نماوا
فروشگاه گیفت کارت
 
بازی تانکی آنلاین فروش محصولات MSI
نمایشگاه TGC فروش گیفت‌کارت - سریع و ارزان
بازگشت مامور 007
نویسنده:
صفحه شخصی من - بنده سردبیر سایت پردیس هستم، قریب 29 سال...
User_image
اگر قرار باشد که یکی از معروف ترین مامور مخفی های دنیا را نام ببریم، آن شخص حتما جیمز باند (James Bond) خواهد بود. شخصیتی که در سال 1953 توسط  ایان فلمینگ (Ian Fleming) خلق شد و از آن پس او را در فیلم های متعددی مشاهده کردیم. اما همیشه شخصیت جیمز باند با چهره بازیگرانی مانند شون کانری (Sean Connery)، راجر مور (Roger Moore)، پیرس برازنان (Pierce Brosnan) و دانیل کریگ (Daniel Craig) برای علاقه مندان شناخته شده است. محبوبیت جیمز باند در سینما همانند دیگر شخصیت های مطرح باعث شد تا پای او به بازی های کامپیوتری هم باز شود. اما درست در زمانی که کسی احتمال عرضه بازی جدیدی بر مبنای شخصیت جیمز باند را نمی داد، کمپانی Activision بازی James Bond 007: Blood Stone را معرفی کرد. معرفی این بازی در حالی که فیلمی هم از جیمز باند در دست ساخت نیست، باعث تعجب همگان شد. آقای دیوید جی. ویلسون (David G. Wilson) از Activision درباره داستان این بازی می گوید: "این نسخه از جیمز باند بر داستان فیلم تکیه نمی کند و یک داستان کاملا اختصاصی برای خود دارد". داستان بازی توسط آقای بروس فیرستین (Bruce Feirstein) که نویسنده فیلم های اخیر جیمز باند بوده، نوشته شده است.
 
داستان بازی کاملا بر پایه شخصیت های اصلی که در فیلم های جیمز باند دیده شده اند، نوشته شده است و از همین رو اشخاص معروفی مانند دانیل کریگ و جودی دنچ (Judi Dench) هم در بازی حضور دارند. بازی ترکیبی از رانندگی و صحنه های اکشن نفس گیر است. مبارزه های تن به تن بسیار زیبایی در بازی قرار گرفته اند. به طور مثال جیمز باند با دست خالی با افراد مسلح زیادی مبارزه و آن ها را خلع سلاح خواهد کرد. ویلسون درباره این نسخه می گوید: "بازی کاملا در جهان جیمز باند قوطه ور است و در مکان های مختلفی مانند استانبول، جنوب فرانسه و آتن در جریان خواهد بود. مکان هایی که صحنه های هیجان انگیز رانندگی آن، بازیکن را بسیار به وجد خواهد آورد. تا کنون چند دمو از بازی منتشر شده که همه آن ها از مرحله ابتدایی بازی بوده اند. در این دموها جیمز باند قصد منفجر کردن یک لنگرگاه را دارد که توسط M (رئیس جیمز باند که نقش آن را جودی دنچ بازی می کند) با خبر می شود که تروریست ها به رهبری فردی به نام گرکو (Greco) به آنجا حمله کرده اند تا مانع انفجار کشتی ها شوند. در همین لحظه نبرد هیجان انگیز مامور 007 آغاز می شود. از اطلاعات منتشر شده، مشخص شده است که جیمز باند این توانایی را دارد که به صورت مخفی کاری دشمنان را از بین ببرد. نمونه بارز این حرکات را می توان در بازی Splinter Cell: Conviction مشاهده کرد.
 
صحنه های مخفی کاری بازی با استفاده از سلاح معروف جیمز باند (P99) بسیار هیجان انگیز خواهد بود. برای هیجان انگیزتر شدن گیم پلی، سیستم کاور گیری و یک حالت به نام Focus Aim در بازی قرار گرفته است. البته سیستم Focus Aim شباهت زیادی به Bullet Time دارد. در قسمت های دیگری که در دموی بازی به نمایش در آمد، مشخص شد که جیمز باند در آخر می تواند با گرکو (رئیس تروریست ها) روبرو شود. مبارزه تن به تن بسیار زیبایی در این صحنه صورت گرفته است که انجام آن لذت بسیاری خواهد داشت. سازندگان بازی درباره سیستم رانندگی در بازی قول داده اند که بازیکنان با آن بسیار راحت باشند. چرا که این بخش یکی از مهمترین و هیجان انگیزترین بخش های بازی را تشکیل خواهد داد. قطعا رانندگی با اتوموبیل Aston Martin در ماموریت های جیمز باند جالب خواهد بود. اما در دموهای منتشر شده از بازی دو چیز کاملا مشخص بود. گیم پلی و صحنه های سینمایی بسیار زیبایی در بازی قرار گرفته و از طرفی گرافیک بازی به ویژه در بخش طراحی شخصیت های چندان خوب نیست. اکثر شخصیت های بازی بسیار ساده طراحی شده اند. در طراحی صورت جیمز باند که همان چهره دانیل کریگ است، کوچکترین احساسی دیده نمی شود. صورت ها بسیار صاف و بدون جزئیات طراحی شده اند. شاید بتوان طراحی شخصیت های بازی را در سطح بازی Alpha Protocol قرار داد. با توجه به این مسئله که بازی قرار است در تاریخ 2 نوامبر عرضه شود، بعید است که تغییرات چندانی را به خصوص در بخش گرافیک شاهد باشیم. اما هر چه باشد، این بازی محلی برای خودنمایی دوباره مامور 007 است. اما به نظر من ساخت چنین بازی هایی بیشتر به نام 007 و نام کمپانی سازنده صدمه وارد می کند. اکنون که پنج سال از عمر کنسول های نسل جدید می گذرد، ما باید شاهد بازی هایی بهتر از این ها باشیم.

نویسنده: مجید نوردوست
نوشته شده در: 11 مرداد 1389
دسته: مطلب متفرقه
این ویدئوها رو دیده‌اید؟
  • James Bond 007: Blood Stone
  • James Bond 007: Blood Stone
  • James Bond 007: Blood Stone
 
 
 
ثبت دیدگاه
 
جهت ثبت دیدگاه باید سه روز از ثبت نام شما گذشته باشد.
 

کرافیکه بپا
گرافیکش خیلی کمه ولی بازی قشنگیه.
ایول همیشه بازی های جمز باند بهترین بوده ان حتما این یکی خیلی باحال تره
اگه والت دیزنی میساخت بازی هاش همگرافیکی هم قشنگه این شرکت بازی هاش هیچ موقع شکست نخوردن جزو بهترین هاش بودن درست مثل انیمیشن هاش
از زنا هم میشه حرف کشید؟(مدل جیمز باندی)؟
از زنا هم میشه حرف کشید؟(مدل جیمز باندی)؟
من که خوشم نمیاد ازنظرمن آشغاله.
خوب خوبه دیگه هرچی باشه بما ساخته شده ممنون اقای نوردوست
خوشم نمیاد ولی ممنون.