بازی اورجینال
فروشگاه گیفت کارت
 
خرید گیفت کارت فروشگاه نخل مارکت

GRID Autosport پیش‌نمایش

صفحه شخصی من وبلاگ من - تنهایی من عاشقانه بود.شوریده بودم و شوری...
تصویر نویسنده
شبیه سازی برای همه

در طی سال های گذشته بازی های سبک Racing به دو زیر مجموعه کلی تقسیم شده اند. این دو زیر مجموعه شامل شبیه ساز ها(Simulation) و آرکید ها(Arcade) هستند.  اگر بازی کمی سخت و چالش برانگیزتر باشد،به نحوی که کنترل کردن اتومبیل نیازمند زمان بندی و استراژی خاصی باشد،بیشتر بازیکنان بازی مذکور را عنوانی شبیه ساز تلقی می کنند. اگر برخی از المان های مسابقات Nascar را وارد بازی کرده و در استفاده از آنها محدودیت های خاصی هم مد نظر قرار بدهید باز هم بازی وارد سبک شبیه ساز می شود. سری بازی های GRID در تمام نسخه های منتشر شده گاهی به سمت بازی های شبیه ساز حرکت می کرد و گاهی هم گرایش خاصی به سبک آرکید پیدا می کند؛ در جدیدترین بازی شرکت Codemaster یعنی GRID Autosport خط فاصله ای بین دو زیر مجموعه ایجاد نشده است و بازی مذکور بین این دو زیر مجموعه قرار دارد. در بازی بر اساس المان هایی که در نظر گرفته شده است و بر اساس انتخاب هایی که به بازیباز داده می شود،می توان از هر دو حالت آرکید و شبیه ساز بودن Autosport استفاده و لذت کافی را هم برد.

اگر Grid Autosport را تجربه کنید،اولین احساسی که به دست می آورید حس بازی های شبیه ساز است.زیرا تمام آن چه از یک بازی شبیه ساز همانند Gran Turismo انتظار دارید، در این بازی وجود دارد. تمام المان های مربوط به دنیای واقعی همانند توجه به سرعت خودرو و زمان بندی مناسب برای ترمز کردن، موقعیت های درفتینگ(Drafting) و به خصوص توجه به میزان چالاکی خودرو ها در بازی بسیار دقیق و قابل تامل کار شده است.در کل می توان گفت هر آن چه نیازمند عنوانی قابل توجه است،در این بازی جمع شده و حس و حال دنیای خودرو ها را به خوبی می توان با وارد شدن به دنیای Autosport حس کرد. در بازی مد (Mode) های مختلفی در نظر گرفته شده است که می توان یکی از آنها را با نام Open Wheel معرفی کرد. در این مد، این خود بازیباز است که تمام و کمال کنترل وسیله نقلیه را بر عهده می گیرد و هیچ راهنما یا کمکی از سوی هوش مصنوعی برای هدایت بازیباز به بهترین مسیر وجود ندارد.به طور مثال در یکی از تریلر های بازی شاهد پیچی بودیم که در آن راننده به طور کامل بازی را در اختیار دارد و باید تصمیم های مختلفی را بگیرید.به طور مثال خود اوست که میزان و درصد ترمزگیری را مشخص می کند.

تفاوت بین خودرو های Stock و Open Top همانند تفاوت بین روز و شب است، این تفاوت را Autosport به خوبی به نمایش می گذارد. در حقیقت کاری که AS انجام داده است،بسیار هیجان انگیز و قابل تشویق است؛استفاده از المان های خاص و ویژه باعث می شود که تجربه ای که از هر دو نوع احساس می شود بسیار خاص و قابل تشخیص باشد. رانندگی و مسابقه در Open Top ظرافت خاصی می خواهد و برای برنده شدن باید از اصول و استراتژی خاصی استفاده کنید.برای درک اینکه چقدر باید در Open Top احتیاط به خرج دهید،می توان این مثال را بیان کرد؛برای موفقیت در هر زمینه ای تمرین و تجربه در حل کردن مسائل آن از اصول جدایی ناپذیر هر حرفه ای است،برای موفقیت در Open Top هم شما نیاز دارید تا تمام اصول و پیچیدگی رانندگی را بدانید و از آنها استفاده کنید.اگر بتوانید تمام مدت خودروی خودتان را در مسیر نگه دارید و خطایی نداشته باشید،آماده ورود به دنیای Open Top هستید.در همین مورد،نسخه محدود و مخصوصی از بازی برای وب سایت ها فرستاده شده است که نشان از توجه خاص سازندگان به نقطه نظرات بازیکنان دارد. اگر واکنش منتقدین در این مورد را قبول داشته باشید،همگی آنها از این بخش خاص  تعریف و تمجید کرده و از بالانسی که بین اجزای مختلف بازی وجود داشته احساس رضایت کرده اند.بازی مد های مختلفی دارد که یکی از آنها Street Racing نام دارد. در این مد، بازیباز در یکی از بزرگ ترین شهرهای دنیای به رقابت با دیگر بازیکنان می پردازد. بسته شدن خیابان ها برای چشیدن اوج لذت هیجان،می تواند آدرنالین خونتان را تا بی نهایت بالا ببرد.

یکی دیگر از مد های بازی که مورد تایید قرار گرفته است و برخی از منتقدین موفق به تجربه آن شده اند،مدی است که باید بالانس بین سرعت و کنترل وسیله نقلیه توسط خود بازیباز به وجود آید.البته در این مد بیشتر گزینه های قابل تغییر در حالت استاندارد قرار دارند و بازیباز می تواند بر اساس نیازی که دارد، درصد هر یک از آپشن های قابل تغییر را جا به جا کند. به طور مثال می توان میزان و درصد دریفت را در این مد تغییر داد.در این نسخه است که به دور از هر گونه المان غیر منتظره می توانید لذتی از دریفت های پی در پی و چالش هایی که دیگر خودرو ها برایتان به وجود می آورند را تجربه کنید.لازم به ذکر است که این مدها برای بخش آفلاین در نظر گرفته شده است و بازیباز در بخش Career می تواند از آنها استفاده کرده و لذت ببرید.اگر از بازیبازانی هستید که می خواهید با چالش های بزرگ تری رو به رو شوید،می توانید با پیوستن به گروه های مختلف که به صورت تیمی مسابقاتی را برگذار می کنند،به رقابت با تیم های دیگر بپردازید.در هر حال هر زمانی که پیشرفت می کنید،می توانید از گروه خودتان جدا شده و وارد گروه های بزرگ تر و در نتیجه با چالش های بزرگ تر و خطرناک تر رو به رو شوید.در بخش تیمی می توانید برای خود هم گروهی انتخاب کرده و از او برای همراهی شما در مسابقات کمک بگیرید. در طول مسابقه می توانید از کمک یار خود برای حمله به دیگر خودرو ها یا دفاع از شما را که با سد کردن راه خودرو های دیگر حاصل می شود،همراهی بخواهید. به طور جامع کمک و همکاری باید متقابل باشد؛ اگر او به شما کمک می کند،وقتی نیازمند یاریتان باشند باید به همگروهی های خودتان کمک کنید تا میزان محبوبیت شما بیشتر از گذشته شود تا امکان استفاده از خودرو های بهتر را داشته باشید.یا در مواردی می توانید از همراهتان بخواهید که اطلاعاتی از دیگر مسابقه دهندگان برایتان به دست آورند یا اینکه اگر در مسیر اصلی مسابقه مسیر انحرافی وجود داشته باشد، شما را به میان بر ها هدایت کنند. البته در عین حال که در بخش تیمی قرار دارید می توانید کلا بی خیال بخش تیمی شوید و همچنان به بخش Career خودتان توجه کنید.حق انتخاب با بازیکن است!

خبر خوش برای طرفداران RaceNet اینکه شرکت Codemaster اعلام کرده است که Autosport به این شبکه وصل می شود و بازیباز ها می توانند لذت هرچه بیشتری از سرعت و هیجان را تجربه کنند. ویژگی جدیدی در این بخش وجود دارد به نام RaceNet Clubs که امکان بحث و گفت و گو بین طرفداران را فراهم می کند.البته لازم به ذکر است که در همین بخش امکان مشاهده XP هایی که دریافت کرده اید هم وجود دارد.برای کسانی که به دنبال هیجان آنلاین هستند باید خاطر نشان کنم که در بازی 99 Level مختلف در نظر گرفته شده است که هر کدام ویژگی و اصول مخصوصی به همراه دارند. برای تکمیل کردن بخش آنلاین به 30 تا 50 ساعت بازی نیازمند هستید.البته می توانید با تغییر میزان سختی و صد البته چالش های بازی مدت زمان مورد نیاز برای اتمام بازی را بیشتر کنید. از نکاتی که در این بازی به آن توجه خاصی شده است،تمرکز بر روی خودرو های ویژه است. این خودرو ها بر اساس نیازی که بازیباز به آنها دارند در اختیار او قرار داده می شوند. بازیباز در بخش های خاصی می تواند تغییراتی بر روی خودرو ایجاد کند که در قدرت و سرعت آن تاثیر مستقیم می گذارد. البته نباید از تاثیر تغییرات بر روی هندلینگ خودرو ها غافل شد.

بازی روز  24 ژوئن با نزدیک به 80 خودرو و 22 مکان مختلف با داشتن مسیر های جانبی عرضه می شود.طبق آنچه در تریلر ها منتشر شده است Autosport برای راضی نگه داشتن تمام کسانی که به بازی های Racing علاقه دارند،عرضه می شود.در بازی می توانید حس و حالی وصف ناشدنی تجربه کنید؛ تجربه هر بازیکن با دیگری متفاوت خواهد بود و همین تفاوت،ارزش تکرار مسیر ها و مسابقات را بیشتر خواهد کرد.

 

نویسنده:رضا محمد میرزایی

نوشته شده در: 12 خرداد 1393
دسته: پیش‌نمایش، GRID Autosport
این ویدئوها رو دیده‌اید؟
  • GRID: Autosport
  • GRID: Autosport
  • GRID: Autosport
 
 
 
ثبت دیدگاه
 
جهت ثبت دیدگاه باید سه روز از ثبت نام شما گذشته باشد.
 

جالب بود ممنون
آیا شما فن هستید؟
آیا شما نوب هستید؟
آیا شما ندید پدید هستید؟
آیا شما تازه کنسول خریدید و به جمع فنها و نوبها پیوستید؟؟؟
آیا شما بانو هستید؟!!!!!.............خخخخخخ
.............................................................................................................................................
http://pro.uploadpa.com/?file=1401752988115733_20140529_120759 (1).mp4

لینک بالا مراجعه کنید
اگه پس واقعا موارد بالا شما نیستید اسم این باز چیست؟ و بروی کدام کنسول هست؟
بازی ای که چند روزیه دوباره سرگرمش شده ام. این بازی دوست داشتنی منه و بسیار محترمه.
خدا کنه مثل یکش هم تیمی داشته باشه و ماشیناشم زیاد باشه...............اخه تو یک و دو ان چنان ماشینی نداشت ببینیم این یکی چی میشه
وای باید خیلی باحال باشه فقط یکی راهنمایی کنه که ماشینای این بازی ماشین های واقعین هستن یا ساختگی چون واسه من عکساش لود نشد
بهترین ریس در تمام دوران فقط GRID
دیگه دوره بازیای ریسینگی که تعداد ماشیناش زیر 200 تاس به سر رسیده.
گرافيک اين بيشتر به نسل هشتم مى خوره باشه تا نسل هفتم گيمينگ.آيا نظرم درست است.
آقا میرزایی دمت گرم!!!!
این پیش نمایش در حد روزهای اوج پردیس گیم بود
حیف که خیلی وقته از اون روزها دور شدیم
ههههه بدون هیچی _همه چی میخاین بسازین