‌ها را می‌دهد تا به منطقه Ashina Depths برسید. دوباره می‌گوییم که این مسیر برای بعد در نظر گرفته شده و فعلا باید Senpou Temple, Mt. Kongo را تکمیل کنیم.

از  Senpou Temple, Mt. Kongo idol به پایین رفته و مسیر خود را در جنگل پیش ببرید. طی مدتی کوتاه به معبدی می‌رسید که نمی‌توانید وارد دروازه آن شوید اما به جای این کار می‌توانید به یک تخته چوبی قلاب گرفته و وارد راهی که برروی سقف قرار دارد شوید پس به یاد داشته باشید وقتی به این بن‌بست رسیدید، فقط به بالا نگاه کنید و خواهید دید. این کار را انجام دهید و در داخل معبد تعدادی راهبان در حال عبادت و یک Gourd Seed می‌بینید.

بعد از این کار، به پنجره‌ای که در سمت چپ اتاق وجود دارد رفته و به بیرون بپرید تا با دشمنان و پل شکسته‌ای مواجه شوید. در صورت تمایل می‌توانید فرار کنید و به سمت چپ پل بروید و با قلاب‌گیری برروی یک شاخه درخت به Shugendo Idol برسید.

اکنون به قلاب‌ها ادامه داده تا به پل دیگری برسید که یک مینی‌باس دیگر به نام Armored Warrior در آن حضور دارد. کشتن این مینی باس چندان سخت نیست و روش خاصی نمی‌خواهد اما نمی‌توان به او آسیب فیزیکی وارد کنید بنابراین باید Postureاش را با دفع ضرباتش بشکنید و سپس او را به پایین بیندازید. سعی کنید کاری کنید تا به محیط اطراف ضربه بزند تا محلی برای پرتابش بیابید. Temple Grounds Idol درست بعد از این مبارزه در انتظار شماست.

بعد از Temple Grounds idol مسیر خود را ادامه داده تا با یک مینی‌باس دیگر به نام Long-arm Gentipede Sen’un روبه‌رو شوید. ابتدا روی تخته‌های چوبی روی سقف بمانید و دشمنان کوچک‌تر را بکشید و سپس از بالا به سمت این باس بپرید تا به‌صورت مخفیانه، یکی از بارهای سلامتی آن را بگیرید.

برای کشتن این باس، نیاز است تا ضرباتش را به‌خوبی دفع کنید تا Postureاش را بشکنید. دکمه‌های دفاع در پلتفرمی که با آن بازی می‌کنید را هنگامی که قصد ضربه زدن دارد پشت سر هم بزنید تا ضربات سریع و پشت سر هم این مینی باس را دفع کنید. دفع دو مرحله از ضربات او و زدن چند ضربه به آن، به راحتی Postureاش را می‌شکند. گزینه دیگر هم این است که به بالا قلاب کرده و سریع به پایین بپرید تا ضربات تکی به آن بزنید.

بعد از بالا رفتن از کوهستان به راه‌پله‌ها و معبدی در بالا می‌رسید. شما می‌توانستید پیش از این وارد معبد شوید اما بدون صحبت با Kuro و Isshin در منطقه Ashina Castle، نمی‌توانستید با آن مجسمه تعاملی داشته باشید. هنگام تعامل با این مجسمه، با باس اصلی بعدی یعنی Folding Screen Monkeys مبارزه خواهید کرد.

برای شکست این باس، باید 4 میمون را بکشید و این کار را با استفاده از بهره‌گیری از نقطه ضعف‌های هر کدام از آن‌ها که شامل بینایی، شنیداری یا هردو می‌شود. ویدیوی زیر را مشاهده کنید تا ببینید چگونه این کار را سریع و آسان انجام دهید.

هنگامی که میمون‌ها را شکست دادید، به Inner Sanctum Idol خواهید رسید و بعد از یک کات‌سین بالاخره Mortal Blade را دریافت می‌کنید که برای پیشروی در بازی لازم است. اکنون به Kuro بازگردید تا با وی صحبت کنید و حالا باید بین رفتن Ashina Depths و Sunken Valley انتخابی داشته باشید. ما ابتدا به Ashina Depths  می‌رویم.

پیش‌تر توضیح دادیم که چگونه به Ashina Depths idol بروید. هنوز هم بهتر است مینی‌باس Headless در میان راه آنجا را بیخیال شده و به جای آن از پرتگاهی که یک پیرزن روبه‌روی آن قرار دارد به پایین بپرید.

درست بعد از Ashina Depths idol وارد بخشی می‌شوید که پر از آب‌های سمی و مجسمه‌های بزرگ راهبان است. مینی‌باس Snake Eyes Shirahagi  در اینجا حضور دارد. او در گوشه سمت راست این بخش دیده می‌شود.

بهترین کار این است که با استفاده از قلاب از شاخه درختان به مجسمه‌ای که در سمت چپ آن قابل مشاهده است بپرید و سپس به‌صورت مخفیانه از پشت سر او یکی از بارهای سلامتی‌اش را بگیرید. کشتن این مینی‌باس اجباری است زیرا یک دود سفید، ادامه مسیر را بسته و فقط در صورت کشتن این مینی باس قادر به ادامه هستید. همچنین در سمت چپ همین منطقه، بعد از کشتن مینی‌باس (یا قبل از آن) می‌توانید Poison Pool idol را برای استراحت پیدا کنید.

از منطقه Poison Pool به‌طور ساده مسیر خطی درون غار را پیش بگیرید تا به Hidden Forest idol برسید. در صورتی که پیش از این Guardian Ape را شکست داده باشید، بنابراین اینجا با یک نوع دیگر از این باس مواجه خواهید شد. اگر راهنمایی ما را منظم دنبال کرده باشید و ابتدا به Ashina Depths رفته باشید، این باس‌ها اینجا نخواهند بود اما بعدا که شکست‌شان داده باشید، در این بخش دوباره حاضر می‌شوند.

از Hidden Forest idol برروی شاخه‌های درخت بپرید. تعدادی مرغ به شما حمله می‌کنند. زیر درختان همچنین یک مینی‌باس headless دیگر حضور دارد که فعلا به این راحتی‌ها نمی‌توان با آن مبارزه کرد پس برای زمانی دیگر او را در نظر بگیرید. به جای آن، فقط به همین مسیر روی شاخه درختان ادامه دهید تا به منطقه‌ای پر از مه برسید که سربازان شبح‌مانند در آن حضور دارند. صدای فلوت شخصی هم از درون معبد شنیده می‌شود.

در سمت چپ این منطقه مه‌آلود می‌توان برروی یک شاخه درخت قلاب گرفت. بهترین توضیح برای چگونگی دیدن این شاخه، این است که در زیر یک درخت، 3 آیتم قابل برداشت در کنار یکدیگر قرار دارند. به آنجا بروید و با نگاه به بالا، شاخه‌ای که می‌توان برروی آن قلاب گرفت را ببینید.

سپس با مینی باس Tokujiro the Glutton روبه‌رو می‌شوید (ویدیوی زیر نحوه رسیدن به آنجا را نشان می‌دهد) که تعدادی میمون هم در کنار او حضور دارند و باید ابتدا آن‌ها را از میان بردارید سپس مسیری که آمدید را برگردید تا این مینی باس شما را گم کند. اکنون بازگردید و برروی شاخه سمت راست قلاب گرفته تا به‌راحتی او را به‌صورت مخفیانه از میان بردارید. این دقیقا همان باس Juzou the Drunkard با همان حرکاتش است.

سپس به مسیر خود ادامه دهید تا بالاخره راهی برای وارد شدن به آن ساختمان را پیدا کنید. برروی سقف این ساختمان، یک سوراخ ایجاد شده که می‌توانید از این طریق واردش شوید. در اینجا با مینی باس Mist Noble روبه‌رو خواهید شد که احتمالا راحت‌ترین مینی باس کل بازی است و با کشتن او مه این منطقه از بین می‌رود. در ویدیوی زیر می‌بینید که چگونه به آن برسید. اکنون از مسیری که ایجاد شده برای پیشروی خود استفاده کرده تا به Mibu Village idol برسید.

بعد از Mibu Village idol، وارد روستایی می‌شود که دشمنان کوتاه‌قامت و ضعیفی در آن حضور دارند. این منطقه برای به‌دست آوردن XP و پول بسیار ایده‌آل است زیرا دشمنان آن هر بار که آن‌ها را بکشید، زنده می‌شوند. همچنین Skill مربوط به Whirlwind Slash Combat Art یک گروه کامل آن‌ها را از بین می‌برد. با پیشروی در این روستا، به یک درختی با برگ‌های سفید می‌رسید. فقط یک درخت با برگ‌های سفید در این روستا وجود دارد و پشت آن هم یک Gourd Seed خواهید یافت. یک دشمن عظیم‌الجثه هم در این منطقه حضور دارد که می‌توانید آن را بکشید یا فرار کنید تا به Water Mill idol برسید.

بعد از این Idol، زنی را خواهید دید که در حال ساز زدن است. اگر با او صحبت کنید یا اهمیتی به او ندهید و مسیر خود را پیش بگیرید، در هر صورت به شما حمله‌ور خواهد شد که مینی‌باس O’rin of the Water است. اگر تمایل نداشته باشید، می‌توانید بیخیال شده و به راحتی از دست او فرار کنید. برای کشتن این مینی‌باس هم بیشتر باید منتظر بمانید تا حمله کند و ضرباتش را دفع کنید و در این میان چند ضربه هم بزنید.

بعد از O’rin of the Water مسیر خود را ادامه داده و با گذر از پل، تعداد زیادی از دشمنان را می‌بینید که جلوی درب یک معبد ایستاده‌اند. آن‌ها را از میان بردارید و سپس در سمت چپ این معبد، می‌بینید که یک سوراخ وجود دارد که باید به‌صورت نشسته وارد آن شوید تا آیتم‌های درون این ساختمان را بردارید. حالا خارج شوید و مسیری که در سمت چپ وجود دارد را ادامه دهید تا با باس Corrupted Monk روبه‌رو شوید.

همچنین در سمت راست آن پل هم که از آن رد شدید، یک صندوق و تعدادی آیتم برای برداشتن وجود دارند.

او بسیار قوی است اما فقط یک بار سلامتی دارد و در کل مبارزه فقط از یک روش مبارزه استفاده می‌کند. یک راه آسان برای شکست این باس، استفاده از Skillهای Mortal Draw Combat Art است زیرا ضربات این Skill قابل دفع نیست و آسیب وارد می‌کند. شما این Skillها را به‌طور خودکار بعد از صحبت با Divine Child در پایان منطقه  Senpou Temple, Mt. Kongo به‌دست خواهید آورد (بعد از کشتن باس Folding Screen Monkeys).

اگر حرفه‌ای باشید، ما به شما پیشنهاد می‌کنیم که در نزدیک این باس بمانید و ضرباتش را دفع کنید و چند ضربه بزنید و دوباره همین روند را تکرار کنید. در غیر این صورت، بهتر است از این باس فاصله بگیرید و سعی کنید او ضربات پرشی خود را بزند و با جاخالی دادن آن‌ها، چند ضربه به او وارد کنید و همین روند را تا آخر پیش بگیرید.

بعد از شکست Corrupted Monk، به غار پشت سر او رفته تا آیتم درون آنجا را بردارید که یکی از آیتم‌های درخواستی اصلی Kuro است.

راهنمای بازی Sekiro: Shadows Die Twice؛ قسمت اول

راهنمای بازی Sekiro: Shadows Die Twice؛ قسمت دوم

راهنمای بازی Sekiro: Shadows Die Twice؛ قسمت سوم

پردیس‌گیمی‌های عزیز به پایان قسمت سوم از راهنمای بازی Sekiro: Shadows Die Twice رسیدیم؛ بزودی با قسمت‌های بعدی و آموزش سایر مناطق بازی همراه شما خواهیم بود ;)

نوشته شده در: 19 ارديبهشت 1398
دسته: مطلب متفرقه، Sekiro: Shadows Die Twice
این ویدئوها رو دیده‌اید؟
  • دانلود موسیقی متن بازی Sekiro: Shadows Die Twice
  • دانلود تریلر جدید از Sekiro: Shadows Die Twice با تمرکز بر داستان و سیستم مبارزات
  • دانلود تریلر Sekiro: Shadows Die Twice
 
 
 
ثبت دیدگاه
 
جهت ثبت دیدگاه باید سه روز از ثبت نام شما گذشته باشد.
 

انصافا بازیش سخته. تقریبا تمام حریفاش رو باید با روش خاص خودش شکست بدی.بیخودی اگر هی شمشیر بزنی میمیری. راهنماها خوب کمک میکنه.
یک سوال داشتم، من بلاد بورن و بازی کردم و اصلا بازی توَضیح نمی داد که اصن هدف بازی چیه چه المان هایی داره و مثلا اون خط سبز بالا چیه و کلا خشک و خالی میرفتی وسط تا بفهمی چه کنی. میخوام بدونم این بازی هم همین شکل و سیاقه یا واسه کسی که بار اولشه قابل فهم تره؟
سکیرو با وجود اینکه نسبت به بلادبورن و دارک سولز خیلی بازی سرراست تریه و توضیحات لازم رو چه برای داستان و چه برای المان های گیم پلی ارائه میده و حتی بخش تمرینی داره، باز هم بسیار سخت تر از اون دو بازی هستش و بازیکن رو قشنگ به چالش می کشه. مخصوصا دفعه اول!
با این توصیفات تصمیم با خودتونه که بازی رو تهیه کنین یا نه
به نظر من به هیچ عنوان سخت تر نیست اتفاقا اسون تر ولی بستگی داره چجوری دارک سولز بازی میکردین .اگه سیک بازیتون دفنسیو یعنی منتظر می موندین برسی میکردین منتظر فصای خالی بودین تا اتک بزنید مطمعنا زمان سختی با سکیرو خواهید گزراند ولی اگر دارک سولز مخصوصا شماره سه رو افنوسیو بازی میکردین و به جای رول و داچ بک استپ مستقیم میرفتین سراغ پاری کردن انمی و توش خوب بودین سکیرو خیلی اسون تر میشه براتون مخصوصا اگه اوچی کاتانا می تونستین باس دارک سولز سه رو پاری کنید دقیقا ضعف به نظرم همین تو دارک سولز مخصوصا شماره سه هیچ محدودیت برای بازی نداشتی هر سبکی دوست داشتی بازی میکردی و اینکه تقریبا کل مزه فرامسافت ویر به داستان سرایی وابسته به گیم پلی حس ادونچر و لور داستان زیباترین لوتینگ موجود تو کل تاریخ بازی ها و هنچنین rpg خفن بازی بود سکیرو هیچ کدوم نداره فقط تنها نکته مثبتش اینه دیگه مثل دارک سولز نمی تونی از دست مینی باس دشمن های بازی دربری یا از زیر پاری کردن فرار کنی و اینکه نمی تونی از صبح تا شی گرایند کنی تا ملت نوش جان کنی . در کل بازی خوبی ولی به هیچ عنوان بالا تر از سری دارک سولز نیست
دوستان من بعد مکالمه با اون شینوبی که حریف تمرینی میشه برامون الان زانو زده اون نقطه قرمز ظاهر شده؟جریان چیه؟
الان چون شمشیر Mortal Blade رو داری می شه باهاش افراد نامیرا رو کشت و اونم که دیده این شمشیر رو داری ازت درخواست داره که خلاصش کنی
خدابیامرز بچه خوبی بود! خلاصش کردم
فعلا + سومم
الان هم میخوام پایان شورا رو برم ولی کورو رو خیلی دوست دارم دلم نمیاد
بهترین پایان هم به نظرم یا return بود یا پیوریفیکیشن
خطر اسپویل
والا تو ۳/۴ تا پایان کورو میمیره دیگه اصولا باید دلت بیاد
امیدوارم طاعات و عبادات همگی مورد قبول درگاه حق تعالی قرار گرفته باشه
خیلی ممنون بابت قسمت سوم منتهی ای کاش "بزودی با قسمت‌های بعدی و آموزش سایر مناطق بازی همراه شما خواهیم بود ;)"
واقعا به زودی باشه ،قسمت سوم بیش از حد طول کشید...
در ضمن ویدئوی guardian ape از وسط مبارزه باس و در فاز دوم مبارزه بود.....ری اکشنهای خیلی از گیمرها بعد از فاز اول فوق العاده دیدنیه.....حتما تو یوتیوب ببینید.....خیلیها فکر میکنن که بعد از قطع کردن سر باس کار تمومه چون جالبه که نوشته shinobi execution. هم روی صفحه میاد!.....اما بهد از چند ثانیه باس بی کله دوباره راه میافته.....تو این فاصله بعضیها که فکر میکردن باس رو کشتن و کار تمومه بعد از چند ثانیه عکس العملهای فوق العاده فان و جذابی داشتن که واقعا بعضیهاش روده بر کننده س.......ارزش،داره ببینید.
این باس Guardian Ape توی این منطقه فقط در صورتی میاد که اول توی Sunken Valley زده باشینش تا بعدش اینجا Respawn بشه. واسه همین از همون شروع مبارزه توی همین حالت هست داخل ویدیو
تو متن هم توضیح داده شده
بازی رو بدون kuros charm در نیوگیم پلاس نمیشه تموم کرد......خیلی وحشتناک و دیوانه وار میشه......کسی تموم کرده بدون این ایتم؟
اونقدرم وحشتناک نیست بعد 3 4 بار تموم کردن بازی واست راحت میشه من بعد دور سوم تقریبا همه اتکا رو میتونستم دفلکت کنم تازه من رفلکسم بده اگه من تونستم شمام میتونی
وحشتناک نیست. بدون kuros charm داخل ng++++ بازی رو تموم کردم فقط باید باس فایت ها رو حفظ باشی.
مشاهده 1 پاسخ دیگر
کسی داستان باس Armored warrior همون باسی که باید با ضربه اخر به پائین پرتابش کنیم تا بمیره رو میدونه؟ خیلی جالب و عجیبه این باس و من اصلا متوجه شخصیت و کارکتر این باس از لحاظ داستانی نشدم. اولا که ظاهرش بر خلاف سایر باسها که شرقی هستند و تم های ژاپنی تو خیلیهاشون دیده میشه ، دارای ظاهر کلاسیک قرون وسطایی و اروپایی هست مثل شوالیه ها و تا حدی من رو یاد abbys watchers در دارک سولز نسخه سوم میندازه و اینکه موقع سقوط فریاد میزنه Robert..... رابرت چه نقشس در این سرزمین و دنیای سکیرو داشته.....اگر اشتباه نکنم پسر این باس هست ولی خب چی بوده و کی بوده؟......کاش کمی هم در مورد جزئیات و اتفاقات داستانی هم مطلب داشتید.
توی دوره ای که سکیرو درش جریان داره، فقط اسپانیایی ها و پرتغالی ها اجازه ورود به ژاپن رو داشتن و این باس هم موقع پایین افتادن داد میزنه Rebertooo که نشون میده از یکی از همین دو کشور به ژاپن اومده و لباسشم همینو نشون میده. توی اون دوره فقط یک انگلیسی به اسم ویلیام آدامز (اولین سامورایی غربی که شخصیت اصلی بازی Nioh هم بود) اجازه ورود به ژاپن رو کسب کرد
یکی از ابزاری که توی بازی هست هم اسمش Robert's Firecrackers هست که یعنی رابرت سازنده این ابزار برای دست چپ سکیرو بوده و پدرش هم موقع مبارزه میگه که دنبال Sacred Waters هست تا رابرت رو نامیرا کنه و زندگی ابدی داشته باشه
مردم اون منطقه هم در حال تحقیق راجع به زندگی ابدی و جاودانگی بودن که به این روز افتادن و دیوانه شدن
اینایی که گفتم هم در حد تئوری بودن و چیزی درباره این باس ثابت نشده
مشاهده 1 پاسخ دیگر
برای Corrupted Monk میتونید از snap seed هم استفاده کنید فقط موقعی استفاده کنید که نزدیکشید چون جونش رو کم میکنه و بکم گیجش میکنه که بتونید دمیج بدید(فکر کنم تا ۳ بار میشه استفاده کرد بعدش بی کاربرد میشه) البته این آخرین باسی هست که snap seed براش کاربرد داره و جلو تر میتونید هرچقدر خواستید ازش بگیرید