فروشگاه گیفت کارت
 
خرید گیفت کارت خرید گیفت کارت
نگاهی بر داستان و دنیای Demon's Souls

Demon's souls

به قلم آرمین جاوید 

سکوتی بی‌انتها همه جا را فرا گرفته، پادشاهی سقوط کرده و قلمرو غرق در تاریکی شده است. در این میان قهرمانی برخواسته از مرگ تا در برابر شیاطین ایستادگی کرده و پادشاهی و دنیا را نجات دهد. Demon's Souls در سال 2008 به صورت انحصاری بر روی PS3 عرضه شد و توسط بازیکنان و منتقدین مورد تقدیر و تمجید بسیاری قرار گرفت. چندین سال هست که طرفداران خواستار بازسازی این عنوان هستند و اینک چیزی نمانده تا به آرزوی‌شان برسند. Demon's Souls Remake توسط استودیوی با استعداد Blue Point بازسازی کامل شده و قرار است در تاریخ ۲۲ آبان به صورت انحصاری بر روی PS5 عرضه شود. ما نیز بی‌صبرانه منتظریم تا شمشیر و سپر خود را برداشته و در جهان تاریک Demon's Souls غرق شویم. همانند دیگر بازی‌های میازاکی Demon's Souls نیز داستانی پیچیده‌ای دارد و به صورت مستقیم در طول بازی روایت نمی‌شود. در ادامه با ما همراه باشید تا با داستان و دنیای Demon's Souls بهتر اشنا شوید.

PS5

داستان Demon's Souls در سرزمینی به نام Boletaria جریان دارد که توسط مه غلیظ و مرموزی پوشانده شده است. در دوران کهن دنیا توسط شیاطین مورد حمله قرار می‌گیرد که در بازی به اولین Scourge معروف است. Allant پادشاه سرزمین Boletaria که بین مردم بسیار محبوب است تصمیم به نابودی شیاطینی که از دوران کهن باقی مانده‌اند را می‌گیرد. پادشاه Allant شجاعانه با شیاطین مبارزه می‌کند اما با گذر زمان در دوران پیری مبتلا به مالیخولیا می‌شود که یک نوع افسردگی ذهنی و روحی می‌باشد.

 

PS5

پادشاه Allan برای قدرتمند‌تر کردن خود و سلطنتش راهی Nexus می‌شود و Soul Arts کهن و ممنوعه را پیدا می‌کند. Nexus مکانیست ما‌بین واقعیت و مرگ برای روح‌هایی که دنیای اثیری را طی می‌کنند و امیدوارند تا بدن و جسم خود را بازیابند. یکی از قوی‌ترین شیاطین، دوشیزه Wendy که لباسی سیاه پوشیده نیز در Nexus ساکن است. با دانشی که Soul Arts در اختیار Allan گذاشت توانست به بهترین شکل Boletaria را فرمانروایی کند. مردم Boletaria آبادانی و شکوه بی‌سابقه‌ای را تجربه کردند اما این دوران شکوه بسیار زودگذر بود. با گذشت زمان درد و رنج اطرافیانش در Allan سنگینی کرد و طمع برای قدرت بیشتر باعث شد تا دوباره راهی Nexus شود. این بار Allan شمشیر سیاه Soulbrandt را برداشت، شمشیری که برای ارواح اهریمنی برای به دست اوردن قدرت بیشتر ساخته شده و The Old One را که به خواب عمیقی در Nexus فرو رفته بود را بیدار کرد. The Old One همانند سمی باستانی بود که برای هدف پاک سازی زمین توسط خدا درست شده بود و این‌چنین شد که پادشاه Allan دوره دوم Scourge را شروع کرد.

 

 Demon's souls Remake

این‌جاست که داستان Demon's Souls و شکار شیاطین شروع می‌شود. جهان پوشیده از مه غلیظ بی‌رنگی می‌شود و شیاطینی که از روح بشریت تغزیه می‌کنند دوباره برمی‌گردند و خبری از پادشاه Allan نیست. خساراتی که اولین دوره Scourge و حمله شیاطین بر جا گذاشت بسیار سنگین و غیر‌‌ قابل توصیف بود. در گذشته و قبل از اولین دوره Scourge تمام دنیا توسط یک قانون عادلانه و خیر با هم متحد شده و این اتحاد را مدیون Soul Arts بودند ولی اشتیاق به قدرت بیشتر انسان‌ها باعث بیداری The Old One شد و جهان را با نابودی روبرو کرد. نگهبانان(همان Monumentals) با عشق ورزیدن به The Old Oneو قربانی کردن خودشان توانستند Old One را به خوابش برگردانند اما پس از از دست دادن تعداد بی‌شماری جان و کشته شدن نیمی از جمعیت جهان توسط مه(همان Colorless Fog معروف بازی) و شیاطین.‌

 

PS5

برای بهبود دادن و مرمت کردن زمین‌ها و سرزمین‌هایی که باقی مانده بودند شش سنگ قیمتی و بزرگ (همان Archstones) را به شش Elder دادند. یکی به پادشاه سرزمینی کوچک و در عین‌حال سخت کوش، یکی به پادشاه زیرزمین، یکی به ملکه خردمند برج بزرگ Ivory، یکی به سردار روح های گم شده و بدشانسی، یکی به شمن(Shaman) پرستش کننده طوفان و اخرین سنگ را به غول‌های بزرگ سرزمین‌های شمالی دادند و سنگ‌ها در سراسر جهان قرار گرفتند. The Old One نیز در Nexus به خواب عمیقی رفت و استفاده از Soul Arts برای همیشه ممنوع شد.

 

 Demon's souls Remake

سنگ‌هایی که به Elder‌ها داده شدند جهان را به هم متصل می‌کنند و به شکارچی شیاطین(همان بازیکن) اجازه گذر و عبور از سراسر سرزمین‌های جهان را می‌دهند. شکارچی‌ها بعد از اینکه مه را پیمودند و به Boletaria رسیدند، مردند و با Nexus پیوند بستند و این باعث شد روح آن‌ها فانی نشود و کنترل عقل‌شان را از دست ندهند. شکارچی‌ها در فرم روح زندگی می‌کنند. در هر سرزمین شیاطین بزرگی وجود دارند که فقط بعد از نابودی همه آن‌ها شکارچی شیاطین می‌تواند به حضور The Old One برود و دنیا را نجات دهد. شکار شیاطین کار آسانی نیست و قبل از رویارویی با ان‌ها شما باید راه خود را از طریق سرزمین های خرابه پیدا کنید و بارها با مرگ روبرو شوید. در طول بازی شما به شش سرزمین مختلف سفر خواهید کرد و با خطرات زیادی روبرو خواهید‌ شد.‌

 

 PS5

قصر The Boletaria به خانه دو اژدهای آتشین و قهرمان‌‌هایی از جمله Alfred(شوالیه برج)، Metas(شوالیه نیزه)، Oolan(فرمانده کمانداران) که تحت تاثیر Fog قرار گرفته‌اند تبدیل شده است. تونل Stonefang که معدنی برای حفاری و مکانی تحت کنترل پادشاه Allant بود پر از معدنچیان وفادار به پادشاه که توسط Fog عقل خود را از دست داده‌اند شده است، برج Latria معبدی مقدس در نزدیکی سرزمین Boletaria که به ملکه Ivory داده شده، معبد طوفان، سرزمینی جدا شده از قلمرو و مکانی که در ان طوفان را پرستش میکنند، The Valley of Defilemen سرزمینی که پس از گذر از ساختمان‌ها و پل‌های خراب شده و پوسیده به آن می‌رسید و سرزمین‌های شمالی که زمانی خانه غول‌ها بود که در کنار Boletaria با صلح زندگی می‌کردند تا اینکه مه غلیظ و بی‌رنگ به سرزمن‌شان رسید. غول‌های سرزمین‌های شمالی اولین کسانی بودند که تسلیم شیاطین شدند. Boletaria برای مبارزه با غول‌ها صدها هزار از بهترین شوالیه‌های خود را فرستاد تا هرگونه تهدید به پادشاهی و قلمرو را نابود کنند. این شش سرزمین مناطق اصلی بازی به شمار می‌روند و در طول بازی از طریق Nexus به این سرزمین‌ها سفر کرده و با باس فایت‌های زیاد و دشواری روبرو خواهید شد تا بتوانید به حضور The Old One درآیید. 

 

Demon's souls Remake

پیشنهاد می‌کنم این ریمیکس بسیار زیبا از آهنگ بازی را دانلود کرده و از آن لذت ببرید:

 

Demon's Souls Remix Scourge of Demons

 

لطفاً نظر خود را در مورد Demon's Souls Remake با ما در میان بگذارید. آیا شما نیز بی‌صبرانه منتظر تجربه این عنوان هستید؟

نوشته شده در: 6 آبان 1399
دسته: مطلب متفرقه
این ویدئوها رو دیده‌اید؟
  • Demons Souls
  • Demon's Souls
  • Demons Souls
 
 
 
ثبت دیدگاه
 
جهت ثبت دیدگاه باید سه روز از ثبت نام شما گذشته باشد.
 

خسته نباشی آرمین جان.
مقاله عالی بود لذت بردم , داستان بازی و موسیقیش نظرمو جلب کرد.
منتظر مقاله های بعدیت هستم.
خسته نباشی آرمین. مقاله عالی ای بود
به به
مرسی آرمین جان
عجب مقاله مرتب و عالی
درود بر تو
ایشالله مقالات و بررسی های بیشتر با قلم شما ببینیم
لحظه شماری میکنم بتونم بازیش کنم چقدر گرافیکش بالاست
آیا شما نیز بی‌صبرانه منتظر تجربه این عنوان هستید؟
مگه میشه نباشیم؟
چرا نشه؟
کار نشد نداره...
()
غیر ممکن است برادر غیر ممکن
مشاهده 3 پاسخ دیگر
به به ارمین جان به جمع خبرنگاران پیوستی تبریک می گم داداش . مقالت عالی بود بسی لذت بردم . هنوز موفق نشدم این شاهکارو بازی کنم . همیشه جز حسرتای گیمریم بودو تنها سولز بورنی بود که موفق نشدم بازیش کنم و زمانی سولزبورن باز شدم که ps3 مو رد کرده بودم خوشحالم که صبرم جواب داد و میتونم بهترین نسخشو بعد مدتها بازی کنم . موفق باشی داداش
خسته نباشید خدمت آقا آرمین جاوید به خاطر وقتی که پای این متن پر و پیمون گذاشتن.
ایشالا قلمتون همیشه روان باشه
آرمین جان متشکر از قلمت.به مناسبت نزدیک شدن به انتشار بازی فکر خوبی بود.
تونستم با rpcs 3 بازی رو تجربه کنم . نکته جالب اینجاست که بازی ترتیب خاصی رو برای پیمایش منطقه های مختلف ارائه نمیده { مثل دارک سولز پیوسته نیست } که این عامل اصلی اعصاب خوردیه چون نادانسته وارد یک محیط بسیار سخت میشید . مدت زمان گیمپلی نسبت به دارک سولز ها کمتره . تنوع مجیک و وپن و ارمور ها بسیار محدود هست طوری که اگه کلاس شوالیه انتخاب کنید ارمور شما تا اخر بازی جواب گو هست و نیازی به ارمور دیگه نیست . هر منطقه به طور متوسط 4 تا باس داره که به نظر من باس سوم از باس 4 ام اون منطقه خیلی سخت تره ولی اصولا باس 4 ام خیلی پر زرق و برق هست . فیزیک بازی با دارک سولز ها و بلاد بورن متفاوته و به سیستم جاخالی خیلی توجه شده پیشنهاد میکنم از همون اول بازی از وپن بلند و به صورت دو دستی استفاده کنید {claymore}.
رفیق مشخصات سیستمت چیه؟ چون شنیدم این شبیه‌ساز خیلی سنگینِ و بهینه نیست...
بله خیلی سنگینه ولی بهینه هست کلا افت فریم یا شاتر نداره
R5 3600
RAM 32GB 3200MHZ
sapphire rx 5700 xt nitro +
b450 m a
مشاهده 2 پاسخ دیگر
عالی ارمین خیلی لذت بخش و اموزنده بود این همه دارک سولزو بلادو سکیرو بازی کردم داستان هیچکدومو درست حسابی نمیدونم باز یکمکی سکیرورو گرفتم چی شد اون یکیا اصلا خیلی عالیه اگه باز ادامه بدیو مقاله های اینچنینی بیشتر بنویسی