فروشگاه گیفت کارت
 
خرید گیفت کارت

Splinter Cell: Conviction مطلب متفرقه

صفحه شخصی من - بنده سردبیر سایت پردیس هستم، قریب 29 سال...
تصویر نویسنده
مصاحبه با کارگردان بازی SC: Conviction (بخش اول)
قطعا یکی از بازی های محبوب کمپانی Ubisoft، سری بازی های Splinter Cell است. بازیکنان زیادی نزدیک به چهار سال است که منتظر نسخه بعدی این عنوان هستند. با نزدیک شدن به تاریخ عرضه بازی، سایت CVG به تازگی مصاحبه ای را با آقای پاتریک ردینگ (Patrick Redding) کارگردان بخش Co-Op بازی Splinter Cell: Conviction انجام داده است که نظر شما را به بخش اول آن جلب می کنیم.

CVG: تاکنون تاخیرهای زیادی برای عرضه بازی صورت گرفته است. در این مدت برای ارتقاء استانداردهای بازی چه کارهایی انجام دادید؟

پاتریک: در این مدت به خصوص زمانی که تاریخ عرضه بازی را از فبریه به آپریل منتقل کردیم زمان زیادی را صرف پولیش بیشتر بازی، بهبود هوش مصنوعی، اضافه کردن نبردهای مختلف به بازی و قرار دادن درجه سختی مناسب در ابتدای بازی کردیم. انتخاب درجه سختی مناسب در بازی، یک بخش کاملا حساس و ظریف است. اگر این کار به درستی انجام نشود، ممکن است بازیکنان بگویند که افراد موجود در بازی به نوعی تقلب می کنند و بازی بسیار سخت است و یا بگویند که بازی بسیار راحت بود. همان طور که گفتم این مسئله برای ما بسیار حساس بود، چرا که ترکیبی از وقایع رخ داده در بازی را پیش رو داشتیم که به طور کاملا واضح به داستان بازی ارتباط دارند. هوش مصنوعی بسیار وسیع و قدرتمندی در بازی قرار دادیم که بسیار حساس و پیچیده است. دشمنانی که در بازی قرار دارند، سعی می کنند که شما را محاصره کنند. در کنار این مسئله ما هم وسایل و سلاح های مخصوصی را برای بازیکن قرار داده ایم که می تواند در شرایط مختلف از آن ها استفاده کند. این یک سیستم پیچیده و خیلی حساس است که همیشه سعی می کند تعادل در بازی برقرار باشد.

CVG: اینبار در داستان المان های جدی تری به کار رفته است. این مورد چه تاثیری روی گیم پلی بازی دارد؟

پاتریک: من فکر می کنم که این مسئله باعث شده تا از آرام طی کردن بازی پرهیز شود. بخش مخفی کارانه بازی را به Predatory Model تغییر نام دادیم. شما هنوز در نقش سم فیشر (Sam Fisher) هستید، ولی زمانی برای بازکردن قفل ها، هک کردن کامپیوترها، صبر کردن تا زمانی که نگهبان ها حرکت کنند، ندارید. شما مجبور نیستید که جسد دشمنان را حمل کنید. کار شما این است که به هدف مورد نظر برسید و اطلاعات لازم را بدست بیاورید و فورا از آنجا فرار کنید. چون افراد زیادی دنبال شما هستند. چیزی که درباره گیم پلی بازی می توان گفت این است که شما تو دردسر می افتید و باید از آن سالم خارج شوید. شاید زمان زیادی برای انجام دادن کارهای مختلف نداشته باشید. برای همین است که ما یک سیستم گیم پلی جدید به نام Mark and Execute (هدف گیری و کشتن) را در بازی قرار دادیم. اما از طرفی هم این ایده به ذهن ما رسید که چه کار کنیم بازی به طرز فوق العاده ای مخفیانه طی شود، به طوری که کسی متوجه بازیکن نشود و اصلا کسی نفهمد که شما در آنجا هستید. برای همین مسئله ما حرکات رزمی سم را بیشتر کردیم و آن را به خوبی در بازی قرار دادیم. مثلا شما می توانید گردن دشمنان را بشکنید. اما شرایطی هم پیش می آیند که شما با این کار خود را در خطر بزرگی قرار می دهید. برای همین می توانید آن دشمن را علامت گذاری (Mark) کنید. سپس به دنبال افراد دیگری که در نزدیکی او قرار دارند بروید و آن ها را هم علامت گذاری کنید و در یک لحظه مناسب بنگ بنگ بنگ همه آن ها را از بین ببرید! فکر می کنم این چیزی است که ما می خواستیم در گیم پلی بازی معرفی کنیم. معرفی یک گیم پلی داینامیک و یک Splinter Cell جدید.

CVG: پس شما می گویید که در مقایسه با نسخه های قبلی، در این بازی می توان بیشتر از کوره در رفت؟

پاتریک: من فکر می کنم که بیشتر می توان از کوره در رفت و به نظرم به بعضی بازیکنان یک احساس جدید را تجربه می کنند. می دانید این تجربه واقعا فراتر از آن چیزی است که در نسخه های قبلی قرار داشت. بازیکنان در شرایط مختلف برای اینکه کار خود را راحت کنند، شروع به تیراندازی می کنند. اما من فکر می کنم شرایط بازی هنوز به گونه ای است که اگر می خواهید بازی را مخفایه و کاملا خونسرد پیش ببرید، به خوبی می توانید این کار را انجام دهید. ما بازیکن را مجبور نکرده ایم که بازی را در یک حالت خاص پیش ببرد، بلکه راه های مختلفی را برای او قرار داده ایم که بازیکن می تواند هر کدام را که دوست داشت انتخاب کند.
 
CVG: چگونه شخصیت سم نسبت به نسخه های گذشته تغییر کرد؟

پاتریک: چیزی که همیشه معرف سم بوده، این است که او یک سرباز کهنه کار است و تجربه زیادی در نابود کردن دشمنان دارد. او در شرایط مختلف، در حالی که خطرات زیادی او را محاصره کرده اند، بسیار حرفه ای عمل می کند. پس حتی زمانی که اعمال کثیفی در کارهایش مرتکب می شود، با خود می گوید: این کار من است، کارهایی که من می کنم از عهده هیچ کس بر نمی آید. شاید با این کارها جان عده بیشتری را نجات داده ام و شاید کشورم را کمی از تیرگی ها پاک کرده ام. اما الان شرایط فرق کرده و او با استفاده از ابزار و تجربیات گذشته برای خود و خانواده اش کار می کند. اتفاقاتی که رخ داده تاثیر بسیار زیادی روی او گذاشته است. ما نمی خواستیم که در طول بازی فقط درباره زندگی سم صحبت کنیم و یا نمی خواستیم که کل بازی را دیالوگ ها پیش ببرند. در واقع داستان چهره ای دیگر از سم را نشان می دهد که تا کنون ندیده بودیم. سم دیگر در چهارچوب قوانین کار نمی کند و کاری را انجام می دهد که خودش می خواهد.
 
نویسنده: مجید نوردوست
نوشته شده در: 17 اسفند 1388
دسته: مطلب متفرقه، Splinter Cell: Conviction
این ویدئوها رو دیده‌اید؟
  • Splinter Cell: Conviction
  • Splinter Cell: Conviction
  • Tom Clancys Splinter Cell: Conviction
 
 
 
ثبت دیدگاه
 
جهت ثبت دیدگاه باید سه روز از ثبت نام شما گذشته باشد.
 

دم ubisoftگرم! ترکونده!!
بازی خیلی خوبی هست
پس بخش دومش کی میاد؟زود بنویسید دیگه لطفا
اخرت بازیه خیلی خفنه منتظرش هستیم
ممنون
خیلی قشنگ به نظر میاد - هه هه هه برای PS3 نیومده ...
با این تفاسیر خیلی بهتر شده.چون شمارهای قبلی کمی کسل کننده بود
عشق است این بازی
پسر!!!!!!!!!!فوق العادس@@@ubi داره می ترکونه acII,pop,sc, دمشون گرم.
only splinter cell only sam fisher
shmishe terkonde in dafe ham miterkone