فروشگاه گیفت کارت
 
خرید گیفت کارت
تجربه ای ناب در سبک رانندگی
نویسنده:
صفحه شخصی من - بنده سردبیر سایت پردیس هستم، قریب 29 سال...
User_image

سری بازی های DiRT را می توان از جمله عنوان های خوب سبک رانندگی دانست که چند سالی است روند رو به رشدی داشته اند و هر نسخه از نسخه های قبلی بهتر می شود. اینبار DiRT 3 قصد دارد که همچنان این سری از بازی ها را در اوج نگه دارد. این عنوان دارای بخش Arcade خوبی است، اما یکی از قسمت هایی که سازندگان روی آن مانور خاصی داده اند، قسمت چندنفره این عنوان بوده که در آن دست به نوآوری های جالبی زده اند که به جرأت می توان گفت در کمتر بازی سبک رانندگی آن ها را دیده اید. البته با توجه به سبک Arcade این عنوان، این نوع قسمت ها جالب به نظر می رسند. کمپانی Codemasters به تازگی این بخش را به بسیاری از بازیکنان نشان داد تا آن ها با این قسمت بیشتر آشنا شوند. این کمپانی برای نمایش قسمت چندنفره بازی DiRT 3، سه حالت مختلف از این بخش را به بازیکنان نشان داد. همه می توانستند تمام این قسمت ها را به صورت آفلاین و در حالت Split-Screen و به صورت آنلاین با هشت بازیکن، بازی کنند. یکی از قسمت های جذاب بازی، حالتی به نام Outbreak بود که به Zombie Mode شهرت دارد! هشت اتوموبیل مختلف در خارج از یک منطقه کوچک، بازی را شروع می کنند. در طول این مسیر، اتومبیل ها داخل محدوده های سبز رنگی می شوند که پس از آن آژیری برای سایر اتومبیل هایی که هنوز به این قسمت ها نرسیده اند، به صدا درمی آید. اتومبیلی که همیشه در این روند آخر باشد، به نوعی آلودگی دچار می شود.

این روند آنقدر ادامه پیدا می کند تا اینکه در آخر تنها یک اتوموبیل در بازی باقی می ماند. این حالت یک قسمت بسیار هیجان انگیز و جذاب بود، چرا که بازیکنان برای اینکه آخر نشوند دست به کارهای زیادی خواهند زد. قسمت هایی که در بخش Party Mode این بازی قرار گرفته تنوع و هیجان بسیار خوبی به این عنوان بخشیده اند. یکی دیگر از حالت های DiRT 3 بخشی به نام Transporter بود که به نوعی همان مود Capture the Flag است که در بازی های اکشن اول-شخص بارها آن ها را مشاهده کرده بودیم. کاربران می توانستند این بخش را به صورت چهار تیم دو نفره بازی کنند. در این حالت پرچم مورد نظر به صورت خودکار در محیط بازی قرار می گیرد. زمانی که اتومبیل شما پرچم را در اختیار می گیرد، رنگش به همان رنگ تیم شما در خواهد آمد. دلیل این تغییر رنگ هم این است که سایر بازیکنان متوجه شوند که شما پرچم را در اختیار دارید. پس از اینکه پرچم را در اختیار گرفتید، باید آنقدر در محیط بازی چرخ بزنید تا به محلی برسید که توانایی قرار دادن پرچم را خواهید داشت. نکته جالب این حالت، این است که می شد همانند حالت Outbreak سایر اتومبیل ها را با برخوردهای مختلف از دور خارج کرد. باید به این نکته اشاره کرد که انجام این کار نقش کلیدی ای در بازی ایفا می کند.

هر چقدر بتوانید اتوموبیل های دیگر بازیکنان را از دور خارج کنید، به صورت بهتری می توانید بازی را ادامه دهید. آخرین حالتی که از این بازی به نمایش درآمد، Invasion نام دارد. در حالیکه حالت های Outbreak و Transporter بیشتر روی برخوردهای اتوموبیل ها و هیجان های این چنینی تمرکز دارند، حالت Invasion دارای حالتی آرامتر خواهد بود. در این حالت ربات ها و آسمان خراش های متعددی به طور تصادفی در محیط بازی پدیدار می شوند. هنگامی که این حالت را بازی می کنید، با از بین بردن هر ربات یک امتیاز بدست می آورید و با از بین بردن هر آسمان خراش یک امتیاز از دست خواهید داد. این حالت در مقایسه با حالت های دیگر چندان جالب نیست و مشخص نیست که هدف سازندگان از ساخت این حالت چه بوده است. واقعاً قسمت هایی که برای بخش چندنفره DiRT 3 ساخته شده، حالت هایی بسیار سرگرم کننده و جذاب هستند. این قسمت ها توانسته اند تنوع خوبی در این بازی بوجود بیاورند و بازیکنان را از مسابقات کلیشه ای برای مدتی جدا کنند. این عنوان یکی از بازی های بسیار خوب سبک رانندگی است و وجود بخش های این چنینی در این بازی باعث شده که بازیکن های معمولی نیز به این بازی علاقه مند شود.

نویسنده: مجید نوردوست

نوشته شده در: 10 ارديبهشت 1390
دسته: مطلب متفرقه
این ویدئوها رو دیده‌اید؟
  • Dirt 3
  • DiRT 3
  • Dirt 3
 
 
 
ثبت دیدگاه
 
جهت ثبت دیدگاه باید سه روز از ثبت نام شما گذشته باشد.
 

بهرین شبیه سازی از از مسابقات رالی
بهترین ریسینگ بدون شک.بقیه باید برن جلو!
ماشینش عالیه من عشق این ماشین یعنی ford festia و mitsubishi lancer evolotionام
بهترین racing تاریخه....
خیلی بازی توپی زده رو دست شیفت
 
فوق العادست . واقعا بازی قشنگیه .