فروشگاه گیفت کارت
 
خرید گیفت کارت
همکاری مارتین و FromSoftware به چه اثری ختم خواهد شد؟

هر ساله سازندگان و ناشران بزرگی در مراسم E3 دور هم جمع می‌شود تا از پروژه‌ها و عناوین در دست توسعه خود رونمایی کنند. برخی از این بازی‌ها جاه‌طلبانه هستند و برخی پروژه‌های سالانه‌ای می‌باشند که انتظارشان را داریم. از طرفی طرفداران در هفته‌ای که به این مراسم ختم می‌شود، اخبار،شایعه‌ها،لیک‌ها و گزارشات مختلفی را  می‌شنوند که تعداد بسیار زیادی از آن‌ها حقیقت دارند اما همیشه چنین نیست.T

 واکنش طرفداران و منتقدین به فصل آخر سریال Game of Thrones چند قطبی بود. طرفداران این سریال برای 8 سال - طرفداران سری رمان‌های نغمه‌های آتش و یخ برای 23 سال - منتظر پایان(فصل آخر) این اثر جذاب بودند اما در نهایت شاهد جمع بندی شتاب زده و ناامید کننده بودیم اگرچه کار بازیگران و کارگردانان قابل ستایش بود. شاید یک بازی ویدیویی جذاب از این اثر چیزی باشد که طرفداران به آن نیاز دارند.

شایعه بزرگ اخیر به این موضوع اشاره دارد که نویسنده سری رمان‌های نغمه‌های آتش و یخ، مارتین، با FromSoftware، استودیو ژاپنی‌ای که برای ساخت بازی‌هایی مانند Bloodborne،Sekiro و Dark Souls شهرت دارد، همکاری می‌کند. بر اساس این شایعه، مارتین وظیفه خلق دنیای بازی و داستان آن از هسته تا جزئیات را بر عهده دارد و از آن طرف "هیدتاکا میازاکی"، خالق عناوین ذکر شده، نیز در این پروژه دست دارد تا شاهد اثری فراموش نشدنی باشیم.

طبق گزارشات نقل شده، بازیکن در یک دنیای باز قرار خواهد گرفت و اسب سورای یکی از المان‌های مهم و ضروری آن می‌باشد. چنین چیزی می‌تواند تایید کند دنیای خلق شده برای بازی بسیار بزرگ‌تر از چیزی است که در سایر پروژه‌های FromSoftware دیده‌ایم. هسته اصلی داستانی نیز پیرو این موضوع می‌باشد که بازیکن وظیفه دارد رهبران،لردها و پادشاهان هر یک از مناطق مختلف را از بین ببرد و قدرت خاص هر یک از این رهبران را به دست بیاورد.

همچنین ما می‌دانیم که بازی با نام "GR" یا Geat Rune شناخته می‌شود و ممکن است نام آن تغییر کند. بیایید به همکاری میازاکی و مارتین فکر کنیم، چه چیزی می‌تواند در انتظار بازیکنان باشد؟

پروژه‌ Game of Thrones

6 بازی ویدیویی بر اساس دنیای Game of Thrones عرضه شده است که 4 تای آن‌ها در سبک استراتژی و بر روی دستگاه‌های موبایل در دسترس قرار دارند، یکی از دو بازی دیگر نقش آفرینی اکشن و دیگری یک عنوان ماجراجویی می‌باشد. اگر شایعات حقیقت داشته باشند و بازی جدید Game of Thrones توسط استودیو ژاپنی توسعه یابد، به طور حتم شاهد بازی متفاوت و جاه‌طلبانه‌ای خواهیم بود.

 اگر شاهد یک Game of Thrones فرام سافتویری باشیم، بازی چه شکلی به خود خواهد گرفت؟ بیایید از نقطه آغازین شروع کنیم. بازیکن می‌تواند از سرزمین وستروس شروع کند و تصمیم بگیر‌د که اولین سفر خود بر اساس قدرتی که نیاز دارد به کدام قلمرو باشد. پیشینه سرزمین‌ها،ماموریت‌های جانبی،اطلاعاتی از رهبران هر قلمرو و قدرت‌های آن‌ها می‌‌تواند از طریق شهروندان هر سرزمین در اختیار بازیکن قرار گیرد. به دنبال آن پس از از بین بردن آن لرد، قدرت یا سلاح خاص آن‌ها در اختیار بازیکن قرار خواهد گرفت.

وستروس تنها مکانی نیست که در دنیای GOT می‌شناسیم. در شرق وستروس سرزمین اِسوس قرار دارد که شامل شهرهایی مانند براووس،پنتوس و وولانتیس می‌شود. برای گسترش قابلیت‌ها،قدرت‌ها و جذابیت بازی، سفر دریایی نیز می‌تواند جزوی از آن باشد که برای رسیدن به شهرهای مذکور نیاز است. دوتراکی‌ها و مناطق بیابانی شرق اسوس نیز می‌تواند باعث تنوع شود.

حتی مکان‌های جذاب‌تری مانند سرزمین همیشه زمستانی یا فراتر از دیوار وجود دارد که می‌تواند به تنوع محیطی،تنوع دشمنان و گیمپلی کمک زیادی کند. برای این که شاهد محتویات تازه باشیم و همچنین دست کارگردان بازی باز‌تر باشد بهتر است به دوره‌ قبل از حوادث رمان برویم. همانطور که ذکر شد کشف سرزمین وایت واکرها می‌تواند فرصت‌های زیادی از نظر گیمپلی و روایت برای سازندگان فراهم کند و همچنین وجود مردگان و موجودات ترسناک و عجیب غریب مورد انتظار، چیزی است که تیم FromSoftware در آن بهترین هستند چرا که طراحی‌های آن‌ها همیشه جزئیات جذابی را به همراه داشته است.

به طور حتم یک بازی ویدیویی بی نقص از Game of Thrones می‌تواند جذاب باشد و FromSoftware گزینه‌ای مناسب می‌باشد اما چنین پروژه‌ای پروسه ساخت طولانی و پرخرجی دارد.

 

عنوانی بر اساس یکی دیگر از کارهای مارتین

 شاید پروژه در دست ساخت FromSoftware هیچ ارتباطی با دنیای Game of Thrones نداشته باشد، درحالی که مهم‌ترین و مشهورترین اثر مارتین سری رمان‌های نغمه‌های آتش و یخ است، او آثار جذاب دیگری در کارنامه خود دارد که می‌توان بازی‌های دنیای‌باز جذابی از آن‌ها خلق کرد.

دو رمان اول مارتین علمی تخیلی هستند. اولین آن‌ها که Dying of the Light نام دارد، داستان ساکنان یک سیاره سرکش را روایت می‌کند که به آرامی به مرگ خود نزدیک می‌شوند. دومین رمان نوشته شده توسط مارتین، Windhaven، روایت‌گر سیاره‌ای می‌باشد که دیگر قابل سکونت نیست و انسان‌ها باید برای بقا به سفینه‌های کلونی روی بیاورند. اگرچه ایده قلمرو‌ها و سرزمین‌های مختلف در مورد رمان اول به خوبی قابلیت اجرا شدن را ندارد اما در رابطه با اثر دوم مارتین می‌توان چنین ایده‌ای را اجرا کرد به گونه‌ای که جزیره‌های مختلف Windhaven نقش سرزمین‌ها را ایفا کنند.

سومین و چهارمین رمان مارتین که به دنبال موفقیت نغمه‌های آتش و یخ نوشته شده‌اند، هر دو در ژانر فانتزی قرار دارند. اگرچه او در ژانر عملی تخیلی و ترس نیز موفق بوده اما واضح است که آثار فانتزی او از محبوبیت بیشتری برخوردارند. از طرفی FromSoftware یکی از استادان خلق دنیا‌های فانتزی و جذاب است به طور حتم همکاری این دو در چنین ژانری می‌تواند خروجی بسیار خوبی داشته باشد.

پروژه‌ای کاملا تازه و متفاوت ...

برخی شایعات پیرامون پروژه جدید FromSoftware ادعا می‌کنند بازی جدید این استودیو از اساطیر اسکاندیناوی الهام گرفته شده است، البته منبع این شایعه کاملا ناشناس و غیرقابل اعتماد به شما می‌رود. در سال‌های اخیر شاهد بازی‌های مختلفی بوده‌ایم که از اساطیر نورس الهام گرفته‌اند. God of War و Hellblade: Senua's Sacrifice موفق‌ترین آن‌ها بودند و از طرفی احتمالاََ Assassin's Creed بعدی نیز چنین تاثیری را پذیرفته باشد. فراتر از دیوار و وحشی‌ها در Game of Thrones مارتین شباهت زیادی به وایکینگ‌ها و نورس دارند و از طرفی برخی شخصیت‌های Dark Souls نیز بر اساس الهه اسکاندیناوی هستند، بنابراین احتمال چنین همکاری‌ای وجود دارد.

احتمال این هم وجود دارد که پروژه در دست توسعه چیزی کاملا متفاوت باشد که به صورت اشتراکی از ذهن میازاکی و مارتین خلق شده باشد. در هر صورت مدت زیادی را نباید صبر کنید، کنفرانس مایکروسافت در E3 2019 در روز دوشنبه، 9 ژوئن (20 خرداد ماه) ساعت 00:30 تا 2:30 بامداد برگزار خواهد شد و شما می‌توانید تمامی اخبار و مطالب مرتبط با آن را در پردیس گیم دنبال کنید.

نظر شما در این باره چیست؟

نویسنده و مترجم: علیرضا کریمی

نوشته شده در: 17 خرداد 1398
دسته: مطلب متفرقه، Bloodborne
این ویدئوها رو دیده‌اید؟
  • Bloodborne
  • Bloodborne
  • Bloodborne
 
 
 
ثبت دیدگاه
 
جهت ثبت دیدگاه باید سه روز از ثبت نام شما گذشته باشد.
 

من یه نگاه کلی به کامنتها انداختم اونهم فقط بخاطر اینکه تنها و تنها دنبال خبرهای مربوط به میازاکی هستم....اما با احترام باید خطاب به thelonegamer بعد از خوندن تمام کامنتها و عکس العمل ایشون و در جریان ماجرا قرار گرفتن بگم که : شما بر اساس کدوم معیار و ملاک و مبنا خودت رو و نوع نگاه خودت رو بعنوان یک معیار و ملاک قرار میدی که تشخیص بدی کدوم نظر باید حذف بشه و کدوم نظر نه؟......اصولا وقتی که کسی درک و نگاه درستی نسبت به ممیزی نداشته باشه و اوج شعور و درکش ، سلیقه شخصی و به عبارتی درک شخصی و فهم شخصی خودش باشه نتیجه میشه اینکه فضا به سمت سانسور کشیده میشه و این یعنی نقض حقوق افراد......حذف نظرات فقط یک ملاک داره و اونهم فحش و حرف رکیک و توهین مشخص و مستقیمه.....اینکه حضرتعاای تشخیص بدی فلانی با نظرش داره جو رو بهم میریزه این یعنی چی دقیقا؟....بهم ریختن جو گناهه؟....قراره تظاهرات بشه؟.....قراره براندازی بشه؟....صرف اینکه میزان پاسخها و نظرها و حساسیتها به یک کامنت یا موضوع بالا میره یعنی بهم ریختن جو و پس شما حق داری نظرات رو پاک کنی؟....شما تقصیر نداری.....تو محیطی بزرگ شدیم و رشد کردیم که بطور کاملا رسمی و سیستماتیک نظرات مخالف و منتقد و نظراتی که با نظر رسمی موافق نباشن نه تنها حذف میشن بلکه گوینده شون هم حذف! میشه.....صرف اینکه حول یک کامنت حساسیت بوجود بیاد و یعده چون خوششون نیومده! گزارش،رد کنن یعنی شما حق داری نظر یک کاربر رو پاک کنی و حذف کنی؟.....واقعیت اینه که کسانی که در یک سایت در موقهیتی قرار میگیرن که اجازه جرح و تعدیل و حذف و ممیزی بهشون داده میشه باید خیلی خیلی س،ح درک و فهم و نوع نگاه بالایی داشته باشن و به اصول اساسی حقوق کاربر اگاه باشن و احترام بذارن تا بدونن صرفا در موارد بسیار بسیار محدود یعنی همون فحش رکیک و یا توهین مستقیم با بکار بردن کلمات زشت و.....حق محدود کردن نظرات رو دارن.....ولی متاسفانه ظاهرا حضرات خیلی خیلی با این درک فاصله دارن......
خیلی نظر قشنگی دادی دمت گرم جدا که تفکر منو به یه سری از مسائل بازتر کردی واقعا ازت ممنونم
میازاکی میتونه از تجارب مارتین در خلق یه دنیای قرون وسطی مانند بهره ببره چون مارتین با توصیفاتش تو کتاب ثابت کرده جهان ساز قهاریه و میازاکی هم با سبک خلق lore در لول دیزاین بازیاش تونسته ثابت کنه خودشو
ترکیب جزئیات داستانی مارتین به همراه طراحی محیط خفن میازاکی طور با یه گیم پلی عالی
بهترین قسمتش دست گذاشتن رو اساطیر اسکاتلندی داره و سلکی ها
عزیزانی ک میخوان با حال و هوای اسکاتلند و ایرلند و افسانه هاشون آشنا بشن حتما انیمیشن song of the sea رو ببینن
درکل این اساطیر تو گیمینگ بهشون کمتر پرداخت شده
fate ziro@
باور کن کل حرف منم همین بود..اون روزم سر همین حرکتا از کوره در رفتم..یه مقدار بیش از حد در مورد سونی کم لطفن دلیلشم نمیدونم چیه واقعا...
پردیس گیم هیچ قانون خاصی نداره صرفا بر اساس ملصحت فردی اداره میشه هر زمان صلاح بدونن سایت جای نظر دادنه و بخش کامنتها آزاد یه دوستی هم برا بار شونصدم گفت تلو اورریت و مدیکور هس ،آب از آب تکون نخورد ... امروز مرحوم خاشقچی عینا حرف همون نویسنده سایت رو زد ولی کامنتش پاک شد! تناقص تو رفتار مسئولین سایت
من برام اثبات نشده بود الان اثبات شد
من با اينكه كل تحريريه ي سايت عاشق مايكروسافت باشن يا پي سي و يا از سوني متنفر هيچ مشكلي ندارم سليقه همه محترم همه هم سليقه خودشونو دارن همه گيمريم همه آدميم اگه قرار بود همه عشق سوني باشن سوني ١ ميليارد كنسول ميفروخت نه ٩٦ ميليونوي
اگه قرار بود همه هيتر ايكس باكس باشن اونقدر كنسول نمي فروخت
اتفاقا اين مختلف بودن نويسنده هاي پرديس و تحريره ش در تئوري خيلي خوبه برخلاف بعضي سايتا ك فلان شركت خاص هرچي بزنه ميگن شاهكار قرن و فلان
منتهي مشكل از جايي شروع ميشه ك ي عده شروع ميكنن اداي روشنفكري رو ازين من به شدت بدم مياد

اگه قرار ب نظر ملتهب ندادنه همه نظر ملتهب نديم
اگه قراره بازيو نقد كنيم و نظر بديم در مورد تمام بازيا اينكارو بكنيم
منتهي مثل اينكه اينطور نيست
خب اگه اينطور نيست به نظرم پيشاپيش مثلا بگن در مورد فلان بازي فلان نظرو نده ك كاربر تكليف خودشو بدونه :)

@fate ziro
امیدوارم پردیس واقعا یه تکونی به خودش بده تا دیر نشده ..یه زمانی dbazi پاتوقم بود چه کاربرهای باصفایی که نداشت اکثرا معلوماتشون هم در سطح قابل قبولی بود اما متاسفانه یه عده از مسئولین اون زمان دیبازی با همین حرکتای زشتشون همه چی رو خراب کردن ...
Fate zero@
دقیقا...ببین داداش من با اون کامنت به هدفم رسیدم کامل. و به هیچ وجه قصد تخریب دارک سولز رو نداشتم . اتفاقا یکی از بهترین بازیهایی هست که توی کل عمرم بازی کردم.
هدفم از اون کامنت این بود که نشون بدم TheLoneGamer (کسی که کامنتها رو پاک میکنه و سونی فن ها رو بن میکنه) یک شخص متعصب، فن بوی و اساسا هیتر سونی هست. که با پاک شدن کامنتم کاملا اثبات شد.
همونطور که دیدید در خبر TLOU دقیقا کپی پیست کامنت من ضد بازی tlou نوشته شده بود اما TheLoneGamer نه تنها برخوردی با اون شخص نکرد بلکه ازش طرفداری هم کرد. چرا؟ چون اون فرد ضد یکی از بازیهای سونی کامنت گذاشته بود و ارزوی TheLoneGamer رو براورده کرده بود.
نکته اینه TheLoneGamer ادعا داره که آدم روشنفکری هست و بیطرفه.. اما بارها دیدیم چطوری متعصبانه از استیم دفاع میکنه و به پلتفرمهای دیگه مثل اپیک و استور مایکروسافت حمله ور میشه. سونی که دیگه جای خود دارد!
اشتباهی مثبت دادم به خودم
من احمق نیستم که نفهمم شما کامنتت رو کپی کرده بودی. جنابعالی سابقه طولانی ای در این زمینه داری و نمونش هم جوابت به نظر سینا در خبر معرفی CoD:MW بود. مسئله اینجاست که شما نمیدونی بعضی کامنت ها رو در چه زمانی، با چه لحنی و چگونه بفرستی تا باعث بهم ریختن اوضاع نشی و همه بفهمن منظورت چی بوده.
به محض فرستاده شدن نظر شما، کلی کاربر که فکر کرده بودن قصد تخریب دارک سولز رو داری شروع به گذاشتن نظرات منفی و انتقادی کردن و جو داشت دوباره به هم می ریخت. فقط یه نفر کامنت سازنده گذاشته بود که godzila102 بود (ممنون رفیق) که ایشون هم متوجه منظور اصلی نظرت نشده بود. به علاوه حجم گزارشات کامنت شما هم بر خلاف کامنت های سابقت (که هیچ گزارشی نداشتن) به شدت زیاد شده بود که نشون میده شما رسما نتونستی منظورت رو برسونی. اگر شما میخواستی من رو به قول خودتون رسوا کنید، نباید عینا یه کامنت Flame Bait که با انتقادات زیادی روبرو شده بود رو کپی می کردی. بلکه باید از روش های دیگه ای اقدام می کردی.
اون کاربری هم که شما دارید میگید ازش طرفداری کردم چون یکی از اعضای سایت بوده، الان توبیخ شده. دقیقا همون روزی که قول دادم پیگیری اش کنم، قضیه به دبیر بخش خبری ارجاع داده شد و با اون خبرنگار صحبت کردیم تا دیگه به فرستادن چنین پیام هایی که میتونه باعث التهاب بشه اقدام نکنه. اگر هم دوباره چنین اقدامی بکنه دسترسی ایشون به بخش نظرات برای همیشه معلق میشه چون من در این زمینه با هیچ کس شوخی ندارم؛ حتی اگر اون شخص جزو اعضای سایت باشه.

معتصب من نیستم؛ با تمام احترام، معتصب شما هستید که مداوما دنبال این هستید که یه نفر رو به عنوان باعث و بانی تمام مشکلات نشون بدین، بهش انواع و اقسام تهمت ها رو نسبت بدین و قسمت نظرات رو بهم بریزید. اگر من واقعا معتصب و هیتر بودم، تعداد زیادی از کامنت هایی که پایین می بینید از جمله کامنت های gamer101214 و Fate zero هم حذف می شدن و حتی زحمت جواب دادن رو هم به خودم نمی دادم!

و یه چیز دیگه: من تنها ادمین این سایت نیستم. هر لحظه ممکنه یکی از ادمین ها کامنت های کاربران رو بسته به قضاوت شخصی خودش پاک بکنه. پس نمیشه تمام این پاک کردن ها و بن کردن ها رو به یک نفر مثل من نسبت داد.
مشاهده 3 پاسخ دیگر
این جمال قاشقچی چرا نظرش پاک شد ؟
گفت دارک سولز به نظرم مدیکور و اورریتده (حالا اینکه صد در صد به نظر من غلطه و این چیزا بماند)
اون روز که عزیزان گفتن تلو اورریتده و مدیکور و...
همه ازین حرف زدن ک سایت جای نظر دادنه و باید نظرمون رو در مورد بازیا بگیم و قرار نیست همه ی بازیو دوست داشته باشن و باید جرات پیدا کنیم حرفمونو بزنیم و فلان تازه همین کامنت ۱۸ تا مثبتم گرفت
الان یکی دقیقا طبق اون قوانینی ک اون روز تصویب کردیم !! طبق نتیجه نهایی اون بحث اومد نظرشو در مورد دارک سولز داد( مشخصا حتی از صد کیلومتریشم رد نشده ولی باز نظر نظره)
منتهی نظرش پاک شد سوال من اینه چرا؟
خب میخواین قانون جدید تصویب کنیم
نظر در مورد انحصاریای سونی آزاده و تا دلتون بخواد میتونین بگین یه مشت اورریتد یبار مصرفن و فحشم آزاد بذاریم دل بعضیا خالی شه
ولی به بازیای دیگه نمیتونین بگین اورریتدن فقط بازیای سونی
یاد کشور خودمون افتادم از بعضی چیزا انتقاد کنی کلاهت پس معرکس
این کامنت منم احتمال پاک شدن داره
"این جمال قاشقچی چرا نظرش پاک شد ؟ "
چون یه سری ها قضیه رو جدی گرفته بودن و جو داشت ملتهب می شد. کامنت ایشون برای تیکه انداختن استفاده شده بود ولی زمان بندی مناسبی نداشت.
عجب انصافا این کار درست نیست واسه چی کامنتش پاک شد نظرشو گفته بود بنده خدا منم واسش توضیح دادم که چرا اشتباه میکنه مگه قراره هر نظری اشتباه باشه پاک شه؟ واقعا جای تاسف داره تنها زمانی که توهین و الفاظ رکیک استفاده بشه باید یه کامنتو به خاطر شان سایت پاک کرد ولی اینجور که معلومه کسی که کامنتا رو پاک میکنه دنبال یه چیز دیگس اصلا
مشاهده 2 پاسخ دیگر
میازاکی الکی بزرگ شده
خداشاهده نتونستم نیم ساعت از دارک سولز رو تحمل کنم .. با حالتی شبیه به حالت تهوع پاکش کردم از روی سیستم
فکر میکردم سکیرو باز بهتره...دیدم نه! سکیرو بدترینشون بوده و اینو اصلا نمیشه حتی نگاش کرد

نکته بعدی اینکه بنظرم بازیهای فرام سافتور همیشه از لحاظ گرافیکی یه نسل عقب هستن . بدبختی اینه همین گرافیک مزخرفشون هم افت فریم داره !!
تنها عاملی که میتونه تعیین کنه نسل بعد کدوم کنسول رو بخرم همین فرام سافتور هس...امیدوارم اثارش همچنان مولتی پلتفرم بمونه...
با فرام سافتور هیچ وقت حال نکردم. بازیاشم بازی کردم ولی زیادی گندش کردن بنظرم
گندش نکردن بازیاش یه نم خاصی داره..شما هر عنوانی از این استدیو رو در ابتدا با فارم کردن توانایی های کارکتر بازی رو ارتقا بده بعد شروع به پیشروی ..اصل مطلب همینه ارتقا
@جمال قاشقچی
دوست عزیز بازی های میازاکی فروش اعجاب انگیز ندارن که اورریت باشن تعداد محدودی درکشون میکنن و عاشقانه بهش علاقه نشون میدن در صورتی اکثر گیمرا اصلا سمت بازیای این استاد نمیرن بهتره قبل از کامنت دادن معنی اون چیزی که میخواین در بارش کامنت بدید رو مطالعه کنین اورریت به بازیی مثل فورتنایت یا لول میگن که با وجود بازیای شدیدا بهتر در همون سبک تعداد بسیار زیادی مخاطب دارن
اگه این رونمایی نشه یه جماعت عظیمی شکست عشقی میخورن
دقیقا! تنها چیزی که از E3 می خوام پروژه میازاکیه!
منم خیلی مشتاقم مخصوصا که خیلی با سکیرو ارتباط نگرفتم بیشتر منتظرم ببینم بعدیش چیه
منتهی به نظرم یه کم خواسته ی زیادیه
سکیرو تازه منتشر شد پروژه ی سبکی هم نبود
این پروژه هم اگه مطابق شایعات باشه قطعا خیلی هم بزرگتره حتی
به نظرم نیاز به انجین بهتر دارن. شاید حتی نسل بعدی
ترجیح میدم یه چیز تمام و کمال ببینم تا عجله ای
سال بعد اگه رونمایی بشه برای نسل بعدی، درسته انتظار سخته براش ولی نتیجه قطعا بهتر میشه
مشاهده 2 پاسخ دیگر