فروشگاه گیفت کارت
 
خرید گیفت کارت
سفری جاده ای در جهنم
نویسنده:
صفحه شخصی من - بنده سردبیر سایت پردیس هستم، قریب 29 سال...
User_image

به تازگی قسمت ها و قابلیت های جدیدی از Shadows of the Damned نمایش داده شده كه قصد داریم در این مقاله آن ها را بررسی كنیم. بازی جدید Grasshopper یعنی Shadows of the Damned قابلیت Customize كردن اسلحه ها را دارد. یكی از سلاح های بازی كه در واقع یك نوع Handgun است، The Boner نام دارد. شما می توانید این اسلحه را ارتقاء دهید و در واقع با نوع دیگری از اسلحه روبرو باشید. Shadows of the Damned پر از شیاطین زشت و بدتركیب است كه یكی از آن ها کریستوفر (Christopher) نام دارد. این شیطان بسیار با ادب بوده و لحن صحبت كردن بسیار جذابی هم دارد. با مشاهده این شیطان به عمق عجیب غریب بودن این بازی پی می بریم. همانند آخرین پروژه No More Heroes، استودیوی Grasshopper طنز عجیبی برای طرفداران خود در Shadows of the Damned جای داده است. شوخی های بازی مبتذل هستند و كلمات ركیكی هم در بازی به كار رفته شده است. همچنین این بازی بسیار تاریك تر از عناوین قبلی Grasshopper است. این عنوانی است كه سودا 51 (Suda 51) آن را "فیلمی جاده ای در جهنم" می نامد. Shadows of the Damned تقارنی بین ترس و كمدی دارد. در كلیت و هسته اصلی این بازی، موارد بسیار آشنایی را پیدا می كنیم. این بازی یك سوم-شخص است كه بر مبنای تاریكی و روشنایی پیش می رود. شما تعداد زیادی اسلحه خواهید داشت كه اسم های جالبی مثل The Boner ،The Teether و یا The Monocussioner دارند.

این سلاح ها در عمل، همان سلاح های معمول بازی ها هستند. شما Shotgun و Machine Gun دارید كه بارها در بازی های دیگر هم مشاهده كرده اید. تنها تفاوت، این است كه در این بازی ابتدا باید سپر تاریكی را از دشمنان بوسیله نور نابود كنید و سپس با شلیك گلوله آن ها را بكشید. هر یك از اسلحه های شما یك منبع نور در زیر خود دارد كه باعث می شود به راحتی این كار را انجام دهید. مسلماً با خواندن این قسمت متوجه شباهت بسیار این بازی با Alan Wake شده اید. تنها تفاوت اینجاست كه Shadows of the Damned كاملاً یك بازی روانی است كه كمتر بازی ای این طور عمل كرده است. برای مثال نوار سلامتی شما با دور شدن از میدان نبرد و یا پیدا كردن Health Pack پر نمی شود و باید با سر كشیدن مشروب و الكل آن را میزان كنید! شیاطین زشت این بازی، انگلیسی صحبت می كنند و بعضی اوقات جوك هم می گویند! یكی از دشمنان نمایش داده شده در طول بازی یك سر بزرگ روی یك ستون بود. برای نابود كردن این دشمن باید به سمت حباب های قرمزی شلیك كنید و این در حالیست كه روح های زیادی در اطراف به شما حمله می كنند. پس از یك مبارزه پر از دویدن و تیراندازی باید به سمت بالای یك كلیسا حركت كنیم. در طول راه وسایل بسیار زیادی وجود دارند كه راه را سد كرده و باید با ضربه زدن به آن ها، این اجسام را خرد كنیم و به جلو حركت كنیم. هنوز فیزیك بازی در این طور مواقع به طور كلی تعریف نشده، ولی خرد كردن این اجسام و پیشروی به نظر جالب می آید.

تمام بازی در جهنم اتفاق می افتد، ولی این قسمت جهنم خیلی شبیه به روستاهای اروپایی است كه پر از تاریكی و ارواح هستند. به SotD به عنوان بدترین (یا شاید بهترین) سفر خود به اروپا نگاه كنید. مرحله ای كه به تازگی نشان داده شد، یك مرحله كاملاً خطی بود كه در راه های تنگ و تاریك پیش می رفت و كاملاً یك منطقه حومه ای را به تصویر می كشید. بر مبنای این نمایش ها امیدواریم بازی نهایی خیلی بازتر و با آزادی عمل بیشتری باشد و محیط های شهری هم در آن ببینیم. طراحی هنری بازی بسیار خوب و گرفته كار شده و همیشه ساختمان های عجیب و افكت های مرموز در بازی دیده می شوند. در ورای تمام تصاویر، اندكی مه هم همیشه در تصویر جود دارد. به نظر می رسد که بزرگترین نكته مثبت Shadows of the Damned شخصیت اول آن است. گارسیا هاتسپور (Garcia Hotspur) آدمی است كه بدنی خالكوبی شده دارد، موهایش صاف است و ژاكتی تقریباً بنفش به تن دارد كه به نظر خیلی جالب می آید. شیاطین عجیب و Bossهای گوناگون را هم به بازی اضافه كنید تا با لیست عجیبی از شخصیت ها روبرو شوید. خوشبختانه در Boss Fightهای گیم پلی بازی كمتر شبیه به Alan Wake می شود و ما با مبارزات جالبی در این قسمت روبرو هستیم. نمی توان از الآن نظری قطعی در مورد Shadows of the Damned داد. بازی هم خیلی تازه و نو جلوه می كند و هم اینكه از بعضی جهات شبیه به عناوین دیگر است. به طور كلی در تاریخ 21 ژوئن امسال متوجه خواهیم شد چه اتفاقی در جهنم Grasshopper می گذرد.

نویسنده: حمیدرضا نیکوفر

نوشته شده در: 8 ارديبهشت 1390
دسته: مطلب متفرقه
این ویدئوها رو دیده‌اید؟
  • Shadows of the Damned
  • Shadows of the Damned
  • Shadows of the Damned
 
 
 
ثبت دیدگاه
 
جهت ثبت دیدگاه، باید وارد شوید!
 

به درد بازي كردن نميخوره
بازی خیلی خوبی است
بابک درست میگه هنوز برای نظر دادن خیلی زوده
می تونه جای خیلی از بازی هارا تنگ کند!!!!!!!!!!
با Wei Shen موافقم به نظر من این بازی بسیار بد آموزی داره همونطور که آقای نیکوفر گفتن یکی از نشانه هاش اینه که برای پر شدن جون یا همون سلامتی  باید مشروب بخوری حالا که کلمات رکیکم داره پس اصلآ ارزششو نداره
این یک بازی افتضاحه که برای داغون کردن روح و روان من و شما میاد بازار. عمو شینجی هم با این بازیها به جایی نمیرسه.