فروشگاه گیفت کارت
 
خرید گیفت کارت
همه آنچه که از Resident Evil 4: Remake می‌خواهیم

همه چیز از یک جاه طلبی شروع شد. شرکت Capcom سراغ بازسازی یکی از عناوین خاص خود رفت و با نگاهی جدید آن‌را بازسازی کرد. در این نوع جدید بازسازی انگار از نسخه اصلی، اقتباسی به روز شده را شاهد بودیم و دیگر تمام نسخه با موتور گرافیکی ارتقا یافته به روز نشده بود.

بازخوردهای خوب هم از لحاظ فنی و فروش و موارد دیگر Capcom را وسوسه کرد تا سراغ بازسازی نسخه RE3 برود که شاید اگر این بحران کرونا نبود و شخصیت نمسیس هم محبوب هواداران نمی‌بود این نسخه به یک شکست تبدیل می‌شد. با این حال اخباری که از این کمپانی بازی‌ساز درز کرد که با توجه به کیفیت بازسازی نسخه سوم خیلی به مذاق طرفداران خوش نیامد.

از همین حالا بحث‌های زیادی در مورد بازسازی نسخه چهارم مطرح شده است و به نظر شخص نویسنده این نسخه با توجه به نگاه شرکت Capcom به بازسازی، به هیچ عنوان نیازی به بازسازی ندارد. و در جواب سوال بالا شخصا معتقدم ما هیچ چیزی از این نسخه نمی‌خواهیم فقط با موتور جدید همان را برای لذت بردن از تکنولوژی برایمان بسازید. شخصا بعد از بالغ بر چند ده بار بازی کردن این نسخه روی PS2 نسخه بازسازی PS4 را نیز حدود 4 بار تمام کردم و هر بار لذت بردم.

اما با این حال بد نیست نقطه نظر نویسندگان مقاله‌ای در این زمینه را از سایت Xbox Achivment بخوانیم تا با فضای ذهنی طرفداران این بازی در خارج از کشور نیز آشنا شویم. آقای ریک واکر عضو ارشد تحریریه این رسانه عنوان داشته که بازی را از نسخه سال 2005 که برروی Gamecube عرضه شد بارها و بارها تجربه کرده است و تصور اینکه این بازی با موتور RE Engine ساخته شود بسیار بسیار لذت بخش خواهد بود و اضافه کردن کلید برای باز کردن درها، افزایش فضای بقا، افزایش تعداد پازل‌ها، به‌روزرسانی زاویه دوربین و تقویت گیم پلی شخصیت اشلی، به‌روزرسانی اسلحه‌ها و محیط دهکده و بعضی لوکیشن‌ها از نکاتی است که ایشان به آن‌ها اشاره کرده است. ولی از سویی نگران عجله Capcom و درست استفاده نکردن از پتانسیل این بازی مانند اتفاقی که در مورد RE3 افتاد نیز هستند و اشاره داشتند که نیازی به دست خوردن سناریو نیست و شاید تنها باید یک قسمت اضافی برای شخصیت ادا لازم باشد ولی هر نوع دستکاری به داستان و شخصیت پردازی قطعا لطمه جبران ناپذیری به این عنوان خواهد زد.

مت لریگان که از نویسنده ارشد این رسانه نیز هست عنوان داشت که از ابتدا به علت ترسی که داشته تا نسخه Wii این عنوان سراغ این فرانچایز نرفته و به نظرش این بازی همچنان باید المان‌های ترس خود را حفظ کند هرچند که امروز تجربه این بازی قطعا ترس کمتری را به همراه خواهد داشت نسبت به زمانی که او نوجوان بوده است. البته با توجه به حضور نمسیس در نسخه سوم مخصوصا در محیط شهر خیلی نمی‌توان به این موضوع دل بست. بازسازی المان‌های محیطی، طراحی لباس‌ها، کارکردن روی شحصیت پردازی اشلی و همین طور حفظ خطی بودن داستان با اینکه بازی تا حدودی به علت زیاد بودن لوکیشن‌ها توانایی گسترش بیشتر را دارد و همین‌طور به روزآوری اسلحه و یک سری المان جزئی نکاتی بود که ایشان اشاره داشتند. همچنین سیستم ارتقای اسلحه‌ها به شدت لذت بخش بود و این موضوع در دو نسخه بازسازی دیده نشده بود و این سیستم باید در نسخه بازسازی چهارم نیز همچنان باشد.

همان‌طور که دیدیدم شاید خط قرمز هواداران داستان و شخصیت‌پردازی و طول زمان داستان است. شاید بهتر باشد عنوان کنیم نسخه چهارم یک‌سری روغن کاری نیاز دارد تا بازسازی، مانند آنچه که در بازسازی نسخه دوم و سوم شاهد بودیم. همچنین تعدادی از BossFight های این نسخه پتانسیل شبیه نمسیس شدن را دارند. به نظر می‌رسد که Capcom باید خیلی مراقب این نسخه باشد چون ممکن است اعتبار خود را حراج کند. نظر شما چیست؟ آیا این نسخه اساسا نیازی به بازسازی دارد یا با یک ارتقای گرافیکی و بازسازی بعضی از المان‌های جزئی بازهم یک شاهکار تکرار نشدنی برای نسل پیش‌رو خواهد بود؟

نوشته شده در: 2 ارديبهشت 1399
دسته: مقاله، Resident Evil 4
این ویدئوها رو دیده‌اید؟
  • Resident Evil 4 - Mystery Person NEW Easter Egg
  • Resident Evil 4: Ultimate HD Edition
  • موسیقی بازی‌ها: Resident Evil 4
 
 
 
ثبت دیدگاه
 
جهت ثبت دیدگاه باید سه روز از ثبت نام شما گذشته باشد.
 

با ریمستر کردن نسخه 3 باز هم بمن ثابت شد که کپکام آدم بشو نیست، ریمستر موفق فقط نسخه 2 بود و اگر نسخه 4 رو ریمستر کنه رسما فاتحه ی این فرنچایز رو خونده.
به نظرم لیون رو حذف کنن به جاش وسکر بزاران با داستانی متفاوت و البته آیدا نباشه و اشلی هم نباشه و دشمنان فضایی باشن به معنی واقعی کلمه کپکام باید ب رین ه به بازی راضی میشم
از کپکام اصلا بعید نیست.
با توجه به عرضه Witcher بعید هم نیست که عرضه شود
با توجه به عرضه Witcher بعید هم نیست که عرضه شود
کپکام تا حالا 1000 دفعه این بازی رو فروخته روی تمام پلتفرم های ممکن باور کنید اگه یخچالتون توانایی اجرای این بازی رو داشت کپکام برای اون هم عرضه میکرد، پس Dino crisis چی شد؟ حداقل همونو HD کنید بابا نخواستیم بازسازی
حالا که حتی کرایسیس داره ریمستر میشه
میخوای رزیدنت 4 و اسکایریم عقب بیوفتن
@Dante
امیدوارم Dino Crisis رو زودتر بازسازی کنه
خیلی بازی خوبی بود
ولی با این فرمونی که کپکام داره میره فکر کنم بعد این بگه حالا اویل ۵ رو میخوام بازسازی کنم
مشاهده 1 پاسخ دیگر
ممنون آقای مقدم مقاله عالی بود مرسی
کپکام اگه می خواد همون بلایی که سر RE3 آورد سر این بازی هم بیاره نسازتش بهتره به نظر من
ولی اگه مثل RE2 باشه که واقعا عالیه میشه
سپاس از شما و اینکه به نظر باید بازی به مراتب بهتری را نسبت به نسخه دوم عرضه کند تا طرفداران راضی باشند
به شخصه انتظار دارم بازیش روی سویچ بیاد ناسلامتی یه زمانی انحصاری نینتندو بود و بعدا هم توی نسل 7 و هم 6 پلتفرم اصلیش نینتندو بود
1-گرافیک نسل 9ی
2-یه قسمت کامل برای ادا (این قسمت اکشن تر باشه از نظرم بهتره )
3-اضافه شدن قابلیت راه رفتن هنگام تیراندازی
4-اضافه کردن چنتا مینی باس فایت
5-حتما از ایده RE2 Remake برای چاقو استفاده کنن
6-افزایش المان های ترس و بقا (مثل کمبود مهمات)
7-تغیر پازل ها
ممنون از توجهتان دوست عزیز
خوش بحال اونایی که منتظر ریمیک این بازی ان و به احتمال قوی به نسخه اصلی وفاداره، منکه هنوز باورم نمیشه با اویل 3 اونکارو کردن، چند شب پیش رفتم یوتیوب گیم پلی کامل بازی رو دیدم حدودا 5 ساعت بود، دیگه حتی بازیشم نمیکنم، دیدنش برام کافی بود!
جدای بحث فنی واقعا ناامید کننده بود نسخه سوم
"شخصا معتقدم ما هیچ چیزی از این نسخه نمی خواهیم فقط با موتور جدید همان را برای لذت بردن از تکنولوژی برایمان بسازید"
این قسمت خیلی خوب بود
تمام لحظات این بازی شاهکار هست امیدوارم کوچک ترین چیزی از بازی حذف نشه و کپکام بازی رو با عجله و صرفا برای پول درآوردن از اسم این بازی آن رو بازسازی نکنه این ها رو رعایت کنه به نظرم بقیش حله کیفیت فنی کپکام ثابت شده هست.
از لحاظ کیفیت و خلق اثر هنری کاملا کپکام مسلط عمل میکند ولی در مورد داستان و شخصیت پردازی اصلا نباید به نسخه اصلی دست بزند. میتواند اضافه کند ولی کم کردن اصلا
کاملا موافقم مقالتون هم خیلی خوب بود ممنون.