فروشگاه گیفت کارت
 
خرید گیفت کارت
لذتی بی پایان به نام تخریب!
نویسنده:
صفحه شخصی من - بنده سردبیر سایت پردیس هستم، قریب 29 سال...
User_image

هیچ شكی در جذاب بودن Red Faction از Volition نیست. شما این عنوان را بازی می كنید تا همه چیز را منفجر كنید. راكت شلیك می كنید و بمب های كنترلی را منفجر می كنید. با چكش خود ستون های یك ساختمان را در هم می كوبید و مشاهده می كنید كه ساختمان چطور با خاك یكسان می شود. تیرآهن های فرعی از هم باز می شوند و هر كدام به جهتی پرت شده و دیوارها همانطور كه انتظار دارید، تخریب می شوند. اگر به دنبال یك بازی با قابلیت تخریب بالا هستید، چیزی بهتر از Red Faction پیدا نخواهید كرد. با وجود هیجان زیادی كه تخریب های فوق العاده واقعی داشتند، Red Faction قبلی دارای كمی مشكل هم بود. هدف های مراحل بازی (از هیجان نابود کردن تمام تشكیلات یك منطقه تا مراحل آزار دهنده ای كه در آن ها باید پنج دقیقه بدون این كه كسی را عصبانی كنید، رانندگی می کردید) متفاوت بودند. مبارزات علیه نیروهای EDF می توانست خیلی خطرناك شود. در دنباله Red Faction كه Armageddon نام دارد، Volition به طور كلی بدنه اصلی بازی را تغییر داده و تمركز اصلی روی اكشن بازی در محیط های جدید است. به جای یك محیط بزرگ با ترافیك و مناطق مختلف روی سطح مریخ، به نظر می رسد Armageddon سر راست تر و خطی تر شده است. شما یكی از نوادگان حزب مخالف Guerrilla هستید كه نامتان داریوش میسون (Darius Mason) است. همانند الک میسون (Alec Mason) او یك چكش بزرگ دارد كه می تواند با استفاده از آن همه چیز را تخریب كند.

او همچنین تعداد بیشماری اسلحه جدید خواهد داشت و طبق نمایش های بازی شما می توانید سلاح های Guerrilla را بسیار با جزئیات Upgrade كنید. این بار در Armageddon، سازنده بازی یعنی Volition دیگر مجبور نبوده روی ساخت تكنولوژی فیزیك بازی تمركز كند. به جای آن، استودیو بیشتر به فكر ساخت قسمت اصلی بازی بوده، چون خیالشان از بابت تكنولوژی خود راحت بوده است. نحوه حركت شخصیت ها و كنترل، بسیار شبیه به قبل است. شما می توانید چهار اسلحه با خود حمل كنید و مسافت كمی را بدوید و در نسخه كنسولی كمی هم قابلیت Lock-On خواهید داشت. Red Faction حداقل در بخش تك نفره خود فقط مربوط به Headshot كردن و تیراندازی نیست. بازی در مورد منفجر كردن است. اگر بتوانید یك Plasma Beam پیدا كنید، راحت می توانید هر مانعی را از سر راه بردارید. این اسلحه درشت هیكل، انرژی ذخیره شده قوی شلیك می كند كه از همه چیز رد شده و هر چیزی را سر راه خود تخریب می كند. آیا دوست دارید برجی را روی چندین كانتینر حاوی مواد منفجره تخریب كنید؟ كافی است با Plasma Beam قسمت اصلی برج را ببرید و سپس شاهد سقوط آن باشید. اسلحه دیگری هم در بازی هست كه Plasma Cannon نام دارد كه پس از شارژ شدن به صورت بخار در آمده كه با شلیك آن می توانید بیش از یك لایه را ببرید و با شلیك چندین تیر از این اسلحه، به طور كلی یك ساختمان را می توانید نابود كنید. مین های كنترلی هم دوباره بازگشته اند، ولی این بار یك Launcher هم برای شلیك دارند.

این بدین معنی است كه دیگر لازم نیست در اطراف چرخیده و با دست خود مین ها را پرت كنید. می توانید عقب ایستاده و پس از شلیك آن ها، چاشنی را فعال كرده و شاهد یك انفجار عظیم باشید. البته كنترل این مین ها در فواصل نزدیك كار می كند. Rocket Launcherها هم دوباره بازگشته اند و تخریب بیشتری را به همراه دارند. اسلحه Nano Rifle از Guerrilla هم در این میان به چشم می خورد كه اینبار خیلی سریع تر از قبل شده است. این اسلحه شبیه به سلاح های نیمه اتوماتیك است كه با برخورد گلوله آن ها به هر چیزی آن را نابود می كنند. بازی با این اسلحه های خیلی سرگرم كننده است، ولی تركیب قابلیت های جدید داریوش بسیار جذاب تر است. قابلیت جدیدی به نام Repair هم دارید كه می توانید هر آنچه كه تخریب كرده اید را دوباره از نو بسازید. پس اگر یك پلكان و یا نردبان را تخریب كنید، می توانید هر بار كه خواستید، آن ها را دوباره به حالت اول بازگردانید. اگر هم متوجه شدید كه تخریب یك ساختمان خیلی لذت بخش است، می توانید پس از تخریب كلی آن، دوباره آن را به حالت اول برگرداننده و از نو ساختمان را دوباره تخریب كنید. این موضوع تنوع و كاربرد بسیار بالایی دارد. مثلا می توانید وقتی سلامتی پایینی دارید، یك ساختمان خرابه را درست كنید و به داخل آن رفته و سنگر بگیرید تا دوباره سلامتی خود را بازگردانید. در نسخه قبل وقتی یك سوراخ در دیوار درست می كردید و به داخل می رفتید، آن سوراخ همچنان وجود داشت و دشمنان می توانستند یا از طریق آن شلیك كنند و یا به دنبال شما بیایند.

در Armageddon می توانید دیوار را پس از تخریب دوباره سازی كنید و پس از آمادگی دوباره دیوار را تخریب كرده و به نبرد بازگردید. بهترین اسلحه Magnet Gun نام دارد. این سلاح هیچ صدمه مستقیمی نمی زند، ولی با دو شلیك می توانید كارهای جالبی انجام دهید. با شلیك اول به یك جسم و شلیك دوم به جسم دیگر می توانید دو جسم را به هم وصل كنید. می توانید مواد منفجره به یك ساختمان و یا ماشین و حتی دشمن وصل كنید. با این اسلحه می توانید دشمن را به سقف بكوبید و یا كف یك ساختمان كه دشمن روی آن ایستاده را بردارید و یا دو ساختمان را كلا به هم بكوبید. هر وسیله ای را در این بازی می توانید به هم وصل كنید (البته به غیر از سنگ های اصلی محیط) تنوع كار با این اسلحه بسیار بالا است. چیزی كه هنوز ما را دو دل می كند، ساختار كلی بازی است. چرخیدن در محیط و منفجر كردن هر چیزی در اطراف، خیلی جذاب است، ولی نمی توان در مورد كلیت آن فعلا نظری داد. همچنین Jetpack در بخش تك نفره وجود ندارد و فقط در قسمت چندنفره می توانید از آن استفاده كنید. البته Volition هنوز در مورد بخش چندنفره صحبت نكرده، پس نمی توان نظر قطعی راجع به نبود Jetpackها در بخش تك نفره داد. خوشبختانه مبارزات خیلی هیجانی تر از قبل هستند و موجودات فضایی موجود در مریخ چالش بیشتری در مبارزات به همراه دارند.

نویسنده: حمیدرضا نیکوفر

نوشته شده در: 2 بهمن 1389
دسته: مطلب متفرقه
این ویدئوها رو دیده‌اید؟
  • Red Faction: Armageddon
  • Red Faction: Armageddon
  • Red Faction: Armageddon
 
 
 
ثبت دیدگاه
 
جهت ثبت دیدگاه باید سه روز از ثبت نام شما گذشته باشد.
 

من که اصلا از اين بازي خوشم نمياد اخه خراب کردنه ساختمانم شد کار
قشنگه دیروز بازیش اومد من حال کردم یه ذره شبیه dead space ولی رنگارنگ تر و پرزرق و برق تر سبکشون یکی نیست ولی بی شباهت هم نیستند
اونایی که از اینجور بازیا بدشون میاد مطمئنا بخاطر اینه که نمی تونن تا آخرش برن!
زیباست خیلی خیلی
با شماره قبلیش که اصلا حال نکردم.