فروشگاه گیفت کارت
 
خرید گیفت کارت
اشتباهات تاثیرگذار مایکروسافت در نسل هشت

xbox

با سری مقالات اشتباهات پررنگ و تأثیر‌گذار در گیمینگ

در خدمت عزیزان پردیس گیمی و گیمر‌های عاشق هستیم.

 

مایکروسافت در نسل هفتم به معنای واقعی گل کاشت و با عرضه‌ی زود هنگام Xbox 360 نه تنها گوی رقابت را از ps3 ربود بلکه با تعداد واحد بیشتر فروخته شده (در انتهای نسل) با توجه به سابقه‌ی عالی ps2 کار بزرگی انجام داد. عناوین انحصاری بزرگ و توان بیشتر گرافیکی نسبت به ps3 و اجرای Hd عناوین بزرگ جایی بود که Xbox 360 را به کنسولی محبوب برای گیمر‌ها تبدیل کرد. اما با شروع نسل هشتم این شرکت نه تنها دنباله‌روی موفقیت خود را نگرفت بلکه با نمایش‌های ضعیف حتی در انتهای نسل و همین اواخر، و مشتری مداری اشتباه، خود را از رقابت با ps4 کنار کشید. در این مقاله به اشتباهات بزرگ این شرکت در نسل هشتم خواهیم پرداخت.

 

کینکت

1_کینکت

این دستگاه جزو برترین اختراعات سال 2010 به ثبت رسید و سپس برای xbox 360 و بعد از آن به صورت باندل برای Xbox one به فروش می‌رسید. کینکت دستگاهی بود که با توجه به سنسورها‌ و دوربین‌های موجود میتوانست با تاخیر خیلی کم حرکات گیمر را تثبیت بکند و در گیم‌‌پلی پیاده‌سازی کند. این دستگاه به واقع میتوان گفت یکی از بهترین دستگاه‌های جانبی برای کنسول‌ بازی به شمار می‌رفت اما وقتی با دستگاه نسبتا ضعیف Xbox one (در نسل هشت) ترکیب شد؛ قیمت زیاد این باندل باعث شد آنچنان رقبتی برای خرید این کنسول توسط گیمر‌ها ایجاد نشود. اشتباه نکنید کینکت به تنهایی عالی بود و شاید آینده‌ی گیمینگ نیاز به چنین چیزی داشته باشد! فقط تصور کنید اثری مانند Last of us part ll را با دستگاهی مانند کینکت بتوان بازی کرد! و یا VR که این روزها کم کم محبوب شده است. بله این لوازم جانبی می‌توانند حس متفاوت و خوبی رقم بزنند ولی مشکل آنجا بود که جامعه‌ی گیمر‌ها و بازار گیمینگ هنوز به کنترلر‌های بازی رقبت نشان می‌دهند و فعلا صنعت گیم پذیرای دستگاهی مانند کینکت نیست. این مساله تا جایی برای مایکروسافت گران تموم شد که دیگر هیچ وقت کنسول خود را با کینکت یا لوازم جانبی این چنینی عرضه نکند. به طور کل می‌توان گفت یکی از اشتباهات مایکروسافت تاکید زیاد بر کینکت و نبود بازی خوب برای این دستگاه بود.

 

انحصاری ایکس‌باکس

2_ضعیف شدن انحصاری‌های بزرگ

به جرات می‌توان اعلام کرد که یکی از دلایل شکست مایکروسافت و کنسولش در نسل کنونی و یکی از اشتباهات این شرکت اهمیت کمتر به انحصاری‌ها بود. این مساله باعث شد تا انحصاری‌هایی که در نسل هفتم متای بالای ۹۰ داشتند نزول کنند. برای مثال سه گانه‌ی Gears of war کارنامه‌ی بی نقصی در نسل هفتم رقم زد و یا سری Halo که به تنهایی دلیل و اثباتی برای خرید این کنسول می‌بود! این عناوین شاهکار در نسل هشتم آن طور که باید درخشش پیدا نکردند تا جایی که طرفداران این سری بازی‌ها دیگر رقبتی برای خرید کنسول Xbox نداشتند. و از طرفی سونی برای کنسول خود همچنان راه نسل هفتم را ادامه می‌داد! بله یکی از اشتباهات بزرگ مایکروسافت نادیده گرفتن fan base عناوین بزرگ انحصاری بود که در نسل هفتم به تنهایی دلیل خرید کنسول می‌بودند اما ضعیف شدن این عناوین با توجه به سابقه‌ی درخشانی که در نسل هفت داشتند باعث خشم طرفداران این عناوین شد زیرا آنها خواهان دنباله‌های عالی بودند.

 

 قدرت گرافیکی

3_قدرت یا ترافلاپ کمتر

اکس باکس وان معمولی در ابتدا با قدرت حدودا 1.4 ترافلاپ (و حتی ضعیف‌تر) پا به عرصه رقابت در نسل هشتم گذاشت جایی که سونی اینبار بر خلاف نسل هفتم کنسول نسل هشتم خود یعنی ps4 را قوی‌تر از رقیب عرضه کرد. شاید اختلاف ناچیز این دو دستگاه در ابتدا موضوع خاصی نبود اما رفته رفته با عرضه شدن بازی‌هایی با گرافیک بالاتر این ps4 بود که می‌درخشید. درخشش و فروش ps4 با نسخه ps4pro که واقعا عملکرد عالی و درخشانی داشت بیشتر شد تا جایی که تا به امروز این کنسول حدودا بیشتر از دو برابر خانواده Xbox one فروش داشته و این نشان از شروع عالی نسخه معمولی ps4 است. شاید بزرگترین اشتباه مایکروسافت عرضه کنسولی ضعیف‌تر در ابتدا بود زیرا که گیمر‌ها معمولا کنسولی قوی‌تر و با قیمت معقول‌تر را هدف خرید قرار خواهند داد و این دقیقا کاری بود که سونی در نسل هشتم انجام داد. شاید بپرسید اختلاف ناچیز پردازنده گرافیکی این دو کنسول در ابتدا ناچیز بوده است ولی رزولوشن بالاتر و فریم ریت بهتر در ps4 در این چند سال دلیل قاطعی برای این موضوع می‌باشد.

 

 فیل اسپنسر

4_مشتری مداری اشتباه و ضعیف

در ابتدای معرفی Xbox one  صحبت‌هایی مبنی بر اجباری بودن اینترنت برای استفاده از دستگاه به گوش می‌رسید. این برای کاربرانی که به بازی‌های داستانی و بیشتر آفلاین نظر داشتند به شدت درگیر‌کننده بود، درست است که بعدا چنین چیزی عملی نشد ولی جالب بود که مایکروسافت طی بیانیه‌ای سخت‌گیرانه و بسیار خود خواهانه گفت: هرکس نمی‌تواند با این مساله وفق پیدا کند کنسول Xbox 360 موجود است؛ می‌توانید آن را بخرید!  اما انگار این شرکت فراموش کرده بود که انتخاب بهتری از کنسول نسل هفتمی آنها موجود است. ps4 میتوانست انتخاب بهتری برای گیمرا باشد و به جرات نیز این گونه شد. به غیر از این مسائل و تصمیمات اشتباه این شرکت، نادیده گرفتن بازار ژاپن و سازنده‌های ژاپنی نیز بسیار نادرست بود. فقط در نظر بگیرید اگر مایکروسافت با سازنده‌های ژاپنی همکاری می‌کرد تا شاید شاهد دیدن عناوین درخشانی مثل بلاد بورن یا demon souls در این کنسول می‌بودیم. همکاری کردن با سازنده‌های ژاپنی؛ کاری که احتمالا مایکروسافت می‌خواهد در نسل نهم تازه شروع کند! زیرا که عناوین ژاپنی با سبک خاص خود طرفداران بسیار زیادی نیز در سرتاسر دنیا دارند.

 

ایکس‌باکس

5_انحصاری‌های کمتر و حذف برخی از آنها

مایکروسافت در نسل هفتم برای کنسول اکس باکس 360 به معنای واقعی کلمه گل کاشت! عناوین انحصاری در این نسل به قدری عالی بودند که به راحتی تبدیل به رقیبی قدرتمند برای پلی‌استیشن 3 شدند و در این بین از لحاظ تعداد نیز در جایگاه خوب و متعادل و معقولی قرار داشتند یعنی هر ساله حدودا 3 انحصاری به واقع عالی برای این کنسول عرضه می‌شد که دلیل قاطعی برای خرید این کنسول به حساب شمرده می‌شد. اما در نسل هشتم نه تنها تعداد انحصاری‌های این کنسول کم شد بلکه عناوین مخاطب پسندی مانند Fable و یا Scalebound که می‌توانستند برگ برنده‌ای برای این کنسول باشند کنسل و لغو شدند! اهمیت کمتر به انحصاری‌ها در اواسط نسل هشتم بیشتر شد و تا اواخر نسل با نمایش ضعیف عناوینی مانند Halo ادامه پیدا کرد. و این در شرایطی بود که سونی مانند گذشته ارزش زیادی برای انحصاری‌های خود قائل بود و این موضوع یکی از اشتباهات مایکروسافت و یکی از دلایل شکست کنسولش بود.

 

gamepass

6_عناوین انحصاری‌ در راه pc

می‌توان گفت مایکروسافت با منتشر کردن انحصاری‌های خود بر روی پلتفرم pc از لحاظ سود آوری کار شایسته‌ای انجام داد زیرا که میلیون‌ها گیمر کاربر pc هستند و این امر می‌توانست برای این شرکت سود هنگفتی رقم بزند ولی در طرف مقابل کاربرانی که فقط برای انحصاری‌هایی چون Gears of war کنسول Xbox را خریده بودند پی به این مساله بردند که خرید کنسول نسل هشتمی Xbox تماما تصمیم معقولی نبوده است زیرا با هزینه‌ی کمتر (نه در همه شرایط) می‌توان این عناوین را بر روی pc تجربه کرد. این مساله ضربه‌ی بزرگی بر روی فروش این کنسول زد و البته اگر بخواهیم در بخش سود آوردی مایکروسافت نظر بدهیم باید اشاره کرد که این شرکت قطعا سود بیشتری از انتشار بازی‌هایش برای pc برده است بنابراین از نظر بازاریابی این شرکت عمل درستی انجام داد اما قطعا میلیون‌ها گیمر کنسولی وجود دارند که فقط و فقط ایستگاه بازی کردنشان کنسول‌ها هستند و از این بابت عرضه کردن انحصاری‌های بزرگ برای پلتفرم pc می‌تواند دید منفی و ناخوشایندی برای طرفداران کنسول ایجاد کند به خصوص که رقابتی خاص میان دو کنسول ps4 و Xbox one وجود داشت.

 

xbox one x

7_چرخه تولید Xbox one x

این دستگاه که کنسولی میان نسلی به حساب می‌آمد قرار بود رقیبی چنان عجیب قدرتمند برای ps4pro سونی باشد. شاید بگوئید که Xbox one x کنسولی همه چیز تمام است و چرا باید جزوی از اشتباهات مایکروسافت باشد؟ بله درست است این کنسول با قدرتی بیشتر از ps4pro ( که واقعا عالی عمل می‌کند) رزولوشن و فریم ریت بهتری نیز به نمایش در می‌آورد اما اشتباه اول اینجا بود که این کنسول یک سال دیرتر از کنسول میان نسلی سونی عرضه شد و درست در نمایش معرفی این کنسول فیل اسپنسر گفت: هر دو سال انتظار نداشته باشید کنسول جدید معرفی کنیم! این صحبت برای طرفداران مایکروسافت و خریداران Xbox one x عالی به نظر می‌رسید تا جایی که این گمان را به نظر می‌رساند که مایکروسافت قرار است سال‌های درازی از کنسول خود پشتیبانی کند. تا اینکه همین چند وقت پیش مایکروسافت تولید و ساخت این کنسول را قطع کرد و جالب است در نسل نهم صحبت‌هایی به نظر می‌رسد که کنسولی ضعیفتر با توان حدودا ۴.۵ ترافلاپ قرار است به عنوان کنسول ضعیفتر نسل نهمی این شرکت معرفی شود. بله به واقع اگر Xbox series s چنین توان گرافیکی داشته باشد و به عنوان کنسول نسل نهمی لقب بگیرید بنابراین سر خریداران Xbox one x کلاه بزرگی رفته است!

 

به نظر شما اشتباهات مایکروسافت در نسل هشتم چه بودند؟

نوشته شده در: 4 روز پيش
دسته: مقاله
این ویدئوها رو دیده‌اید؟
  • A Total War Saga: Troy
  • Iron Harvest
  • The Dark Pictures Anthology: Little Hope
 
 
 
ثبت دیدگاه
 
جهت ثبت دیدگاه باید سه روز از ثبت نام شما گذشته باشد.
 

از نظر من اشتباه بزرگ مایکروسافت در قبال طرفداراش این بود که دیگه انحصاری نداره و همه رو رو pc عرضه میکنه ولی از لحاظ سود آوری حرکت عالی بود فقط مساله pc گیمرها و استریمرها نیستند بلکه کلیهای دیگه رو مجبور کرد بیان ویندوز ۱۰ بخرن و از فروشگاه مایکرو استفاده کنن تا حتی همون ۳۰ درصد رو هم به استیم نده ولی یه جورایی کلاه برداریه یه ماه مونده به انتشار quantum break گفتن رو pc هم میاد در نسل قبل انحصتریهایی مثل alan wake ,bioshock و mass effect داشتن ولی این نسل نتونستن تداوم بدن
میدونی یکی از رازهای موفقیت کنسول سونی چی بود؟
پاسخ: اجبار نکردن

ایکس باکس 360 در همون اوایل نسل 7 موفقیت بزرگی به دست آورد و یکی از کنسول های موفق مایکروسافت شد. چرا؟ چون جی تگ شده بود که همین ارزون بودن ایکس باکس و کپی خورش همه رو به طرف خودش کشوند. پلی استیشن3 مگه وقتی گرون بود همه میتونستن ازش بخرن؟ خیر تا وقتی که غیر کپی بود خیلیا نمیتونستن

خیلی ها توان خرید کنسول هم نداشتن چه برسه به بازیش.
از دید من اگر ایکس باکس وان از همون اول دو مرحله ای رو اجباری نمیکرد و راه برای ریختن بازی باز میشد و از همون اوایل جی تگ میشد قطعا خیلی از مردم هجوم میاوردن سمت کنسول مایکروسافت.
علت اینکه سونی کنسولش از نظر فروش بسیار بیشتر از ایکس باکس بوده، یه دلیل بزرگش همینه که خیلی از مردم دنیا کنسول های سونی رو به خاطر هک شدن این کنسول میخرن نه فقط انحصاری های بزرگ.

این دلیلیه که فروش یک کنسول رو به شدت افزایش میده و همین مسئله تو دنیا هیچ وقت ندیدم مایکروسافت یا سونی متوجه اون شده باشه. کنسول دستی نینتندو هم زیاد تو ایران پر طرفدار نبود ولی از وقتی سوییچ کپی خور شده خیلی از اون استقال کردن
شاید این دلیل فروش بیشتر کنسول سونی تو ایران روسیه یا یه سری کشور دیگه باشه ولی درسطح جهانی که بعید میدونم ..یادمون نره هکر کنسول ۲۰ سال افتاد زندان افتاد تو انگلیس
با یه مثل میخوام بحثو تموم کنم شما مسابقه رالی در نظر بگیر یکی تو مسابقه اول با ۱۰ دیقه اول میشه تو مسابقه دوم با ۱۲ دقیقه اول میشه خلاصه تو هردو مسابقه اول شده میشه گفت تو مسابقه دوم افت کرده ولی بازم اول شده حالا از نظر سودم حساب کنی چون هم کنسولو گرونتر داده هم بیشتر فروخته یعنی نر افزاری هم سود بیشتری به جیب زده بازم جلوتره
حالا شما میخواین نظرتو بگی اینجوری میگی که چون مایکروسافت تو نسل ۷ خیلی پیشرفت کرد و پا به پای سونی اومد(برای من مایکروسافت اوله) از نظر شما بله میشه گفت اول شده برا شما ولی این فکت نیست و فکت اینه که سونی اول بوده حالا بازم میخوای بحثو کش بدی بده البته بازم نمیفهمی و حرف خودتو میزنی چون مایکرو فنا اینطورین من که نه کامنتتو میخونم نه جوابتو میدم
HSoroush@
اماتور بودن نشانه نادون بودن نیست حتی معنی کلمات رو هم نمیدونی.
عزیز باز که دلیل حرف های تکراری زدی دلیل بیار من نمیدونم چرا باید هی باید این صحبت ها رو تکرار کنم اینکه سونی چند میلیون بیشتر فروخته نشانه ی برتری نیست عملکرد یک کمپانی در یک نسل رو حاسبه میکنن که سونی در مقابل ماکروسافت شکست خرده نینتندو اصلا تو رقابت نیست یعنی کنسولی رقابتی نمیزنه که همه کمپانی ها بیان روش بازی بسازن و... شما چرا اصلا جواب سوال ادم ها رو نمیدی؟ میگم سود فقط تو فروش کنسوله؟
((این حرفت اوج حرفه ای بودنت رو نشون داد عقل کل چون قطعا نادانی و خودت رو عاقل می دونی محلل ))
اولا درست صحبت کن با دو بریات که حرف نمیزنی این صحبت ها اون قدر ارزش نداره که بیای به طرف مقابلت توهین کنی اگه حرف منطقی ای داری بیا وسط نه اینکه بای مزخرفات بخوای اندازه شعورت رو نشون بدی.
اره اره نینتندو یه زمانی تو رقابت بود اما الان دیگه نیست تمام.انقدر اطلاعاتت کمه که فکر میکنی فروش کنسول مبناست خخخ نه عزیزم زمانی که این مسئله مهم میشه که فاصله فروش دو کنسول خیلی زیاد بشه ولی اون بالا یه سوال ازت پرسیدم که جواب ندادی اونم اینکه سود در فروش قابل مقایسه با سود در بازی ها و سرویس انلاین نیست حتی شده کنسول رو سود خیلی کم بفروشن تا بتونن نرم افزاری سود کنن تو حتی این رو هم نمیدونی.
حالا اینکه من حرفه ای تر از شمام رو تو پست ها میبینیم و اماتور بودنت رو هم با حرف های تکراری و جواب ندادن به سوالات میبینیم اما به طور کلی این گناه من نیست
((حتی شده کنسول رو با سود خیلی کم میفروشت تا بتونن نرم افزاری سود کنن))
باید یکی اون کنسولو که با سود خیلی کم میفروشن بخره تا نرم افزاری سود کنن یا نه اصلا خودت با خودت چند چندی خودت یه حرفی میزنی باز تو همون کامنت حرف خودتو نقض میکنی جالبه خودتو هم عقل کل میدونی
در عجبم چرا دوستان اصلا جوابتو میدن دوست داری مایکرو برنده نسل ۷ بدونی خوب بدون برا تو برنده بوده اصلا این نسلم برنده مایکروسافته برا تو ولی فکت صادر نکن حالا هم برو با برنده نسل حال کن
اولا اینکه تاب دیدن خودت رو در کلمات نداشتی مشکل من نیست مشکل تو هستش چون توهینی تو کلماتم نمی بینم جز اینکه وجود تهیت رو نشونت دادم ، خدا نکنه افراد اطراف من انسانی به تهی بودن شما باشند البته اندازه شعور شما شاید معیارش مزخرف باشه برای همین نمی تونی در مورد شعور من صحبت کنی پس یاد بگیر توهین را وارد کامنتت نکنی تا مانندش را تحویل نگیری
مطمئن شدم هیچی نمی دونی حرفه ای
اینکه سود کمپانی ها در چیست در مورد برنده یک نسل هیچ معنی نداره ، با منظق شما این نسل هم مایکر برده
اگر با منطق شما هم بخوام به نسل 7 نگاه کنم باز هم نینتندو برنده است چون امکان نداره هیچ کمپانی اندازه نینتندو از فروش بازی هاش روی کنسولش سود کنه بماند که 20 میلیون هم بیشتر از دو کمپانی دیگه فروخت
در بدون منطق بودنتون همین بس که نینتندو را در رقابت نمی بینید حرفه ای ( البته اگر متوجه می شدی هر حرفه ای که نثارت میشه معنیش مشخصه که البته این را هم متوجه نمیشی )
اتفاقا چند میلیون فروختن در رقابت برنده نسل که نسبت به فروش کنسول مح-اسبه میشه نه سود فروش نرم افزار مهمه چون شما دوست دارید حرف خودتون رو به کرسی بنشونید براتون مهم نیست این حرف " چند میلیون بیشتر فروخته نشانه ی برتری نیست " را جای دیگه نزن بهت می خندن و می فهمن چقدر مبتدی هستی شما دوست داری برای خودت می تونی معیار من در آوردی بگذاری اما نمی تونی این معیار را به دنیا بسط بدی ، در بحث برنده کنسول ها قطعا میزان فروش برنده را مشخص می کنه و این مطلب را دنیا قبول داره حالا شما قبول نداشته باشی هم مهم نیست
اتفاقا اینکه گفتم تهی هستی با هر کامنتت بیشتر برای دیگران آشکار میشه برای همین بهتره سکوت کنی تا اینکه بیشتر کوچک بودنت رو آشکار کنی
لطف کن با این میزان از بی آگاهی دیگه ادامه نده چون واقعا با تکرار کردن حرف هات فقط وقتم را می گیری در حالیکه 10 مرتبه معیار برنده یک نسل توضیح داده شد
شاد باشی
مشاهده 1 پاسخ دیگر
یه سوال دارم از دوستان.وقتی میگین کی برنده نسل شده پس میشه یک مسابقه،که برنده و بازنده داریم.حالا مسابقه سر چی؟تعداد فروش کنسول.خوب کدوم کنسول بیشتر فروخت؟این دیگه بحث داره؟چرا خودتونو سردرگم می کنین!!
اسپم
اد بون: اکس‌باکس سری اس به راحتی می‌تواند کنسول پرفروش نسل بعدی مایکروسافت باشد
او گفت :
دقیقاً به مانند گوشی‌های هوشمند و ارزان قیمت آیفون ۱۱ و SE که از پرفروش‌ترین‌ها به شمار می‌آیند، کنسول اکس‌باکس سری اس با برچسب قیمتی ۲۹۹ دلاری به خوبی می‌تواند بهترین فروش کنسول‌های شرکت مایکروسافت در نسل بعدی را رقم زند.

این کنسول (اکس‌باکس سری اس) دارای قدرت و قابلیت خرید بالایی است و به این معنی خواهد بود که شرکت مایکروسافت از طریق آن می‌تواند وارد بازی (رقابت) شود.
راست گفته. گرچه فکر نکنم سری اس تا انتهای نسل خوب عمل کنه
HSoroush@
دقیقا مسئله همینجاست کامنت بنده رو اصلا درست نخوندی و اصلا متوجهش نشدی شما رفتین یه خط کش گذاشتی کنارامار فروش کنسول ها و حالا چوند سونی چند میلیون بیشتر فروخته خب حتما بهتر عمل کرده این نوع نتیجه گیری کار اماتورهاس چون قدرت تحلیل ندارن به این نتیجه میرسن اینکه میگم سواد سواد سواد جدا از سواد اطلاعاتی سواد تحلیلی هم هست.
من به شخصه برام من یه سواله که چجوری میشه با وجود سونی ماکروسافتی که نسل اولش شکست میخوره و میلیون ها دلار ضرر میکنه اینگونه پیشرفت میکنه دوست عزیز ماکروسافت حتی پشتت خوبی هم نداشت حتی پشت بدی داشت عملکردش در نسل اول خوب نبود حالا تو نسل هفتم چرا باید گیمرها برن سمتش؟ و برعکس سونی اتفاقا به خاطر پشتی که داشت رفتن سمتش نه اینکه واقعا کنسول خارق العاده ای برای گیمر ها فراهم کرده بود اما با این وجود افت فروش باورنکردنی رو ازش شاهد بودیم این خودش یک شکسته اصلا عمکرد خوبی نداشت بعد میگی سونی عملکرد بهتری داشت نسبت به ماکروسافت چون چند میلیون بیشتر فروخت؟ خخخ
عملکرد فوق العاده ماکروسافت حتی سونی با اون همه سابقه و افتکار تحت شعاع قرار داد و تحسین ها بیشتر رو ماکروسافت بود تا سونی اتفاقا سونی رو نقد میکردن تا تحسین
نینتتندو رو هم حساب کردی؟ خخخ عزیز نینتندو اصلا تو رقابت نیست خودش رو کنار کشید شما فکر کردی سود فقط تو فروش کنسوله؟ نینتندو خودش رو کنار کشید
کلا نینتندو کنسول منحصر به فردیه با قابلیت های خودش
ولی جالبه سونی فن های به من میگن فن ماکروسافت و فن ماکرو ها هم میگن فن سونی
گرچه اون دوست عزیز هم نظر خودشو داره ولی نظر شما واقعا تحلیلی تر بود مرسی
دوست عزیز
کجای صحبت را متوجه نمیشید من نمی دونم اما این رو می دونم حرف های شما در باره پیروز نسل کلا اشتباهه
نینتندو رو حساب کردم !!! مزاح می کنید !!! نینتندو محکم ترین پایه دنیای گیمه ، بعد می خواهید حسابش نکنیم ؟
"این نوع نتیجه گیری کار اماتورهاس چون قدرت تحلیل ندارن" پس بزرگتر دیدن 85 از 87 کار افراد حرفه ایه ! یا برنده اعلام کردن نفر سوم میشه تحلیلگری
واقعا اگر به نظرتون سونی اشتباه قیمت گذاری وحشتناکش رو اول نسل 7 مرتکب نمیشد یا مایکروسافت یک سال زودتر نسل 7 رو شروع نمی کرد باز هم شاهد این عملکرد در نسل 7 از سمت مایکروسافت بودیم ؟ عزیزم می تونم به جرات بگم هیچی از تحلیل هم نمی دونید چون یک تحلیل گر نمیاد در اعداد و ارقامش اون هم جایی که اتفاقا معیار تعداد فروخته شدست شروع کنه به گفتن این محصول ارزنده است پس برندست - برنده را تعداد افرادی که یک محصول را تهیه می کنند مشخص می کنه به اینکه پیشینه اش چون ضعیف یا قوی بوده حالا برنده و بازنده جاشون عوض بشه
شما با تحلیل هات خوش باش حرفه ای - الباقی آماتور هستند و شما اسطوره حرفه ای های عالم
مشاهده 3 پاسخ دیگر
Ps3 شکست نخورد و اتفاقا فروش خوبی داشت...
اما با توجه به فروش افسانه ایPs2 انتظار بیشتری داشت سونی از کنسول...
کنسول از زمان خودش جلوتر بود و اکثر سازنده ها مخصوصا ترد پارتی ها باهاش به مشکل خورده بودن...
اتفاقا اگر Ps3 فروش فوق العاده ای رو تجربه میکرد Ps4 رو که کنسولی بی نقصی بود رو نداشتیم
کلا با حرفات تو این کامنت موافقم . مرسی
با این منطق دوستان
ps4 و switch هم شکست خورده ان چون نسبت به نسل ps2 و wii کمتر فروش کردن
همینجوری یه دلیلی پیدا کنید در طول تاریخ برای اثبات موفقیت مایکروسافت به هر ضرب و زوری شده ببینیم به کجا می رسید
توی مطلب کلی از مایکروسافت و عملکردش نوشته شده اونوقت شما به زور میخوای یه مطلبی که توش تعصب دارید رو به اثبات برسونید؟
حقیقتا باید با دید باز به بحث نگاه کرد. همون جوری که عملکرد نامناسب مایکروسافت نسل 8 توو مطلب ذکر شد
مشاهده 1 پاسخ دیگر
در مورد نسل هفتم، اگر معیار موفقیت رو میزان سود و درامد حساب کنیم، قطعا سونی سود و درامد کمتری به حیب زد نسبت به رقبا و نمیشه گفت چون تعداد واحد بیشتری فروخت پس پیروز بوده. دلیلش هم ضرر زیاد روی هر کنسول و مولتی پلیر مجانی و ...

اما در مورد محبوبیت خود کنسولها..چون محبوبیت ارتباط مستقیم داره با تعداد واحد فروخته شده، میشه گفت Wii در جایگاه اول، PS3 جایگاه دوم، و 360 جایگاه سوم قرار گرفتند نهایتا. به طور دقیقتر:

Wii: 102m
PS3: 87m
X360: 85m
این یک کامنت درسته
اصلا پیروز نسل 7 قطعا نینتندو هستش
البته مولتی پلیر در ps3 همیچین هم مجانی نبود - روی دیسک ها برای مولتی یک کد وجود داشت که تنها یکبار قابل استفاده بود و اگر دیسک دسته دوم می خریدید می بایست برای مولتی اقدام به خرید کد مولتی می کردید که اگر درست خاطرم باشه 10 دلار قیمتش بود
از جهتی میشه اینطور نتیجه گرفت. ولی از دید کلی داستان کمی فرق میکنه
تا چه حد ممکنه فن بازی حال بهم زن باشه که حتی مسائل مشخص و پیش و افتاده رو هم انکارکنن
x360 بی تردید برنده نسل هفتم بود انقدر واضح و گویاس که اصلا نباید دربارش صحبت کرد
عملکرد ps3 قابل مقایسه با ps2 نبود و افت فروش باورنکردنی داشت این خودش یک شکست و یک حرکت رو به عقب برای سونی بود برعکس ماکروسافت که بدون هیچ پیشنه ی خوبی عملکردی دیوانه وار از خودش نشون داد حتی طراحی کنسول و حتی دسته کنترل مکاروسافت بهتر از سونی بود.
جای خنده دارش اینجاس که عده ای دارن سر فروش بیشتر اونم با اختلاف 1 الی 2 میلیون صحبت میکنن اونم سونی ای با پیشینه افسانه ps1 و ps2 اونم با دنیای بازی در مقابل ایکس باکسی که از پیشنه ی قدتمندی نداشت تونست کاری کنه به راحتی بهش بگیم برنده نسل هفتم اونم با اقتدار
((نیل دراکمنی که این رواعتراف میکنه و میگه نسل هشتم دیگه اجازه نخواهیم داد))
نکته مهی که خیلی تصور میکنن سونی در نسل هشتم بینظیر بوده اما زهی خیال باطل اینکه الان سونی نسبت به رقیبش با اخلاف بهتره به دلیل رشید دیوانه وار سونی نبوده بلکه سقوط عجیب و غریبه ماکروسافت بوده رقابت اصلا پا به پای نبوده کاملا یک طرفه بوده این ماکروسافته که عملکرد فاجعه امیزی داشته عملکرد سونی حرکت رو به جلو بوده و این خیلی خوبه و از نسل هفتم قطعا بهتر بوده اما نه اینکه عملکرد بینظیر و شاهکاری ازش شاهد بودیم .
خارفن جماعت سونی یکم فکر کنین بعد حرف بزنین یکمی هم سواد سواد سواد ترو خدا سواد
گذشته ها گذشته مهم الانه که با اختلاف خیلی زیادی زیر سونی هست حالا هی بگین نسل هفت ایکس باکس خوب بوده چه فایده
کلا معلومه از سر همون فن بازی حال بهم زن اقدام به دادن اطلاعات اشتباه نمی کنید
دوست من برای شما مایکر این نسل هم برنده است شما در تفکرات اشتباهتون خوش باشید
افسانه ps1 ?!!! بعید می دونم حتی بدونید میزان فروش ps1 چقدر بیشتر از ps3 بوده باشه
خوار اطلاعات که معلومه چرا داری مثل اسپند بالا و پایین می پری همین که در کامنتت هم معترف به فروش بیش از 1 میلیونی ps3 هستی خودش گویا دروغی که در تمام این پست راه انداختید مبنی بر برنده بودن نسل 7 مایکرو اون هم با بیش از 1 میلیون کمتر فروختن هست - عزیزم شما حتی نمی دونید برنده نسل 7 نه سونیه و نه مایکرو بعد اومدید وا مصیبتا وا مصیبتا راه انداختید که مایکرو درسته کمتر فروخته اما برندست - عزیزم مایکرو بیش از 1 میلیون کمتر فروخت و یک سال هم بیشتر در فروش بود
شما اول سواد خودت رو بالا ببر بعد دنبال سواد دیگران باش
مشاهده 3 پاسخ دیگر