فروشگاه گیفت کارت
 
خرید گیفت کارت
مبارزه ای خونین تر از همیشه
نویسنده:
صفحه شخصی من - بنده سردبیر سایت پردیس هستم، قریب 29 سال...
User_image
زمانی سری بازی های Mortal Kombat یکه تاز بازی های مبارزه ای بودند. دهه 90 میلادی زمانی بود که هرکسی برای بازی کردن آن سر و دست می شکاند. بازی ای که توانسته بود دستگاه های Arcade در پارک ها و کلوپ ها را به تسخیر خود در آورد. بازی ای که شاید خیلی ها Sega Mega Drive خود را فقط برای آن خریداری کردند. اما از زمانی که بازی های سه بعدی و بازی های مبارزه ای دیگری مانند Tekken وارد شدند، سری بازی های Mortal Kombat نمایش کمرنگ تری از خود نشان دادند. شاید بازی هایی مانند  Mortal Kombat: Deception و Mortal Kombat: Deadly Alliance را بتوان از نسخه های موفق بسیار خوب این بازی روی کنسول ها نام برد، اما نتوانستند به محبوبیت گذشته دست پیدا کنند. با عرضه نسخه Mortal Kombat vs. DC Universe سازندگان به نوعی تیر خلاص را بر پیکر این بازی زدند تا نسخه های قدیمی این بازی همچنان به عنوان اسطوره ای از این سری بازی ها نام برده شوند. سازندگان با شکست عنوان Mortal Kombat vs. DC Unversed تصمیم گرفتند که نسخه جدید این سری از بازی ها را با استفاده از المان ها موفقیت آمیز نسخه های کلاسیک بسازند. از نمایش های اولیه کاملا مشخص شد که این بازی قصد دارد تا ناکامی های گذشته خود را جبران کند و دوباره به دوران اوج خود بازگردد.
 
استودیوی بازیسازی NetherRealm (این استودیو قبلا Midway Games Chicago  نام داشت) اعلام کرده است که قصد دارد در این شماره، ثبات را در عناوین Arcade به این بازی برگرداند. شخصیت های بازی بسیار نرم و روان حرکت می کنند. هر شخصیت در این بازی انیمشین های مخصوص خود را دارند. هر مبارز دو نوع Fatality دارد. بسیاری از این Fatalityها برای طرفداران این سری از بازی ها آشنا خواهند بود. به طور مثال می توان به Fatality شخصیت جانی کیج (Johnny Cage) اشاره کرد که سر حریف خود را از تنش جدا می کند. حتما متوجه شدید که Fatalityها در این شماره بسیار خشن تر از قبل شده اند. نسخه قبلی این بازی با توجه به اینکه درجه سنی T را به خود اختصاص داده بود، مورد انتقاد شدید طرفداران این سری از بازی ها قرار گرفت. به همین منظور سازندگان، در این شماره قصد دارند تا علاوه بر جبران خشونتی که در نسخه قبلی وجود نداشت، این شماره را هم بسیار هیجان انگیزتر و خونین تر از گذشته کار کنند. زمینه های مبارزه در این نسخه ترکیبی از زمینه های جدید و بازسازی شده نسخه های قبلی مانند Bell Tower هستند. شخصیت های گذشته همگی در این شماره حضور دارند و روز به روز نیز ناشر بازی یعنی Warner Bros شخصیت های جدیدتری را معرفی می کند. در این نسخه سرعت بازی بسیار بیشتر شده است.
 
ضربه ها و فنون جدیدی به شخصیت ها اضافه شده اند که در کنار فنون قبلی، لذت بازی را چند برابر کرده اند. به طور مثال شخصیتی مانند Cyrax از فن های جادویی خاص خود مانند بمب ها و تورهای مخصوصش استفاده می کند. در بازی حالت مبارزه ای به صورت دو نفر در مقابل دو نفر قرار گرفته است. در این حالت بازیکن می تواند دو شخصیت را انتخاب کند. این مورد زمانی هیجان انگیزتر می شود که حرکات این دو شخصیت را با هم ترکیب کنید. به طور مثال به شخصیت اول یک سری فن خاص را می زنید و سپس شخصیت دوم را وارد بازی می کنید و او نیز سریع و بدون وقفه به حریف ضربه وارد می کند. به گفته سازندگان، اگر در این قسمت بسیار پیشرفت کنید، می توانید فنون چندضرب بسیار شگفت انگیز و قدرتمندی را اجرا کنید. به طور مثال با زدن همزمان دکمه های RS و Trigger (در نسخه X360) می توانید نیمی از جان حریف را بین ببرید. این فنون بخشی از قسمت های وحشت انگیز و هیجان آور بازی هستند. قطعا اینکه با این روش می توان استخوان ها و اندام حریف را از بین ببرید، بسیار شگفت انگیز خواهد بود. از دیگر قابلیت های جدیدی که تقریبا در همه بازی های جدید قرار است از آن استفاده شود، قابلیت 3D است که به گفته سازندگان بازی نسخه جدید MK از این قابلیت پشتیبانی می کند.
 
NetherRealm  و Warner Bros درباره این بازی بسیار مخفی کاری می کنند و سعی می کنند اطلاعات زیادی از این بازی منتشر نکنند. به نظر می رسد که سازندگان قصد عرضه DLCهای مختلفی را دارند. DLCهایی که شخصیت های بیشتری به بازی اضافه می کنند. این بازی قرار است در سال 2011 برای Xbox 360 و PS3 عرضه شود. در زمانی که بازی های مبارزه ای مطرحی همچون Tekken نمایش چندان خوبی از خود نشان نداده اند، Mortal Kombat جدید قصد دارد تا سرآغاز فصل جدیدی از سری بازی های Mortal Kombat باشد. شاید تا بهار سال 2011 زمان زیادی باقی مانده باشد، اما سازندگان بازی قول داده اند که  طرفداران این بازی با یک عنوان بسیار خوب روبرو خواهند شد و این انتظار ارزش تجربه یک بازی بسیار خوب را خواهد داشت.
 
نویسنده : مجید نوردوست
نوشته شده در: 2 شهريور 1389
دسته: مطلب متفرقه
این ویدئوها رو دیده‌اید؟
  • Mortal Kombat
  • Mortal Kombat
  • Mortal Kombat
 
 
 
ثبت دیدگاه
 
جهت ثبت دیدگاه باید سه روز از ثبت نام شما گذشته باشد.
 

بهترین بازی تاریخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخ
چه خشونتی!!!!!!!!
عاضقتم کمبات
من ازمورتال کمبات خوشم نمیاد ولی این یکی خوشم میاد
من مرتال کمبات رو از تیکن خیلی بیشتر دوست دارم اما نمی تونم بگم کمبات و بیشتر دوست دارم یا مبارزات خیابانی(Street Fighter) ولی اگه این برا کامپیوتر میومد شاید اینو بیشتر دوست می داشتم.باتشکر
من مرتال کمبات رو از تیکن خیلی بیشتر دوست دارم اما نمی تونم بگم کمبات و بیشتر دوست دارم یا مبارزات خیابانی(Street Fighter) ولی اگه این برا کامپیوتر میومد شاید اینو بیشتر دوست می داشتم.باتشکر
age vase PC biaaaad chi mishe
age vase PC biaaaad chi mishe
man avalin bar to sega bazi kardam !
navaresh banafsh bod hala ki yadeshe nemidonam ?
 
حیف که واسه pc نمیاد .