فروشگاه گیفت کارت
 
خرید گیفت کارت خرید گیفت کارت
گزارش: دمای Xbox Series X توسط دوربین‌های حرارتی اندازه‌گیری شد

1

الکتریسیته نعمت خوبی است ولی همین نعمت عامل گرم شدن قطعات الکترونیکی نیز می‌شود و برای همین بسیاری از ابزارهای برقی دارای محفظه‌هایی برای خارج کردن این حرارت هستند. در کنسول‌های بازی و PCها، فن‌ها این حرارت را به بیرون از دستگاه هدایت می‌کنند. اگرچه، با از راه رسیدن نسل جدید کنسول‌ها در ماه آینده، برخی گزارشات منتشر شده توسط افراد تأثیرگذار موجب نگرانی طرفداران Xbox Series X شده است.

به گزارش پردیس گیم و به نقل از dualshockers، وب‌سایت Windows Central تصمیم گرفته به کمک دوربین‌های حرارتی آزمایش کند که Xbox Series X واقعاً چقدر داغ می‌شود و بدین وسیله نه تنها می‌توان میزان حرارت را سنجید، بلکه می‌توان دید کدام قسمت داغ‌تر از بقیه است. در یک آزمایش Monster Hunter World در حالت resolution mode روی دستگاه اجرا شد، با رزولوشون 1800p و نرخ فریم حدود 50. حرارت ثبت شده در حین این تست از 35 سانتی‌گراد فراتر نرفت.

در حالت standby mode نیز حرارتی حدود 25 سانتی‌گراد ثبت شده. البته تمام این آزمایشات نسبی هستند چرا که محل انجام آن‌ها در انگلستان می‌باشد که این موقع از سال دمای پائینی دارد.. دمای اتاقی که Windows Central تصویربرداری را در آن انجام داده 18 درجه بوده است.

همچنین یک Xbox One X نیز با اجرای Monster Hunter World  در حالت resolution mode مورد ارزیابی قرار گرفته و رقم به دست آمده حدود 56 درجه سانتی گراد می‌باشد. یک PS4 مدل پایه نیز در حین اجرای Bloodbourne آزمایش شده و میزان حرارت به دست آمده 60 درجه است.

برای خیلی‌ها، میزان حرارت ساطع شده از کنسول‌ها واقعاً موضوع با اهمیتی نیست که واکنش منطقی‌ای نیز به نظر می‌رسد. یک بازی با میزان گرافیک بالاتر حرارت بیشتری تولید می‌کند ولی فن‌ها را برای همین مواقع کار گذاشته‌اند. بله، نگرانی آسیب دیدن قطعات به دلیل حرارت بالا وجود دارد ولی با مشاهده‌ی اندازه گیری‌های Windows Central تقریباً مطمئن هستیم نسل بعدی سخت‌افزارها مشکل بزرگی نخواهند داشت.

کنسول Xbox Series X طبق برنامه ریزی‌ها در 20 آبان ماه منتشر خواهد شد و به دنبال این اتفاق PS5 دو روز بعد در 22 آبان به میدان پا خواهد گذاشت.

نوشته شده در: 25 مهر 1399
دسته: مطلب متفرقه
این ویدئوها رو دیده‌اید؟
  • دانلود نقد و بررسی ویدیوئی بازی Gears Tactics
  • دانلود تریلر بازی Gears Tactics
 
 
 
ثبت دیدگاه
 
جهت ثبت دیدگاه باید سه روز از ثبت نام شما گذشته باشد.
 

heavenly sword@
نه ؛ ویدئوی آستین ایوانز رو ببین، توی شرایط دمایی سخت هم مشکلی واسش پیش نمیاد
رزولوشن 1800p اشتباه نیست؟ 1080 منظورتون نبوده آیا؟
حالا به هر حال با یه بازی نسل هشتمی با رزولوشن فول اچ دی یا بالاتر و فریم زیر شصت و دمای اتاق کاملا مطلوب این دما ثبت شده! به نظر که نمیتونه ملاک و معیار مناسبی باشه. ولی کلا ایکس باکس به خاطر ساختار عمودیش باید تهویه مناسبی داشته باشه
دوست عزیز ویدیو Austin Evans رو نگاه کن
شرایط دمایی سخت رو هم تست می‌کنه
درون جعبه قرار میده
و بالای فن اصلی کنسول که تقریبا شاه راه حیاطی کنسول هست قاب سی دی قرار میده و باز هم دمای کنسول بالاتر از شصت نمیاد
این همه هست نمی‌دونم برای چیه
هیتر ها و ژورنالیست نماها تشریف ببرن غار
شما حالا صرف انجام یه بازی نسل هشتمی اونم تو یه اتاق کاملا خنک داری منتقدینو به غار دعوت میکنی؟! به نظرم اگه تابستونای ایران یا جاهای گرم دیگه با دمای اتاق بالای 25 درجه و یه بازی سنگین نسل بعدی رو در نظر بگیری اوضاع خیلی متفاوت میشه نه؟
والا سونی خودش به صد درجه میرسه کنسول مزخرفش