فروشگاه گیفت کارت
 
خرید گیفت کارت
یکی از سرمایه‌گذاران Disney فکر می‌کند این ابر شرکت باید Activision را خریداری کند
صفحه شخصی من - Telegram: @Anhedonistt Instagram ID: Anh...
User_image

همانطور که می‌دانید، قیمت سهام شرکت Activision در ماه‌های گذشته کاهش پیدا کرده است و به دنبال چنین موضوعی، ممکن است شاهد تصرف آن توسط ابرشرکت‌ها باشیم. با این وجود، Activision ناشری بسیار بزرگ است و در حال حاضر شرکت‌های زیادی وجود ندارند که توانایی خریداری آن را داشته باشند اما Disney از محدود شرکت‌های عظیمی است که توانایی تصرف این ناشر را دارد. یکی از سهامداران Disney با نام "نیک لیکوریس" از شرکت تحت مالکیت Gerber Kawasaki، عقیده دارد Disney باید در یک اقدام جاه‌طلبانه یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های صنعت بازی‌های ویدیویی را خریداری کند.

به گزارش پردیس‌گیم و به نقل از Kawasaki، رشد فعالیت Activision در صحنه eSport، باید دلیل اصلی علاقه Disney برای خریداری این شرکت باشد چرا که چنین چیزی می‌تواند با شبکه تلویزیونی Disney هماهنگ شده و مخاطبین زیادی را به خود جذب کند. از طرفی، Activision منابع،اعضا و تیم‌های کافی برای ساخت بازی‌های ویدیویی برگرفته از پروژه‌های تحت مالکیت Disney را نیز دارد.

لیکورس در بخشی از مصاحبه خود با بلومبرگ گفت:

"به عنوان یک سرمایه‌گذار شما می‌خواهید چنین اتفاقی همین الآن رخ دهد."

حتی اگر Disney چنین قصدی را داشته باشد، به نظر نمی‌رسد به این زودی‌ها این اتفاق رخ دهد. Disney به شکل‌‎های مختلفی در ساخت بازی‌های ویدیویی مختلف از نام‌های تجاری تحت مالکیت خود دست داشته و چنین رویه‌ای همیشه برای آن‌ها خوب پیش نرفته است. در حال حاضر آن‌ها به جای خریداری استودیو‌ها و ناشران بزرگ، به نشر و همکاری تحت لایسنس با شرکت‌های دیگر علاقه دارند و در حال حاضر نیز برای توسعه پروژه‌های Star Wars با EA همکاری می‌کنند.

نظر شما در این باره چیست؟

نوشته شده در: 30 تير 1398
دسته: مطلب متفرقه
این ویدئوها رو دیده‌اید؟
  • دانلود تریلر Call of Duty Modern Warfare
  • دانلود تریلر بازی Call of Duty Modern Warfare
  • دانلود گیم پلی بازی Call of Duty: Modern Warfare
 
 
 
ثبت دیدگاه
 
جهت ثبت دیدگاه باید سه روز از ثبت نام شما گذشته باشد.
 

فردا هست که تو کالاف بعدی کاپیتان پرایس میاد با یه دامن خوشکل و یه کلت تو دستش که دشمناش رو بکشه.
برو لایو اکشنای مسخرتو بساز باو
گیم بیاد دست دیسنی گند میزنه به گیم با LGBT و فمنیسم و سیاه پوست گراییش
حاضرم آینده ی گیم بیفته دست اپیک گیمز ولی دست دیسنی از گیمینگ کوتاه بشه
Disney اول toy story 5 بسازه با این پایان toy story 4 بعدش به فکر خرید Activision باشه
فکر کنم گفته بودن 4 آخریشه
اره گفتن ولی اول قرار بود 2 اخری باشه بعد گفتن 3 اخریه
بدون شک 5 هم داره
یاد این جمله افتادم
بهرام که گور میگرفتی همه عمر دیدی که چگونه گور بهرام گرفت
آیا گند زدن به استودیوی LucasArts برای دیزنی بس نبود؟
دیزنی از اون شرکت هایی هست که هیچ وقت نباید وارد صنعت گیم میشد...
برای همینه که میگن سهامدارها هیچی به جز پول حالیشون نیست و ذره ای عقل و درک ندارن.
مسلما این سود سالیانه اکتیویژن و مخصوصا سری Call of Duty هست که باعث شده طرف به رخ دادن همچین اتفاقی ابراز علاقه کنه، ولی اگر جنبه های غیر مالی رو در نظر بگیریم، می بینیم وضعیت اکتیویژن در زمینه اخلاق کاری افتضاحه و میتونه بدتر به وجهه کمپانی مادر لطمه بزنه. نمونش نابود کردن استودیوهای کاربلد (هنوز یادم نرفته چه بلایی سر High Moon Studios آوردن)، اخراج پی در پی کارمندان و بیکار کردن اونا اونم بعد از GDC، ندادن هیچ گونه اخطار پیشین در مورد احتمال اخراج به کارمندان که باعث شد اون بدبخت ها از ترس بیکار شدن مداوما در یه شرایط اضطراب به سر ببرن و در نهایت هم غر زدن سر درآمدهای مالی کم و در عین حال، هدیه دادن 15 میلیون دلار به مدیر جدیدشون.
بگذریم که در زمینه سودجویی هم حسابی معروف هستن و موارد مختلفی از جمله استفاده های سودجویانه از پرداخت های درون برنامه ای، تلاش برای ثبت پتنت های جدیدی که باعث مجبور کردن کاربر به خرید های درون برنامه ای میشن و همچنین ابراز تمایل رئیس کمپانی نسبت به افزایش دادن قیمت معمولی بازی ها، از این کمپانی دیده شده.

ضمنا دیزنی به استودیوی بازی سازی داخلی نیاز نداره. خیلی ها یادشونه چه بلایی سر Lucas Arts و Black Rock و Disney Interactive Studios اومد و چطوری عناوین پر پتانسیلی مثل Star Wars 1313 و Split/Second 2 به شن های زمان پیوستن...